Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πόση ώρα χρειάζεται αποστείρωση το μπιμπερό;


my1stbaby

Recommended Posts

έχω ένα αποστειρωτή chicco new steril natural του οποίου δεν έχω οδηγίες χρήσης γιατί μου τον χάρισαν (μεταχειρισμένος).

έχει καμιά σας μήπως manual? κυρίως με ενδιαφέρει πως να αποστειρώνω καλά και σωστά τα μπιμπερό.

Επίσης , πριν τα βάλω τα ξεπλένω με νερό. Θεωρείται απαραίτητο να τα σαπουνίζω κιόλας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


my1stbaby, καλημέρα,

σίγουρα θα βρεις οδηγίες του μοντέλου του αποστειρωτή που έχεις στο ιντερνέτ (manual) ώστε να δεις ανάλογα με το πρόγραμμα που επιλέγεις και το απαιτούμενο νερό, το χρόνο κλπ. Σε αυτό, λοιπόν, δε μπορώ να σε βοηθήσω, γιατί έχω άλλον αποστειρωτή, όμως, για το άλλο που ρωτάς: χρειάζεται οπωσδήποτε σαπούνισμα το μπιμπερό και η θηλή του. Δε φεύγουν αλλιώς τα υπολείμματα του γάλακτος!!

Να πάρεις ένα σφουγγάρι που θα το έχεις μόνο για τα πράγματα του μωρού, αν θες και κάποια ειδικά απορρυπαντικά που υπάρχουν για βρεφικά σκεύη, και να προμηθευτείς και τη σχετική βούρτσα τόσο για το μπουκάλι όσο και για τη θηλή. Μπορεί να γίνουν πολύ επικίνδυνα για το μωρό τυχόν υπολείμματα γάλακτος.

Link to comment
Share on other sites

Πιο σημαντικό είναι το πλύσιμο παρά η αποστείρωση. Τις οδηγίες χρήσεις θα τις βρεις εύκολα στο διαδίκτυο αν γράψεις μάρκα και μοντέλο αποστειρωτή στο "ψαχτήρι"

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...