Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μειωμένο βάρος εμβρύου


Recommended Posts

Συνήθως ναι, ακολουθούν αυτά τα πρωτόκολλα στα μαιευτήρια, σίγουρα Και για οικονομικούς λόγους, αλλά και γιατί σα γιατροί θέλουν να είναι καλυμμένοι. Θυμάμαι όταν είμασταν εμείς μέσα, ένα μωράκι είχε φτασει τα 2,5 κιλά κ δεν το αφήναν να φύγει γιατί 2-3 μέρες δεν έπαιρνε βάρος. Και στο τέλος πήρε 10γρ και πήρε εξιτήριο. Πάντως γενικά, εξαρτάται από τη γενική εικόνα του μωρού. Αν ο γιατρός δει πως το μωρό είναι καλά και ας είναι λίγο κάτω απο 2,5 κιλά, δε σημαίνει οτι σώνει κ καλά θα μπει θερμοκοιτίδα.

 

Εμάς ευτυχώς τον έναν σκόπελο τον ξεπέρασε, 2850 το καμάρι μου την προηγούμενη εβδομάδα... αν δε βιαστεί να έρθει και περιμένει κι άλλες 3-4 μέρες, την αποφύγαμε τη θερμοκοιτίδα, πρώτα ο Θεός!:-)

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα μου βγαζανε την μπουμπου την 32η βδομαδα 1600γρ και την 34η βδομαδα 1950γρ! Μου ειχαν πει πως 8α γεννη8ει μικρουλα και 2500γρ! Ειχα σκασει απο τη στεναχωρια γιατι η πρωτη μου κορη ειχε γεννη8ει 3550 κι εγω με τον αντρα μου δεν μας λες μικροκαμωμενους 1,70εγω και 1,85αυτος!

Τελος παντων γεννη8ηκε 38+3 3070γρ και 49 ποντους και ναναι καλα το παιδακι μου το οποιο το τρωει ολο του το φαγητο σημερα ειναι 12 μηνων 11 κιλα και 79 ποντους Ο παιδιατρος μας λεει 8α γινει αρκετα ψηλη :P

Συμπερασμα?????? Μην σκατε για το ποσο 8α γεννη8ει, γερα ναναι και ναστε καλα εσεις οι μανουλες να τα φροντισετε και να τα ταισετε :P

Επειδη εχω σκοπο να κανω και τριτο παιδι, δεν προκειται να με ξανααπασχολησει παλι το 8εμα αυτο!!!

Ας γεννη8ει και 2 κιλα, αρκει ναναι γερο :D

Link to comment
Share on other sites

Ας γεννη8ει και 2 κιλα, αρκει ναναι γερο :D

 

Νομίζω τελικά πως η πιο σωστή στάση είναι αυτή και άδικα αγχωνόμαστε για τα γραμμάρια... Εμάς στις 37+1 είναι 3100 πάντως, οπότε ηρέμησα - πρώτα ο Θεός μπαίνω προγραμματισμένα την επόμενη Δευτέρα, οπότε κάτι ακόμα θα 'χει πάρει..

;)

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...