Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναγνώριση Μελών Parents


Michael

Recommended Posts

Να επαναφερω εδω μια προταση μου που ηταν στα ποστ που..... αρχειοθετηθηκαν :D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

Σε αλλο φορουμ εχουμε χρησιμοποιησει αυτους

 

http://www.mplouzaki.gr

 

απλά τους εστειλε ο διαχειριστης τα λογοτυπα στο αρχειο που επρεπε και απο κει και περα χωρις αναμιξη του φορυμ πλεον ο καθενας πανελαδικα παραγγελνει το μπλουζακι που θελει..

 

Πλεονεκτηματα

απαξ και εχουν το λογοτυπο το τυπονουν σε οτι θελετε κοντομανικο μακρυμανικο ( μπητε και δειτε )

π.χ. http://www.mplouzaki.gr/main/synergates/products.php?my_name=KIA%20CLUB

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ασχετο:

Eμεις παντως ειχαμε φτιαξει μπλουζακια στο γαμο μας και μας ειχα στοιχισει 8 ευρω το ενα.

Ειχαν ολα μπροστα ενα λογοτυπο δικο μας (προσωπικο) και πισω η καθε μπλουζα εγραφε την ιδιοτητα του καθενος.

Π.χ. η δικια μου εγραφε "η νυφη" , της μαμας μου "μαμα νυφης" κλπ.

 

Εκτος του οτι τις φοραγαμε στην προετοιμασια ολη την εβδομαδα του γαμου, κανανε τρομερη θραυση, τις βαλαμε και στο ταξιδι και τωρα πια οταν τις κοιταω συγκινουμαι!

 

Ειναι λιγο ασχετο με το θεμα αλλα ειναι κατι πολυ ωραιο και συναισθηματικο!

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο:

Eμεις παντως ειχαμε φτιαξει μπλουζακια στο γαμο μας και μας ειχα στοιχισει 8 ευρω το ενα.

Ειχαν ολα μπροστα ενα λογοτυπο δικο μας (προσωπικο) και πισω η καθε μπλουζα εγραφε την ιδιοτητα του καθενος.

Π.χ. η δικια μου εγραφε "η νυφη" , της μαμας μου "μαμα νυφης" κλπ.

 

Εκτος του οτι τις φοραγαμε στην προετοιμασια ολη την εβδομαδα του γαμου, κανανε τρομερη θραυση, τις βαλαμε και στο ταξιδι και τωρα πια οταν τις κοιταω συγκινουμαι!

 

Ειναι λιγο ασχετο με το θεμα αλλα ειναι κατι πολυ ωραιο και συναισθηματικο!

 

Φοβερή ιδέα!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η μαριλλενα δεν θα ξαναγραψει μετα απο αυτο που εγινε με την μαρια στυλιανακη :?: εχω χασει επεισοδια η μου φαινεται :?: μαλλον με εχει πειραξει το πολυ κρυο κ δεν καταλαβαινω :!:

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεται στείλτε μας και/ή γράψτε εδώ την μάρκα του χαρτιού για σιδερότυπα που με την εμπειρία σας ήταν ποιοτικό για την καλύτερη ενημέρωση των γονέων αλλά και ίσως το είδος εκτυπωτή που ενδεχομένως είναι απαραίτητος ?

 

Εντός λίγων ημερών θα αναρτηθεί σε ειδικό άρθρο ένα λίνκ με αρχείο του λογότυπου, θα το ανακοινώσουμε εδώ όταν δημιουργηθεί.

 

ευχαριστούμε

 

απο την διαχείριση

 

Eλπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση :roll: ...

Εγώ χρησιμοποιώ της εταιρείας apli, υπάρχει ένα πακέτο που είναι για ανοιχτόχρωμα μπλουζάκια και ένα άλλο που είναι για σκούρα και χρωματιστά. Επίσης πάρα πολύ καλό είναι και το υφασμάτινο σιδερότυπο, βέβαια κοστίζει κάτι παραπάνω αλλά αξίζει... για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε εδώ: http://www.megamarket.gr/photopaper-c-206_390_425.html?lst=d

 

Το πακέτο μέσα έχει αναλυτικές οδηγίες για το πως φτιάχνεται το σιδερότυπο πολυ κατατοπιστικές.

 

Εκτυπωτή χρησιμοποιώ έναν απλό inkjet του εκάστοτε σχολείου.

 

Το σημαντικότερο είναι όταν το σιδερότυπο έχει γράμματα ( και προφανώς αυτό του parents θα έχει ) είναι να μην ξεχάσουμε να ενεργοποιήσουμε απο τις ιδιότητες του εκτυπωτή την επιλογή mirror για να βγούνε τα γράμματα με τη σωστή σειρά και όχι να χρειάζεται να το διαβάζουμε αλά αραβικά

:lol:

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την πρόταση!

Έχεις καμιά ιδέα, που μπορούμε να βρούμε καλής ποιότητας μακό μπλουζάκια για ηλικίες 1 1/2 έτους?

 

Μέχρις στιγμής ζητούσα από τα παιδιά να μου φέρουνε από το σπίτι τους μπλουζάκι και δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα για να προτείνω κάτι συγκεκριμένο με καλή σχέση ποιότητας - τιμής.

Πάντως ένα κοντομάνικο μπλουζάκι από βαμβάκι υψηλής ποιότητας είναι σούπερ ( συνήθως τα αθλητικά καταστήματα έχουν τέτοια).

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο τον παιδικό ψωνίζουν απο ένα κατάστημα που κάνει όλες αυτές τις δουλειές, το politis-sport .

 

έχει με 3-4 ευρώ μπλουζάκια.

 

όμως υπάρχουν και απο το ζάρα και απο το H&M πιο καλά, αλλά δεν θυμάμαι κόστος.

 

αυτά της βιοτεχνίας έχουν σχετικά χοντρή λαιμοκόψη, τα άλλα απο τα πάνω καταστήματα ίσως είναι πιο όμορφα. δεν νομίζω όμως ότι έχουν μεγάλη διαφορά στην ποιότητα.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

αλλά πρέπει να πω ότι ο στόχος φυσικά είναι να μην πληρώνουν οι γονείς κάτι, ίσως υπάρχει και τρόπος να γίνει αυτό, απλώς θα χρειαστεί να κάνετε λίγη υπομονή. μέχρι τότε θα μπεί και το λογότυπο.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το θεωρω τελειο να μπορεσουμε να εχουμε ολοι κατι ιδιο κοινο, που να γνωστοποιει επισημα, την συμμετοχη μας σε αυτο το απιστευτο σαιτ. Ισως ναμπορουσαμε να κανουμε μια μαζικη παραγγελια για αρχη , με καταθεση σε λογ/σμο του παρεντς, και μετα οποιος αλλος θελει, η ερχεται μετα να μπορει να κανει αυτο με το σιδεροτυπο!

Εμενα παντως προσωπικα δεν με ενοχλει οποιον τροπο και να επιλεξουμε τελικα , θα τον εφαρμοσω, γιατι ειμαι περηγφανη που ειμαι μελος αυτου του σαιτ, και θα ηθελα να το διαδωσω με οποιο τροπο μπορω.....

Και μπλουζακι θα ηθελα και για μενα και τον αντρα μου, οχι μονο για τον μικρουλη μας!!!!

Εμεις στο κατω κατω τι ειμαστε? Παιδια δεν ειμαστε και εμεις .... που μαλιστα οι μεγαλυτεροι δασκαλοι μας ειναι τα ιδια μας τα τεκνα!!!!

ΜΑΣ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΩΣ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΗΘΕΝ!!!

age.png

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σου Βάλλια. :) Προσπαθούμε αυτή τη στιγμή, να κανονίσουμε τρόπο να μην πληρώνουν κάτι οι γονείς για να έχουν τέτοια μπλουζάκια, - να χαρίζονται δηλαδή καποιος αριθμος κάθε μήνα, μέσω καποιου χορηγου΄/sponsoring.

όταν υπαρχει κατι τελικό, τότε θα κανουμε ανακοινωση !

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Βάλλια. :) Προσπαθούμε αυτή τη στιγμή, να κανονίσουμε τρόπο να μην πληρώνουν κάτι οι γονείς για να έχουν τέτοια μπλουζάκια, - να χαρίζονται δηλαδή καποιος αριθμος κάθε μήνα, μέσω καποιου χορηγου΄/sponsoring.

όταν υπαρχει κατι τελικό, τότε θα κανουμε ανακοινωση !

 

\γεια σου Μαρια μου!!!

Αυτο σημαινει οτι αν εχω και εγω καποιο γνωστο που βγαζει μπλουζακια και τετοια μπορω να τον ρωτησω αν ενδιαφερεται? :wink:

age.png

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

ναι φυσικά! Ισχύει για όλους αυτό!

μπορείς να του πεις να στείλει ένα εμαιλ στο info(at)parents.gr

:)

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσπαθώ να τυπώσω δοκιμαστικά κάτι σε χαρτί για σιδερότυπο, αλλά δεν βρίσκω την επιλογή mirror στον εκτυπωτή. ΄Εχω τον HP 1220c και τον Canon MP 500. Σε κανέναν από τους δύο δεν βρίσκω την επιλογή miror

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, καλοδεχούμενος!

aECcp2.png

3vQ5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...