Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επαφές μετα τη γεννα... ?


rena

Recommended Posts

Κι εμείς στις 40 μέρες κάναμε, αρκετός πόνος αλλά μετά από 2-3 φορές όλα οκ αν εξαιρέσουμε ότι νιώθω στενή ακόμα μετά από 9 μήνες χωρίς όμως να με ενοχλεί. Απ'ότι βλέπω είμαι από τις τυχερές που επανήλθα σύντομα. Υπομονή σε όλες τις φρεσκομανούλες και μην ξεχνάτε να μιλάτε στον αντρούλη σας για το πως νιώθετε με το όλο ζήτημα.

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 277
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια , γεννησα πριν 40 μερες με κτ , εχω ραντεβου με γιατρο την επομενη εβδομαδα, το θεμα ειναι οτι τον ρωτησα αν μπορουμε να εχουμε επαφες μεχρι τοτε και μου ειπε "καλο ειναι να γινει εξεταση πρωτα" ... σκεφτομαι ομως να κανω, δεν ξερω εσεις τι λετε? σηγουρα ειναι καλυτερΑ να περιμενω την εξεταση , αλλα και τι μπορει να παθω αν γινει με προσοχη? εξαλου εχω 40 ντησει !!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια , γεννησα πριν 40 μερες με κτ , εχω ραντεβου με γιατρο την επομενη εβδομαδα, το θεμα ειναι οτι τον ρωτησα αν μπορουμε να εχουμε επαφες μεχρι τοτε και μου ειπε "καλο ειναι να γινει εξεταση πρωτα" ... σκεφτομαι ομως να κανω, δεν ξερω εσεις τι λετε? σηγουρα ειναι καλυτερΑ να περιμενω την εξεταση , αλλα και τι μπορει να παθω αν γινει με προσοχη? εξαλου εχω 40 ντησει !!

 

Καλησπερα vasoula μου..Αν γινει με προσοχη οπως λες δεν νομιζω να παθεις κατι..Αν το θες πολυ και νιωθεις ετοιμη η γνωμη μου ειναι οτι μπορεις να το κανεις..Το μονο που ξερω εγω ειναι οτι δεν κανει το στοματικο γιατι μπορει να κολλησεις κανενα μικροβιο..Βεβαια οπως λες και εσυ το ιδανικο θα ηταν να περιμενεις μια βδομαδουλα για να παρεις και το ''οκ'' απο τον γιατρο σου..Εμενα η πρωτη μου επαφη ηταν στις 40 μερες μετα απο κτ και μαλλον ειμαι απο τις τυχερες γιατι το ευχαριστηθηκα απο την πρωτη φορα.. :-) Ελπιζω να βοηθησα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...