Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ


Recommended Posts

Να σας ζήσει και να είναι η πρώτη και τελευταία περιπέτεια που θα περάσει στην ζωή του.

 

όσο αφορά τον "γιατρό" σαν μάνα & σαν γονείς ξέρετε πολύ καλά τι πρέπει να κάνετε , είναι κρίμα να γεννιούνται υγειή παιδιά και αυτοί οι ασυνηδιτοι-άχρηστοι ... να τους προκαλούν προβλήματα.

΄

 

1332731jmb7ujm60q.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γρήγορη ανάρρωση και καλό κουράγιο για τα υπόλοιπα...

 

ευχομαι να περασει γρηγορα η περιπετεια σας !!!

οσο για τους γιατρους (αν μπορεις να τους πεις ετσι) :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Vagia01

 

Να σου ζήσει το μωράκι και εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Τι ασυνείδητος κόσμος που υπάρχει!Συμφωνώ με τα κορίτσια.

Μήπως πρέπει να το κλείσουν το νοσοκομείο ή να βρουν γιατρούς που

να ενδιαφέρονται για το λειτούργημα τους;Μάλλον μου φαίνεται ότι πάνε

εκεί μόνο και μόνο για να περάσει το οκτάωρο τους και από εκεί και πέρα

δεν πάνε οι άλλοι να πνιγούν.Φυσικά να του τραβήξεις μια μήνυση,να τον πας στα δικαστήρια και αν τα καταφέρεις πάρτου και την άδεια(πολλά ζητάω,αυτοί αλληλουποστηρίζονται).Άκου κατουρήθηκες!!!!Και όλα αυτά τα υγρά πές μου ρε φίλες τι είναι κατουρλιό;(συγγνώμη που εκφράζομαι έτσι αλλά μου έχει ανέβει το αίμα στο κεφάλι).Εμένα όλη αυτή την ψυχική οδύνη που περνάω τώρα ποιος θα μου την πληρώσει;

Κουράγιο κοριτσάκι μου,κουράγιο.Περαστικούλια στο μωρούλι σου.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ :twisted::twisted::twisted:

 

Μην τον αφήσεις σε χλωρό κλαρί. Είναι επικίνδυνος. Αίσχος...

 

Δεν βγαίνεις και σε κανένα κανάλι, μπας και τον ξηλώσουν μια ώρα αρχίτερα και γλιτώσει κανένα παιδάκι;;;

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μα καλα ποσο μ@λ&κ2 ηταν ο ανθρωπος?σαφως και το θεμα σηκωνει μια ωραιοτατη μηνυση και θα συμφωνησω με την Ρουλα..

καλε δεν το πιστευω...σου ελεγε οτι κατουρηθηκες?μα καλα ημαρτον ..εχω συγχιστει φρικτα λεμε τωρα..

περαστικα στο μωρακι ..ελπιζω να περασει γρηγορα η ταλαιπωρια του..

αλλα μην τον αφησετε ετσι..εγω ηδη θα του ειχα τηλεφωνησει στο νοσοκομειο και θα του εστελνα τα χαιρετισματα μου και οτι θα κινηθω δικαστικα..

κρατα καθε εξεταση και καθε εγγραφο απο την ροδο για να εχεις στοιχεια...

 

Συμφωνώ με την demi 1000% :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά θα πανε, θα σε βοηθήσει ο Θεός και σενα και το μικρουλάκι σου..αλλά να μην το αφήσεις έτσι, για να μην ξανασυμβεί και σε άλλη γυναίκα αυτό!!εύχομαι τα καλύτερα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ευχομαι το μωρακι σου να είναι καλά και να το πάρεις στο σπιτάκι σου σύντομα.

Είμαι απο την Ρόδο και υποψιάζομαι σε ποιον αναφέρεσαι! εχουν ακουστει πολλά βλέπεις αλλα καταγγελία δεν έχει γίνει ποτέ ( απο αυτά που ξέρω τουλάχιστον) :?

Εγω θα γεννησω την κλινική και παρα πολύ γνωστοί μου διαφωνούν ,γιατι όπως λένε το νοσοκομείο είναι νοσοκομείο . αλλά οταν τολμησα να πω οτι δεν θέλω σε καμία περιπτωση να βρεθώ στα χέρια του , μόνο που δεν με πήραν με τις ντομάτες.

"μα είναι παρα πολύ καλος γιατρος ", "θελουν να του φάνε την θεση και του ριχνουν λασπη"κλπ

Σημειωτεον ο συγκεκριμενος γιατρος έχει κάνει λάθη και σε άλλες γυναικολογικές επεμβάσεις εκτος απο τοκετους.

as1cCDk0g410010NDdqfDk4MTE1N2R2fG1hcmlhIGlzIGFscmVhZHk.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
ευχομαι το μωρακι σου να είναι καλά και να το πάρεις στο σπιτάκι σου σύντομα.

Είμαι απο την Ρόδο και υποψιάζομαι σε ποιον αναφέρεσαι! εχουν ακουστει πολλά βλέπεις αλλα καταγγελία δεν έχει γίνει ποτέ ( απο αυτά που ξέρω τουλάχιστον) :?

Εγω θα γεννησω την κλινική και παρα πολύ γνωστοί μου διαφωνούν ,γιατι όπως λένε το νοσοκομείο είναι νοσοκομείο . αλλά οταν τολμησα να πω οτι δεν θέλω σε καμία περιπτωση να βρεθώ στα χέρια του , μόνο που δεν με πήραν με τις ντομάτες.

"μα είναι παρα πολύ καλος γιατρος ", "θελουν να του φάνε την θεση και του ριχνουν λασπη"κλπ

Σημειωτεον ο συγκεκριμενος γιατρος έχει κάνει λάθη και σε άλλες γυναικολογικές επεμβάσεις εκτος απο τοκετους.

 

vagia01: se parakalo an exeis tin dinatotita pes mas pos einai to moraki sou? kai koinithikes dikastika enantion tou XASAPI.

...kala einai dinaton O KOSMOS NA TO EXEI TOUMPANO KAI EMEIS KRYFO KAMARI??? na to xeri i misi Rodos kai kaneis na min kanei tipota???

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΟΜΩΣ Ο ΓΟΛΓΟΘΑΣ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ, ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΘΕΟ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑ ΤΑ ΟΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ, ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΓΕΜΙΖΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΞΕΧΝΑΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΘΕΤΗΘΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΤΗΡΙΟ. ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ, ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΡΟΚΛΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ OFF THE RECORD, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ, ΟΥΤΕ ΧΡΗΜΑΤΑ, ΟΥΤΕ ΧΡΟΝΟΣ, ΟΥΤΕ ΔΙΑΘΕΣΗ, ΟΥΤΕ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ.

ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ, ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ, ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΟΝΕΙ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΟΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΣΑΣ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ PM ΠΟΥ ΣΤΕΙΛΑΤΕ, ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΕ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΛΛΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΙΡΕΤΙΚΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ.

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ.

Μόνο αυτό εχει σημασία ασε όλα τα άλλα πίσω μην τα σκέφτεσαι κούκλα μου

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αγαπητη vagia01 εύχομαι να είναι όλα ήδη καλύτερα.

 

Δυστυχώς περάσαμε και εμείς από την ΜΕΝΝ (31 ημέρες !!!) λόγω "ιατρικού λάθους" και ξέρω πως είναι από πρώτο χέρι. Η ιατρική αλληλεγγύη είναι τόσο έντονη που δεν μπορεί κανείς να αποδείξει τίποτα :roll:

 

Πιστέψτε με και σας μιλάω από πολύ πρόσφατη προσωπική εμπειρία, από ένα σημείο και μετά απλά θες να ξεχάσεις την περιπέτεια σου και να συνεχίσεις την ζωή σου όσο πιο κανονικά γίνεται. Ξέρω ότι τέτοιοι "γιατροί" πρέπει να απομακρύνονται ΑΜΕΣΑ. Κάπως έτσι σκεφτόμουν και εγώ, πριν όμως. Όταν είσαι μέσα στο πρόβλημα όμως τα σκέφτεσαι αλλιώς.

 

Με τις καλύτερες ευχές. Εύχομαι να πάνε όλα καλά vagia.

 

Νίκος

 

ΥΓ. Επανέρχομαι με την δική μας περιπέτεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Να σας ζήσει το μπουμπουκάκι σας, είδες τη δύναμη που έχουν τα μικρούλια μας να βγαίνουν νικητές από αυτές τις τρομερές περιπέτειες, αλλά και τη δύναμη και την υπομονή που έχουν!!!!

Τελικά οι περισσότεροι γονείς έχουμε "τραβήξει" το λούκι μας από τα λάθη γιατρών όλων των ειδικοτήτων που "παίζουν" με την υγεία των παιδιών μας.

 

Πάντως η δικιά μου γυναικολόγος δεν ήθελε να πηγαίνω διακοπές καθόλη τη διάρκεια των κυήσεων, το πολύ μέχρι την Χαλκίδα ή Κόρινθο μου έλεγε.

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου vagia01 , πρωτον σου ευχομαι να σου ζησει και να πανε αυτην την στιγμη ολα καλα για μωρακι σου και για την υπολοιπη οικογενεια . εγω ειμαι κατοικος Ροδου και σε 2 μηνες περιπου θα γεννησω το προτω μου μπεμπακι στο Γενικο Νοσοκομειο θα ηθελα να σε ρωτησω αν σου ηταν ευκολο να μου πεις το ονομα αυτου του κρετινου γιατρου. και παλι θερμα συπυπητιρια για την περιπετεια σας και τις πιο θερμες ευχες απο καρδιας για το μικρο σου και για ολη την οικογενεια σου .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
:cry::confused:κοριτσια μενω ΡΟδο και εχω προβλημα με τον πλακουντα ειναι επιπωματικος ειναι δηλ. επικινδυνο να εχω αιμοραγιες ακομα και προωρο τοκετο.Το οτι δεν εχουμε ΜΕΘΝ με φοβιζει οπως και η εκβαση του τοκετου.Δεν ξερω,δεν ειναι ευκολο να σηκωθω και να ερθω Αθηνα,εχω αλλα δυο παιδια.Παντως δεν εχω εμπιστοσυνη εδω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ "ΓΙΑΤΡΟΙ".Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ "ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ¨ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ.ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΣΕΒΑΣΜΟΥ,ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΩΝ ΑΛΛΩΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ... ΕΞ'ΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥΣ... ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ... ΧΑΘΗΚΕ...........

ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΗΣΑ ΝΟΜΙΚΑ... ή ΜΑΛΛΟΝ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΑΩ ,,,, ΑΛΛΑ ΣΕ 5 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ......

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...