Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπομπονιέρα


venia

Recommended Posts

κορίτσια γειά σας!

 

είμαι και γω μία μανούλα και θα βαφτίσω την Άνοιξη την μικρούλα μου. Σκέφτηκα οι παιδικές μπομπονιέρες να είναι γλειφιτζούρια (ξέρετε αυτά τα μεγάλα στριφογυριστά!). Μήπως ξέρετε που μπορώ να τα προμηθευτώ γιατί τα βρίσκω έτοιμα με κορδελίτσες κλπ. πολύ ακριβά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σου πω την αληθεια μου εχουν δωσει σε δυο βαφτισεις μπομπονιερα-γλυφιτζουρι και δεν μπορω να πω οτι εκτιμηθηκε ιδιαιτερα απο τους αλεσμενους.. Και η αλλη αληθεια ειναι οτι και μενα στοσ πιτι δεν ευ=φτασαν ποτε.. τα πηρε ο χαρης τα εσπασε και τα πεταξαμε μαζι με τα κουφετα..Με τα ιδια χρηματα που κανει ενα μαγαλο γλυφιτζουρι μπορεις να παρεις μια ωραιωτατη μπομπονιερα κανονικη (γιατι γυρω στα 1.50-2 ευρω θα σου στοιχισει (τοσο πηγε σε φιλη μου που τα πηρε και απο τα Μακρο)

Ίσως αν θες σωνει και καλα να το κανεις να τα εδινες μονο στα παιδακια..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα dora,

 

για παιδική μπομπονιέρα τα θέλω τα γλειφιτζούρια (αν έχεις δει στο my tree έχω δει κάποια ωραία), για τους μεγάλους θα κάνω κουτάκια με μπρελόκ μάλλον επάνω. Στο ΜΑΚΡΟ θα βρω τέτοιο είδος σε γλειφιτζούρια?

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια μεγάλα στρογγυλά δεν έχει το ΜΑΚΡΟ θα βρεις σίγουρα στην αρχή της οδού Βουλής στο Σύνταγμα στην αριστερή πλευρά είναι ένα μαγαζί που έχει μεγάλη ποικιλία. Είναι όλο τέτοια είδη καραμέλες, λουκούμια κ.λ.π. Θα τα δείς στην βιτρίνα. Από τιμές όμως δεν ξέρω καθόλου.

Ελπίζω να βοήθησα! :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

εννοείς αριστερά όπως κατεβαίνουμε την Ερμού? γιατί όπως την ανεβαίνουμε αριστερά στην Καραγιώργη Σερβίας από την πλευρά του Prenatal ρώτησα σε ένα μαγαζί με τέτοια είδη και έπαθα εγκεφαλικό από την τιμή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η Βουλής είναι παράλληλη με την Ερμού. Πρώτα είναι Βουλής μετά Ερμού μετά Μητροπόλεως. Γι αυτό που λές δεν ξέρω αλλά νομίζω οτι η Καραγιώργη Σερβίας είναι πιο κάτω. Εγώ λέω στην αρχή της Βουλής στο Σύνταγμα, όχι προς Μοναστηράκι. Το Prenatal είναι σε κάθετο δρόμο με την Ερμού.

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Βικάκι μου, η Βουλής είναι η 2η κάθετη στην Ερμού-η πρώτη είναι η Νίκης-από Σύνταγμα πάντα. Οι παράλληλες είναι η Καρ. Σερβίας (όπως κατεβαίνεις από Σύνταγμα, δεξιά) και η Μητροπόλεως (από Σύνταγμα, αριστερά). Οπότε, που είναι αυτό το μαγαζάκι, γιατί με ενδιαφέρει κι εμένα; :wink:

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς πρέπει να είναι αυτό το μαγαζί που λέω εγώ:αριστερά στην Καραγιώργη Σερβίας (κατεβαίνοντας από Σύνταγμα). Στην γωνία έχει ένα ανθοπωλείο και μετά είναι αυτό το μαγαζί. Λέω δυστυχώς γιατί όπως είπα οι τιμές του -τουλάχιστον στα γλειφιτζούρια- είναι τρελές.

Link to comment
Share on other sites

Τα κανα μπάχαλο με τους δρόμους????? Πως ήμουν τόσο σίγουρη οτι λέγεται Βουλής δεν ξέρω! Χίλια συγνώμη για το μπέρδεμα κορίτσια!

Κρίμα που είναι τόσο ακριβά!

Μου είπαν οτι έχει και το JUMBO τέτοια γλιφιτζούρια, δεν τα έχω δει και δεν ξέρω και τι προέλευσης είναι ή τι ποιότητας.... Θα κάνω και μια αναζήτηση στο google και αν βρώ κάτι θα το μεταφέρω!

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

δεν πειράζει βρε ΒΙΚΥ η διάθεση να βοηθήσεις μετράει!

Αλήθεια πότε είναι η έκθεση για μελλόνυμφους που γίνεται στο MEC? Άκουσα για Μάρτιο, αλλά πότε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω και με ενδιαφέρει και μένα. Θα πάω οπωσδήποτε, έχω κολλήσει με τοθέμα μπομπονιέρα γμτ!!! Δεν μ αρέσει τίποτα!

Άμα μάθεις πέσμου ε?!

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

καλά super, ειδικά το ξένο site. Έχει ακριβώς σαν αυτά που θέλω. Αλλά δεν είδα πως παραγγέλνω και φοβάμαι να βάλω αριθμό κάρτας στο internet... Επίσης αν καταλάβεις (αν τα ξαναδείς) το μέγεθος από τα τρία ίδια στρογγυλά γλειφιτζούρια πές μου και μένα για να προσανατολιστώ. Είναι διαφορετικά τα μεγέθη από ότι κατάλαβα, στην αρχή της περιγραφής τους έχει κάτι νούμερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα μεγάλα γλυφιντζούρια τα βρήκα 2€ κομπλέ(με κορδέλες και τούλι τυλιγμένα) στο artisano http://www.artisano.gr Πραξιτέλους 2 Αθήνα είναι τι στένάκι απέναντι από το mytree

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Οπουδηποτε και να βρειτε γλειφιτζουρια να ξερετε οτι ειναι ακριβα.Και οπου βρειτε φθηνα να ξερετε οτι ειναι 10εκ τα οποια δεν κανουν για μπομπονιερα.Κατα την γνωμη μου δεν αξιζει τον κοπο

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γειά σας!

 

είμαι και γω μία μανούλα και θα βαφτίσω την Άνοιξη την μικρούλα μου. Σκέφτηκα οι παιδικές μπομπονιέρες να είναι γλειφιτζούρια (ξέρετε αυτά τα μεγάλα στριφογυριστά!). Μήπως ξέρετε που μπορώ να τα προμηθευτώ γιατί τα βρίσκω έτοιμα με κορδελίτσες κλπ. πολύ ακριβά.

 

και σαν σκετο πολυ ακριβα θα το βρεις, δυστυχως δεν ξερω απο τι ειναι φτιαγμενα πια αυτα τα γλειφιτζουρια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...