Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ υγρά στην 6η εβδομάδα


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Θα ήθελα τις απόψεις σας.

Είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου. Δυστυχώς, δε θυμάμαι την ημερομηνία της τελευταίας μου περιόδου αλλά βάσει της προτελευταίας πρέπει να είμαι γύρω στην 6η εβδομάδα.

Το Σάββατο, κατά τις 2 το βράδυ είδα ροζ υγρά όταν πήγα τουαλέτα και σκουπίστηκα. Όλο το βράδυ είχα πόνους περιόδου.

Την επόμενη πήρα το γιατρό και μου έδωσε utrogestan και σήμερα θα τα αλλάξω με τη Vasclor επειδή μου φέρνουν ζαλάδες.

Από εκείνη τη στιγμή τα υγρά ακόμα υπάρχουν αλλά έχουν γίνει καφέ.

Δεν έχω πάντα όταν θα σκουπιστώ αλλά πάντα υπάρχουν μερικές σταγόνες στη σερβιέτα.

Οι πόνοι περιόδου ελαττώθηκαν πολύ αλλά πονάει η μέση μου.

Θα πάω αύριο να κάνω υπέρηχο.

Ο γιατρός λέει ότι γενικά αισιοδοξούμε...

Είχατε ανάλογη εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω ειμαι στη 10 βδομαδα,δευτερη εγκυμοσυνη.Εγω αιμα δεν εχω δει απλα εχω αρκετα πονακια σε σημειο να μη μπορω να σταθω πουθενα και ο πονος στη μεση ειναι αβασταχτος.Σημερα εχω ραντεβου να δω τι θα μου πει ο γιατρος,δεν εχω καλο προαισθημα ομως φοβαμαι.Τα καφε υγρα σημαινει οτι η αιμοραγια τελειωσε και τωρα βγαινουν υπολειμματα.πιστευω οτι ειναι καλο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή μου honeybunny, γιατί φοβάσαι?

Πόνους περιόδου είχα πολλούς και έντονους και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και όλα πήγαν εξαιρετικά καλά.

Μην ανησυχείς, θα δεις που όλα καλά θα είναι σήμερα.

Και μένα με πονάει η μέση μου πολύ αλλά δε νομίζω πως είναι κάτι κακό.

Κι εγώ ανησυχώ για αύριο λόγω των καφέ υγρών αν και κατά βάθος νιώθω πως όλα θα είναι καλά.

Μάλλον είναι στη φύση των εγκύων να ανησυχούν με το παραμικρό, ε?

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Αν το θυμηθείς, γράψε μου να μου πεις :D

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή μου honeybunny, γιατί φοβάσαι?

Πόνους περιόδου είχα πολλούς και έντονους και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και όλα πήγαν εξαιρετικά καλά.

Μην ανησυχείς, θα δεις που όλα καλά θα είναι σήμερα.

Και μένα με πονάει η μέση μου πολύ αλλά δε νομίζω πως είναι κάτι κακό.

Κι εγώ ανησυχώ για αύριο λόγω των καφέ υγρών αν και κατά βάθος νιώθω πως όλα θα είναι καλά.

Μάλλον είναι στη φύση των εγκύων να ανησυχούν με το παραμικρό, ε?

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Αν το θυμηθείς, γράψε μου να μου πεις :D

σιγουρα ειναι στη φυση μας,απλα στο γιο μου δεν τα ειχα ολα αυτα τωρα εχω δυνατους πονους και ενα αισθημα βαρους χαμηλα.οσο για τη μεση εχω ενα περιεργο πονο χαμηλα που οταν τον ενιωσα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παθει αποκολληση,ισως γι αυτο φοβαμαι.Βλεπω οτι εχεις και συ και αλλο παιδακι οποτε προσοχη σε αγκαλιες
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό με τις αγκαλιές είναι ένα θεματάκι...

Και μένα είναι 11 μηνών μόνο, οπότε κάποιες αγκαλιές είναι αναπόφευκτες.

Με βοηθούν και οι υπόλοιποι όσο μπορούν, ο άντρας μου, οι γονείς μου αλλά όπως και να'χει κουράζομαι.

Τα συμπτώματα που έχεις εσύ τώρα τα είχα όλα στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά τίποτα δε συνέβη.

Άντε σήμερα στο γιατρό να σου επιβεβαιώσει ότι όλα είναι καλά!

Άντε και στα δικά μου αύριο :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι αυτό με τις αγκαλιές είναι ένα θεματάκι...

Και μένα είναι 11 μηνών μόνο, οπότε κάποιες αγκαλιές είναι αναπόφευκτες.

Με βοηθούν και οι υπόλοιποι όσο μπορούν, ο άντρας μου, οι γονείς μου αλλά όπως και να'χει κουράζομαι.

Τα συμπτώματα που έχεις εσύ τώρα τα είχα όλα στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά τίποτα δε συνέβη.

Άντε σήμερα στο γιατρό να σου επιβεβαιώσει ότι όλα είναι καλά!

Άντε και στα δικά μου αύριο :P

ολα καλα πηγα στο γιατρο χθες και το ειδα!το σπορακι μου εγινε ανθρωπακι τρελαθηκα απο τη χαρα μου.το αγχος μου μονο ηταν ειχες δικιο.αντε με το καλο να πας και συ στο γιατρο και περιμενω καλα νεα και απο σενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Honeybunny μου!

Συγχαρητήρια! Τέλεια τα νέα σου λοιπόν και τέρμα το άγχος, ως ένα βαθμό πάντα :P

Πήγα κι εγώ στο γιατρό εχτές, όλα είναι πολύ καλά, είμαι στην 8η εβδομάδα!!!

Είχα μια μικρή αποκόλληση γι'αυτό και τα καφέ υγρά, τίποτα το ανησυχητικό όμως... Θα απορροφηθεί ως την επόμενη μου επίσκεψη!

 

Συνεχίζουμε λοιπόν με τα σποράκια μας στην κοιλιά.... Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

 

Φιλιά...:D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια! με το καλό! Πράγματι τα κεφέ υγρά δε μας αγχώνουν(όσο είναι εφικτό!) είναι υπολείμματα που καθαρίζουν και μπορεί να πάρουν μέρες. Εγώ στην κόρη μου είχα πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο πολυ χαρηκα,αντε ολα καλα να μας πανε!Να χουμε μια ηρεμη εγκυμοσυνη!Εγω ακομα ταλαιπωρουμαι με πονακια χαμηλα και ανακατωσουρες ευτυχως οχι εμετους!Ασε που ψαχνω την ενεργεια μου,νιωθω διαρκως κουρασμενη.

Link to comment
Share on other sites

Πονάκια χαμηλά έχω κι εγώ, ειδικά από αριστερά που βρίσκεται και το φασολάκι μου!

Από θέμα ενέργειας μπορώ να πω πως είμαι καλά, δεν κουράζομαι ιδιαίτερα όμως, μόλις κοιμηθεί το πισπιρίγκι μου και ξαπλώσω λίγο στον καναπέ....αυτό ήταν!

Κατεβάζω ρολά!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Γεια σας, κοριτσια ειμαι νεο μελος εδω θα ηθελα να μαθω τις εμπειριες σας στην αρχη της εγκυμοσύνη σας.Ειμαι στις 5 μιση εβδομαδες κ εχω καφε υγρα.Ο ιατρος μου συνεστησε ultrogestan και μου ειπε να περιμενουμε, εγω ομως εχω αγχωθει.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας, να πω κι εγώ ένα ευχαριστώ σε όλες σας που μας βοηθάτε με όσα γράφετε να παίρνουμε δύναμη. Μετά από την πρώτη μου αποβολή κάναμε εξετάσεις και ανακαλύψαμε ότι έχω θρομβοφιλια. Ήμουν ήδη περίπου 5 εβδομάδων έγκυος όταν μάθαμε για τη θρομβοφιλια και έτσι πήρα salospir και innohep μόλις το έμαθα, αργά... Την επόμενη μέρα απέβαλα με πολύ αίμα. Αυτή τη φορά κάναμε όλη τη διαδικασία όπως μου είπαν οι γιατροί, αιματολογος κ γυναικολόγος. Salospir εδώ και μήνες και με την πρώτη θετική χοριακη και ενέσεις ηπαρινης. Έκανα την πρώτη ένεση προχθές και από χθες το πρωί έχω καφέ αίμα στο σκούπισμα. Δεν έχω καταφέρει να βρω ακόμα τ γιατρό. Φοβάμαι για τα χειρότερα. Έχει συμβεί σε καμία κάτι ανάλογο? Σας ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας τα καφέ υγρά είναι κάτι πολύ συχνό όπως θα δείτε εάν αναζητήσετε στην ενότητα αυτή με αυτές τις λέξεις! Υπάρχουν πολλά θέματα στα οποία μπορείτε να αναζητήσετε πληροφορίες. Τα καφέ υγρά δεν έχουν απαραιτήτως να κάνουν με θρομβοφιλία ή ενέσεις ηπαρίνης για αυτό συγχωνεύσαμε το ερώτημά σας με θέμα συζήτησης που αφορά τις πρώτες εβδομάδες κύησης - υπάρχουν όμως και πολλά ακόμη θέματα, δεν είναι το μόνο. 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Petrinab είπε:

Γεια σας, να πω κι εγώ ένα ευχαριστώ σε όλες σας που μας βοηθάτε με όσα γράφετε να παίρνουμε δύναμη. Μετά από την πρώτη μου αποβολή κάναμε εξετάσεις και ανακαλύψαμε ότι έχω θρομβοφιλια. Ήμουν ήδη περίπου 5 εβδομάδων έγκυος όταν μάθαμε για τη θρομβοφιλια και έτσι πήρα salospir και innohep μόλις το έμαθα, αργά... Την επόμενη μέρα απέβαλα με πολύ αίμα. Αυτή τη φορά κάναμε όλη τη διαδικασία όπως μου είπαν οι γιατροί, αιματολογος κ γυναικολόγος. Salospir εδώ και μήνες και με την πρώτη θετική χοριακη και ενέσεις ηπαρινης. Έκανα την πρώτη ένεση προχθές και από χθες το πρωί έχω καφέ αίμα στο σκούπισμα. Δεν έχω καταφέρει να βρω ακόμα τ γιατρό. Φοβάμαι για τα χειρότερα. Έχει συμβεί σε καμία κάτι ανάλογο? Σας ευχαριστώ πολύ! 

Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό.. Κ εγώ είχα λίγο αιματακι στην αρχή της εγκυμοσυνησ Αλλά όλα πήγαν κατ' ευχήν.. το ίδιο εύχομαι κ για σένα.. ξεκουράσου όσο περισσότερο μπορείς 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας... Και εγώ είμαι στην 6 εβδομάδα και είδα καφέ υγρά.. πήγα στον γιατρό και μου είπε 1 εβδομάδα στο κρεββάτι.. αλλά δεν μου έδωσε τπτ από όσα έχετε γράψει σε φάρμακα.. είναι η πρώτη φορά και αγχώνομαι αρκετά.. τι να κάνω?? Μήπως θα έπρεπε να πάρω κ μια δεύτερη γνώμη??

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

Καλημέρα Ειμαι 7 εβδομάδων  και λόγο προβλήματος με δυο παληνδρομες και με εξετάσεις που εδειξαν αντιφοσφολιπιδικο σύνδρομο παίρνω ασπιρίνη και κάνω ενέσεις στην κοιλιά και παιρνω utrogestan .Όλα καλά μέχρι χθες που ξύπνησα και είδα λίγες σταγόνες καφέ υγρά το πρωι και κατά την διάρκεια  της ημέρας.καποια κοπέλα έχει περάσει κάτι παρόμοιο;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας, ειναι η πρωτη φορα που γραφω γιατι θα ηθελα τη γνωμη σας.

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη διαγνωστηκε το μωρο με σοβαρο καρδιακο προβλημα και καναμε διακοπη κυησης στην 21η εβδομαδα, πραγμα πολυ οδυνηρο. Η δευτερη εγκυμοσυνη πηγε καλα ευτυχως και εχουμε ενα κοριτσακι. Τωρα ειμαι στην 6η εβδομαδα της τριτης μου εγκυμοσυνης. Πριν λιγες μερες πηγαμε στο γυναικολογο οπου δεν μπορουσε να δει κατι περα απο το εμβρυο μεσα στο σακο. Το βραδυ ειδα ροζ ανοικτο υγρο στο χαρτι που πηγα τουαλετα. Την επομενη μερα ξεκινηςα να εχω καφε σκουρες σταγονες και σημερα εχει αυξηθει κατα πολυ το αιμα σε καφε σκουρο χρωμα. Ο γιατρος μου ειπε να μην κανω τιποτα εκτος αν δω κοκκινο αιμα. Λεει οτι και να μου κανει υπερηχο δε θα δειξει κατι και να το δουμε απο τη Δευτερα. Να μην παρω φαρμακα τιποτα. Δεν ηταν και πολυ ενθαρρυντικος καθως λεει οτι δεν ειναι αυτα καλα σημαδια και να ειμαι προετοιμασμενη. Σας εχει τυχει κατι αντιστοιχο και μετα ηταν ολα καλα ή πιστευετε θα καταληξει τελικα σε αποβολη;

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2019 at 3:06 ΠΜ, Katherine1991 είπε:

Καλησπερα σας, ειναι η πρωτη φορα που γραφω γιατι θα ηθελα τη γνωμη σας.

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη διαγνωστηκε το μωρο με σοβαρο καρδιακο προβλημα και καναμε διακοπη κυησης στην 21η εβδομαδα, πραγμα πολυ οδυνηρο. Η δευτερη εγκυμοσυνη πηγε καλα ευτυχως και εχουμε ενα κοριτσακι. Τωρα ειμαι στην 6η εβδομαδα της τριτης μου εγκυμοσυνης. Πριν λιγες μερες πηγαμε στο γυναικολογο οπου δεν μπορουσε να δει κατι περα απο το εμβρυο μεσα στο σακο. Το βραδυ ειδα ροζ ανοικτο υγρο στο χαρτι που πηγα τουαλετα. Την επομενη μερα ξεκινηςα να εχω καφε σκουρες σταγονες και σημερα εχει αυξηθει κατα πολυ το αιμα σε καφε σκουρο χρωμα. Ο γιατρος μου ειπε να μην κανω τιποτα εκτος αν δω κοκκινο αιμα. Λεει οτι και να μου κανει υπερηχο δε θα δειξει κατι και να το δουμε απο τη Δευτερα. Να μην παρω φαρμακα τιποτα. Δεν ηταν και πολυ ενθαρρυντικος καθως λεει οτι δεν ειναι αυτα καλα σημαδια και να ειμαι προετοιμασμενη. Σας εχει τυχει κατι αντιστοιχο και μετα ηταν ολα καλα ή πιστευετε θα καταληξει τελικα σε αποβολη;

Κοριτσι ψυχραιμια..

εχω βρεθει σε παρομοια κατασταση με εγκυμοσυνη που ξεκινησε με αιμα ομωσ..οχι απλα καφε,αιμοραγια σαν περιοδο..συνηθωσ οταν οι γιατροι βλεπουν αιμα σε μια εγκυμοσυνη σε τοσο αρχικο σταδιο δεν ειναι κ πολυ αισιοδοξοι...δεν ειναι κανονασ ομωσ...εχω διαβασει εδω μεσα για μικρα θαυματακια που πραγματικα αυτο ευχομαι κ για σενα.

Στη 2η εγκυμοσυνη μου που πηγε κ καλα ακουσα καρδια στην 7 εβδομ.πιο πριν κ εμεισ μονο σακο ειχαμε δει.νομιζω οτι μπορει κ να ηταν λιγο νωρισ γι αυτο δεν ειδατε.

Επισησ κ εγω ειχα καφε..αλλα ο γιατροσ μου δωσς κατευθειαν ουτροτζεσταν κ τωρα ειμαι μια χαρα.ε( ειμαι εγκυοσ για 3η φορα)

Γιατι δεν κ καπου αλλου να παρεισ 2η γνωμη??χοριακη εχεισ κανει?? Την επανελαβεσ στισ 48 ωρεσ? Αυξανεται? Κ απο εκει μπορουμε να καταλαβουμε αν παει καλα η κυηση..βεβαια καλυτερα ειναι να το δεισ υπερηχογραφικα μιασ κ εισαι ηδη ατην 6η εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πιστευω πωσ μπορει να παει καλα η εγκυμοσυνη σου..απλα απορω γιατι δεν σου δινει ουτροτζεσταν για να προφυλαξει την εγκυμοσυνη σου..ισωσ ειναι απο αυτουσ που πιστευοθν πωσ η προγεστερονη δεν βοηθαει..δεν ξερω τι να πω..

Θα περιμενω να μου πεισ πωσ ολα πηγαν καλα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τα θετικα σας λογια αλλα δεν ειναι και τοσο ευχαριστα τα πραγματα τελικα. Ημουν χθες στο νοσοκομειο. Μου εδωσαν ουτροτζεσταν. Στον υπερηχο ολα καλα. Ειδαμε το σακο κανονικα. Καρδια παλι δεν ακουγοταν αλλα λεει νωρις ειναι. Ομως η χοριακη επεσε λιγο. Τωρα θα φυγουμε για Αθηνα γιατι μενουμε επαρχια αλλα λογικα εχει διακοπει η κυηση.

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2019 at 3:06 ΠΜ, Katherine1991 είπε:

Καλησπερα σας, ειναι η πρωτη φορα που γραφω γιατι θα ηθελα τη γνωμη σας.

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη διαγνωστηκε το μωρο με σοβαρο καρδιακο προβλημα και καναμε διακοπη κυησης στην 21η εβδομαδα, πραγμα πολυ οδυνηρο. Η δευτερη εγκυμοσυνη πηγε καλα ευτυχως και εχουμε ενα κοριτσακι. Τωρα ειμαι στην 6η εβδομαδα της τριτης μου εγκυμοσυνης. Πριν λιγες μερες πηγαμε στο γυναικολογο οπου δεν μπορουσε να δει κατι περα απο το εμβρυο μεσα στο σακο. Το βραδυ ειδα ροζ ανοικτο υγρο στο χαρτι που πηγα τουαλετα. Την επομενη μερα ξεκινηςα να εχω καφε σκουρες σταγονες και σημερα εχει αυξηθει κατα πολυ το αιμα σε καφε σκουρο χρωμα. Ο γιατρος μου ειπε να μην κανω τιποτα εκτος αν δω κοκκινο αιμα. Λεει οτι και να μου κανει υπερηχο δε θα δειξει κατι και να το δουμε απο τη Δευτερα. Να μην παρω φαρμακα τιποτα. Δεν ηταν και πολυ ενθαρρυντικος καθως λεει οτι δεν ειναι αυτα καλα σημαδια και να ειμαι προετοιμασμενη. Σας εχει τυχει κατι αντιστοιχο και μετα ηταν ολα καλα ή πιστευετε θα καταληξει τελικα σε αποβολη;

Καλησπέρα...απο δική μου εμπειρία θα πω ότι οκ...Μπορεί να είναι κάτι το αίμα Μπορεί όμως και να μην είναι κάτι το ανησυχητικό...είχα κάνει 2 αποβολές που ξεκίνησαν με καφέ και κατέληξαν σε αποβολή όμως είχα και εγκυμοσύνη που μέχρι την 8 βδομάδα είχα λίγο καφέ και δεν ήταν κάτι...καμία φορά λένε πως αυτό συμβαίνει όταν κολλάει το έμβρυο σπάνε αγγειακια και γι'αυτό συμβαίνει αυτό...η κάποια αποκόλληση...στην 13ηβδομαδα είχα κανονική αιμορραγία για 3μερες και ήταν  αποκόλληση μεγάλη.. δεν είναι απαραίτητο ότι παραπεμπη σε αποβολή...όντως παράξενο που δεν σου έδωσε ουτροτζεσταν...Εγώ έπινα 3 και 1 κολπικα νομίζω.. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Katherine1991 είπε:

Ευχαριστω πολυ για τα θετικα σας λογια αλλα δεν ειναι και τοσο ευχαριστα τα πραγματα τελικα. Ημουν χθες στο νοσοκομειο. Μου εδωσαν ουτροτζεσταν. Στον υπερηχο ολα καλα. Ειδαμε το σακο κανονικα. Καρδια παλι δεν ακουγοταν αλλα λεει νωρις ειναι. Ομως η χοριακη επεσε λιγο. Τωρα θα φυγουμε για Αθηνα γιατι μενουμε επαρχια αλλα λογικα εχει διακοπει η κυηση.

Να υποθεσω πωσ μια χοριακη εκανεσ σε μικροβιολογικο κ μια 2η στο νοσοκομειο??αν ειναι ετσι ειναι λαθοσ..για να βγαλεισ σωστο συμπερασμα θα επρεπε να ηταν απο το ιδιο μικροβιολογικο η μετρηση.κ παλι επιμενω πωσ ισωσ ειναι νωρισ για να ακουσεισ καρδια.εγβ 7 εβδομαδων κ 4 ημερων ακουσα .

Ευχομαι.να πανε ολα.καλα

Link to comment
Share on other sites

Στο ιδιο μικροβιολογικο εκανα τη χοριακη. Ειχε σταματησει τελικα η κυηση. Ηταν παλινδρομη. Θα το παλεψουμε και ελπιζω σε πιο επιτυχημενη δευτερη προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Katherine1991 είπε:

Στο ιδιο μικροβιολογικο εκανα τη χοριακη. Ειχε σταματησει τελικα η κυηση. Ηταν παλινδρομη. Θα το παλεψουμε και ελπιζω σε πιο επιτυχημενη δευτερη προσπαθεια.

Να δεισ που ολα καλα θα πανε στο τελοσ...μπορω να καταλαβω την απογοητευση σου κ την στεναχωρια σου..δυστυχωσ ειμαστε πολλεσ που ειχαμε κ απο ενα ασχημο περιστατικο κ καταλαβαινομαστε...

Να μην το βαλεισ κατω...δωσε λιγο χρονο κ ολα θα πανε καλα...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλημέρα κορίτσια!!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και βεβαια καινούργια στην εγκυμοσύνη μιας και μπήκα στην έβδομη εβδομάδα σήμερα....από εχθές το πρωί ξεκίνησα να έχω καφέ έντονα υγρά....πήρα τηλέφωνο τον γυναικολο μου και μου είπε δεν κάνεις τίποτα και ξεκινάς utrogestan 200gr 3 φορές την μέρα μέχρι να πάω να με δει 6 Απρίλιου.... εντωμεταξυ το πρώτο ραντεβού μας θα είναι τότε για να ακούσουμε καρδούλα και έχω αγχώθει πάρα πολύ!!!! Σε προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν ολοκληρώθηκε λόγω το ότι το σπορακι μου είχε κυστική ίνωση δεν είχα τίποτα όσο αφορα καφέ υγρά κτλπ.... ανυσηχω πολύ!!!! Περιμένω τις εμπειρίες σας μπας και ηρεμήσω λιγάκι !! Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...