Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πονος στη μασχαλη και μεχρι το στηθος


Recommended Posts

Κοριτσια τα φωτα σας!Εδω και 3 μερες,εχω πονο και ενα ελαφρυ πρηξιμο εσωτερικα.Ο πονος εντοπιζεται στη μασχαλη και μεχρι το στηθος(οχι στη θηλη).Το γιο μου τον θηλασα 13 μηνες και δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα.Τωρα θηλαζω την κορη μου κανονικα ,αλλα ο πονος δεν υποχωρει.Σημειωση,πως εχω πυρετο 3 μερες τωρα,σημερα ειμαι καλυτερα στο θεμα πυρετου αλλα δεν ξερω αν θα ξανανεβασω αργοτερα.Τι λετε ?Ειναι μηπως μαστιτιδα?τι πρεπει να κανω ?σε ποιον να απευθυνθω?

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την κόρη σου την θηλάζεις κανονικά;

Είχα και εγώ τα ίδια συμπτώματα με τον γιο μου (τράβαγα το γάλα με θήλαστρο) και ο γιατρός μου μου είχε πει να κάνω με ζεστό νερό μασάζ στο στήθος μου, στην αρχή κοντά στις θηλές προς τα έξω και μετά σιγά σιγά σε όλο το στήθος, από τις μασχάλες μέχρι τις θηλές. Είχα κι εγώ πυρετό, αλλά όταν άδειασα το στήθος, το οποίο στην κυριολεξία έκαιγε, ο πυρετός μου έπεσε αμέσως.

Καλού κακού, δεν τηλεφωνείς στο γιατρό σου ή στην μαία ?

2 παιδιά-Σύζυγος-Δουλειά-Πανεπιστήμιο-Σπίτι

Ωχ θεέ μου, βάλε το χεράκι σου.....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη καταφερες να αδειασεις το στηθος με το μασαζ?ο γυναικολογος μου ειναι εντελως ασχετος με το θηλασμο,εδω δεν ηθελε να θηλασω-τζαμπα ταλαιπωρια!-κι εγω βαζω ζεστες κομπρεσσες ,με ανακουφιζουν στιγμιαια.ευχαριστω που απαντησες και καλο κουραγιο με δυο παιδια κ συζυγο και ολα τα αλλα που γραφεις!;)

 

την θηλαζω αποκλειστικα ,οσο θελει οση ωρα θελει

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάτω από το σπιράλ του ντουζ έκανα μασάζ για πολύύύύύ ώρα, όπως σου περιέγραψα. Ωστόσο, αφού λες ότι έχεις αυτά τα συμπτώματα τρεις μέρες, νομίζω έπρεπε να ενεργήσεις λίγο πο γρήγορα.

Τέλος πάντων, καλές και οι κομπρέσες που επειδή είναι ζεστές ανακουφίζουν στιγμιαία, αλλά για να ανακουφιστείς πρέπει το στήθος να αδειάσει τελείως.

Να σκεφτείς εγώ όταν έκανα μασάζ στο στήθος εκτός από ζεστό και πρησμένο είχε γίενι και στην κυριολεξία διπλάσιο! Ζεστό νερό να τρέχει στο στήθος και ταυτόχρονο μασάζ.

 

Καλό κουράγιο.

2 παιδιά-Σύζυγος-Δουλειά-Πανεπιστήμιο-Σπίτι

Ωχ θεέ μου, βάλε το χεράκι σου.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάτω από το σπιράλ του ντουζ έκανα μασάζ για πολύύύύύ ώρα, όπως σου περιέγραψα. Ωστόσο, αφού λες ότι έχεις αυτά τα συμπτώματα τρεις μέρες, νομίζω έπρεπε να ενεργήσεις λίγο πο γρήγορα.

Τέλος πάντων, καλές και οι κομπρέσες που επειδή είναι ζεστές ανακουφίζουν στιγμιαία, αλλά για να ανακουφιστείς πρέπει το στήθος να αδειάσει τελείως.

Να σκεφτείς εγώ όταν έκανα μασάζ στο στήθος εκτός από ζεστό και πρησμένο είχε γίενι και στην κυριολεξία διπλάσιο! Ζεστό νερό να τρέχει στο στήθος και ταυτόχρονο μασάζ.

 

Καλό κουράγιο.

ευχαριστω στελινι!θα ξεκινησω μασαζ και ελπιζω να βοηθησει

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω στελινι!θα ξεκινησω μασαζ και ελπιζω να βοηθησει

 

Αν έχεις θήλαστρο ή μπορείς να δανειστείς από κάποια φίλη, νομίζω ότι είναι καλύτερο από το μασάζ. Αν δεν ξέρεις μπορεί να πονέσεις χειρότερα με το μασάζ νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας!Εδω και 3 μερες,εχω πονο και ενα ελαφρυ πρηξιμο εσωτερικα.Ο πονος εντοπιζεται στη μασχαλη και μεχρι το στηθος(οχι στη θηλη).Το γιο μου τον θηλασα 13 μηνες και δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα.Τωρα θηλαζω την κορη μου κανονικα ,αλλα ο πονος δεν υποχωρει.Σημειωση,πως εχω πυρετο 3 μερες τωρα,σημερα ειμαι καλυτερα στο θεμα πυρετου αλλα δεν ξερω αν θα ξανανεβασω αργοτερα.Τι λετε ?Ειναι μηπως μαστιτιδα?τι πρεπει να κανω ?σε ποιον να απευθυνθω?

Αν ειναι μαστιτιδα θα παρατηρισεις καποιο κοκκινο σημειο στο στηθος που οταν το αγγιζεις θα ποναει (ετσι εκδηλωνετε) ,καθως και υψηλο πυρετο και αισθημα κοπωσης .

Ισως απλα να περασες καποια ιωση και οι γαλακτοφοροι αδενες σου που ειναι ευαισθητοι να ερεθηστικαν και γιάυτο να νιωθεις πονο.

Αν σου επεσε ο πυρετος πολυ πιθανον να σου περασει......τα μασαζακια βοηθανε αλλα με προσοχη,οχι με δυναμη ,απαλα.

Πιστευω ομως οτι ηταν ιωση και αυριο θα εισαι περδικι !!!!:)

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Αν ''αδειασεις'' τελειως το στηθος θα παραγεις περισσοτερο γαλα γιατι ο εγκεφαλος θα δωσει ''σημα'' οτι το μωρακι πειναει........προσοχη μην εχεις αντιθετα αποτελεσματα

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...