Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θεσσαλονίκη


Recommended Posts


Διαφημίσεις


ειναι πολυ κοντα στο κεντρο.

επισης εχει αφετηρια πολλων λεωφορειων για να μπορεις να μετακινηθεις μεσα στην πολη

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

η περιοχη δεν ειναι τοσο επικινδυνη. ασε που εχει φεξει ηδη εκεινη την ωρα. προς τα που θα πας μετα;

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν δεν εχεις πολλα πραγματα μαζι σου, μπορεις να το κοψεις ποδαρατο μεχρι την αριστοτελους. τρως εκει μια μπουγατσα περιποιημενη :P:p και θα φτασει και 8 σιγα σιγα

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

τιποτα. καλα να περασεις !

 

εχει πολυ ωραια μπουγατσα επι της εγνατιας που θα περπατας μολις περασεις την πλατεια αριστοτελους στο δεξι σου χερι. σερραϊκη. μιαμ μιαμ :lol::lol:

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο σύζυγος μόλις χθες επέστρεψε από Αθήνα με το τρένο β΄θέση (είχε πάει πριν τρεις μέρες το βαγόνι όταν πήγαινε ήταν αρκετά καλό αυτό της επιστροφής όμως όχι, μάλιστα ήταν δίπλα στις τουαλέτες και άλλαξε θέση. Και κάτι ακόμη και όταν πήγε Αθήνα και στην επιστροφή είχε 1 ώρα καθυστέρηση. Μέσα στο σταθμό έχει πολλά μαγαζάκια για καφέ πίτες κτλ προτείνω Τερκενλη για τσουρεκάκι. Από εκεί θα πάρεις και το λεωφορείο που θέλεις για το κέντρο. Ρώτησε στα εκδοτήρια του ΟΑΣΘ. Εννοείτε βόλτα στην Αριστοτέλους αν έχεις χρόνο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει ομως να πω οτι η περιοχη δεν ειναι καλη. αρα προσεχεις λιγο, αν και οπως ειπαν και τα κοριτσια επειδη θα εχει ξημερωσει δεν θα υπαρχει προβλημα. Η γνωμη μου, παρε λεωφορειο, κατεβα σταση αΓ. σΟΦΙΑ, ΜΠΕς ΣΤΟ βΥΖΑΝΤΙΟ (που ειναι τοθ Τερκενλη), πιες ενα καφε κ φαε κατι, κ καλες δουλειες!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Θελω τη βοηθεια σας !!!!!

Θα παμε τη παρασκευη 21/11 στη θεσσαλονικη για καποιες μερες με εργατικα εισητηρια οαεδ.

1.Θα ηθελα να μου πειτε ποιο απο αυτα τα ξενοδοχεια ειναι μια καλη επιλογη......(ολα εχουν πανω κατω την ιδια τιμη ) Θελουμε να ειναι στο κεντρο που να μην μας φανε τα ταξι.

Βεργινα , ροτοντα, anesis, telioni, capsis, el greco.

Link to comment
Share on other sites

Από τα ξενοδοχεία που έγραψες εγώ προσωπικά θα προτιμούσα το capsis. Το el greco είναι λίγο πιο κεντρικό αλλά δεν είναι τόσο καλό κατά την άποψή μου. Τα υπόλοιπα είναι λίγο πιο απομακρισμένα. Από όλα αυτά βέβαια μπορείς να κινηθείς και με τα ποδια, δεν χρειάζεται ταξί.

 

Καλύτερα μπες στο tripadvisor και στο booking.com και δες κριτικές και φωτογραφίες από όλα τα ξενοδοχεία για να έχεις προσωπική άποψη. Καλά να περάσετε! :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ σ ευχαριστω για την απαντηση ειμαι αναμεσα σ αυτα τα δυο.

Ειναι ευκολο να παμε με λεωφορειο προς τα κει η πρεπει να παρουμε ταξι;;;;

Καποτε ειχα ακουσει οτι αν πας θεσσαλονικη να πας στα λαδαδικα για φαγητο ισχυει ακομα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αχ σ ευχαριστω για την απαντηση ειμαι αναμεσα σ αυτα τα δυο.

Ειναι ευκολο να παμε με λεωφορειο προς τα κει η πρεπει να παρουμε ταξι;;;;

Καποτε ειχα ακουσει οτι αν πας θεσσαλονικη να πας στα λαδαδικα για φαγητο ισχυει ακομα;;;;;

 

Από πού να πάτε με λεωφορείο; Από το αεροδρόμιο; δεν κατάλαβα...Πάντως όπου και να θέλετε να πάτε περνάνε λεωφορεία ακριβώς από μπροστά, ένα σωρό. Δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα. Τα λαδάδικα είναι όμορφη περιοχή για βόλτα, έχει πεζόδρομο και αρκετά φαγάδικα. Υπάρχουν βέβαια και σε πολλά άλλα μέρη στη θεσσαλονίκη. :-) Να περπατήσετε πολύ στο κέντρο, θα είναι πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites

το capsis ειναι μακραν το καλυτερα απο οσα ειπες.....απο το αεροδρομιο θα μετακινηθεις με ταξι αρχικα, αλλα μετα τα πιο πολλα ξενοδοχεια εχουν συγκοινωνια μπροστα ακριβως.....

το telioni δεν ειμαι σιγουρη αν εχει, ειναι στις αρχες της αγ. δημητριου

 

για φαγητο εχει παρα πολλα μερη, στα λαδαδικα θα σας "πιασουν" ολιγον τι.....ψαξτο καλα! καλη διαμονη!

Link to comment
Share on other sites

το capsis ειναι μακραν το καλυτερα απο οσα ειπες.....απο το αεροδρομιο θα μετακινηθεις με ταξι αρχικα, αλλα μετα τα πιο πολλα ξενοδοχεια εχουν συγκοινωνια μπροστα ακριβως.....

το telioni δεν ειμαι σιγουρη αν εχει, ειναι στις αρχες της αγ. δημητριου

 

για φαγητο εχει παρα πολλα μερη, στα λαδαδικα θα σας "πιασουν" ολιγον τι.....ψαξτο καλα! καλη διαμονη!

 

Σ ευχαριστω..... ξενοδοχειο περημενω τη παρεα να διαλεξει το καψις η το ελ γκρεκο

Για πειτε για φαγητο εκτος απο τα λαδαδικα , δε θελω να μας "πιασουν" ...καθε μερα πρωι βραδι εξω θα τρωμε...

Θεατρο απο οτι εψαξα δε θα χει κατι εκεινες τις μερες.....

Θα κανουμε και τουρ σαν τους τουριστες χα χα χα http://www.thessaloniki-sightseeing.com/index.php/el/ αν ειναι διαφημηση ας το σβησουν.... ειπα να το γραψω εδω, για να υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τα παιδιά έχω να βγω πολύ καιρό, πάντως ξέρω καλά πως στα λαδάδικα είναι τσιμπημένα....ταβέρνες έχει παντού, θα βρείτε είμαι σίγουρη. Εξαρτάται και με τι θα μετακινήστε...καλά να περάσετε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τα παιδιά έχω να βγω πολύ καιρό, πάντως ξέρω καλά πως στα λαδάδικα είναι τσιμπημένα....ταβέρνες έχει παντού, θα βρείτε είμαι σίγουρη. Εξαρτάται και με τι θα μετακινήστε...καλά να περάσετε!

 

Ευχαριστω.......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...