Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χάσιμο κιλών εγκυμοσύνης


mkcm

Recommended Posts

Λοιπόν, κοντεύουν 2 χρόνια απ' όταν γέννησα και εξακολουθώ να τρώω για δύο:oops: με αποτέλεσμα να παραμένουν κατσικωμένα 10 κιλά!!!!

Πρέπει να τα χάσω και χρειάζομαι συμπαράσταση που μέχρι σήμερα δεν έχω καταφέρει να βρω από το περιβάλλον μου.

Λοιπόν, ξεκινάω αύριο και προσκαλώ όσες ομοιοπαθούσες να ακολουθήσουν μπας και τα καταφέρουμε με αλληλοϋποστήριξη και αλληλοπαρότρυνση.

 

Είμαι 1,68, ζυγίζω 63 κιλά και βάζω στόχο τα 53.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 158
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • xena

    xena 32 δημοσιεύσεις

  • mkcm

    mkcm 30 δημοσιεύσεις

  • tsarli

    tsarli 21 δημοσιεύσεις

  • goody

    goody 10 δημοσιεύσεις

Μωρέ μήπως είναι λίγα τα 53; Μήπως να έβαζες έναν μικρότερο στόχο αρχικά 5 κιλών (58 κιλά για ύψος 1,68 νομίζω ότι είναι μια χαρά) και μετά βλέπεις;

Με κόμπλαρες γιατί κι εγώ είμαι 1,68 και αυτή τη στιγμή 58,5 κιλά και νόμιζα ότι κόντευα, και έρχεσαι και μου λές 53... σκιάχτηκα η δόλια...

jTosp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς! Γέννησα πριν ένα χρόνο και μετά τη γέννα..πήρα περίπου 10 κιλά!!

Εν συντομία:

προ εγκυμοσύνης:50

έναρξη εγκυμοσύνης:60

γέννα:65

τώρα (1 χρόνο μετά):74.....

Ύψος 1.60.

Στόχος τα 50 κιλά.

Έχουμε δρόμο μπροστά μας...

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω...ο τελικος μου στόχος είναι τα 50. Τόσα ήμουν προ εγκυμοσύνης για χρόνια, τρώγοντας υγιεινά. Με αυτά τα κιλά ένιωθα άνετα, κι ας ήμουν όντως αδύνατη, όπως μου έλεγαν όλοι.

Αλλά νομίζω ότι δεν έχει σημασία το πόσα κιλά είσαι, όσο το πως νιώθεις με αυτά. Κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να θεωρεί ότι στα 60 είναι οκ, για μένα το όριο για να νιώθω καλά με το σώμα μου είναι τα 50 - 53.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά κορίτσια, εγώ το μεγάλο σοκ το έπαθα όταν βγήκα από το μαιευτήριο. 1 μέρα πριν γεννήσω είχα ζυγιστεί και ήμουν 70 κιλά. Γεννάω μια κοράκλα 3260, ε, λέω δε θα έχω χάσει 6-7 κιλάκια. Και γυρίζω στο σπίτι.... ζυγίζομαι και τι να δω.... 68:evil:. Μόνο 2 κιλά ρε συ, τη στιγμή που το μωρό μόνο και μόνο ήταν 3 κιλά και.....Ε, τα έπαιξα.... (όχι όμως αρκετά ώστε να το ράψω:cool:).

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε εγκυμοσύνη έπαιρνα περίπου 23 κιλά!!!!! Σαν βάση ξεκινούσα απο τα 60 κιλά με ύψος 1.73. Στην πρώτη τα έχασα γρήγορα στην δεύτερη παραμένω στα 65 .

 

Πέρσι το καλοκαίρι (η μπέμπα μου ήταν 7 μηνών τον Ιούνιο) αρνίομουν να βγω στην παραλία. Δεν ηταν τόσο τα κιλά που με πείραζαν όσο η σφρυγγιλότητα που είχε χαθεί. Ένιωθα σαν χλαπάτσα. Το μαγιό δεν εστρωνε, το στήθος μου δεν μου άρεσε. Ειχα άσχημη ψυχολογία. Τωρα έχουμε Γενάρη, σε λίγο κλείνω τα 30. Την Κυριακή ξύπνησα κ είπα: γίνομαι 30, μεταβατικό στάδιο. Θα έρθει ο Μάιος κ πάλι δεν θα μου αρέσω. Τι κάνω λοιπόν; Κάθομαι κ κλαίω την μοίρα μου ή αναλαμβάνω δράση; Επέλεξα το δεύτερο.

Γράφτηκα στο γυμναστήριο με προσωπικό γυμναστή ώστε να μην παρεκκλινω.

 

Δεν αξίζει για τα κιλά (αν μας ενοχλούν βέβαια) να χαλάμε την ψυχολογία μας. Το φαγητό ειναι μια απόλαυση αλλά υπάρχουν κ χιλιάδες αλλα πράγματα που μπορουν να μας δώσουν χαρά. Εγώ θα το παλέψω κ θέλω να αισθανθώ ξανά καλά με το σώμα μου. Για μένα, τον άντρα μου κ τα παιδια μου....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παρούσα! Πάντα ήμουν 48 με 1,61 ύψος. Μετά από 2 εγκυμοσύνες είμαι 58. Στον άντρα μου αρέσω 53 κιλά. Αυτόν τον στόχο βάζω: 5 κιλάκια.

 

Ως τώρα όποτε προσπαθώ να χάσω κόβεται το γάλα μου. Τρώω σχετικά σωστά αλλά τρώω ΠΟΛΥ. Δεν έχω χρόνο για να γυμναστώ παρόλο που ήταν η ζωή μου γιατί δουλεύω αρκετές ώρες και έχω και τα δύο μωρά. Υπάρχει κανένα κολπάκι για τις θηλάζουσες;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θέλει μικρά και υγιεινά γεύματα κάθε 2 ώρες. Έτσι δεν θα πεινάς για να τρώς μεγάλα γεύματα, και ταυτόχρονα θα ξυπνάς το μεταβολισμό σου. Επίσης, πολλά υγρά για το θηλασμό (όχι φυσικά γάλα απαραίτητα), νερό, πολύ νερό που κάνει καλό και στη δίαιτα και στο θηλασμό, σούπες κλπ

Πάντως είναι και λίγο νωρίς.

Εγώ άρχισα να χάνω ουσιαστικά (πέρα από τα πολλά κιλά που έφυγαν με το θηλασμό πολύ εύκολα) αυτά που έμειναν και δεν έφευγαν με τίποτα, αφού μου ήρθε περίοδος και μετά στους 6 ή 7 μήνες αν θυμάμαι καλά.

Για μένα ο στόχος είναι τα 56 τραβηγμένο (1,68 ύψος). Η προσπάθεια (χωρίς πίεση για πάνω από ένα μήνα) είναι από πέρσι τον Απρίλιο.

jTosp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παρούσα! Πάντα ήμουν 48 με 1,61 ύψος. Μετά από 2 εγκυμοσύνες είμαι 58. Στον άντρα μου αρέσω 53 κιλά. Αυτόν τον στόχο βάζω: 5 κιλάκια.

 

Ως τώρα όποτε προσπαθώ να χάσω κόβεται το γάλα μου. Τρώω σχετικά σωστά αλλά τρώω ΠΟΛΥ. Δεν έχω χρόνο για να γυμναστώ παρόλο που ήταν η ζωή μου γιατί δουλεύω αρκετές ώρες και έχω και τα δύο μωρά. Υπάρχει κανένα κολπάκι για τις θηλάζουσες;;;;

 

Δε μειώνεται το γάλα ανα ακολουθήσεις κάποια διατροφή/δίαιτα. Στη βάφτιση κατάφερα και κατέβηκα στα 60 κιλά πολύ γρήγορα και δεν είδα καμία διαφορά στο γάλα. Βέβαια μετά τη βάφτιση έδωσα άσχημα και πλέον είμαι ένα γιουβαρλάκι 74 κιλών..θηλάζουμε ακόμη και δεν μου έχει έρθει περίοδος. Εμένα τα κιλά μου κυμαίνονταν στα 50-53, οπότε αυτός είναι ο στόχος. Μας εύχομαι καλή δύναμη, δε μπορεί, αν αλληλοστηριζόμαστε κάτι θα καταφέρουμε..(με την προϋπόθεση ότι δε θα κλέβουμε, του τύπου "Σούζη τρως, Σούζη ψεύδεσαι".

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα και ξεκινάω με τις πιο αντίξοες συνθήκες. Η μικρή είχε το χειρότερο ύπνο ever λόγω μάλλον δοντιών (ας ελπίσουμε ότι αυτά είναι). Τέσπα είμαι ένας ράκος!!!!

Σήμερα το μενού έχει αποτοξίνωση! Φρουτάκια και λαχανικούλια για να καθαρίσει λίγο ο οργανισμός!!!!!

Ελπίζω να μη σπάσω το βράδυ....γιατί αυτά τα βράδια είναι που με τσακίζουν aka τσακίζω εγώ ό,τι βρω μπροστά μου.....:oops::cool:

Link to comment
Share on other sites

Δε μειώνεται το γάλα ανα ακολουθήσεις κάποια διατροφή/δίαιτα. Στη βάφτιση κατάφερα και κατέβηκα στα 60 κιλά πολύ γρήγορα και δεν είδα καμία διαφορά στο γάλα. Βέβαια μετά τη βάφτιση έδωσα άσχημα και πλέον είμαι ένα γιουβαρλάκι 74 κιλών..θηλάζουμε ακόμη και δεν μου έχει έρθει περίοδος. Εμένα τα κιλά μου κυμαίνονταν στα 50-53, οπότε αυτός είναι ο στόχος. Μας εύχομαι καλή δύναμη, δε μπορεί, αν αλληλοστηριζόμαστε κάτι θα καταφέρουμε..(με την προϋπόθεση ότι δε θα κλέβουμε, του τύπου "Σούζη τρως, Σούζη ψεύδεσαι".

 

Σε ότι έχω δοκιμάσει μειώνεται δυστυχώς ή γίνεται σαν νερό και η μπέμπα όλο πεινάει. Στην πρώτη περίπτωση μετά κάνω σχεδον επαναγαλακτισμό.

Εσύ είχες πάει σε διαιτολόγο; Μήπως φταίει που κουράζομαι πολύ; είμαι μαμά που εργάζομαι 8-10 ώρες την ημέρα, έχω κι άλλο ένα μωρό 2 ετών και δεν κοιμάμαι και καλά. Τί να κάνω; Θέλω τόοοοοοοοοοοοοοοοοοσο πολύ να γίνω όπως πριν..

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια τα κιλά τα έχασα. Πιο δύσκολα βέβαια σε σχέση με την πρώτη γέννα.Αυτη η αναθεματισμένη κοιλιά πως ξαναμαζέυεται????!!!!Είμαι 1,67 κ 57 κιλα ( εντάξει δεν θα με χάλαγαν κ τα 55).Αδύνατη αλλά όλοι με ρωτάνε αν πάμε για το τρίτο! Κλαψ! 13 μήνες μετά την δέυτερη γέννα κ η μπάκα εκεί.Πότε θα φύγει??????? Κ δεν χλαπακιάζω το έρμο...

mwSKp2.png7XZrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είμαι η Ελπίδα και έχω παραπανίσια κιλά.. χαχαχαχα

 

λοιπόν : ύψος 1,68

 

προ προσπαθειών : 56

επίτευξη στόχου (έγκυος) : 66.7

άφτερ εγκυμοσύνη : 74

μέχρι Σεπτέμβρη 2013 : 69

σήμερα (μετά από εντατική προσπάθεια) : 59.9

Στόχος : 56

 

χαίρομαι που βρήκα συντρόφισσες.

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κοντεύουν 2 χρόνια απ' όταν γέννησα και εξακολουθώ να τρώω για δύο:oops: με αποτέλεσμα να παραμένουν κατσικωμένα 10 κιλά!!!!

Πρέπει να τα χάσω και χρειάζομαι συμπαράσταση που μέχρι σήμερα δεν έχω καταφέρει να βρω από το περιβάλλον μου.

Λοιπόν, ξεκινάω αύριο και προσκαλώ όσες ομοιοπαθούσες να ακολουθήσουν μπας και τα καταφέρουμε με αλληλοϋποστήριξη και αλληλοπαρότρυνση.

 

Είμαι 1,68, ζυγίζω 63 κιλά και βάζω στόχο τα 53.

 

 

ακριβως τα ιδια με σενα!ίδιο ύψος ίδια κιλα! έφτασα 53κιλά με διατροφή απο διατροφολογο και γυμναστική!το αποτελεσμα είναι σούπερ!άξιζαν οι θυσιες και η υπομονή μου!ξεφορτωθηκα τα κιλα και άλλαξε η ψυχολογία μου!!σου συνιστω λοιπον ανεπιφύλακτα να το παλέψεις και εύχομαι να το πετύχεις γιατί αξίζει τον κόπο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα και ξεκινάω με τις πιο αντίξοες συνθήκες. Η μικρή είχε το χειρότερο ύπνο ever λόγω μάλλον δοντιών (ας ελπίσουμε ότι αυτά είναι). Τέσπα είμαι ένας ράκος!!!!

Σήμερα το μενού έχει αποτοξίνωση! Φρουτάκια και λαχανικούλια για να καθαρίσει λίγο ο οργανισμός!!!!!

Ελπίζω να μη σπάσω το βράδυ....γιατί αυτά τα βράδια είναι που με τσακίζουν aka τσακίζω εγώ ό,τι βρω μπροστά μου.....:oops::cool:

 

To ίδιο κάνω και γω..όλη μέρα δίαιτα (ή φρουτοφαγία) και το βράδυ κατά τις 10 που γυρνάει ο άντρας μου από τη δουλειά παραγγέλνουμε πίτσες, ή ζαπάτες ή κρέπες και συμπληρώνουμε με τέλεια γλυκά που έχουμε βρει σε κάποια ζαχαροπλαστεία. Εγώ είμαι του γλυκού, και να μη φάω φαγητό δε με χαλάει. Χθες μου έφερε ο άτιμος λουλουμάδες 3 μερίδες..

Καλή επιτυχία, φτιάξε έναν κουβά φρουτοσαλάτα για το βράδυ για να μην το σκέφτεσαι.

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαι για να ευθυμήσουμε λίγο, σας παραθέτω κάποιες "δίαιτες": (νομίζω τις έχω ξαναγράψει σε κάποια άλλη ενότητα αν θυμάμαι καλά)

Εγώ προσωπικά κάνω την πρώτη!

 

Η δίαιτα της φόρμας Τρωτε ό,τι θέλετε με αποτέλεσμα να σας χωράνε μόνο φόρμες για να φορέσετε.

Η δίαιτα του γιαουρτιού Τρωτε ό,τι θέλετε, ένα γιαουρτάκι όμως υποχρεωτικά μετά από κάθε γεύμα.

Δίαιτα της Παναγίας: Αφού την κάνουμε ταράτσα, πιάνουμε την κοιλιά μας και αναφωνούμε: «Ωχ Παναγιά μου!».

Δίαιτα του καλαμποκιού: Τρώμε απ΄ όλα εκτός από καλαμπόκι!

Δίαιτα της ιππασίας: Το πρωί τρώμε ένα Βρετανικό πρωινό, αυγά τηγανιτά, λουκάνικα, ψωμί με βούτυρο και μαρμελάδες, κρουασάν, γάλα, καφέ, τσάι, σοκολάτα, φρούτα, δημητριακά. Ύστερα κάνουμε τρεις ώρες ιππασία. Το μεσημέρι τρώμε ένα αρνί ψητό της σούβλας μαζί με ένα ολόκληρο γουρουνόπουλο με πατάτες, και για γλυκό τούρτα με σοκολάτα και σαντιγύ. Αμέσως μετά κάνουμε τέσσερις ώρες ιππασία. Το βράδυ χτυπάμε οχτώ σουβλάκια τυλιχτά με απ΄ όλα μαζί με τέσσερις μερίδες πατάτες και ακολουθούν άλλες τρεις ώρες ιππασία. Εξακολουθούμε το πρόγραμμα για μια εβδομάδα. Στο τέλος, το ΑΛΟΓΟ θα έχει χάσει τουλάχιστον είκοσι κιλά...

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ!Μια απο τα ίδια...

Μου έχουν κατσικωθεί 7 κιλά και δεν μπορώ να τα χάσω με τίποτα...

Βέβαια για να είμαι ειλικρινής δεν έχω κάνει και καμιά σοβαρή προσπάθεια αλλά ότι και να κάνω πέφτω 1-2 κιλά και μετά τα ξαναπαίρνω σε 3 μέρες το πολύ...Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη παρόλο που είχα πάρει 31 κιλά τα έχασα πολύ γρήγορα. Στην τελευταία όμως εγκυμοσύνη...άστα να πάνε...παρόλο που πήρα 15 κιλά δεν μπορώ να τα χάσω όλα. Ζυγίζω όσο ζύγιζα όταν σαράντησε το μωρό...κλάψ!!!!

Αυτή η κοιλιά είναι που με κάνει να νοιώθω τελείως άβολα. Πραγματικά όλοι με ρωτάνε αν πάμε για το τρίτο :shock:...αφού φανταστείτε περνάει απο το μυαλό μου να κάνω και τρίτο παιδάκι μπας και για κανένα 9μηνο ησυχάσει το κεφάλι μου!!!!:-D

Το τζιν το αφήνω ξεκούμπωτο γιατί που λεφτά για νέα καρνταρόμπα!

Σκέφτομαι να κάνω κάποια χημική δίαιτα που χάνεις αμέσως και πολύ, αλλά μου λένε ότι θα τα πάρω πολύ γρήγορα...

Το κακό είναι ότι μαγειρεύω για τον άντρα και τα παιδιά μου και τρώω απο το φαγητό που φτιάχνω. Δεν μπορώ να τους έχω με ψητά ούτε όμως μπορώ να μαγειρεύω 2 φαγητά κάθε μέρα.

Ξέρετε καμιά δίαιτα αποτελεσματική;

Καλή προσπάθεια σε όλες σας και εύχομαι το καλοκαίρι να είμαστε όλες κορμάρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

EVvep3.png6SUnp3.png

 

 

Αγάπες μου σας λατρεύω!

30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...

Link to comment
Share on other sites

neogenitaki,

Επειδή εμείς για διαιτολόγο λεφτά γιόκ....:cry: Αν μπορείς στείλε ενδεικτικά ένα διαιτολόγιο που σου έδωσε. Και σε πόσο καιρό τα έχασες τα σκασμένα.

 

Α, και update..... Εννοείται πως χθες βραδυ σαβούριασα hamburger..... την τύχη μου μέσα.... Αλλά τέλος.... σήμερα .... ελπίζω.... Για να δούμε ρε κορίτσια. Πάντως κι εμένα ο άντρας μου τα φταίει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Το τζιν το αφήνω ξεκούμπωτο γιατί που λεφτά για νέα καρνταρόμπα!

 

Εγώ φοράω της εγκυμοσύνης ακόμη :oops::oops: και ριχτά απο πάνω. Και λεφτά να είχα δεν παίρνω τίποτα. Ανοίγω την ντουλάπα μου με τα παλιά μου ρουχαλάκια και σκίνυ τζηνς και χαζεύω αντί να ανοίγω το ψυγείο (δεν δουλεύει πάντα).

 

neogennitaki, περιμένω κι εγώ δίαιτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ έχασα 2 αλλά πολύ δύσκολο βρε παιδιά.... περιμένω πως και πως τα καλοκαιρινά φρούτα να τα εντάξω στην διατροφή μου γιατί σιχαίνομαι τα χειμωνιάτικα.

Τουλάχιστον δεν έχω πια κοιλιά, ή μάλλον έχω λίγη. Εχω και τρελή όρεξη για γυμναστική αλλά δεν έχω χρόνο. Εχτές είχα τη μικρή στο στήθος συνεχώς όταν πήγα σπίτι και η μεγάλη μου είπε με παράπονο "μαμά δεν έχει η Νανά σου αγκαλίτσα;;" πωωωωω... έσπασα στα 2 πάλι!!! αντε να είχα να γυμναστώ κι όλας.. που άπλωνα στις 11 τη νύχτα και μαγείρευα στις 6:30 το πρωί....

Αλήθεια, όλο αυτό το "Μαίρη_Παναγιωταρά" πρόγραμμα γιατί δεν πιάνει του κοιλιακούς, τους απαγωγούς και κυρίως.... τους μασητικούς;;;

 

Τι έγινε με την δίαιτα αλήθεια neogennitaki???????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παρόλο που άνοιξα εγώ το θέμα το παράτησα.... και το γιατί: ο νοών νοείτω.... :oops:

 

Ωστόσο, επανέρχομαι δριμύτερη και έχω να καταθέσω ότι βρίσκομαι επιτυχώς στην τρίτη μέρα διατροφής. Νιώθω καλύτερα, βέβαια υπάρχει στο υποσυνείδητό μου η ανυπομονησία - θέλω να τα χάσω όλα εδώ και τώρα - αλλά ειλικρινά.... χθες το βράδυ την ώρα που με έπαιρνε ο ύπνος μηδίασα, γιατί ένιωσα τόοοοοοοοοσο περίφανη για τον εαυτό μου που δεν πλησίασα το ντουλάπι με τα junk (το οποίο φρόντισε επιμελώς να γεμίσει ο σύσυξ χθες με πατατάκια, σοκολάτες κ.ο.κ., ενώ το έστειλα στο σούπερ μοναχά για λίγο τυράκι που μας έλειπε).

 

Τέλος πάντων, θα φροντίσω να είμαι συνεπείς στο εξής:

1. με το χάσιμο των κιλών

2. με το update της προόδου

 

Υ.Γ.: τις μέρες που έχω φάει φρούτα η βραδυνή τάση υπερφαγίας είναι καθαρά ψυχολογική, δε γουργουρίζει ταυτόχρονα η κοιλιά μου από την πείνα.

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια και εγω εχω κολλησει.τα τελευταια χρονια ημουν γυρω στα 60 κιλα με υψος 1.67.πριν την εγκυμοσυνη μου το χαμε ριξει λιγο εξω με τον αντρα μου και ημουν 62.εφτασα τα 76 στην εγκυμοσυνη.οταν ωγηκα απο το μαιευτηριο ζυγιστηκα 69 και τωρα που εχουν περασει 48 μερες εχω κολλησει εδω και 2 βδομαδες στα 67.ο στοχος μου ειναι να φτασω στα 60 αλλα δεν με βλεπω να το κατορθωνω.τρωωωωωωω.στην αρχη οταν επεστρεψα σπιτι ετρωγα παααρα πολλα γλυκα.εκοψα την σοκολατα γιατι εβγαλε πολλα σπυρακια η μπεμπα και σκεφτηκα μηπως την επηρεασε.αλλα απο τοτε που εκοψα την σοκολατα τρωω πολυ ψωμι με μελι ή μαρμελαδα.θα θελα το καλοκαιρακι να εχω επανελθει γιατι λογικα θα κανουμε και την βαφτηση.παντως δεν σκεφτομαι να κανω καποια ειδικη διαιτα απλα θα το παλεψω να προσεχω περισσοτερο και τωρα που μπορουμε να βγαινουμε βολτουλες με το καροτσι να κινουμαι αρκετα.βλεπουμεεεεεε:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην abebablom να σου ζήσει το νινί. Μην αγχώνεσαι, όμως, είναι αρκετά νωρίς, έχεις περιθώρια... ρώτα και μας της κατακαημένες με 2ετία στα κιλά... Τεσπά, έχει πάντως σημασία που το σκέφτεσαι από τώρα ώστε να μην κατσικωθούν.

 

Στα δικά μας... Λοιπόν χθες έκανα παρασπονδία, ναι, ναι.... το παραδέχομαι... είμαι μια αμαρτωλή :oops:... αλλά δεν πτοούμε....Για δύο λόγους:

1. Η ζυγαριά δεν ανέβηκε.

2. Το παντελόνι μου σήμερα είναι πιο άνετο.

 

Τι σου κάνουν 3 μερούλες.... λίγη προσοχή και γεια σου κατακράτηση.....

Συνεχίζω ακάθεκτη και σήμερα θα γίνω ακόμα πιο bitch με τον ευατό μου... αποτοξινώνομαι από το χθεσινό παραστράτημα.... Αυτομαστίγωμα it is....:twisted:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...