Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ζαλη στον 7 μηνα


Recommended Posts

βρε παιδια εχει νοιωσει καμια εντονη ζαλαδα στον 7 μηνα??

 

εγω τις τελευτευες μερες ζαλιζομαι πολυ.......

 

εχω βεβαια χαμηλο αιματοκριτη αλλα απο την αρχη της κυησης

 

περνω βιταμινες. δεν ξερω????????????????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μήπως να έπαιρνες το γιατρό???

Έχεις κάνει την καμπύλη σακχάρου?

:):):):):)

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

ΤΖΟΥΤΖΑ εμένα οι ζαλάδες μου είχαν εμφανιστεί στον 6ο μήνα κι ογιατρός μου μου είχε πει ότι ήταν απόλυτα φυσιολογικό (και δεν είχα και χαμηλό αιματοκρίτη).

Βέβαια ρώτα κιόλας :)

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως δεν είσαι μόνη σου...

Εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες για 2 ημέρες στον 7 μήνα είχα εμετούς και ζαλάδες... Ποτέ άλλοτε.

Ο γιατρός είπε ότι δεν είναι τίποτε ανησυχητικό...

Link to comment
Share on other sites

ΤΖΟΥΤΖΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟΝ 7Ο ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ...

 

ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ... :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...
βρε παιδια εχει νοιωσει καμια εντονη ζαλαδα στον 7 μηνα??

 

εγω τις τελευτευες μερες ζαλιζομαι πολυ.......

 

εχω βεβαια χαμηλο αιματοκριτη αλλα απο την αρχη της κυησης

 

περνω βιταμινες. δεν ξερω????????????????????????

 

 

Βλέπω από τηνημερομηνία ότι έχεις γεννήσει.... εύχομαι να χαίρεσαι το ζουζούνι σου και να είναι γερό και καλότυχο σε όλη του τη ζωή..χρειάζομαι τη βοήθειά σου.. επειδή πουθενά στο forum δεν είδα θέμα με ζαλάδες, για αυτό γράφω εδώ με την ελπίδα ότι θα το δεις και θα μου απαντήσεις.. μπαίνω στην 30η εβδομάδα δηλαδή 8 μηνών παρά μία εβδομάδα πες χοντρικά.... εδώ και 2 εβδομάδες έχω τρελές ζαλάδες, μάλιστα κάποιες φορές κόντεψα να λιποθυμίσω.... μίλησα με το γιατρό μου, κάναμε αιματοκρίτη, μετράω πίεση, όλακαλά, πήγα μέχρι και μάτια έλεγξα, επίσης όλα καλά.... το μόνο που βρήκαμε ήταν ότι έπεφτε το σάκχαρο μου οπότε μου συνέστησε πιο σωστή διατροφή γιατί να πω την αμαρτία μου τελευταία την είχα αμελήσει.... όμως, οι ζαλάδες εξακολουθούν....με πιάνει ταχυκαρδία, πολλές φορές βουητό στα αυτιά, έχω θολούρα στην όραση,και νοιώθω ότι θα πέσω κάτω.... εδώ και 2 εβδομάδες έχω τρομάξει, δεν κουνιέμαι από το σπίτι, γιατί όσες φορές το τόλμησα, ζαλίστηκα,....... μήπως μπορείς να μου πεις ητ δική σου ιστορία? ο γιατρός μου μου λέει να ξεκουραστώ...ναι αλλά πόσο? δεν άντεχω άλλο, δεν κάνω τίποτα, παρα μόνο τηλεοραση και λίγο λαπτοπ και αυτά πάλι όταν δεν με κουράζουν, και όταν κάποια μέρα νοιώσω ελαφρώς καλλύτερα, ίσως και να κάνω καμιά δουλίτσα.. αισθάνομαι και στεναχωρημένη γιατί λυπάμαι τον άνδρα μου που τα έχει φορτωθεί όλα.... ούτε μια βολτα δεν μπορούμε να πάμε... ακόμα και η μπέμπα μου με κλωτσάει και κουνιέται συνέχεια, και εγώ δεν της δίνω σημασία όταν είμαι έτσι.... συγνώμη αν σε κούρασα.... ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου....

Μαρία-Χρήστος-μπέμπα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 χρόνια μετά...

Καλησπερα κοριτσια,

Διαβασα τις αναρτησεις σας και ταυτίζομαι μαζι σας. ΕΙμαι στον 7ο μήνα και εχω εντονο βουητο στο δεξί αυτί που ξεβουλώνει δυστυχως μονο με εμετό. Εχω παει σε ΩΡΛ και σε νευρολογο.. ξαναπηγα σε αλλους για μια δευτερη γνωμη.. τιποτα...δεν βρισκουν κατι παθολογικο... Μετα την γεννα περνάει;; Maria81 διαβασα οτι και εσυ ειχες θεμα με το αυτι.. τι εκανες για να το αντιμετωπίσεις;;

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, elenaki2018 said:

Καλησπερα κοριτσια,

Διαβασα τις αναρτησεις σας και ταυτίζομαι μαζι σας. ΕΙμαι στον 7ο μήνα και εχω εντονο βουητο στο δεξί αυτί που ξεβουλώνει δυστυχως μονο με εμετό. Εχω παει σε ΩΡΛ και σε νευρολογο.. ξαναπηγα σε αλλους για μια δευτερη γνωμη.. τιποτα...δεν βρισκουν κατι παθολογικο... Μετα την γεννα περνάει;; Maria81 διαβασα οτι και εσυ ειχες θεμα με το αυτι.. τι εκανες για να το αντιμετωπίσεις;;

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο αλλά και εγώ το είχα στην εγκυμοσύνη μέχρι και που γέννησα, και μάλιστα το είχα και απο τα δύο αυτιά.

Ο ΩΡΛ δεν θυμάμαι ακριβώς τι μου είχε πει αλλά μου είχε εξηγήσει ότι οφείλεται στην εγκυμοσύνη και θα περάσει μετά την γέννα, έτσι και έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...