Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ 7η ΕΒΔΟΜΑΔΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 7η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΑΡΚΕΤΟ (ΟΧΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ). Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΙΑ UTROGESTAN, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ. ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΚΑΚΟ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΕ ΠΟΝΑΓΕ ΠΟΛΥ.....

t4Esp3.png qIf3p3.png

Στις 18-12-2010 ήρθε στη ζωή το τρίτο Αστεράκι μας!!! Η μπουμπού μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 7η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΑΡΚΕΤΟ (ΟΧΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ). Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΙΑ UTROGESTAN, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ. ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΚΑΚΟ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΕ ΠΟΝΑΓΕ ΠΟΛΥ.....

 

κι εγω ειχα αιμα (ροζ-καφε) στο σκουπισμα για 10 μερες στην 5η με 6η εβδομαδα

τωρα εχει σταματησει και προχωραμε κανονικα

ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ και μην ανησυχεις

εγω ειμαι στη 8η ειμαστε μαζι

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι κι εγω ειχα αρκετο αιμα στην εγκυμοσυνη μου λιγες μερες αφοτου το εμαθα.κι προς εκπληξη μου ηταν μια μικρη αποκοληση που τορα πλεον εχει επουλωθει.το αιμα συνεχιζει?ποσοτητα?ειναι κοκκινο ζωηρο η καφε?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ... ΑΦΟΥ ΠΗΡΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΥΠΝΗΛΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΘΩ...

t4Esp3.png qIf3p3.png

Στις 18-12-2010 ήρθε στη ζωή το τρίτο Αστεράκι μας!!! Η μπουμπού μας!

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΜΕ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!!! ΕΙΔΑΜΕ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΟ ΣΑΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ. ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ. ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ...

t4Esp3.png qIf3p3.png

Στις 18-12-2010 ήρθε στη ζωή το τρίτο Αστεράκι μας!!! Η μπουμπού μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγω ειμαι στην εκτη εβδομαδα κυησης και εχω αιμα... ξεκινησα utrogestan αλλα αυτο που με ανησυχει ειναι η χαμηλη χοριακη που εχω. Θα παω σημερα για υπερηχο αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη...

kallia συγχαρητηρια!!! Ευχομαι ολα να πανε καλα απο εδω και περα...

Link to comment
Share on other sites

Eγω ειμαι στην εκτη εβδομαδα κυησης και εχω αιμα... ξεκινησα utrogestan αλλα αυτο που με ανησυχει ειναι η χαμηλη χοριακη που εχω. Θα παω σημερα για υπερηχο αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη...

kallia συγχαρητηρια!!! Ευχομαι ολα να πανε καλα απο εδω και περα...

 

τελεια!!!συγχαριτηρια!!!!!!ειδες που ολα πηγαν καλα...προσοχη λοιπον..και θετικη σκεψη!!!!

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΥΓΙΗ!!!

ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΛΗ ΑΠΑΝΤΑΣΗ.

t4Esp3.png qIf3p3.png

Στις 18-12-2010 ήρθε στη ζωή το τρίτο Αστεράκι μας!!! Η μπουμπού μας!

Link to comment
Share on other sites

Στην 6η εβδομάδα παρουσίασα και γω αίμα.Ξεκίνησα ουτροζεσταν οπως εσύ. και στην περιπτωση μου δεν φαινόταν αποκόλληση στον υπέρηχο. Απλά να προσέχεις. Οχι κούραση, δουλειές και όσο μπορείς να ξαπλώνεις!

 

Ραπουνσελ ευχομαι αν έχεις καλά νέα! Μην σε αγχώνει η χαμηλή χοριακή. Μπορεί να είναι μικρή η κύση. εχεις κάνει και δευτερη να δεις αν αυξηθηκε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα ολα καλα πηγαν στον υπερηχο... ακουσαμε και καρδια και ολα φαινονται ενταξει!!! Βεβαια εχω ακομα περισσοτερο αιμα τωρα και θα παω παλι σε 2 μερες. Περιπου ενα χρονο πριν ειχα παλλινδρομη κυηση και γι αυτο ειμαι λιγο επιφυλακτικη ακομα...

Ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα καλα πηγαν στον υπερηχο... ακουσαμε και καρδια και ολα φαινονται ενταξει!!! Βεβαια εχω ακομα περισσοτερο αιμα τωρα και θα παω παλι σε 2 μερες. Περιπου ενα χρονο πριν ειχα παλλινδρομη κυηση και γι αυτο ειμαι λιγο επιφυλακτικη ακομα...

Ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες μας!!!

 

ΑΧ,ΩΡΑΙΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΑΙΜΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ?ΚΟΚΚΚΙΝΟ Η ΚΑΦΕ?ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΑΖΙ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τωρα πλεον ειναι κοκκινο το αιμα σαν περιοδου και εχθες ειχα και πονους περιοδου.Μιλησα με τον γιατρο μου και εκανα και χοριακη παλι για να δω... αυριο εχω να κανω παλι υπερηχο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τωρα πλεον ειναι κοκκινο το αιμα σαν περιοδου και εχθες ειχα και πονους περιοδου.Μιλησα με τον γιατρο μου και εκανα και χοριακη παλι για να δω... αυριο εχω να κανω παλι υπερηχο.

ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ Η ΧΟΡΙΑΚΗ?Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα καλα πηγαν στον υπερηχο... ακουσαμε και καρδια και ολα φαινονται ενταξει!!! Βεβαια εχω ακομα περισσοτερο αιμα τωρα και θα παω παλι σε 2 μερες. Περιπου ενα χρονο πριν ειχα παλλινδρομη κυηση και γι αυτο ειμαι λιγο επιφυλακτικη ακομα...

Ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες μας!!!

 

 

Πήρες τα πρώτα καλά νέα και ελπίζω και τα επόμενα να είναι ευχάριστα!!!

t4Esp3.png qIf3p3.png

Στις 18-12-2010 ήρθε στη ζωή το τρίτο Αστεράκι μας!!! Η μπουμπού μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ (26η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ), Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΕΝΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΣΠΑΣΕ. ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ,ΚΑΘΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΑΡΓΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ. ΠΕΡΙΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 2 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟ (ΥΠΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΤΙΣ 15). ΑΠΟ ΤΙς 8 ΜΑΙΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 1η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ (ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΒΟΛΗΣ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ.

ΑΝΗΣΥΧΩ!!!!ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΜΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ 1-2 ΚΥΚΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ.ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΒΟΛΗ?ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ...............!!!!!!!!!!!!

user_online.gifreport.gif ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ (26η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ), Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΕΝΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΣΠΑΣΕ. ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ,ΚΑΘΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΑΡΓΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ. ΠΕΡΙΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 2 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟ (ΥΠΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΤΙΣ 15). ΑΠΟ ΤΙς 8 ΜΑΙΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 1η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ (ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΒΟΛΗΣ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ.

ΑΝΗΣΥΧΩ!!!!ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΜΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ 1-2 ΚΥΚΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ.ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΒΟΛΗ?ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ...............!!!!!!!!!!!!

user_online.gifreport.gif ΕΓΩ 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΕΠΑΘΑ ΑΠΟΒΟΛΗ. ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΜΕΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΠΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ (ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ, ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΗΘΟΥΣ, ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ) ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ, ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ. ΣΤΗΝ 3η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ, ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΟΛΥ ΑΧΝΟ ΡΟΖ. ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ (ILLA TEST) KAI ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΣΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ, ΑΛΛΑ Η ΡΟΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ, ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΗΚΕ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΤΕΣΤ?ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟΒΟΛΗ?ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ παλι!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην 6η εβδομάδα παρουσίασα και γω αίμα.Ξεκίνησα ουτροζεσταν οπως εσύ. και στην περιπτωση μου δεν φαινόταν αποκόλληση στον υπέρηχο. Απλά να προσέχεις. Οχι κούραση, δουλειές και όσο μπορείς να ξαπλώνεις!

 

Ραπουνσελ ευχομαι αν έχεις καλά νέα! Μην σε αγχώνει η χαμηλή χοριακή. Μπορεί να είναι μικρή η κύση. εχεις κάνει και δευτερη να δεις αν αυξηθηκε?

 

Εμένα μου είπε πως μπορεί να συνεχίσω να έχω καφέ κηλίδες για περίπου 10 μέρες (όπως κι έχω) αλλά ακόμα κι αυτές με τρομάζουν λίγο... Είχες κι εσύ; Τις δουλειές όσο μπορώ τις έχω αφήσει αλλά με 2 παιδιά για πόσο ακόμα???

t4Esp3.png qIf3p3.png

Στις 18-12-2010 ήρθε στη ζωή το τρίτο Αστεράκι μας!!! Η μπουμπού μας!

Link to comment
Share on other sites

Κάλια και Ραπουνζέλ πολύ χαίρομαι που όλα πηγαίνουν καλά!

 

Μακάρι να συνεχίσετε έτσι και το αίμα να σταματήσει.. θα περιμένουμε εναγωνίως νέα σας..

 

Mommy μου δυστυχώς δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Ο πλέον αρμόδιος να απαντήσει είναι ο γιατρός σου..

 

Ελπίζω να σου πει τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

wannabemummy μίλησες με το γιατρό σου; Αυτός θα σου πει πιο σίγουρα.

ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΔΩ. ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΑΛΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ. ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΚΑΦΕ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ (26η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ), Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΕΝΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΣΠΑΣΕ. ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ,ΚΑΘΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΑΡΓΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ. ΠΕΡΙΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 2 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟ (ΥΠΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΤΙΣ 15). ΑΠΟ ΤΙς 8 ΜΑΙΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 1η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ (ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΒΟΛΗΣ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ.

ΑΝΗΣΥΧΩ!!!!ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΜΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ 1-2 ΚΥΚΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ.ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΒΟΛΗ?ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ...............!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

εγωωωωωω!ειχα αποβολη ,μου ρθε περιοδος και εμεινα εγκυος με την πρωτη!!!γιατι φοβασαι;οταν δεν γινεται αποξεση και καθαριζεις μονη,εισαι ετοιμη απο τον επομενο κυκλο να μεινεις εγκυος:wink:...μην αγχωνεσαι ευχομαι ολα καλα να πανε αυτη την φορα!!!:wink:

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

[

[/quote

Η χοριακη μου αυξηθηκε απο 1100 σε 2580 (μετα απο 10 μερες) αλλα και παλι ειναι χαμηλη για 45 μερες μετα την περιοδο. Τωρα περιμενω την καινουρια γιατι τα συμπτωματα που εχω δειχνουν δυστυχως αποβολη...

Link to comment
Share on other sites

[
[/quote

Η χοριακη μου αυξηθηκε απο 1100 σε 2580 (μετα απο 10 μερες) αλλα και παλι ειναι χαμηλη για 45 μερες μετα την περιοδο. Τωρα περιμενω την καινουρια γιατι τα συμπτωματα που εχω δειχνουν δυστυχως αποβολη...

 

 

 

 

μην το βαζεις κατω:(...ξερω ακριβως πως νοιωθεις

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...