Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χαμηλη χοριακη


Recommended Posts

καλησπερα θελω να ρωτησω καποια πραγματα μηπως μπορειτε να με βοηθησετε γιατι κοντευω να τρελαθω!

ειχα τελευταια περιοδο στισ 14/09

απο τισ 09/10 ομως τρεχει αιμα περιπου σαν περιοδος

εχω κανει 3 τεστ φαρμακειου και ειναι ολα θετικα

πηγε σε ενα γυναικολογο μιας φιλης και μου ειπε οτι ειναι σχεδον σιγουρα αποβολη με τοσο αιμα!μετα απο 2 μερες ομως πηγα σε εναν αλλο ''πιο καλο'' και μου εκανε υπερηχογραφημα και ειδαμε τον σακο 2 χιλ!!μου ειπε οτι ειναι πολυ αισιοδοξος και οτι ολα θα πανε καλα

εχω κανει τις εξης χοριακες

16/10 280,0 - 19/10 343,6 - 21/10 571,0 - και σημερα 23/10 βγηκε 128,1!!!!!

δεν μπορω να καταλαβω πως επεσε τοσο ξαφνικα ενω ολα πηγαιναν καλα

τον γιατρο θα τον δω τη δευτερα αλλα θελω να ρωτησω αν υπαρχει περιπτωση να εκανε λαθος το εργαστηριο ή εαν ειχα διδυμα(υπαρχει οικογενειακο ιστορικο) και εχασα το ενα απ τα δυο και γι αυτο επεσε η χοριακη.το αιμα δεν μου εχει σταματησει μεχρι σημερα.

μηπως ξερει καποιος να μου πει???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα, λέμε και ξαναλέμε ότι οι τιμές της χοριακής είναι ενδεικτικές. Δεν παίζει ρόλο αν διπλασιάζονται ή όχι. Βέβαια η ξαφνική πτώση της από πεντακόσια τόσο σε 128 δεν είναι πολύ καλό αλλά όπως το λές είναι πιθανό αν υπήρχαν δίδυμα να χάθηκε το ένα. Κάνε άλλη μια χοριακούλα άμεσα να δεις τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης που εκανα σημερα

κατεβηκε στο 57,61! μαλλον δεν εχω καμμια ελπιδα τωρα πια?

ειναι τοσο θλιβερο συναισθημα..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το περασα κι εγω αυτο.Δεν ειμαι ιατρος και δεν μπορω να σου πω κατι με σιγουρια ΑΛΛΑ θα σου πω οτι ειχα κι εγω ακριβως το ιδιο με σενα.Ειχα καθυστερηση,εκανα χοριακη κ μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα ειχα αιμα πολυ.Τελικα οι μοναδες ολο επεφταν και ο ιατρος μου με ειδε κ μου ειπε οτι δυστυχως δεν εχω καμια ελπιδα.....εκλαιγα μερες...μεχρι να τελειωσει το αιμα....μεχρι που εκανα χοριακη κ βγηκε μηδενικη.Για καλη μου τυχη δεν εκανα αποξεση και τον επομενο μηνα ημουνα εγκυος οπου κ απεκτησα τον γιο μου!!!!!Η τελευταια μερα περιοδου μου ηταν η ημερα της αποβολης.......

Μην απελπιζεσαι...οτι και να γινει να ξερεις οτι μπορεις να συλλαβεις!!!!!!!

Ευχομαι γρηγορα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου!!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια για το μωρακι σου τουλαχιστον εγινε το ονειρο σου πραγματικοτητα μετα απ αυτα που περασες.χαιρομαι για σενα,

ελπιζω να γινει και το δικο μου αν και μου ειπε ο γιατρος οτι αν αποβαλλω πρεπει να περιμενω τρεις μηνες για να ξαναπροσπαθησουμε

τι να πω ολα γινονται για καποιο λογο σωστα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετσι ειναι...ολα γινονται για καποιο λογο.....

Αν δεν κανεις αποξεση δε νομιζω οτι θα χρειαστει να περιμενεις.Στη δικη μου περιπτωση ο γυναικολογος μου ειχε πει οτι μπορω αμεσως να ξεκινησω προσπαθειες...αφου ομως ειχε μηδενισει η χοριακη μου.Σου ευχομαι γλυκια μου να εχεις μεσα στην επομενη χρονια ενα υγιεστατο μωρακι στην αγκαλιτσα σου!!!!!!

Και θα σου πω και κατι αλλο.Οτι μπορουσες εσυ να κανεις το εκανες.Δεν μπορεις να κανεις κατι περισσοτερο.Ξερω δεν ειναι ευκολο.Κι εγω τοτε δεν ηθελα ουτε τουαλετα να παω γιατι δεν αντεχα να βλεπω το αιμα.....κρατιομουνα για να μη φυγει το αιμα...αλλα δυστυχως δεν μπορεις να κανεις κατι.....

Ολα δειχνουν οτι μπορεις να συλλαβεις παντως...αυτο να σκεφτεσαι και ολα θα πανε καλα!!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση και για τα καλα λογια!

εχω ραντεβου τη δευτερα το βραδυ με το γιατρο μου και θα κανω και μια τελευταια χοριακη και βλεπουμε...

μακαρι να προχωρησει καλα..

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω κουκλα μου αν και δεν νομιζω να πανε ολα καλα...

εχει πεσει αρκετα η χοριακη και νομιζω πως ξερω τι θα μου πει ο γιατρος σημερα το βραδυ...

η μονη μου ελπιδα ειναι να ηταν διδυμα και να επεσε η χοριακη επειδη εχασα το ενα απ τα δυο

αν και αυτο απιθανο το βρισκω....

Link to comment
Share on other sites

νενα86 σίγουρα απογοητεύτηκες κορίτσι μου, είναι σημαντικό όμως ότι έμεινες έγκυος (παρά την άσχημη κατάληξη). Είσαι τόσο νέα, θα το ξαναπετύχεις σύντομα το μπεμπάκι και θα είναι γερό! Ο, τι καλύτερο από δω και πέρα!;)

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σ ευχαριστω argyro73.ναι δυστυχως απεβαλλα ...

το μονο καλο στην υποθεση ειναι οτι δεν χρειαζεται να κανω αποξεση.

εφυγε απο μονο του..

Link to comment
Share on other sites

ναι γιωτα μου ειχες δικιο

μου ειπε να περιμενω περιοδο μετα απο 5-6 εβδομαδες και να ξαναπροσπαθησουμε μετα απο ενα μηνα ή μετα απ την περιοδο ...δεν θυμαμαι ..ημουν τοσο απογοητευμενη που δεν με ενοιαζε το επομενο αλλα αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηχεις και ολα θα πανε καλα.Θα το δεις.Κι εμενα τοτε μου ελεγε ο ιατρος οτι ηταν τυχαιο γεγονος,οτι απλα δεν πιαστηκε καλα αλλα δεν τον πιστευα.

Μετα ομως που εμεινα εγκυος...σχεδον το ξεχασα....

Ευχομαι να ερθουν ολα οπως θες.Και ειναι πολυ θετικο το οτι δεν εκανες αποξεση.

Χαμόγελο απο δω και στο εξής και όλα θα πάνε καλά!!!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νενα να ξερες πως σε καταλαβαινω.το εχω παθει 2 φορες:-(δεν υπαρχουν λογια.το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι οι επομενοι μηνες ειναι πολυ γοννημοι!!!!!το σωμα ειναι πολυ ποιο ετοιμο να συλλαβει παλι.εγω τωρα ειμαι παλι εγκυος και ευτυχως ολα ειναι καλα.ευχομαι και στα δικα σου!!!!θα δεις.απο το τη στενοχωρια θα περασεις στη χαρα!!!!!!!!;) το λεω εκ πειρας!!!

Link to comment
Share on other sites

veva εύχομαι το καλύτερο κοπέλα μου! και εγώ ανησυχώ με τη χοριακή μου. Ενώ πριν 12 μέρες ήταν 7700 τώρα είναι μόνο 28.000. Η γιατρός ανησύχησε, πήγα κάναμε υπέρηχο και όλα καλά. Είπε ότι δεν ξέρει τι συμβαίνει με τη χοριακή μου αλλά να μην ξανακάνω. Έχει κάποια αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα; ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει; ανησυχώ παρόλο που ο υπέρηχος ήταν καλός.

xO4Kp2.png

 

Σ' αγαπώ, καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...