Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αll inclusive hotels


νεφελη

Recommended Posts

Επειδη το σκεφτομαστε για του χρονου πολυ σοβαρα θα ηθελα να δημιουργησω θεμα για να μαθουμε ολα τα all-inclusive ξενοδοχεια που υπαρχουν στη χωρα μας (φανταζομαι ειναι αρκετα αλλα περαν του Grecotel k Aldemar) καθως να δουμε σε ποια απο αυτα αξιζει τελικα κ ποια ειναι κοροιδια. Γιατι πχ. εχω ακουσει για ποιο μικρα ξενοδοχεια που το κανουν κ εχουν τελικα μαρκες που δεν πινονται/τρωγονται με τιποτα ή για club παιδιων που λειτουργουν χωρις γυναικες να τα προσεχουν και αλλα τετοια... Οποια εμπειρια λοιπον ευπροσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για Κυλληνη και περιχωρα που ανεφερες μπορω να πω οτι μονο αυτα που ειπες, εχουμε παει σε ενα αλλο και ηταν αισχος το δωματιο και το φαγητο παρα τη μεγαλη ποικιλια (δεν θελω να πω ονομα για να μην κανω δυσφημιση)...

 

Πολυ καλο βεβαια ειναι το προσφατα ανακαινισμενο Olympia Golden Beach πηγα πριν λιγες μερες και ηταν σουπερ, αλλα ειχε μονο ημιδιατροφη νομιζω, αν ειναι ρωτα (εμας δεν μας ενδιεφερε το full board) γιατι τα δωματια ειναι καταπληκτικα. Απλα δεν εχει παρα πολλες εγκαταστασεις οπως άλλα και δραστηριοτητες μεσα στη μερα, περα απο σπα (το οποιο ομως ειναι καλο), τεννις, πισινες (12!), μερικες βραδιες διασκεδασης και φυσικα την παραλια.

Link to comment
Share on other sites

Κυλλήνη beach απίθανο!!!!!!!!!!!!!!

Πήγαμε το πάσχα και θα ξαναπάμε για καλοκαίρι.

Είναι απο τα πιο οικονομικά all enclusive και για το παιδί το πλέον κατάλληλο γιατί έχει πολλούς χώρους σε ένα επίπεδο και παιδική χαρά με κοπέλες που τα προσέχουν ανάλογα με την ηλικία και το φαγητό ήταν υπέροχο και με τεράστια ποικιλία...

Link to comment
Share on other sites

Είναι 200 η βραδιά για ζευγάρι με παρκοκρέββατο,

Θα πληρώνουμε μονο το νερό, καφέ αναψυκτικό, ποτο που θα πίνουμε εκτός εστιατορίου κάτι το οποίο μπορείς να αποφύγεις φυσικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κυλλήνη beach απίθανο!!!!!!!!!!!!!!

Πήγαμε το πάσχα και θα ξαναπάμε για καλοκαίρι.

Είναι απο τα πιο οικονομικά all enclusive και για το παιδί το πλέον κατάλληλο γιατί έχει πολλούς χώρους σε ένα επίπεδο και παιδική χαρά με κοπέλες που τα προσέχουν ανάλογα με την ηλικία και το φαγητό ήταν υπέροχο και με τεράστια ποικιλία...

 

Και εμείς εκεί έχουμε κλείσει!

Αφού έχετε ξαναπάει μπορείς να μου πεις για το φαγητό του?'Εχει μπουφέ?Συγκεκριμένες ώρες?Και για τα μωρά έχει ειδικό τμήμα π.χ. με ανάλατα, βρασμένα κτλ?

Για τον μικρό θα με βολέψει λες να τον ταϊζω από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι αλλα ημουν στο συγκεκριμενο ξενοδοχειο προσφατα και αλλαξα πηγα σε αλλο(ειπα να μην το αναφερω, αλλα αφου το εφερε η κουβεντα, πρεπει να προειδοποιησω κι αλλους, μην παθουν τα ιδια με εμας...) γιατι μας πειραξε ολους το φαγητο!!!!!!!! Σορρυ.....

 

Ειναι φοβερες οι εγκαταστασεις και η παραλια του, πολυ καλο σερβις, αλλα τα δωματια ειναι παμπαλαια και βρωμουσε η αποχετευση στο μπανιο, το δε φαγητο ειχε μεν ποικιλια αλλα μαλλον κατι παιζει με τα υλικα που χρησιμοποιουν, κυριως το λαδι.... καλυτερα να μην φανε μικρα παιδια αν ειναι. Δεν εχω κατι με το συγκεκριμενο ξενοδοχειο αλλα 5 μερες ειπα να παω η κακομοιρα διακοπες φετος και μου βγηκαν ξινες.

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι αλλα ημουν στο συγκεκριμενο ξενοδοχειο προσφατα και αλλαξα πηγα σε αλλο(ειπα να μην το αναφερω, αλλα αφου το εφερε η κουβεντα, πρεπει να προειδοποιησω κι αλλους, μην παθουν τα ιδια με εμας...) γιατι μας πειραξε ολους το φαγητο!!!!!!!! Σορρυ.....

 

Ειναι φοβερες οι εγκαταστασεις και η παραλια του, πολυ καλο σερβις, αλλα τα δωματια ειναι παμπαλαια και βρωμουσε η αποχετευση στο μπανιο, το δε φαγητο ειχε μεν ποικιλια αλλα μαλλον κατι παιζει με τα υλικα που χρησιμοποιουν, κυριως το λαδι.... καλυτερα να μην φανε μικρα παιδια αν ειναι. Δεν εχω κατι με το συγκεκριμενο ξενοδοχειο αλλα 5 μερες ειπα να παω η κακομοιρα διακοπες φετος και μου βγηκαν ξινες.

 

Μην μου λες τέτοια!!!

Τι εννοείς σας πείραξε το φαγητό?Σας έπεσε βαρύ ή πάθατε καμιά δηλητηρίαση?Και γιατί δεν παραπονεθήκατε?Και πως καταφέρατε και βρήκατε άλλο ξενοδοχείο αυτήν την περίοδο?

Συγνώμη που ρωτάω τόσα αλλά ήμουν ήσυχη ότι ο μπεμπάκος θα τρώει το εκεί φαγητό!

Τόσο χάλια?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

IRINARY δεν θελω να σου το χαλασω, αλλα εμας τελικα καλυτερα να μας τα ειχαν πει απο πριν, αλλες διακοπες φετος δεν εχει οπως καταλαβαινεις....καλυτερα παρτε μαζι για το παιδι πραγματα, επισης καλυτερα να το ταιζετε απο τα φρουτα που εχουν στο μπουφε αντι για μαγειρευτα κλπ....

 

Βασικα ειχε τεραστια ποικιλια, κι αν ηθελες σου εφτιαχναν κατι αλλο αν το παραγγειλεις, ιδιως για μωρα. Ο κοσμος φαινοταν ικανοποιημενος. Ομως το λαδι τους ηταν μαλλον κακης ποιοτητας, και αλλα υλικα ισως, πχ ντοματες....ειχα εντονη ναυτια ολες τις μερες και μια απαισια γευση, σαν να εχω φαει φακες ενα πραγμα, μπλιαχ!!!! Ο δε καλος μου εχει ακομα και εχουν περασει 10 μερες! Με χυμους τον εχω.... γνωρισαμε ενα-δυο ατομα που μας ειπαν τα ιδια και το αποφασισαμε....

 

Φυγαμε την τριτη μερα αφου βρηκαμε δωματιο αλλα μονο για 2 νυχτες (αναμεσα απο ακυρωσεις/νεες αφιξεις κλπ) σε ενα κοντινο, ευτυχως πολυ καλο, και αποφασισαμε να τρωμε εξω, στο Αρκουδι. Εξαλλου δεν ειμασταν και για πολυ φαι μετα απο αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις λεπτομέρειες.Εμείς πάμε την Κυριακή και ευτυχώς που διάβασα την εμπειρία σου.

Θα δω τι θα κάνω,σίγουρα θα πάρω να φτιάχνω του μικρού,δεν το διακινδυνεύω.

Με το καλό σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει μόνο στο Grecotel της Κερκυρας. Για ένα ζευγάρι μόνο του είναι κάπως βαρετό (εμείς τελικά όλο βγαίναμε!) αλλά παρατήρησα δεκάδες οικογένειες με παιδιά και είδα ότι βολεύει αν έχεις πιτσιρίκια. Κυρίως στο οικονομικό. Στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο που έμεινα εγώ το φαγητό και οι υπηρεσίες ήταν μια χαρά.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σοβαρα ρε κοριτσια? Συμφερει πραγματικα κατι τετοιο? 200 ευρω τη βραδυα?

Δεν νομιζω να στοιχιζει τοσο να παει ενα ζευγαρι με εν αμωρο σε ενα αλλο ξενοδοχειο. Εμεις μειναμε περυσι σε ξενοδοχειο με 40 ευρω στη Ζακυνθο, (45 με πρωινο αλλα δεν πειραμε αφου ξυπναμε αργα και ποτε δεν τρωμε πρωι), ειχε ψυγειο μεσα και βαζαμε τα πραγματα μας, τρωγαμε καθε μερα σε ταβερνα μια φορα συνηθως γιατι αν σκεφτεις οτι θα γυρισεις κατα τις 5-6 απο τη θαλασσα και θα πας να φας μετα δεν προλαβαινεις να φας δυο φορες, μας στοιχιζε για 2 ατομα και τον μικρο που συνηθως επερνε παιδικο μενου η στανταρ κατι ξεχωριστο αν δεν ειχε γυρω στα 30-40 ευρω , και μετα βγαιναμε τη βολτα μας για καφεδακι η ποτο, παγωτο κλπ που πανω απο 20 ευρω δεν πληρωναμε.. συνολο 100 την ημερα. Αλλωστε με το μωρο δεν μπορεις να ξεφυγεις να πας για κλαμπινγκ η να πιεις πολυ και να σου ερθει ο κουκος αηδονι.. Για πιο λογο να παω να δωσω 200 ευρω την ημερα μονο για το ξενοδοχειο? Δηλαδη θα πας εκει και θα κατσεις και δεν θα φυγεις καθολου ολη μερα?

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Με ένα μωρό ναι, έχεις δίκιο. Αλλά με δυο τρία πιτσιρίκια? Τώρα που το σκέφτομαι ίσως και να το είπα βιαστικά το "οικονομικό", μιας και η δική μου παραμονή σε all inclusive ήταν δώρο γάμου.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις εχουμε κλεισει στο eretreia village (all inclusive ) 1240 ευρω για μια εβδομαδα μαζι με τα 2 παιδια μας (τα οποια δεν χρεωνονται!!!

και περιλαμβανει πρωινο , μεσημεριανο , βραδυνο , σνακ μπαρ (μεταξυ πρωινου κ μεσημεριανου) κ απογευματινο παγωτο πριν το βραδυνο !αναψυκτικα ,μπυρες κ ποτα ολα μεσα στη τιμη εως τις 11 η ωρα το βραδυ (μετα χρεωνονται ) κ για καθε μια επισκεψη στο μπαρ (δλδ δεν μπορω να παω εγω να παρω για ολη την παρεα)!!

εχει 3 πισινες (η μια με θαλασσινο νερο ) εχει παιδικο θεατρο καθε απογευμα με τα παιδια ανω των 4 ετων να συμμετεχουν , εχει φυλαξη, τεννις , μπλα μπλα μπλα

οσοι εχουν παει ,εχουν μεινει ευχαριστημενοι !!!!

ααα εχει κ ιδιωτικη παραλια , η οποια δεν ειναι ομως και απο τις καλυτερες !!!!

τι να πω ?? θα παμε κ θα δουμε !!!....

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσον αφορά για το φαγητό στο κυλλήνη είναι 7-11 το πρωινό, 12,30-14,30 το μεσημεριανό και 7,30-9,30 το βραδυνό. Έχει απίστευτη ποικιλία απο ζυμαρικά μέχρι ψάρια που στα ψήνουν εκείνη την ώρα. Για το μικρό εγω βολεύτηκα τις σούπες που είχε.

Τώρα για αυτό που λέει το μέλος Λίζα δεν το έχω ξανακούσει μπορεί να έτυχε, γιατί απόσο είχαμε συζητήσει το πάσχα που πήγαμε με τους υπαλλήλους το λάδι και τα οπωροκηπευτικά είναι δικιάς τους παραγωγής.

Έχει δύο πισίνες και μια παιδική αλλά όλα τα λεφτά είναι η παραλία του...

Στη παιδική χαρά μπορείς αν είναι πάνω απο 4 να το αφήνεις το παιδί σου και έχει κοπέλες που κάνουν διάφορες δραστηριότητες όπως ζωγραφική καραγκιόζη π.χ το πάσχα φτιάξανε λαμπάδες τα παιδάκια.

Α και έχει πολλές δραστηριότητες για μεγάλους μπορείς να κάνεις τοξοβολία, γήπεδα μπάσκετ τέννις πιγκ πογκ, ιππασία, γυμναστήριο έχει προγράμματα αερόμπικ στη θάλασσα και στην πισίνα και κάθε βράδυ νομίζω έχει θέατρο και έχει και club...

Link to comment
Share on other sites

εμεις εχουμε κλεισει στο eretreia village (all inclusive ) 1240 ευρω για μια εβδομαδα μαζι με τα 2 παιδια μας (τα οποια δεν χρεωνονται!!!

και περιλαμβανει πρωινο , μεσημεριανο , βραδυνο , σνακ μπαρ (μεταξυ πρωινου κ μεσημεριανου) κ απογευματινο παγωτο πριν το βραδυνο !αναψυκτικα ,μπυρες κ ποτα ολα μεσα στη τιμη εως τις 11 η ωρα το βραδυ (μετα χρεωνονται ) κ για καθε μια επισκεψη στο μπαρ (δλδ δεν μπορω να παω εγω να παρω για ολη την παρεα)!!

εχει 3 πισινες (η μια με θαλασσινο νερο ) εχει παιδικο θεατρο καθε απογευμα με τα παιδια ανω των 4 ετων να συμμετεχουν , εχει φυλαξη, τεννις , μπλα μπλα μπλα

οσοι εχουν παει ,εχουν μεινει ευχαριστημενοι !!!!

ααα εχει κ ιδιωτικη παραλια , η οποια δεν ειναι ομως και απο τις καλυτερες !!!!

τι να πω ?? θα παμε κ θα δουμε !!!....

 

Εχω μια εβδομαδα που γυρισα απο αυτο το ξενοδοχειο. Με 4 παιδια και ομως χαλαρωσαμε! Να ξερετε οτι το αγροχτημα διπλα ειναι δικο τους και τα ζωα το ιδιο. Εχουν δικα τους κατσικια και προιοντα. Ελιες, τελειες, δικες τους.Το κατσικι μην το χασετε, δικο τους επισης. Πηγαμε και περσι για αυτο και ξερω λεπτομεριες, ημασταν διπλα στο αγροχτημα. Ωραιο και ποιοτικο φαγητο, λιγο πιο φτωχο σε σχεση με περσι, ακριβεια βλεπεις. Εχει μπουφε, το βραδυ σουπα παντα. Δε σε πειραζει με το μπαρ, ως τις 11 εχεις χρονο, 11 παρα γεμιζεις μπυρες και καθεσαι ακομη και στις ξαπλωστρες με την οικογενεια ή και στα τραπεζια, κανεις δε σου λεει τιποτα.

 

Ιδιωτικες παραλιες εχει 2.η δευτερη ειναι η εξης: προχωρας λιγο πιο περα απο την ταβερνα που παρεπιπτοντως εχει 2 πιατα ημερας να διαλεξεις χωρις επιβαρυνση, καθε μερα και σαλατα και φρουτο δωρεαν, και εχει μια πυλη ψηλη. Εκει μεσα εινα μια υπεροχη παραλια που περσι δεν την ειχαμε δει αλλα φετος ακουσαμε και πηγαμε, με δεντρα σε δυαδες και βραχακια και αμεσως αμμουδια με αμμο ωραια.

 

Ο παιδοτοπος δεχεται και παιδακια πιο μικρα απο 4 χρονων, αλλα με συνοδεια. Δεν εχει πολλα παιχνιδια, αλλα τα παιζουν τα παιδια. Πολλες φορες στην πισινα ή στην παραλια, τα προσεχαν παντα τα παιδια. Φωναζουν ΜΙΝΙ ΚΛΑΜΠ και μαζευουν τα παιδακια, τρωνε παγωτο στο μπαρακι και μετα τα αναλαμβανουν αυτοι.

 

 

Θα μπορουσα να γραφω απειρα πραγματα για το ξενοδοχειο αυτο,ηταν τελεια σχεδον. Εγω φετος πηγα μεσω κοινωνικου τουρισμου στο 3 αστεριων ξενοδοχειο τους αλλα επειδη ειναι συγκροτημα, οι παροχες ειναι ιδιες με αυτες που ειχαμε περσι στο 4 αστερων ξενοδοχειο τους. Εκτος απροοπτου, θα περασετε καλα. Το ευχομαι.

 

Α! αν αθληστε παρτε παπουτσια, οργανωνουν αγωνες σχεδον καθε μερα. Συγνωμη για τα πολλα, να βοηθησω θελω.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

dora δίκιο έχεις στο γεγονός οτι είναι ακριβά και γω το σκεφτόμουνα πάρα πολύ πριν κλείσουμε αλλά αν σκεφτείς οτι γλιτώνεις συνέχεια φόρτωμα ξεφόρτωμα αυτοκινήτου πήγαινε εκεί με το αυτοκίνητο βρες να παρκάρεις τρέχα πίσω απο το μικρό...

Ενω έτσι μπορεί να κάνω δυο τρεις μέρες λιγότερο διακοπές αλλά κάνω διακοπές... χαλαρώνω γιατί δεν με νοιάζει όπου και να πάει ο μικρός είναι ασφαλής με εποπτεία φυσικά αλλά είναι πιο ασφαλής απο το να τρέχουμε καθε τρεις και λίγο σε άλλη παραλία και σε άλλη ταβέρνα για φαγητό.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια εβδομαδα που γυρισα απο αυτο το ξενοδοχειο. Με 4 παιδια και ομως χαλαρωσαμε! Να ξερετε οτι το αγροχτημα διπλα ειναι δικο τους και τα ζωα το ιδιο. Εχουν δικα τους κατσικια και προιοντα. Ελιες, τελειες, δικες τους.Το κατσικι μην το χασετε, δικο τους επισης. Πηγαμε και περσι για αυτο και ξερω λεπτομεριες, ημασταν διπλα στο αγροχτημα. Ωραιο και ποιοτικο φαγητο, λιγο πιο φτωχο σε σχεση με περσι, ακριβεια βλεπεις. Εχει μπουφε, το βραδυ σουπα παντα. Δε σε πειραζει με το μπαρ, ως τις 11 εχεις χρονο, 11 παρα γεμιζεις μπυρες και καθεσαι ακομη και στις ξαπλωστρες με την οικογενεια ή και στα τραπεζια, κανεις δε σου λεει τιποτα.

 

Ιδιωτικες παραλιες εχει 2.η δευτερη ειναι η εξης: προχωρας λιγο πιο περα απο την ταβερνα που παρεπιπτοντως εχει 2 πιατα ημερας να διαλεξεις χωρις επιβαρυνση, καθε μερα και σαλατα και φρουτο δωρεαν, και εχει μια πυλη ψηλη. Εκει μεσα εινα μια υπεροχη παραλια που περσι δεν την ειχαμε δει αλλα φετος ακουσαμε και πηγαμε, με δεντρα σε δυαδες και βραχακια και αμεσως αμμουδια με αμμο ωραια.

 

Ο παιδοτοπος δεχεται και παιδακια πιο μικρα απο 4 χρονων, αλλα με συνοδεια. Δεν εχει πολλα παιχνιδια, αλλα τα παιζουν τα παιδια. Πολλες φορες στην πισινα ή στην παραλια, τα προσεχαν παντα τα παιδια. Φωναζουν ΜΙΝΙ ΚΛΑΜΠ και μαζευουν τα παιδακια, τρωνε παγωτο στο μπαρακι και μετα τα αναλαμβανουν αυτοι.

 

 

Θα μπορουσα να γραφω απειρα πραγματα για το ξενοδοχειο αυτο,ηταν τελεια σχεδον. Εγω φετος πηγα μεσω κοινωνικου τουρισμου στο 3 αστεριων ξενοδοχειο τους αλλα επειδη ειναι συγκροτημα, οι παροχες ειναι ιδιες με αυτες που ειχαμε περσι στο 4 αστερων ξενοδοχειο τους. Εκτος απροοπτου, θα περασετε καλα. Το ευχομαι.

 

Α! αν αθληστε παρτε παπουτσια, οργανωνουν αγωνες σχεδον καθε μερα. Συγνωμη για τα πολλα, να βοηθησω θελω.

 

ωχ τι τελεια νεα ειναι αυτα ????? σε ευχαριστω κοριτσομανα !!!

θελω να σε ρωτησω το εξης ....

φρουτα υπαρχουν στο πρωινο η το μεσημεριανο ?????

εχω το μωρο 8 μηνων και σκεφτομαι να αγορασω απεξω γιατι δινω στα παιδια βιολογικα , αλλα αν εχει δεν με πειραζει για μια εβδομαδα να φανε τα δικα τους !

εμαθα οτι εχει μονο 2 ηδη φρουτων , αλλα τηλεφωνικα μου ειπαν οτι οτι θελω απο φρουτα κ λαχανικα το ζηταω κ μου το δινουν !!!!

ισχυει ?

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσον αφορά για το φαγητό στο κυλλήνη είναι 7-11 το πρωινό, 12,30-14,30 το μεσημεριανό και 7,30-9,30 το βραδυνό. Έχει απίστευτη ποικιλία απο ζυμαρικά μέχρι ψάρια που στα ψήνουν εκείνη την ώρα. Για το μικρό εγω βολεύτηκα τις σούπες που είχε.

Τώρα για αυτό που λέει το μέλος Λίζα δεν το έχω ξανακούσει μπορεί να έτυχε, γιατί απόσο είχαμε συζητήσει το πάσχα που πήγαμε με τους υπαλλήλους το λάδι και τα οπωροκηπευτικά είναι δικιάς τους παραγωγής.

Έχει δύο πισίνες και μια παιδική αλλά όλα τα λεφτά είναι η παραλία του...

Στη παιδική χαρά μπορείς αν είναι πάνω απο 4 να το αφήνεις το παιδί σου και έχει κοπέλες που κάνουν διάφορες δραστηριότητες όπως ζωγραφική καραγκιόζη π.χ το πάσχα φτιάξανε λαμπάδες τα παιδάκια.

Α και έχει πολλές δραστηριότητες για μεγάλους μπορείς να κάνεις τοξοβολία, γήπεδα μπάσκετ τέννις πιγκ πογκ, ιππασία, γυμναστήριο έχει προγράμματα αερόμπικ στη θάλασσα και στην πισίνα και κάθε βράδυ νομίζω έχει θέατρο και έχει και club...

 

Ελπιζω να ηταν των μονο ημερων που πηγαμε μεμονωμενο περιστατικο, ακουσαμε και αλλους να παραπονιουνται....το δε ξενοδοχειο ηταν φουλ. Ειναι κριμα γιατι ειναι σε πολυ καλο σημειο το ξενοδοχειο και οντως ισχυουν ολα οσα λες για τις δραστηριοτητες, τις πισινες κλπ....Απλα εμεις μετα απο αυτο που παθαμε δεν ξαναπαμε....ουτε το δωματιο μας αρεσε οποτε...

 

IRINARY σου ευχομαι να περασετε τελεια, εχει φοβερη παραλια το ξενοδοχειο, οσο για το φαγητο εναλλακτικες υπαρχουν, εξαλλου οντως μπορει οταν πατε εσεις να εχουν αλλα υλικα ή να μην φατε αυτα που πηραμε εμεις απο το μπουφε, ειναι και θεμα τυχης αυτα ξερεις...καλες διακοπες :-)

Link to comment
Share on other sites

Φρουτα αλλα οχι μεγαλη ποικιλια εχει και πρωι και βραδυ και φρουτοσαλατα, που βεβαια μου θυμιζει του εμποριου. Αλλα και στην κουζινα ειναι ευγενικοτατοι, οποτε πιστευω θα χαρουν να σας εξυπηρετησουν.

 

Γνωρισα και εσωτερικα την κουζινα τους που τη βρηκα πεντακαθαρη και με γαντια οι σεφ, γιατι ειχαμε διπλο καροτσι στα διδυμα και περναμε καθε μερα το ανσανσερ που μετεφερε τα τρολευ με τα φαγητα στην κουζινα τους, οποτε περνουσαμε μεσα απο την κουζινα για να παμε στην τραπεζαρια.Ετσι πολλα τα μαθαμε μεσα απο εκει μεσα απο τις μαγειρισσες και με τη σχεση που αναπτυξαμε με τους σερβιτορους και βεβαια μεναμε ακρη και διπλα στο χτημα με τα κατσικια, περσι. Εκτος αν παρανοησαμε τιποτα! Θα παραξενευτω παντως αν δε σας εξυπηρετησουν...Το γιαουρτι να δοκιμασετε, υπαρχει σε καθε γευμα νομιζω, τελειο, αν τρωνε τα παιδια..

 

Να μου πειτε εντυπωσεις, να δω πως το βλεπουν και αλλοι εκτος απο εμας.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσον αφορά για το φαγητό στο κυλλήνη είναι 7-11 το πρωινό, 12,30-14,30 το μεσημεριανό και 7,30-9,30 το βραδυνό. Έχει απίστευτη ποικιλία απο ζυμαρικά μέχρι ψάρια που στα ψήνουν εκείνη την ώρα. Για το μικρό εγω βολεύτηκα τις σούπες που είχε.

 

Λίγο ¨γερμανικό¨ μου κάνει το ωράριο αλλά έτσι και αλλιώς είμαστε στο πόδι από τις 7:30 λόγω μπέμπη!!!

Ελπίζω να με βολέψουν τα φαγητά,ψάρι δεν του έχω δώσει ακόμα οπότε θα φάμε από τα υπόλοιπα.

 

 

IRINARY σου ευχομαι να περασετε τελεια, εχει φοβερη παραλια το ξενοδοχειο, οσο για το φαγητο εναλλακτικες υπαρχουν, εξαλλου οντως μπορει οταν πατε εσεις να εχουν αλλα υλικα ή να μην φατε αυτα που πηραμε εμεις απο το μπουφε, ειναι και θεμα τυχης αυτα ξερεις...καλες διακοπες :-)

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Θα σου πω εντυπώσεις επιστρέφοντας!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε πέρισυ στο Aldemar στην Κυλλήνη. Το περιβάλλον είναι εξαιρετικό & ό,τι πρέπει για διακοπές με παιδιά. Το δωματιο που είχαμε όμως ήταν κάπως κλειστοφοβικό & το φαγητό καθόλου καλό. Δυστυχώς είχαμε κλείσει με ημιδιατροφή. Πάντως για όσους αποφασίσουν να πάνε, υπάρχει μια ταβένα έξω απο την είσοδο του ξενοδοχείου με πολύ νόστιμο φαγητό, σχεδόν σπιτικό & η κυρία που το έχει πολύ εξυπηρετική. Αφού μας ρωτούσε τι θέλουμε να μας μαγειρέψει για το μωρό. Και για πάνες κλπ έχει και Βασιλόπουλο στην περιοχή

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...