Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γεννησαμε


silber

Recommended Posts

Γεια σας !

Εχω καιρο να γραψω!

Ενω βρισκομουν στην 35 w ο γυναικ. διεγνωσε στον υπερηχο εμβρυικες ταχυπαλμιες και μμου εκανε εισαγωγη στο νοσ/μειο στις 16/01/10.

Στις 23/01/10 και ενω ημουν ακομη στο νοσ/μειο παρασκευη 21:45 σπασαν τα νερα και Σαββατο πλεον 00:05 γεννησα με καισαρικη τον γιο μου 2160 gr.

Ολα εγιναν τοσο γρηγορα που δεν προλαβα να καταλαβω σχεδον τιποτα.

Πηρα τηλ. τον συζυγο και την αδελφη μου ,μετα μου εβαλαν καρδιοτοκογραφο ξυρισμα κ.τ.λ. και με μετεφεραν στην αιθουσα τοκετων.Εκει μου εβαλαν ορους και περιμεναμε εως 11:45 ,μετα πηγαμε στο χειρουργειο με τον ειδικευομενο γιατρο την μαια και την αναισθησιολογο μου εβαλαν καθετηρα(πριν την επισκληριδιο, πονος οχι αστεια,αν τον εβαζαν μετα δεν θα καταλαβαινα τιποτα αλλα .....)και μετα εγινε η ναρκωση.

Σε λιγο αφου ειχε γινει ολη η προετοιμασια ηρθε ο γιατρος μου μαζι με τον νεογνολογο και τον παιδοκαρδιολογο (ξερουμε οτι το παιδι μας πασχει απο συγγενη καρδιοπαθεια)και ξεκινησαμε!

Λιγο μετα ακουσα ενα αχνο και παραπονεμενο κλαμα, ακομα ηχει στα αυτια μου.....δεν περιγραφεται με λογια αυτο!

Μου τον εδειξαν για ενα λεπτο και μετα πηγε στην ΜΕΝΝ για εξεταση.

Τωρα 3 εβδ. μετα ειμαστε ακομη στην ΜΕΝΝ με καποια προβληματα αλλα ελπιζω συντομα να γυρισουμε σπιτι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σου ζήσει ο βιαστικούλης σου!!

 

Σήμερα που γιορτάζουν οι ερωτοχτυπημένες καρδιές, να είναι η καρδούλα πάντα γερή, ευτυχισμένη και ... μόλις βγείτε από ΜΕΝΝ εύχομαι η επόμενη φορά που θα είσαι μαζί του σε νοσηλευτικό ίδρυμα είναι σε καμιά 30αριά χρόνια, στο μαιευτήριο, που θα σε κάνει γιαγιά :)

 

Όλα καλά θα πάνε - να τον καμαρώνετε πάντα!

 

Φιλικά,

Ηρώ

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

να τον χαιρεσαι κ ολα να πανε καλα απ[ο δω κ περα.......

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Να σου ζησει το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να το χαιρεσαι καλη αναρωση σου ευχομαι γλυκια μου και γρηγορα ολη η ταλαιπωρια του μωρου και η δικη σου να γινουν μια μακρινη αναμηνση!!!!!!!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...