Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χοριακη μου?


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

ΤΕΠ 10/10.Επαφη ολοκληρωμένη 19/10. Από 28/10 έχω απίστευτες ζαλάδες, φουσκωματα, συχνοουρια, πόνους στη μέση κ στην κοιλιά.

Επειδή είναι να φύγω επαγγελματικο ταξίδι κ ήθελα να ξέρω αν υπάρχει πιθανότητα έκανα σήμερα χοριακη.21 μέρα του κυκλου.

Βγηκε 2.36.Ειναι απαραίτητα αρνητική?

Το αντράκι μου είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας.

ΤΕΠ 10/10.Επαφη ολοκληρωμένη 19/10. Από 28/10 έχω απίστευτες ζαλάδες, φουσκωματα, συχνοουρια, πόνους στη μέση κ στην κοιλιά.

Επειδή είναι να φύγω επαγγελματικο ταξίδι κ ήθελα να ξέρω αν υπάρχει πιθανότητα έκανα σήμερα χοριακη.21 μέρα του κυκλου.

Βγηκε 2.36.Ειναι απαραίτητα αρνητική?

 

Kατα την άποψή μου δεν είναι απαραίτητα αρνητικη ..α) δεν είναι μηδενικη β) ενδεχεται η συλληψη να εγινε μετα τις 19/10 δηλ να επεζησε το σπερματοζωαριο και να ειχες ωορρηξία 2-3 μερες αργοτερα οποτε είναι νωρις για να ανιχνευτεί η χοριακη καθως μετα την συλληψη ακολουθουν ακομη τουλάχιστον 5 μερες μεχρι την εμφυτευση...γ) οι ζαλάδες δεν αποτελουν ειδικο σύμπτωμα και γενιακ είναι νωρις για να εκδηλωθουν!!

Επανέλαβε την χοριακή σε μερικες μέρες...μακαρι να δεις το αποτέλεσμα που επιθυμεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε υπέρευχαριστώ! Πάνω από 0 υπάρχει ελπίδα ή πάνω από 5?

Την πρώτη φορά είχα μείνει έγκυος με επαφή πάλι τη 10 μέρα πάντως. ..

Όπως και να εχει έχω αγχωθει. Πήγα να την κάνωγια να ησυχάσω αλλά μπερδεύτηκα πιο πολυ..

Το αντράκι μου είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Σε υπέρευχαριστώ! Πάνω από 0 υπάρχει ελπίδα ή πάνω από 5?

Την πρώτη φορά είχα μείνει έγκυος με επαφή πάλι τη 10 μέρα πάντως. ..

Όπως και να εχει έχω αγχωθει. Πήγα να την κάνωγια να ησυχάσω αλλά μπερδεύτηκα πιο πολυ..

 

 

 

απο 0-5 η χοριακη ειναι αρνητικη.

καλη τυχη!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κυκλο έχεις? Μηπως είναι πολύ νωρις? Ευχομαι όλα να πάνε καλα.

 

Ζωή συνήθως 28-29 ημερών. Ότι είναι είναι νωρίς. .σήμερα έχω τρελαθεί στα πονακια στη δεξιά σάλπιγγα κ είδα πολύ πολύ λίγο χρωματιστό το εσώρουχο μπεζ..ειμαι στην 22 του κυκλου. ..Είμαι κομμάτια και έχω πονοκεφαλο.Απο το 0 ως το2,36 τι αλλάζει? Το 2.36 ας πούμε αν δεν είσαιπου κκολλάει? ..

Το αντράκι μου είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Ζωή συνήθως 28-29 ημερών. Ότι είναι είναι νωρίς. .σήμερα έχω τρελαθεί στα πονακια στη δεξιά σάλπιγγα κ είδα πολύ πολύ λίγο χρωματιστό το εσώρουχο μπεζ..ειμαι στην 22 του κυκλου. ..Είμαι κομμάτια και έχω πονοκεφαλο.Απο το 0 ως το2,36 τι αλλάζει? Το 2.36 ας πούμε αν δεν είσαιπου κκολλάει? ..

 

εκανες πολυ νωρις τη χοριακη σου! εφοσον ειχατε μονο μια ελευθερη επαφη στις 19 , η χοριακη αποκλειεται να δειχνε τοσο νωρις. αν ειχατε ολο τον μηνα καθε μερα πχ ισως κατι να δειχνε.

 

δεν εχει καμια σημασια το ποσο εισαι.εαν εισαι κατω απο 5 ειναι αρνητικο.

υπομονη κ ξανακανε χοριακη σε λιγες μερες! ξεχνα τη αυτη την χοριακη!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

εκανες πολυ νωρις τη χοριακη σου! εφοσον ειχατε μονο μια ελευθερη επαφη στις 19 , η χοριακη αποκλειεται να δειχνε τοσο νωρις. αν ειχατε ολο τον μηνα καθε μερα πχ ισως κατι να δειχνε.

 

δεν εχει καμια σημασια το ποσο εισαι.εαν εισαι κατω απο 5 ειναι αρνητικο.

υπομονη κ ξανακανε χοριακη σε λιγες μερες! ξεχνα τη αυτη την χοριακη!

 

Είχαμε και άλλες ελεύθερες επαφές. Απλά μια από τις γόνιμες μέρες ήταν η 19 του μήνα. Ευχαριστώ πολύ!

Το αντράκι μου είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Αχ δεν ξέρω τι να απαντήσω στη δουλειά για το ταξίδι...Σήμερα 23η μέρα και όλο το βράδυ με πονούσε(ενοχλούσε) η κοιλιά μου.Σηκώθηκα το πρωί κ λέω ε θα μου ερθει νωριτερα δεν μπορει.σίγουρα θα μ εχει ήδη έρθει...Μπα,,,αφαντη.Πονάω στο κέντρο και κάθε τρεις κ λίγο έχω δεξιά κάτω σουβλιές.:confused:

Το αντράκι μου είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αμα το ταξιδι ειναι τοσο επικινδυνο για ενδεχομενη εγκυμοσυνη μην πας.

 

λιγες μερες υπομονη ακομα κ ξαναδωσε αιμα

Σε ευχαριστώ. Με το καλό το δεύτερο! Να σας ζήσει το πρώτο!

Το αντράκι μου είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

ΤΕΠ 10/10.Επαφη ολοκληρωμένη 19/10. Από 28/10 έχω απίστευτες ζαλάδες, φουσκωματα, συχνοουρια, πόνους στη μέση κ στην κοιλιά.

Επειδή είναι να φύγω επαγγελματικο ταξίδι κ ήθελα να ξέρω αν υπάρχει πιθανότητα έκανα σήμερα χοριακη.21 μέρα του κυκλου.

Βγηκε 2.36.Ειναι απαραίτητα αρνητική?

 

xara mou περνάμε την ίδια αγωνία...

Κι εγώ ΤΕΠ 10/10.Επαφή 17/10 και κάποιες μέρες μετά, δεν θυμάμαι ακριβώς.Στις 24/10 έντονος πόνος δεξιά και μετά ευαισθησία στις θηλές, τραβήγματα στην κοιλιά και συχνουρία...

έκανα κι εγώ σήμερα χοριακή 21η μέρα και βγήκε κάτω από 2, αρνητικό μου είπε...

Επειδή έχω ήδη 2 παιδάκια δεν θα απογοητευτώ, μέσα μου όμως πιστεύω οτι δυανύω την τρίτη μου εγκυμοσύνη και έχω αγωνία μέχρι τις 10/11 που ξαναπεριμένω...μακάρι να έχουμε παράλληλες εγκυμοσύνες..Λέγε μας τα νέα σου να μοιραστούμε την αγωνία μας παρέα...

Link to comment
Share on other sites

xara mou περνάμε την ίδια αγωνία...

Κι εγώ ΤΕΠ 10/10.Επαφή 17/10 και κάποιες μέρες μετά, δεν θυμάμαι ακριβώς.Στις 24/10 έντονος πόνος δεξιά και μετά ευαισθησία στις θηλές, τραβήγματα στην κοιλιά και συχνουρία...

έκανα κι εγώ σήμερα χοριακή 21η μέρα και βγήκε κάτω από 2, αρνητικό μου είπε...

Επειδή έχω ήδη 2 παιδάκια δεν θα απογοητευτώ, μέσα μου όμως πιστεύω οτι δυανύω την τρίτη μου εγκυμοσύνη και έχω αγωνία μέχρι τις 10/11 που ξαναπεριμένω...μακάρι να έχουμε παράλληλες εγκυμοσύνες..Λέγε μας τα νέα σου να μοιραστούμε την αγωνία μας παρέα...

Lena να χαιρεσαι τα παιδακια σου.κ εγω εχω ενα γιοκα!ομοιοπαθούσα???

Πόσο σου έβγαλε δηλαδή χοριακή; οπως και να εχει 21 μερα την καναμε...ποσο να έδειχνε??? Τι να πω εγω εγκυος αισθανομαι(ψυχολογικα σιγουρα!)

Σήμερα ξαναείδα το μεσημέρι στο εσώρουχο λιγο καφε.εκεινη την ωρα ειπα στον αντρα μου ηρθε η περιοδος.αλλα αφαντη απο τις 3 η ωρα...και μου ξαναμπηκαν ιδεες ,παμε μαζι για χοριακη,,,:D:D:D:D:D

Το αντράκι μου είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Lena να χαιρεσαι τα παιδακια σου.κ εγω εχω ενα γιοκα!ομοιοπαθούσα???

Πόσο σου έβγαλε δηλαδή χοριακή; οπως και να εχει 21 μερα την καναμε...ποσο να έδειχνε??? Τι να πω εγω εγκυος αισθανομαι(ψυχολογικα σιγουρα!)

Σήμερα ξαναείδα το μεσημέρι στο εσώρουχο λιγο καφε.εκεινη την ωρα ειπα στον αντρα μου ηρθε η περιοδος.αλλα αφαντη απο τις 3 η ωρα...και μου ξαναμπηκαν ιδεες ,παμε μαζι για χοριακη,,,:D:D:D:D:D

 

Να σου ζήσει ο γιόκας σου...κι εγώ δυο αγοράκια έχω και ελπίζω αυτή την φορά, αν είμαι τελικά έγκυος, να είναι κοριτσάκι...

Κρίνοντας απ΄τα συμπτώματα, έχουμε ελπίδες ακόμη...

Πολύ καλή η ιδέα σου να πάμε μαζι για χοριακή..εγώ μένω Θεσσαλονίκη, εσύ?

Πότε σκέφτεσαι να ξανακάνεις?

Θα προσπαθήσω να μπαίνω καθημερινά στο φόρουμ τα απογεύματα...θα χαρώ να έχω νέα σου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζήσει ο γιόκας σου...κι εγώ δυο αγοράκια έχω και ελπίζω αυτή την φορά, αν είμαι τελικά έγκυος, να είναι κοριτσάκι...

Κρίνοντας απ΄τα συμπτώματα, έχουμε ελπίδες ακόμη...

Πολύ καλή η ιδέα σου να πάμε μαζι για χοριακή..εγώ μένω Θεσσαλονίκη, εσύ?

Πότε σκέφτεσαι να ξανακάνεις?

Θα προσπαθήσω να μπαίνω καθημερινά στο φόρουμ τα απογεύματα...θα χαρώ να έχω νέα σου..

Α κρίμα...εγώ Αθήνα.αλλά νέα ναι να ανταλλάζουμε το θέλω πολύ!καλή επιτυχία και σε σένα!

Το στήθος σου έχει πρηστεί;εμένα λίγο.το καφέ δεν ξαναεμφανίστηκε...θα περιμένεις ως πέμπτη?εγώ δεν είμαι κ πολύ σίγουρη.λόγω των καφέ που είδα...:-(

Το αντράκι μου είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Α κρίμα...εγώ Αθήνα.αλλά νέα ναι να ανταλλάζουμε το θέλω πολύ!καλή επιτυχία και σε σένα!

Το στήθος σου έχει πρηστεί;εμένα λίγο.το καφέ δεν ξαναεμφανίστηκε...θα περιμένεις ως πέμπτη?εγώ δεν είμαι κ πολύ σίγουρη.λόγω των καφέ που είδα...:-(

 

Πράγματι κρίμα..θα ανταλλάσουμε όμως νέα..

Το στήθος μου δεν έχει πρηστεί, πονάνε όμως οι θηλές μου και κάθε πρωι εδώ και μια βδομάδα ξυπνάω 5-6 το πρωί με επιθυμία για ούρηση.Το είχα αυτό και στις δυο εγκυμοσύνες μου..

Μην ανησυχείς για το καφέ δεδομένου ότι δεν ξαναεμφανήστηκε..μακάρι να μην σημαίνει τίποτε..

όσο για την χοριακή, εκτός απροόπτου, λέω να ξανακάνω 10/11, τη μέρα που περιμένω...δεν θέλω να ξαναπάω και να είναι νωρίς...με το καλό να δούμε

++++

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι κρίμα..θα ανταλλάσουμε όμως νέα..

Το στήθος μου δεν έχει πρηστεί, πονάνε όμως οι θηλές μου και κάθε πρωι εδώ και μια βδομάδα ξυπνάω 5-6 το πρωί με επιθυμία για ούρηση.Το είχα αυτό και στις δυο εγκυμοσύνες μου..

Μην ανησυχείς για το καφέ δεδομένου ότι δεν ξαναεμφανήστηκε..μακάρι να μην σημαίνει τίποτε..

όσο για την χοριακή, εκτός απροόπτου, λέω να ξανακάνω 10/11, τη μέρα που περιμένω...δεν θέλω να ξαναπάω και να είναι νωρίς...με το καλό να δούμε

++++

 

Καλησπέρα lena και υπόλοιπα κορίτσια. Εύχομαι τα καλύτερα, τ

ότι επιθυμείτε γερά μωρά πάνω απ όλα. Εγώ σήμερα αδιαθετησα αλλά δεν πειράζει. Θα έρθει άλλη φορά. Δεν απογοητευομαι!

Lena περιμένω ευχάριστα νέα σου!!!!!!!

Το αντράκι μου είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα lena και υπόλοιπα κορίτσια. Εύχομαι τα καλύτερα, τ

ότι επιθυμείτε γερά μωρά πάνω απ όλα. Εγώ σήμερα αδιαθετησα αλλά δεν πειράζει. Θα έρθει άλλη φορά. Δεν απογοητευομαι!

Lena περιμένω ευχάριστα νέα σου!!!!!!!

 

καλησπερα xara mou..Σίγουρα πάνω απ΄όλα γερά μωρά..

Μην απογοητεύεσαι και σύντομα θα αποκτήσετε και δεύτερο παιδάκι...Για την ώρα αφιέρωσε χρόνο στο αντράκι σου....!!!

 

Θα σου πω νέα μου μόλις έχω...

Να΄σαι καλά και αισιόδοξη...!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα xara mou..Σίγουρα πάνω απ΄όλα γερά μωρά..

Μην απογοητεύεσαι και σύντομα θα αποκτήσετε και δεύτερο παιδάκι...Για την ώρα αφιέρωσε χρόνο στο αντράκι σου....!!!

 

Θα σου πω νέα μου μόλις έχω...

Να΄σαι καλά και αισιόδοξη...!!!

 

Να σου πω από μια πλευρά καλύτερα. Θα έρθει στη σωστή ώρα!

Εσύ είχες κανένα ευχάριστο νέο? ??

Το αντράκι μου είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω από μια πλευρά καλύτερα. Θα έρθει στη σωστή ώρα!

Εσύ είχες κανένα ευχάριστο νέο? ??

 

 

Καλημέρα xara mou...

Τελικά κι εγώ αδιαθέτησα προχθές...όπως λες κι εσύ καλύτερα...θα έρθει στη σωστή ώρα...(αν έρθει)...δεν είμαι και μικρή...κοντά 39...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Kαλησπερα κοριτσια..!! Δεν σας ξερω αλλα δε ξερετε ποση δυναμη πηρα απ τα μηνυματα σας!!!! Ειχα περιοδο στις 20 Οκτωβρη και καναμε πρωτη φορα προσπαθεια για παιδακι..εκανα 3 τεστ εγκυμοσυνης παρα πολυ νωρις 4 μερες μετα την επαφη....αλλα ειχα ενα ενστικτο οτι ειμαι εγκυος!! απο χθες εχω 2 μερες καθυστερηση..εκανα χοριακη σημερα και εδειξε 177.. τρελαθηκαααα..:P:p:p:p:p ειναι καλη η τιμη της???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...