Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως προέκυψε η εγκυμοσύνη σας?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.. Θα ήθελα τη γνώμη σας και αν έχει κάποια παρόμοια εμπειρία.

Είχα ελεύθερες επαφές τη 14η μέρα του κύκλου με κύκλο 31 ημέρες. Βρίσκομαι στην 18η μέρα του κύκλου και έχω τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά και γύρω από τον αφαλό. Υπάρχει περίπτωση να έμεινα έγκυος με την πρώτη ενώ η 14η μέρα δεν είναι η πιο γόνιμη μέρα σε κύκλο 31 ημέρες; Τα τραβήγματα αυτά δηλώνουν κάτι; Αν κάποια είχε παρόμοια εμπειρία ας με βοηθήσει! Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 534
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια ειμαι καινουρια στο φορουμ και σας χαιρετω ολες.εχω ηδη δυο αγορια και τωρα προσπαθω για τριτι παιδακι.εχω μια μερα καθυστερηση και εντονο πονοκεφαλο και ελπιζω να ειμαι εγκυος.τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
kalhspera sas....thelw ta"fwta''sas...exw stathero kuklo28-29 hmerwn...hrtha se eleutherh epafh me ekspermatwsh thn 21h k 22h mera tou kuklou....uparxei pithanothta egkumosunhs?den to exw sto mualo mou pros to paron alla einai kalodexoumeno...!:P:p

 

Καλησπερα,η πιθανοτητα να εισαι εγκυος με ελευθερη επαφη την 21η και 22η μερα του κυκλου σου,υπαρχει αν ειχες κανει 2η ωορηξια σε εναν μηνα-πραγμα οχι πολυ πιθανο,για να μην πω σπανιο.

Μαλλον: αποκλειεται να εισαι

NhE9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω κοριτσια ειμαι καινουργια στην παρεα σας και εμαθα πριν δυο μερες ότι είμαι εγκυος θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτή την εμπειρία μου

 

Εμεις οταν το μαθαμε,θελαμε να βγουμε στο μπαλκονι να το φωναξουμε!!!!

Με το καλο,ευχομαι να εχεις μια ευκολη εγκυμοσυνη και να καλοδεχτουμε ολες μας τα μπεμπεκακια μας!!!

NhE9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!Είμαι καινούργια εδώ και πολύ χαρούμενη που έχω να μοιραστώ αυτό το υπέροχο και μοναδικό γεγονός για κάθε γυναίκα:D Μετά από καθυστέρηση 4 ημερών έκανα χοριακή,η οποία επιβεβαίωσε την εγκυμοσύνη!Είμαι τόσο ευτυχισμένη...εύχομαι και η δική μου αλλά και όλες οι εγκυμοσύνες να είναι πολύ καλές γιατί αυτό που ακολουθεί είναι ένα όνειρο! :)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα πάμε όλα ανάποδα - και του 'χω πει να μην κάνει δηλώσεις του καλού μου! Αρχικά μου λέει "καλά περνάμε, αλλά να ξέρεις το θέμα γάμος δε μ' ενδιαφέρει" -> στον 1,5 χρόνο παντρευτήκαμε. Μετά το γάμο μου λέει "καλά περνάμε οι δυο μας, τι τα θέλουμε τα παιδιά; δε μ' ενδιαφέρει το θέμα" -> στους 4 μήνες έγκυος εγώ... Και μάλιστα ένα μήνα μετά από γυναικολογική επέμβαση, με τον γιατρό να λέει ότι αν αποφασίσουμε για παιδί μπορεί να μας πάρει κανένα χρόνο, να μην αγχωνόμαστε..

 

 

υγ τώρα που μπαίνω στον μήνα μου έχει αρχίσει τις δηλώσεις "ένα παιδάκι είναι αρκετό, δε χρειάζονται άλλα" ->λέτε σύντομα να πάμε για το δεύτερο..; :P

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ , ΕΝΩ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΕΡΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ..ΔΙΑΝΥΩ ΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ , ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΙΑ ΕΥΛΟΓΙΑ ... ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ 4 ΜΗΝΩΝ . ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΑΣ ... ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΥΧΟΜΑι ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλη την παρέα...

Είμαι νέο μέλος αν και μου κρατούσατε συντροφιά και στις δυο μου εγκυμοσύνες..ομολογώ ότι με βοηθήσατε πολύ σε κάποιες ανησυχίες μου και θέλω να γνωριστούμε καλύτερα..

Είμαι παντρεμένη 6 χρόνια και έχω δυο αγοράκια 5,5 και 4 ετών.Αυτό τον καιρό δεν εργάζομαι και πάνω που έλεγα να πιάσω πιο ζεστά το θέμα ''δουλειά'', καθώς "ξεπαίδιασα" λίγο, πριν μια βδομάδα την 16η μέρα του κύκλου

(σε κύκλο 30 ημερών), νιώθω πόνο δεξιά και ξεκινά ευαισθησία στις θηλές και τραβήγματα χαμηλά...Δεν έδωσα σημασία μέχρι που εδώ και 3 μέρες ξεκίνησε και η πρωινή συχνουρία, χαρακτηριστική και στις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες μου.Περιμένω να αδιαθετήσω 10/11 και μ΄έχει φάει η αγωνια μιας αναπάντεχης και απροσδόκητης εγκυμοσύνης.Μπορώ να βάλω τέλος στην αγωνία τώρα, 21η μέρα του κύκλου, ή πρέπει να πειμένω?:?

περιμένω τις απαντήσεις σας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς δεν θέλαμε αμέσως παιδάκι μετά τον γάμο αλλά μας έκατσε μια απροσδόκητη εγκυμοσύνη την οποία ακολούθησε αποβολή.... έτσι μετά από αυτό αναθεωρήσαμε και θέλαμε παιδάκι και με την πρώτη το πιάσαμε!!! Τώρα που είμαι έγκυος στο δεύτερο πάλι το θέλαμε να κάνει παρέα στο πρώτο!!!

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα :D και εγώ καινούργια στο φόρουμ!!

Εμείς είμαστε 2 χρόνια μαζί με τον αρραβωνιαστικό μου..πέρυσι το καλοκαίρι όταν κλείσαμε ένα χρόνο αρραβωνιαστήκαμε και είχαμε πεί ότι ο γάμος θα γίνει τον Ιούλιο του 15 και για αυτόν τον λόγο προσέχαμε κιόλας..

Μάλλον όμως όταν εμείς κάνουμε σχέδια, ο Θεός γελά..και από εκεί που δεν το περιμέναμε είχαμε ατυχηματάκι και μάλιστα όταν τα υπολόγισα μετά ήταν όντως στις γόνιμες..

Για να μην σας κουράσω όμως αισίως μπαίνω αύριο στην 8η εβδομάδα και τον Ιούνιο περιμένουμε με αγωνία τα διδυμάκια μας :D:D:D

(Μέσα σε όλα αυτά βέβαια έχουμε να ετοιμάσουμε και έναν γάμο..ευτυχώς που μετακομίσαμε το καλοκαίρι στο σπίτι μας, αλλίως θα είχα και αυτό)

uH6Jp2.png K4egp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλη την παρέα...

Είμαι νέο μέλος αν και μου κρατούσατε συντροφιά και στις δυο μου εγκυμοσύνες..ομολογώ ότι με βοηθήσατε πολύ σε κάποιες ανησυχίες μου και θέλω να γνωριστούμε καλύτερα..

Είμαι παντρεμένη 6 χρόνια και έχω δυο αγοράκια 5,5 και 4 ετών.Αυτό τον καιρό δεν εργάζομαι και πάνω που έλεγα να πιάσω πιο ζεστά το θέμα ''δουλειά'', καθώς "ξεπαίδιασα" λίγο, πριν μια βδομάδα την 16η μέρα του κύκλου

(σε κύκλο 30 ημερών), νιώθω πόνο δεξιά και ξεκινά ευαισθησία στις θηλές και τραβήγματα χαμηλά...Δεν έδωσα σημασία μέχρι που εδώ και 3 μέρες ξεκίνησε και η πρωινή συχνουρία, χαρακτηριστική και στις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες μου.Περιμένω να αδιαθετήσω 10/11 και μ΄έχει φάει η αγωνια μιας αναπάντεχης και απροσδόκητης εγκυμοσύνης.Μπορώ να βάλω τέλος στην αγωνία τώρα, 21η μέρα του κύκλου, ή πρέπει να πειμένω?:?

περιμένω τις απαντήσεις σας..

 

Λένα μου και εγώ καινούργια είμαι!!Καλώς ήρθες και εσύ λοιπόν!!

Απ'όσο γνωρίζω και απο την δουλειά μου πιστεύω το ξέρεις και εσύ μετά απο 2 εγκυμοσύνες είναι πολύ πολύ νωρίς ακόμα για να γνωρίζεις αν όντως έχει υπάρξει εγκυμοσύνη..και να είσαι δηλαδή η χοριακή γοναδοτροπίνη είναι μη ανιχνεύσιμη τόσο νωρίς..κάνε υπομονή και αν δεν αδιαθετήσεις πήγαινε για χοριακή που θα δώσει σίγουρα αποτελέσματα!!;) Να σου πώ ακόμα ότι αυτά που περιγράφεις κάποιες γυναίκες τα περιγράφουν σαν συμπτώματα κατα την διάρκεια της ωορρηξίας τους..

uH6Jp2.png K4egp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,κι εγω καινουρια...τελικα εισαι εγκυος lena14?:) στο ευχομαι.εγω παλι με κυκλο 28-29μερες κανοντας ελευθερα την πρωτη και δευτερη ημερα μετα την περιοδο και την 14 ,,ευελπιστω να ειμαι εγκυος.ειναι το δευτερο παιδακι μου.εχω ηδη εναν γιο 6χρονων και θελω πολυ να του κανω αδερφακι.επισης ειμαι ηδη 36 και εχω αγχος μην τυχον και δεν μπορεσω να κανω ευκολα δευτερο παιδακι...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας και γω πλέον καινούρια στο forum!!

 

Μετά από 1,5 χρόνο προσπάθειας και μια λίγο απογοητευμένη προσπάθεια (προς το γιατρο) σπερματέγχυσης έμεινα έγγυος και είμαι στην Τριτη βδομάδα περίπου. Λίγο αγχωμένη λόγω του πρώτου παιδιού...και αυτό μόνο όταν είναι να πάω να κάνω τη χοριακή ανά 48ωρες. Κατά τα άλλα λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω να αγχωθώ ιδιαίτερα. Νομίζω ότι θα πάει καλά!!! Από δω πιστευω έχω να μάθω αρκετα πράγματα και από παλιότερες μανούλες! Ελπίζω να είστε να όλοι καλά να χαίρεστε τα παιδάκια σας όσες έχετε! Οσες περιμένετε με το καλό να έρθει το αγγελούδι σας....και όσες προσπαθείτε ακόμα να μη χάνετε την αισιοδοξία σας γιατί κάποια στιγμή θα έρθει!!!!

Αυτά...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εγω θυμαμαι τον εαυτο μου τα τελευταια 1 με 2 χρονια να θελω σαν τρελη ενα παιδακι . Παντα τα αγαπουσα βεβαια!!! Αλλα ολο το συζητουσαμε λοιπον με τον συντροφο μου, αλλα δεν το βαζαμε σκοπο. Η εγκυμοσυνη μου προεκυψε επειτα απο 3 μηνες ελευθερων επαφων αν θυμαμαι καλα, αλλα χωρις να μετραω τις μερες και τα σχετικα. Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που το θελουν να ερθει ετσι ευκολα και χωρις αγχος. Και σε ολες εμας τις εγκυουλες να εχουμε υγιει μωρακια !!!! :-P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Με τον άντρα μου έιμαστε 9 χρόνια μαζί (σχεδόν συγκατοικούσαμε από την αρχή) και 2 χρόνια παντρεμένοι. Θέλαμε πολύ και οι δυο ένα παιδάκι - ειδικά ο άντρας μου πολύ καιρό - αλλά περιμέναμε να σταθεροποιηθούν κάπως τα οικονομικά μας. Τελικά αποφασίσαμε ότι απολύτως έτοιμοι δε θα είμαστε ποτέ, οπότε στις καλοκαιρινές μας διακοπές είπαμε να κάνουμε την προσπάθειά μας..

Δε χρειάστηκαν πολλές, τον πρώτο μήνα έμεινα έγκυος! Στην αρχή είμασταν χαρούμενοι αλλά και κάπως μουδιασμένοι μέχρι να το συνειδητοποιήσουμε γιατί ήρθε και αμέσως! Τώρα είμαι στον όγδοο μήνα και ανυπομονούμε να πάρουμε αγκαλιά το αγοράκι μας!

Εύχομαι τα πράγματα να πάνε καλά για όλες μας και σε όλες υγιή και τελειόμηνα μωράκια!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα και απο εμένα παρακολουθώ αρκετό καιρό και αποφάσισα να γράψω κι εγω είμαι 36 μισό και περιμένω το τριτο μου παιδάκι δεν το περιμέναμε εύχομαι να μας πανε όλα τέλεια ευχαριστώ πολύ!!!!!:P:p

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εγω εκανα στο νοσοκομειο απλο τεστ κυησης και ηταν αρνητικο οποτε αρχισα να κανω θεραπειες με φαρμακα για κατι στο ουροποιητικο ή κατι με κυστες αφορουσε δε θυμαμαι. εγω ομως ημουν εγκυος και το ανακαλυψα λιγες μερες μετα, οποτε διεκοψα την αγωγη κακην κακως απο μερος του γιατρου που ηταν μες τα νευρα για το λαθος που εκαναν εκει. τελικα απεβαλα. τοτε εκλαψα απλα οπως θα στεναχωριωμουν για ενα δικο μου προσωπο, χωρις να νιωθω σε απολυτο βαθμο την απωλεια, αλλα τωρα που εγινα μανα καμια φορα το σκεφτομαι και νιωθω κατι βαθυ που μονο οταν γινεις γονιος μπορεις να νιωσεις αυτο το συναισθημα.

 

τελικα για να αλλαξω υφος, οταν αποφασισαμε να μεινω εγκυος καναμε σεξ μερα παρα μερα για ενα μηνα!!! τωρα απλα γελαμε για τις αντοχες μας τοτε γιατι δεν ηταν απλα σεξ-συλληψης, ηταν σεξ κανονικο εραστων 2ωρο ας πουμε μεσω ορο.σκετη τρελα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω ποσο ήταν η χοριακή σας της πρώτες μέρες π.χ., 12 από την σύλληψη και 15 μέρες από την σύλληψη και εάν ξέρετε για την καθυστερημένη εμφύτευση ? ποσο καθυστερεί ? και τη δείχνει σε αυτήν την περίπτωση η χοριακή?

εγώ είμαι 39 χρόνων 1/6 έκανα ωοληψία 5/ 6 εμβρυομεταφορά 2 έμβρυα ποιότητας ΑΑ- στης 12/6 χοριακή 0 ( το ενδομήτριο και η ιστροδισεολη είναι πολλή καλα) μετά την χοριακή έκανα ένεση πρεγνηλ σήμερα 15/ 6 χορική 17,5 και μου είπε σε τρεις μέρες να ξανά κάνω χοριακή τελικά τι είμαι έγκυος ? δύσκολο είχε καμιά κάτι ανάλογο ?

 

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελες μου.εγω ειμαι νεα στη παρέα και θα ηθελα αν καποια γνωριζει να με βοηθησει.εκανα β χοριακη 12/6 264. 14/6 412 και 19/6 1100 αλλα ο γιατρος δεν βλεπει τπτ.τι συμβαινει...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελες μου.εγω ειμαι νεα στη παρεα και θα ηθελα αν γνωριζει κσποια να βοηθησει.εκανα β χοριακη στις12/6 264 14/6 412 19/6 1100 21/6 1150 ο γιατρος δεν βλεπει κατι.τι συμβαινει??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελες μου.εγω ειμαι νεα στη παρεα και θα ηθελα αν γνωριζει κσποια να βοηθησει.εκανα β χοριακη στις12/6 264 14/6 412 19/6 1100 21/6 1150 ο γιατρος δεν βλεπει κατι.τι συμβαινει??

 

Καλημέρα! τι εννοείς με το τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα είμαι νέα στο Φόρουμ . θα ήθελα εάν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει να καταλάβω . Έκανα την 1 εξωσωματική στις 5-10-15 μετά από 9 ημέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος . η χαρά μου μεγάλη . κάνω την πρώτη χοριακή ήταν 14-5 (139) η δεύτερη χοριακή 16-5 (224) και η τρίτη 20-5 (860) . Έφτασε λοιπόν και η μέρα που θα πηγαίναμε να κάνουμε υπέρηχο. Κάνω τον πρώτο υπέρηχο 3-11 και βλέπουμε κάτι σαν καρδούλα να κουνιέται αλλά δεν το ακουσαμε. Μας είπαν επίσης στον πρώτο υπέρηχο ότι ήμουν 6.6 εβδομάδων

(αν και εγώ νομίζω ότι κάνουν λάθος ) και το μικρουλάκι ήταν 2.9 χιλιοστά . Ο δε γιατρός είπε ότι κάτι δεν πάει καλά . Μετά μια εβδομάδα πάμε για 2 υπέρηχο 11-11 και αυτή τη φορά δεν είδαμε να κτυπάει τίποτα και δεν ακούσαμε τίποτα αλλά είχε μεγαλώσει 7 χιλιοστά. Μέσα στο άνχος και στην αγωνιά . Ο γιατρός λέει να κάνω 4 χορική και δεν πάμε καθόλου καλά . Κάνουμε χοριακή 12-11 και βγαίνει 69.000 .παρά πολύ καλή . Αίμα όλο αυτό το διάστημα καθόλου κάτι σταγόνες μικρές καφέ στην αρχή . Σήμερα 13-11 πήγαμε και στον αρχικό μου γιατρό και πάλι τα ιδία και χειρότερα δεν είδαμε τίποτα ούτε λεκιθικό σάκο ούτε μικρουλάκι . Βεβαία δεν είχε το τέλειο μηχάνημα αλλά μου είπε ότι με τέτοια χοριακή έπρεπε να βλέπουμε να κτυπάει η καρδούλα και ότι είμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερών Έχω τρελαθεί εντελώς δεν ξέρω τι να σκεφτώ................................................

πέστε μου μια γνώμη κάτι που να καταλάβω τι γίνεται...................:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι νέα στο Φόρουμ . θα ήθελα εάν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει να καταλάβω . Έκανα την 1 εξωσωματική στις 5-10-15 μετά από 9 ημέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος . η χαρά μου μεγάλη . κάνω την πρώτη χοριακή ήταν 14-5 (139) η δεύτερη χοριακή 16-5 (224) και η τρίτη 20-5 (860) . Έφτασε λοιπόν και η μέρα που θα πηγαίναμε να κάνουμε υπέρηχο. Κάνω τον πρώτο υπέρηχο 3-11 και βλέπουμε κάτι σαν καρδούλα να κουνιέται αλλά δεν το ακουσαμε. Μας είπαν επίσης στον πρώτο υπέρηχο ότι ήμουν 6.6 εβδομάδων

(αν και εγώ νομίζω ότι κάνουν λάθος ) και το μικρουλάκι ήταν 2.9 χιλιοστά . Ο δε γιατρός είπε ότι κάτι δεν πάει καλά . Μετά μια εβδομάδα πάμε για 2 υπέρηχο 11-11 και αυτή τη φορά δεν είδαμε να κτυπάει τίποτα και δεν ακούσαμε τίποτα αλλά είχε μεγαλώσει 7 χιλιοστά. Μέσα στο άνχος και στην αγωνιά . Ο γιατρός λέει να κάνω 4 χορική και δεν πάμε καθόλου καλά . Κάνουμε χοριακή 12-11 και βγαίνει 69.000 .παρά πολύ καλή . Αίμα όλο αυτό το διάστημα καθόλου κάτι σταγόνες μικρές καφέ στην αρχή . Σήμερα 13-11 πήγαμε και στον αρχικό μου γιατρό και πάλι τα ιδία και χειρότερα δεν είδαμε τίποτα ούτε λεκιθικό σάκο ούτε μικρουλάκι . Βεβαία δεν είχε το τέλειο μηχάνημα αλλά μου είπε ότι με τέτοια χοριακή έπρεπε να βλέπουμε να κτυπάει η καρδούλα και ότι είμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερών Έχω τρελαθεί εντελώς δεν ξέρω τι να σκεφτώ................................................

πέστε μου μια γνώμη κάτι που να καταλάβω τι γίνεται...................:(

 

Καλησπέρα και από μένα είμαι και εγώ νέα στο φόρουμ. Είμαι και εγώ έγκυος και μάλιστα μόλις μια εβδομάδα παραπάνω από σένα στην 9η. Διάβασα πολύ προσεκτικά το μήνυμα σου και μέχρι και τον τελευταίο σου υπέρηχο στις 11/11 δεν μου φάνηκε τίποτα περίεργο, εγώ άκουσα την καρδούλα του μωρού μου την 8η εβδομάδα, αλλά έχω ακούσει και για κοπέλες που την άκουσαν στην 9η. Και να σου πω πως μέχρι τότε δεν είχα δει καν έμβρυο μόνο τον σάκο στην 7η εβδομάδα. Οι χοριακές σου είναι πράγματι πολύ καλές. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ο σημερινός σου υπέρηχος, πως είναι δυνατόν να είχατε δει σάκο και παιδί και τώρα να μην υπάρχει ξαφνικά πουθενά. Τι έγινε εξαφανίστηκε? Και όπως λες δεν είχες καν αιμορραγία. Μήπως θα έπρεπε να σε δει ένας γιατρός με λίγο καλύτερο μηχάνημα? Δεν μπορεί το παιδί να σηκώθηκε να έφυγε, ήταν εκεί και τώρα δεν είναι??? Κάτι δεν μου κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...