Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γνωριζει καμια τον γιατρο... (Λοισο)


yulunga

Recommended Posts


Διαφημίσεις


ο κ.Λοισιος Νικος ειναι αυτος που με εφερε στον κοσμο!τον ειχε η μαμα μου σε μενα και στον αδερφο μου και τον ειχα και εγω στην αρχη(για 4-5 χρονια).Γενικα εχει καλη φημη και ειναι πολυ καλος ανθρωπος!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 months later...

ο λοισιος εφερε στον κοσμο και τα 2 παιδακια μου ειναι πολυ αναλυτικος καθολου αγχωτικος και πολυ καλος ανθρωπος και γιατρος..εχει αποδεδειγμενα βγαλει σε περας δυσκολες καταστασεις τοσο σε μενα οσο και στην ξαδερφη μου..ηταν στο ιασω τωρα ειναι δ.συμβουλος στο ρεα και ενας απο τους ιδρυτες του δεν ξερω αν εχει ακομα συνεργασια με το ιασω..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας!και εγω ήθελα να μαθω για τον λοισιο....ειναι καλός γιατρός? Επίσης άκουσα οτι έχει μεγάλη καθυστερηση στα ραντεβού. Ισχύει?

 

 

 

ναι καθυστερει στα ραντεβου του να προσπαθησεις να σε βαζει 1ο-2ο ραντεβου για να μην εχεις μεγαλη αναμονη εχει ογκο δουλειας και για να μας εξυπηρετησει ολες η ελενη τα συρρικνωνει...ομως ειναι ο καλυτερος που εχω συναντησει δεν τον αλλαζω με τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με τον Λοίσιο γέννησα πριν αρκετά χρόνια όταν πρωτοάνοιξε το Ιασω....

γενικά έχω καλή εικόνα, πολύ συμπαθητικός, απλός και συζητήσιμος.....

αλλά βρε κορίτσια, δεν ξέρω αν ακολουθεί και τώρα την ίδια τακτική.....

τότε όμως (πριν 15 χρονια) εκτος απο τον υπέρηχο κάθε μηνα και κάποιες εξετάσεις αίματος τους πρώτους μήνες δεν μου ζητούσε να κάνω τίποτα άλλο.... ακούω απο άλλους γιατρους τώρα για χιλιες δυο εξετάσεις και θυμάμαι πως δεν μου μετρούσε ούτε την πίεση που είχα υπερβολικά χαμηλή (την μετρούσα εγώ και τον ενημερωνα) και αστειευόμενος μου έλεγε πως δεν θα παθω ποτέ εγκεφαλικό :confused:

Πάντως όλα πήγαν καλά με την εγκυμοσύνη μου..... απο κάποιο μήνα και μετά μάλιστα επειδή μονίμως το μωρό ήταν χαμηλά μου έδωσε και επαιρνα μέχρι το τέλος Duvadilan για να είναι σίγουρος, όπως έλεγε, οτι δεν θα χάσουμε το μωρό..... και τελικά οταν ήρθε η ώρα (με τεχνιτους πόνους πηγα) γκρίνιαζαν οι μαιες οτι με την μέθοδο του Λοίσιου όλες πάνε με ραντεβού και παιδεύονται για ώρες γιατί δεν έχουν διαστολή.

Οσο για τα ραντεβού του........ ήταν απελπισία..... τις περισσότερες φορές περίμενα γύρω στις 3 ώρες...... έτσι και του τύχαινε κάτι έκτακτο ? κλάααααμα......... μια φορά μπήκα στις 1 τα ξημερώματα για το ραντεβού μου, κλαίγοντας, επειδή είχα ξεληγωθεί στην πείνα και δεν μπορούσα να φύγω για να μη χάσω το ραντεβού μου.

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια, να στε καλά!!!!πηγα και εγο και μου φανηκε πολυ καλος και συζητήσιμος!Και πολυ αναλυτικός!να τον εμπιστευτώ? εχω αλλαξει 5 γυναικολογους με το θεμα των πολυκυστικων............

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Και εγώ με τον Λοίσιο γέννησα πριν αρκετά χρόνια όταν πρωτοάνοιξε το Ιασω....

γενικά έχω καλή εικόνα, πολύ συμπαθητικός, απλός και συζητήσιμος.....

ακούω απο άλλους γιατρους τώρα για χιλιες δυο εξετάσεις και θυμάμαι πως δεν μου μετρούσε ούτε την πίεση που είχα υπερβολικά χαμηλή (την μετρούσα εγώ και τον ενημερωνα) Πάντως όλα πήγαν καλά με την εγκυμοσύνη μου..... απο κάποιο μήνα και μετά μάλιστα επειδή μονίμως το μωρό ήταν χαμηλά μου έδωσε και επαιρνα μέχρι το τέλος Duvadilan για να είναι σίγουρος, όπως έλεγε, οτι δεν θα χάσουμε το μωρό..... και τελικά οταν ήρθε η ώρα (με τεχνιτους πόνους πηγα) γκρίνιαζαν οι μαιες οτι με την μέθοδο του Λοίσιου όλες πάνε με ραντεβού και παιδεύονται για ώρες γιατί δεν έχουν διαστολή.

 

 

βρε κοριτσακι μου και εγω εχω τον λοισιο και στη 1η εγκυμοσυνη δεν μου ειχε δωσει χαπια γιατι ηταν χαμηλα το μωρο...στη 2η μου εδωσε για να μην το χασουμε ομως το ειχα διασταυρωσει με παρακολουθουσε και γιατρος απο το ικα που ειναι φιλος μου επισης οταν γεννησα την κορη μου η πεθερα μου ειχε μια φιλη της μαια στο ιασω η οποια ξερει το λοισιο παρα πολυ καλα και ποτε δεν εχει πει κατι λαθος το μαθαμε μετα που γεννησα γιατι ειχαν χαθει και δεν ηξερε οτι δουλευε στο ιασω..οσο για την πιεση ουτε εμενα την μετρουσε αλλα δεν εχει και νοημα αν την μετρας καθημερινα θα δεις οτι καθε μερα αλλαζει..ουτε και ποτε με ζυγισε αυτο ομως που ειπε ειναι οτι αν παρω πολλα κιλα εγω θα δυσκολευτω στη γεννα και μετα για να τα χασω τι ιδανικο ειναι 8-10 κιλα..τωρα αν εγω ηθελα να τρωω ειναι αλλο θεμα κατεληξα να παρω 15 κιλα..ομως ειναι πολυ καλος τον εμπιστευομαι απολυτα και ξερω οτι δεν ειναι ολα στο βωμο του χρηματος..

Link to comment
Share on other sites

 

βρε κοριτσακι μου και εγω εχω τον λοισιο και στη 1η εγκυμοσυνη δεν μου ειχε δωσει χαπια γιατι ηταν χαμηλα το μωρο...στη 2η μου εδωσε για να μην το χασουμε ομως το ειχα διασταυρωσει με παρακολουθουσε και γιατρος απο το ικα που ειναι φιλος μου επισης οταν γεννησα την κορη μου η πεθερα μου ειχε μια φιλη της μαια στο ιασω η οποια ξερει το λοισιο παρα πολυ καλα και ποτε δεν εχει πει κατι λαθος το μαθαμε μετα που γεννησα γιατι ειχαν χαθει και δεν ηξερε οτι δουλευε στο ιασω..οσο για την πιεση ουτε εμενα την μετρουσε αλλα δεν εχει και νοημα αν την μετρας καθημερινα θα δεις οτι καθε μερα αλλαζει..ουτε και ποτε με ζυγισε αυτο ομως που ειπε ειναι οτι αν παρω πολλα κιλα εγω θα δυσκολευτω στη γεννα και μετα για να τα χασω τι ιδανικο ειναι 8-10 κιλα..τωρα αν εγω ηθελα να τρωω ειναι αλλο θεμα κατεληξα να παρω 15 κιλα..ομως ειναι πολυ καλος τον εμπιστευομαι απολυτα και ξερω οτι δεν ειναι ολα στο βωμο του χρηματος..

 

μα δεν αντιλέγω οτι είναι καλός γιατρος.... τουλάχιστον σε μενα δεν έτυχε κάτι για το οποίο να έχω αρνητικη εικόνα.... απλα μου έκανε και τότε εντύπωση όπως και τώρα με αυτα που διαβάζω σε διαφορα post οτι δεν ήταν γιατρος των "πολλων εξετάσεων" και εκει πανω με έπιανε μια ανασφάλεια... φοβόμουν πως αν δεν με "ψάξει" με εξετάσεις θα μπορούσε να συμβεί κάτι και να αργήσουμε να το πάρουμε χαμπάρι..... είχα και ένα φόβο βέβαια που μου είχε μεινει απο έναν άλλο ΑΣΧΕΤΟ γυναικολόγο που είχα πριν τον Λοίσιο....

όσο για το οικονομικό.... ναι έχω να το λέω..... οι επισκέψεις του όπως και τα χρήματα που πήρε για την γέννα είχαν μεγάλη αποκλιση απο όσα μάθαινα τότε για άλλους γιατρους ! προς τα κάτω εννοω βέβαια....

 

παρεπιπτόντως..... αχ τι γλυκό το "κοριτσάκι μου".... ολόκληρη γαιδάρα που είμαι τώρα :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μα δεν αντιλέγω οτι είναι καλός γιατρος.... τουλάχιστον σε μενα δεν έτυχε κάτι για το οποίο να έχω αρνητικη εικόνα.... απλα μου έκανε και τότε εντύπωση όπως και τώρα με αυτα που διαβάζω σε διαφορα post οτι δεν ήταν γιατρος των "πολλων εξετάσεων" και εκει πανω με έπιανε μια ανασφάλεια... φοβόμουν πως αν δεν με "ψάξει" με εξετάσεις θα μπορούσε να συμβεί κάτι και να αργήσουμε να το πάρουμε χαμπάρι..... είχα και ένα φόβο βέβαια που μου είχε μεινει απο έναν άλλο ΑΣΧΕΤΟ γυναικολόγο που είχα πριν τον Λοίσιο....

όσο για το οικονομικό.... ναι έχω να το λέω..... οι επισκέψεις του όπως και τα χρήματα που πήρε για την γέννα είχαν μεγάλη αποκλιση απο όσα μάθαινα τότε για άλλους γιατρους ! προς τα κάτω εννοω βέβαια....

 

παρεπιπτόντως..... αχ τι γλυκό το "κοριτσάκι μου".... ολόκληρη γαιδάρα που είμαι τώρα :lol:

 

 

και εγω 37 ειμαι αλλα κοριτσακι νοιωθω..ασχετο και εγω β επιπεδου δεν ειχα κανει ουτε και καμπυλη ζαχαρου ομως δεν τις θεωρουσε απαραιτητες γιατι ο υπερηχος που ειχε στο ιατρειο του εδειχνε οτι ακριβως και η β επιπεδου το μονο παραπανω οτι εδειχνε με σιγουρια το φυλλο του παιδιου..στο 2ο παιδι την εκανα αυτη σε δημοσιο νοσοκομειο και αυτο γιατι την ηθελε το ικα για την αδεια επειδη δουλευα στον μπεμπη...ηταν μια εξεταση που ο ιδιος δεν την ηθελε και τελικα ειχε δικιο..τιποτα παραπανω απο αυτα που ειχε δει..για μενα ειναι κορυφη αλλα και η αναμονη κουραστικη..τελος ειχα μαθει και εκλεινα 1-2ο ραντεβου το πολυ..και παλι ομως μπορει να καθυστερουσε..

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Kalimera sas ,

einai i proti fora pou grafo kai ego se auto to site.

Eimai 32 kai xekinisame me ton adra mou gia paidaki.

Tha ithela kai ego na matho kati poio prosfato gia ton κοΛΟΙΣΙΟ

Exo paei se pollous ginaikologous i opoioi panta me evriskan igiestati

me to pou me eide o sigekrimenos sti mitra (optiki exetasi) mou eipe

oti den zei tipota mesa stin mitra mou kai mou xorigise ena katevato

antivioseon giati exo xronia endomitritida (test pap pentakatharo ola mou

ta xronia).

Peite mou sas parakalo giati pao na trellatho na ton pistepso einai korifi stis diagnosis tou kai na paro ta farmaka?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Ειμαι στην ιδια κατασταση με σενα και πηγα και εγω στο γιατρο αυτον και μου ειπε ακριβως τα ιδια!Δεν ξερω υη να πω μου τον εχουν συστησει για καλο και να σου πω την αληθεια τον ακολουθω γιατι ειμουν ενα βημα πριν την εξωσωματικη και με σταματησε.εκανε και ο αντρας μου εξετασεις και περιμενουμε απαντησεις.παντως να μην μενεις σε ενα γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

Kalimera zouzouna se euxaristo gia tin apantisi sou!

Xereis (kai milao poli sovara) poses ginaikes xero pou tous exei

pei akrivos ta idia pragmata?

toulaxiston alles 5.....

Episkeftika tin idia mera kai allo giatro kai mou apagoreuse na paro

ta farmaka........

Xero kopela pou epathe allergiko sok o organismos tis

apo tin xeirovomvida antivioseon pou tis xorigise kai etrexe sto

nosokomeio.....

Ean exeis thetika apotelesmata gia to bebe tha ithela na to matho...

Link to comment
Share on other sites

Kalimera zouzouna se euxaristo gia tin apantisi sou!

Xereis (kai milao poli sovara) poses ginaikes xero pou tous exei

pei akrivos ta idia pragmata?

toulaxiston alles 5.....

Episkeftika tin idia mera kai allo giatro kai mou apagoreuse na paro

ta farmaka........

Xero kopela pou epathe allergiko sok o organismos tis

apo tin xeirovomvida antivioseon pou tis xorigise kai etrexe sto

nosokomeio.....

Ean exeis thetika apotelesmata gia to bebe tha ithela na to matho...

 

το ότι η κοπέλα παρουσίασε αλλεργικό σοκ δεν εχει να κάνει πάντως με την χειρομβοβίδα αντιβιώσεων.... και μια μόνο αντιβίωση να της έδινε και ενα μόνο χάπι να έπαιρνε, αν υπήρχε ιστορικό αλλεργίας και δεν το ανέφερε ή δεν το γνώριζε ούτε η ίδια, τα ίδια θα της συνέβαιναν...

θέλω να πω, πως δεν παίζει ρόλο η ποσότητα αλλά η αλλεργία απο μόνη της...

 

εγώ ξαναλέω, πως με τον συγκεκριμένο γιατρό δεν είχα πρόβλημα, μόνο το οτι μου φαινόταν περίεργο που δεν μου ζητούσε ιδιαίτερες εξετάσεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου.... ούτε φάρμακα, εκτός απο duvadilan επειδή το μωρό ήταν πάντα ιδιαίτερα χαμηλά και πονούσα συχνά πυκνά και ήθελε να είναι σίγουρος οτι δεν θα έχουμε κάποιο απροοπτο.....κι αυτο πριν χρόνια, δεν ξέρω αν κάτι τώρα άλλαξε...

όπως επίσης οτι απευθύνθηκα σ΄αυτον μετά απο κάποιον άλλο γυναικολόγο ο οποίος διέγνωσε αποβολή χωρίς καμία είδους εξέταση και ενώ πέθαινα απο τους πόνους και την αιμοραγία το μόνο που μου έδωσε ήταν ponstan για να μην πονάω, να παω σπίτι μου και οταν σταματήσει η αιμοραγία απο μόνη της τα ξαναλέμε!!! Ο Λοίσιος βρήκε κύστη για την οποία μου έδωσε αντιβίωση....

 

είναι να μην σου τύχει, να σου δώσει κάποιος αφορμές για να έχεις αμφιβολίες.... πάντως εγώ θα ρωτούσα, για ποιο λόγο δεν γίνεται κάποιου άλλου είδους εξέταση εκτος απο την "οπτικη" και βέβαια και θα απευθυνόμουν και σε άλλους γυναικολόγους περιμένοντας αποδείξεις βάσει εξετάσεων...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα.. με λένε Σοφία.. Γέννησα πέρσι τον Αύγουστο ενα αγοράκι.. Γενικά ο Νίκος (Λοίσιος) είναι πολυ καλός.. Κάνει αρκετές εξετάσεις αλλα αν είναι όλα καλά δεν στις εξηγεί.. Το μωρό μου ήταν έτοιμο να βγέι απο τον 5ο μήνα αλλα το κρατήσαμε τελικα μεχρι τον 9ο.. Μου είχε βρει κάποιο ιο και το παλεύαμε μέχρι τελευταία στιγμή.. Το μωράκι μου το προλάμε στο τσακ διότι ολα τα υγρά τα είχε απορροφήσει ο οργανισμός μου.. Δεν μου το ειπε την ίδια μέρα για να μην με τρομάξει.. Μου εκανε εισαγωγή την επόμενη μέρα και απλά μου είπε οτι δεν μπορούμε να το κρατήσουμε αλλο.. Δεν ξερω εγω τον εμπιστευομαι πάρα πολυ... Η νύφη μου πήγε σε άλλο γιατρό και της είπε να ρίξει το παιδι.. Μετά πηγαμαι στο Νίκο για δεύτερη γνωμη και της είπε κρατάμε το παιδί και θα έπρεπε να κάνει θεραπεία.. Μέχρι στιγμής ολα πανε καλα... Είναι να έχουμε και λίγο τύχη γενικά γιατι ακόμα και στη γέννα δεν ξέρουμε πωσ μπορεί να εξελιχθεί.. ελπίζω να πάνε όλα καλα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

καλησπερα σας!Αν και αυτή η συζήτηση έχει γίνει παλιά,θέλω να σας πω μερικά λόγια για τον λοίσιο ο οποίος τυγχάνει να είναι γυναικολόγος της μητέρας μου και νονός μου,διότι είμαι το πρώτο μωρό που γεννήθηκε στο Ιασώ...είναι ένας εκπληκτικός άνθρωπος και εξαίρετος γιατρός,όχι γιατί είναι νονός μου αλλά και γιατί το βλέπω απο τα λόγια σας και από τις εμπειρίες της μητέρας μου...αγαπάει τη γυναίκα,τη φροντίζει και τη σέβεται και αυτό είναι μεγάλο προσόν σε έναν γιατρό πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα! Μετά από 5 χρόνια προσπάθειας, 3 αποβολες και αφου γνωρισα αρκετους γιατρους που θεωρουσαν τις δυσκολίες μου τυχαία γεγονοτα, θεωρω σωστο να γραψω τη γνωμη μου για τον κ. Λοισιο. Ειναι ο γιατρός που με βοήθησε να αποκτησω ενα παιδι και συνεχίζει και για το δεύτερο!

Συμφωνώ και καταλαβαίνω οτι τα φάρμακα που δινει ειναι πολλα και πολλές φορές παραλογα (για ασχετες παθήσεις) και παρολο που και εγω ειχα ενα αλλεργικό επεισόδιο τελικα το αποτελεσμα μετραει.!!

Ειναι διαθεσιμος οποτε τον χρειάζεσαι, μπορεις να τον ρωτήσεις οτι σε απασχολήσει και δεν μιλαει με τιμες.

Link to comment
Share on other sites

τον λοίσιο τον έχει ξαδέρφη μου και γέννησε μαζί του 2 παιδιά. το δεύτερο μάλιστα πριν 2 μήνες. η αλήθεια είναι ότι την βοήθησε να μείνει έγκυος (είχε ένα θέμα υπογονιμότητας) αλλά δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω προς τί όλα αυτά τα φάρμακα που τις έδινε απο την πρώτη μέρα μέχρι και την τελευταία. πραγματικά ένα κατεβατό για να προλάβει λέει καταστάσεις. επίσης δεν μπορώ να μην σχολιάσω τις καισαρικές της άνευ λόγου και αιτίας ειδικά την πρώτη. δεν την προσπάθησε καν για φυσιολογικό τοκετό ενώ δεν είχε καμία ένδειξη για το αντιθετο. επίσης θεωρεί ότι οι γυναίκες που κάνουν να γεννήσουν πάνω απο 2-3 ώρες (το ακούσατε αυτό για πρωτοτόκο????????) δεν τις περιμένει και τις πάει για καισαρική!!:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Έχοντας ακούσει θετικά σχόλια, επισκέφτηκα τον κ.Λοΐσιο το 2014 αντιμετωπίζοντας πρόβλημα υπογονιμοτητας κ έμεινα σε αυτόν λίγο παραπάνω απο 1 χρόνο. Αρχικά προσκόμισαμε τις εξετάσεις που είχαμε κάνει κ εγώ κ ο άντρας μου (ορμονολογικες, σπερμοδιαγραμμα, τεστ παπ, κτλ) κ ήταν όλες φυσιολογικές αλλά μας είπε ότι θα ήταν πιο σίγουρος για την εγκυρότητα των αποτελεςματων αν κάναμε τις εξετάσεις μας εκει, στο εργαστήριο της συζύγου του κ. Ολγας Χουρσιαδου. Εμεις συμφωνήσαμε παρόλο το μεγάλο κόστος. Όταν πήραμε τα αποτελέσματα τρομάξαμε, σύμφωνα με το γιατρό δεν εμένα έγκυος γιατί είμασταν γεμάτοι μικρόβια κάθε τυπου! Τους μήνες που ακολούθησαν πήραμε ένα cocktail αντιβιοτικών ciproxin, prezolon, rifadin χωρίς αποτελεσμα. Εγώ κάποια στιγμή αντιμετώπισα πρόβλημα στο έντερο κ το στομάχι απο τη παρατεταμένη χρήση τόσο δυνατών φαρμάκων κ τα σταμάτησα. Φυσικά κ αλλάξαμε γιατρό. Ο μόνος λόγος που αποφάσισα να δημοσιεύσω με αυτόν το τροπο την εμπειρία μου ειναι για να προστατεύσω κάποιες κοπέλες αν μπορώ. Κάποιοι εκμεταλλεύονται την επιθυμία μας να γίνουμε μανούλες για να πλουτίσουν (κ το καταφέρνουν) Σημειωτεον ότι ένα χρόνο μετά κ ακόμα να ξεπεράσω τα θέματα με το έντερο μου. Ευχαριστώ κ συγνώμη αν σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

Οι κοπέλες που έγραψαν ότι τους είχε διαγνώσει ο κ. Λοισιος την ενδομητριτιδα μπορούν να μου απαντήσουν τι έγινε μετα? Γιατί και εμένα το ίδιο μου διέγνωσε σήμερα και δεν ξέρω τι να κανω.. Σίγουρα θα μου πει για αντιβιωσεις και δεν λέω οχι, αλλα σαν φιλοσοφία δεν εχω τα χάπια κτλ.. Και αν αυτό ειναι μια μέθοδος που γενικά ακολουθεί?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ναι και όλα θα σας τα πω.Ειμαι απο επαρχία και παντα συνεπης στις εξετασεις μου.Εναμιση μηνα πριν πηγα στον γυναικολογο μ οπου βρηκαμε μια κυστη μικρη..δν μ ειπε να ξαναπαω μετα την περιοδο,να παρω θεραπεια,τπτ.Μετα απο ενα μηνα δηλ Ιανουαριο δν μου ειχε ερθει περιοδος,λεω ''δν παω ν κανω τεστ ΠΑΠ που κανω καθε χρονο τετοια εποχη?'' πηγα εντελως τυχαια..η κυστη ειχε γινει 7 εκ. αμεσο χειρουργειο μ ειπε.Εγω τρελαθηκα,με κλαματα μιλησα με την κουμπαρα μου κ μ προτεινε τον κ.Λοισιο.Πηγα Αθηνα την επομενη μερα αφου ειχαμε μιλησει στο τηλ και με εβαλε εκτακτη.Πριν με δει στον υπερηχο με την εξιστορηση γεγονοτων και ιστορικου,μ ειπε:''Κατι γινεται και δν μπορεις να μεινεις εγκυος'' και ειχε δικιο!

Μ ειδε την κυστη,μ ειπε οτι εξαιτιας λαθος χειρισμου τ γυναικολογου μ θα κανω οντως χειρουργειο κα οτι εχω χρονια ενδομητριτριδα..στα πατωματα εγω.Τα τεστ παπ εβγαιναν καλα θεωρητικα..να μην τα πολυλεω..εκανα χειρουργειο,με ανοιξε ολη,ειδε ωοθηκες,ειδε σαλπιγγες,μ αφαιρεσε την κυστη χωρις νυστερι για να μην μειωθει η γονοιμοτητα μ..μ χορηγησε την θεραπεια ενδοφλεβια στο νοσοκομειο για την ενδομητριτιδα και τωρα παιρνω θεραπεια για την σαλπιγγα που ηταν ερεθισμενη.Με εσωσε αυτος ο γιατρος.Και αν μπορεσω να γινω μανουλα σε αυτον θα το οφειλω.Το ιδιο ισχυει και για την κουμπαρα μ που και αυτη αντιμετωπιζε καποια θεματα.

Περι των φαρμακων,ναι,ισχυει,ισχυει ομως οτι καθε γιατρος ξερει τα της επιστημης του..κ εμενα με πειραξε ενα αντιφλεγμονωδες..πηγα αμεσα σε γαστρεντερολογο και ολα οκ..δν ειναι θεος ο γιατρος να τα ξερει ολα.Ξερει αυτα που συμβαινουν στο αναπαραγωγικο συστημα.Εγω το χρωστω μεγαλη ευγνωμοσυνη,σημερα εχω ραντεβου να με δει..και επειδη ειμαι απο επαρχια σας λεω οτι δυστυχως ειναι λιγοι οι καλοι γιατροι που δν νοιαζονται μονο για τα χρηματα.Αυτα ειχα να πω,να ναι καλα ο ανθρωπος και ο,τι ειπα ειναι αληθεια 100%

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα..

κ εγω εχω κλεισει ραντεβου τον επομενο μηνα στον γιατρο.ημουν ετοιμη να ξεκινησω εξωσωματικη αλλα μια γνωστη μου ειπε για τον συγκεκριμενο γιατρο και λεω να παω να παρω μια γνωμη..προσπαθουμε για παιδακι γυρω στα πεντε χρονια χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα..υπαρχει καμια κοπελα που να αντιμετωπιζε προβλημα υπογονιμοτητας κ να τη βοηθησε να μεινει εγκυος?

Link to comment
Share on other sites

Η κουμπαρα μ,όπως προειπα ειχε καποιο θεμα και προσπαθούσε 8-9 μηνες για δευτερο παιδι και τα καταφερε μεσα σε 2 μηνες μετα από θεραπεια.Να ξερεις οτι ο γιατρος ψαχνει το αιτιο της υπογονιμοτητας σε ενα ζευγαρι κι εχει αυτην την αντιληψη:παντα υπαρχει μια αιτια..Και κανει ο,τι περνα απο το χερι τ για να την βρει..ο κουμπαρος μας ειχε φιλη που προσπαθουσε για χρονια και τελικα στα 40 φευγα πηγε σ αυτον και εκανε ενα παιδακι.Εγω σου προτεινω ανεπιφυλακτα να πας.Απο κει κ περα κανεις δν σε περιοριζει να πας και αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...