Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προστατίτιδα και χάπια


Recommended Posts

ο αντρας μου παιρνει χαπια για την προστατιτιδα κ ο ουρολογος του μας ειπε να προφυλαγομαστε αυτον το καιρο!! δεν ξερω μως γιατι. για τα μικροβια? για εγκυμοσυνη?

η γυναικολογος μου μου ειπε οτι το σπερμα του ειναι αρκετα καλο και μπορουμε να "πιασουμε " παιδι φυσιολοικα.

της ειπα οτι παιρνει χαπια για αυτοτο λογο κ ειπε δεν πειραζει καντ ελευθερα!!

χθες ηταν πολυ γονιμη μερα και πανω στο τσακιρ κεφι :D δεν βαλαμε σκουφακι.... :cry:

ας μου πει καποια που γνωριζει ποσο επικυνδυνο ειναι αυτο?μια κοπελα δεν θυμαμαι πως την ελεγαν ειπε οτι κ ο αντρας της ειχε προβλημα σπερματος κ εμεινε εγκυος. να μου πει επαιρνε χαπια εκεινο το δοαστημα? σας παρακαλω θα με φαει η αγωνια.

 

και εχω κ ενα νεο!! η σαλπιγγογραφια μου ηταν πεντακαθαρη!!! και διαβατη για τα σπερματοζωαριακια!! χι χι

περιμενω απαντηση

 

α και χριστος ανεστη σε ολους!!!!!! :)

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Parent? Χρονια Πολλα και Χριστος Ανεστη. :D Πιστευω οτι εφοσων η γυναικολογος σου σου εδωσε το ΟΚ τοτε το πεδιο ειναι ελευθερο για να προσπαθησετε για μωρακι,δεν ξερω δυστυχως τι ειναι η προστατιτιδα και τι χαπια παιρνει ο αντρας σου αλλα αν εχεις αμφιβολιες ρωτα τους γυναικολογους στο   αυτοι θα ξερουν καλυτερα.Το καλο ειναι οτι ο αντρας σου εχει καλο σπερμα και η σαλπιγγογραφια σου ειναι μια χαρα, οποτε το να μεινεις εγκυος ειναι θεμα χρονου ,καποια στιγμη θα μεινεις.(ισως εισαι και τωρα εγκυουλα) :wink:

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

eyxaristv μαρια.χ θα ρωτησω σρτους γυναικολογους που ειπες. απαντανε σε ολους?

η θα περιμενω αδικα?

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

μαρια χ να σε ρωτησω κατι αν η σαλπιγγογραφια ειναι καθαρη θα πει οτι δεν υπαρχει αλλο προβλημα?ειχα κανει κ καλλιεργεια για μικροβια κ τετοια αλλα ημουν πεντακαθαρη ολα φυσιολογικα. εχω διαβασει καποιες κοπελες που μιλαν για προλακτινες κ τετοια. τι ειναι αυτο?

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαρια χ να σε ρωτησω κατι αν η σαλπιγγογραφια ειναι καθαρη θα πει οτι δεν υπαρχει αλλο προβλημα?ειχα κανει κ καλλιεργεια για μικροβια κ τετοια αλλα ημουν πεντακαθαρη ολα φυσιολογικα. εχω διαβασει καποιες κοπελες που μιλαν για προλακτινες κ τετοια. τι ειναι αυτο?
Εγω ειχα προβλημα προλακτινης αν ειναι αυξημενη μενεις δυσκολα εγκυος (εκανα κοντα 3 χρονια για να μεινω εγκυος, τα 2 επαιρνα χαπια για να μου κατεβει στα φυσιολογικα ορια) με πεντακαθαρη σαλπιγγογραφια και καλο σπερμα θα μεινεις αυτο ειναι σιγουρο απλως να μην αγχωνεσαι γιατι ''σαμποταρεις την ωορρηξια σου''.Κανε και ενα ορμονικο ελεγχο για να σου φυγει η ιδεα της προλακτινης,και να μην αγχωνεσαι γιατι ανεβαινει και δεν κανει,εγω ολα απο το αγχος τα επαθα. :( Στο ''ιστοριες με αισιο τελος για εμας που δεν ειμαστε εγκυες'' γραφω το ιστορικο μου με την προλακτινη. :?
6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

PARENT?ειμαι καινουργια στο forum ειδα το μηνυμα σου τωρα μετα απο 2 χρονια και ελπιζω να εχουν παει ολα καλα και να εχετε το δικο σας μωρακι! σε καταλαβαινω τι ειχες περασει γιατι τα ιδια περναω εγω τωρα..σημερα το πρωι πηγα να παρω τις εξετασεις του αντρα μου που ειχε χρονια προστατιτιδα καποιους μηνες και παλι μετα απο 2 μηνες που ειχε καθαρισει σημερα διαβασα στο χαρτι πως αναπτυχθηκαν λιγες αποικιες εντεροκοκκου!μολις το ειδα κοντεψα να τρελαθω, να πεσω κατω και να κρατιεμαι να μην κλαψω.ειχαμε ξεκινησει αυτους τους 2 μηνες να κανουμε προσπαθειες για παιδακι και απο σημερα πρεπει να ξεκινησει παλι αντιβιωση για ενα μηνα και βλεπουμε!εχω απογοητευτει πως εγω δεν θα κανω ποτε παιδι :(. πρεπει να τον στηριξω!προσπαθουσαμε 1 χρονο χωρις αποτελεσμα αλλα δεν ξεραμε οτι ειχε μικροβιο.νομιζω οτι θα τρελαθω. οποια αλλη κοπελα μπορει να με βοηθησει ας μου απαντησει.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα micro.

Τα ίδια και μεις. Προσπαθούμε -για την ακρίβεια ψαχνόμαστε- 10 μήνες τώρα. Η πρώτη καλλιέργεια έδειξε χλαμύδια, το ph ήταν στο Θεό.. Πήραμε αντιβίωση και οι δύο. Περιμέναμε, κάναμε το σπερμοδιάγραμμα, δεν ήταν καλό. Η δεύτερη καλλιέργεια δεν έδειξε τίποτα το ph είναι ακόμα υψηλό, ο ουρολόγος πιστεύει ότι υπάρχει ακόμα μικρόβιο.

Αρχίσαμε σήμερα νέο κύκλο αντιβίωσης και οι δύο μαζί. Ο άντρας μου θα ξεκινήσει και βιταμίνες από αύριο.

Θα το ελέγξουμε με νέο σπερμοδιάγραμμα στο τέλος της αγωγής, για να δούμε αν έχουν πάρει οι σπερματούληδες τα πάνω τους, γιατί έχουμε και μια κιρσοκήλη να κοιτάξουμε..

 

Μην απογοητεύεσαι! Αν θες να κλάψεις κάποια στιγμή να το κάνεις, μην τα κρατάς μέσα σου. Εμένα με βοήθησε να ξεσπάω το κλάμα. Μόνη μου όμως, όχι μπροστά του, δεν ήθελα να με βλέπει να στεναχωριέμαι για να μην τον πάρει από κάτω. Μπορώ να πω ότι τώρα είμαι πολύ χαλαρή με το θέμα, σε σημείο που οι γύρω μου αναρωτιούνται αν πραγματικά θέλω παιδί! Και ερωτώ. Αν σκάσω θα αλλάξει κάτι; Ίσα ίσα που αν αγχωθώ θα κάνω τα πράγματα χειρότερα. Μην χάνεις την πίστη σου γλυκειά μου. Θετική σκέψη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...