Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας,

θα ήθελα τα φώτα σας!

Ενδιαφέρομαι να προχωρήσω σε εγκυμοσύνη ύστερα από 5 χρόνια ταλαιπωρίας λόγω καρκίνου του θυρεοειδούς, ολική αφαίρεσή του, 3 ραδιοθεραπείες και πλέον μετάσταση στους λεμφαδένες.

Όπως καταλαβαίνετε η οικονομική μου αφαίμαξη ήταν αρκετή (και συνεχίζει). Για τον λόγο αυτό ψάχνω κάποιον γυναικολόγο στο Έλενα που να

-μην χρηματίζεται

-να έχει σχέση με τις επιπλοκές του θυρεοειδή (όσο γίνεται γιατί μετά λύπης μου ανακαλύπτω πως η είδίκευση αποτελεί πολυτέλεια!), και

-να μην καθοδηγεί αποκλειστικά σε καισαρική.

Προς το παρόν, με παρακολουθεί ο κος κανακάκης για τη γενικότερη γυναικολογική μου εικόνα, ο οποίος είναι ευγενέστατος και απ' ότι φαίνεται καλός, αλλά με πληροφορούν ότι κάνει μόνο καισαρικές. Δεν έχουμε συζητήσει ακόμα για το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης γιατί τώρα μας έδωσαν το ελεύθερο οι ενδοκρινολόγοι και δεν έχω προλάβει να τον ενημερώσω.

Γνωρίζετε κάτι για τον κανακάκη ή έχετε υπόψη σας κάποιον άλλο;

Οποιαδήποτε πληροφορία είναι δεκτή!

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και πολυ πιθανον να σε αναλαβει καποιος χωρις αμοιβη.

Αν δεν θες/μπορεις να δωσεις την επιπλεον αμοιβη,πας στο νοσοκομειο και σε αναλαμβάνει οποιος ειναι εκεινη την ωρα,το ιδιο και για την γεννα.

Αν υπαρχει ειδικη ιατρικη αναγκη,συνηθως αναλαμβανει καποιος σχετικος ουτως ή αλλως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και πολυ πιθανον να σε αναλαβει καποιος χωρις αμοιβη.

Αν δεν θες/μπορεις να δωσεις την επιπλεον αμοιβη,πας στο νοσοκομειο και σε αναλαμβάνει οποιος ειναι εκεινη την ωρα,το ιδιο και για την γεννα.

Αν υπαρχει ειδικη ιατρικη αναγκη,συνηθως αναλαμβανει καποιος σχετικος ουτως ή αλλως.

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τον χρόνο σου,

ωστόσο, είμαι ελεύθερη επαγγελματίας και πληρώνω ετήσια ασφάλεια στο κράτος περίπου 4000?. Θεωρώ, λοιπόν, ότι κάποιες παροχές πρέπει να τις έχω. Επίσης, δεν καταλαβαίνω την απαραίτητη πελατειακή σχέση. Το θέμα μου όμως είναι να με αναλάβει από την αρχή κάποιος που να έχει γνώσεις και καλή διάθεση. Το "δώρο" του για την μετέπειτα γέννα δεν το αποκλείω, αλλά δε θέλω να ξεκινήσω με κάποιον που το αναφέρει ως απαραίτητη προϋπόθεση για να ασχοληθεί μαζί μου. Αυτός είναι επαγγελματίας και όχι γιατρός. Άρα, δε θεωρώ απάντηση το "πας στο νοσοκομειο και σε αναλαμβάνει οποιος ειναι εκεινη την ωρα,το ιδιο και για την γεννα". Σκυλιά είμαστε και όπου πέσουμε; Δεν κατάλαβα πώς το εννοείς. Το γενικότερο πρόβλημα είναι ότι δεν απαιτούμε από τους άλλους να μας σεβαστούν. Τέλος πάντων. Ευχαριστώ για τον χρόνο σου, δε θα ήθελα να συνεχίσω άλλο έτσι τη συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαζω εγω τους κανονες,ουτε τους γραπτους,ουτε τους αγραφους ;)

Θεωρω παντως οτι σε ενα τετοιο νοσοκομειο ειναι πιθανον να εχεις την περιθαλψη που χρειαζεσαι ουτως ή αλλως,χωρις να πρεπει απαραιτητα να εστιασεις σε συγκεκριμενα ονοματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα και ευχαριστώ για τον χρόνο σου,

ωστόσο, είμαι ελεύθερη επαγγελματίας και πληρώνω ετήσια ασφάλεια στο κράτος περίπου 4000?. Θεωρώ, λοιπόν, ότι κάποιες παροχές πρέπει να τις έχω. Επίσης, δεν καταλαβαίνω την απαραίτητη πελατειακή σχέση. Το θέμα μου όμως είναι να με αναλάβει από την αρχή κάποιος που να έχει γνώσεις και καλή διάθεση. Το "δώρο" του για την μετέπειτα γέννα δεν το αποκλείω, αλλά δε θέλω να ξεκινήσω με κάποιον που το αναφέρει ως απαραίτητη προϋπόθεση για να ασχοληθεί μαζί μου. Αυτός είναι επαγγελματίας και όχι γιατρός. Άρα, δε θεωρώ απάντηση το "πας στο νοσοκομειο και σε αναλαμβάνει οποιος ειναι εκεινη την ωρα,το ιδιο και για την γεννα". Σκυλιά είμαστε και όπου πέσουμε; Δεν κατάλαβα πώς το εννοείς. Το γενικότερο πρόβλημα είναι ότι δεν απαιτούμε από τους άλλους να μας σεβαστούν. Τέλος πάντων. Ευχαριστώ για τον χρόνο σου, δε θα ήθελα να συνεχίσω άλλο έτσι τη συζήτηση.

 

Σε καταλαβαίνω, όλους μας γδέρνουν κανονικά και κόβουμε απ' το φαγητό μας για να ταϊζουμε το δημόσιο και ασφαλώς δικαιούμαστε πολλά.

Εγώ γέννησα με τον Σούλο, δεν έχω λόγια... καλύτερα όχι από ιδιωτη αλλά κι από φίλο και συγγενή. Και το μαιευτήριο το καλύτερο. Και στην παρακολούθηση αλλά και τον τοκετό. Χτυπάω το κεφάλι μου που πήγα στο ιδιωτικό για το πρώτο μου παιδί.

 

Πως ξεκινάς; Πας και ρωτάς στο γραφείο ιατρών τις μαίες, σαν γραμματείς θα τις βρεις εκεί. Οι κοπέλες θα σε εξυπηρετήσουν: αυτές ξέρουν ποιος γιατρός μπορεί να σε αναλάβει από άποψη φόρτου και ιδιαιτεροτήτων της δικής σου εγκυμοσύνης.

Στη συνέχεια ξεκινάτε με τον γιατρό την παρακολούθηση όπως θα σε κατευθύνει (κάθε φορά πληρώνεις για πρωϊνό ραντεβού 5 ευρώ παράβολο και 8,32 για κάθε υπέρηχο).

Μετά από πολλά που συνέβησαν, δεν ζητούν χρήματα ακόμη και να ρωτήσεις.

Ομως, θα δεις από μόνη σου, αν χρειάζεται πχ να παίρνεις τον γιατρό 2 τη νύχτα για κάτι που ένιωσες ή αργά το βράδι για κάτι που θυμήθηκες κλπ., αν ο τοκετός ξεκινήσει νύχτα και έρθει δίπλα σου και διαρκέσει 20 ώρες... θα το δεις και θα το νιώσεις μόνη σου αν χρειάζεται ή όχι να κάνεις κατι. ;)

 

Ξεκίνα λοιπόν - πήγαινε εκεί, είναι οι καλύτεροι μακράν. Με το καλό!

 

edit: τώρα είδα και το προηγούμενo μήνυμα σου, εφόσον έχεις ιστορικό λοιπόν, κατ'εμέ δεν τίθεται συζήτησης, μιας και μέσα στο νοσοκομείο θα σε παρακολουθούν και οι ενδοκρινολόγοι και όποια άλλη ειδικότητα σου είναι απαραίτητη, ΟΛΟΙ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΙ για εγκυμονούσες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας!

 

Είμαι 7 εβδομάδων έγκυος και είμαι στην αναζήτηση γιατρού σε δημοσιο νοσοκομείο και συγκεκριμένα στο Έλενα. Έχω μιλήσει με έναν γιατρό που είναι συμβεμβλημένος με ΙΚΑ αλλα συνεργάζεται μόνο με το ΡΕΑ και το ΜΗΤΕΡΑ. Είμαι άνεργη και ο σύζυγος μου χαμηλόμισθός επομένως δεν έχουμε χρήματα για γέννα σε ιδιωτικό κλπ.

 

Μήπως έχετε κάποιον να προτείνετε που να μην χρεώνει τα κέρατα του σε επισκέψεις και άλλα, και να είναι συζητίσιμος και πάνω απο όλα διαθέσιμος; Δεν νομίζω οτι υπάρχει χειρότερο απο έναν γιατρό που να μην απαντάει ποτέ σε τηλέφωνα!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

 

EDIT: Απλά ήθελα να πω οτι γνωρίζω οτι έχουν γίνει προτάσεις για γιατρούς στο παρελθόν σε αυτό το thread αλλα θα ήθελα την γνώμη απο κοπέλες που έχουν κάποια πρόσφατη εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Rose καλημέρα κ με το καλό το μωράκι σου!

Εμένα με παρακολουθεί ο κος. Αλεξάτος στο Έλενα. Είμαι στον 7ο κ μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη. Δεν είναι φραγκοφονιάς κ είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού, χωρίς επισκληρίδιο όμως. Για τα τηλ. σου δίνει κάποιους αριθμούς του Έλενα κ ένα κινητο στο οποίο τον παίρνεις συγκεκριμένες ώρες εκτός κ αν είναι κάτι πολύ επείγον.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ 3ΜΗΝΩΝ.ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 2 ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟ 2010 ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΒΑΜΠΟΥΛΗ ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΝΕΡΓΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ.ΕΤΣΙ ΠΗΡΑ ΤΟ ΤΗΛ ΤΟΥ ΚΑΝΑΚΑΚΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ.ΜΕ ΕΧΕΙ ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ.ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΔΕ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΗ ΛΥΣΗ ΠΩΣ ΘΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ CHECK UP THΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΒΑΤΟ ΣΥΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΑΣΒΕΣΤΙΟ.ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα.ειναι ευκολο να μου στειλεις το κιν του Παπαδη?εχς απογοητευτει τοσο με τον δικο μου γιατρο.μολις διαβασα το σχολιο σου μοθ αρεσε η συμπεριφορα του γιατρου σου.ειναι αυτο που χρειαζομαι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα, ειμαι καινουργια στο φορουμ. αποφασισα να γεννησω στο Ελενα και ψαχνω το τηλ του γιατρου Σουλο Παναγιωτη. εκλεισα ενα ραντεβου πρωινο οχι με τν γιατρο αλλα στα εξωτερικα ιατρεια. Λογικα για να με βλέπει ο ιδιος ο γιατρος θα πρεπει να κλεισω απογευματινό ραντεβου?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σουλος Παναγιωτης, παρε τηλ στα απογευματινα να κλεισεις αν θες, δεχεται καθε Πεμπτη και πληρωνεις 36 ευρω στα απογευματινα παντα. Εγω πηγαινα πρωι κυριως για τις εξετασεις και για να με δει, ειναι αυτο που περιγραφεις, με εμφαση στο "ψειρας".

Για την καλλιεργεια δεν ειμαι σιγουρη, παντως τεστ παπ πχ μου το εκανε αυτος σε πρωινο ραντεβου.

 

καλημερα. ειμαι καινουργια στο φορουμ. μηπως μπορεις να μου στειλεις το τηλ του Κ. Σουλου?και ποια η διιαδικασια για να κλεισω ραντεβου?σε ευχαριστω πολυ:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Σε καταλαβαίνω, όλους μας γδέρνουν κανονικά και κόβουμε απ' το φαγητό μας για να ταϊζουμε το δημόσιο και ασφαλώς δικαιούμαστε πολλά.

Εγώ γέννησα με τον Σούλο, δεν έχω λόγια... καλύτερα όχι από ιδιωτη αλλά κι από φίλο και συγγενή. Και το μαιευτήριο το καλύτερο. Και στην παρακολούθηση αλλά και τον τοκετό. Χτυπάω το κεφάλι μου που πήγα στο ιδιωτικό για το πρώτο μου παιδί.

 

Πως ξεκινάς; Πας και ρωτάς στο γραφείο ιατρών τις μαίες, σαν γραμματείς θα τις βρεις εκεί. Οι κοπέλες θα σε εξυπηρετήσουν: αυτές ξέρουν ποιος γιατρός μπορεί να σε αναλάβει από άποψη φόρτου και ιδιαιτεροτήτων της δικής σου εγκυμοσύνης.

Στη συνέχεια ξεκινάτε με τον γιατρό την παρακολούθηση όπως θα σε κατευθύνει (κάθε φορά πληρώνεις για πρωϊνό ραντεβού 5 ευρώ παράβολο και 8,32 για κάθε υπέρηχο).

Μετά από πολλά που συνέβησαν, δεν ζητούν χρήματα ακόμη και να ρωτήσεις.

Ομως, θα δεις από μόνη σου, αν χρειάζεται πχ να παίρνεις τον γιατρό 2 τη νύχτα για κάτι που ένιωσες ή αργά το βράδι για κάτι που θυμήθηκες κλπ., αν ο τοκετός ξεκινήσει νύχτα και έρθει δίπλα σου και διαρκέσει 20 ώρες... θα το δεις και θα το νιώσεις μόνη σου αν χρειάζεται ή όχι να κάνεις κατι. ;)

 

Ξεκίνα λοιπόν - πήγαινε εκεί, είναι οι καλύτεροι μακράν. Με το καλό!

 

edit: τώρα είδα και το προηγούμενo μήνυμα σου, εφόσον έχεις ιστορικό λοιπόν, κατ'εμέ δεν τίθεται συζήτησης, μιας και μέσα στο νοσοκομείο θα σε παρακολουθούν και οι ενδοκρινολόγοι και όποια άλλη ειδικότητα σου είναι απαραίτητη, ΟΛΟΙ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΙ για εγκυμονούσες.

 

Καλησπέρα xena,

μόλις είδα το μήνυμά σου και σ' ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και τις πληροφορίες.

Τώρα είμαι στην 6η εβδομάδα εγκυμοσύνης και άρχισα πάλι το ψάξιμο γυναικολόγου. Πολύ ενδιαφέροντα αυτά που λες για τον Σούλο. Έχεις ιδέα εάν υπάρχει περίπτωση να αρνηθεί να με αναλάβει λόγω "επαγγελματικής αλληλεγγύης", επειδή δηλαδή με έβλεπε πρώτα άλλος συνάδελφός του στο ίδιο νοσοκομείο; Θα μπορούσες να μου δώσεις το τηλέφωνό του ή δε χρειάζεται; Αρκεί, μήπως, να κλείσω ένα πρώτο ραντεβού μαζί του στα εξωτερικά ιατρεία;

Ευχαριστώ και πάλι προκαταβολικά για τον χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. ειμαι καινουργια στο φορουμ. μηπως μπορεις να μου στειλεις το τηλ του Κ. Σουλου?και ποια η διιαδικασια για να κλεισω ραντεβου?σε ευχαριστω πολυ:-)

 

Γεια σου, λουκουμάκι! Ελπίζω να σε πρόλαβα, αλλά και για τις άλλες κοπέλες, για απογευματινό με τον Σούλο, παίρνετε στη γραμματεία εξωτερικών ιατρείων του Έλενα (2132051599)και κλείνετε απογευματινό Πέμπτη με τον Σούλο. Από όσο ξέρω, μόνο Πέμπτη δέχεται απογευματινά, εκτός αν άλλαξε κάτι φέτος.

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε παρακαλω ενδιαφερομαι στειλε μου σε παρακαλω το τηλεφωνο του, σευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΝΕΑ ΣΤΟ FORUM, ΕΙΜΑΙ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, λουκουμάκι! Ελπίζω να σε πρόλαβα, αλλά και για τις άλλες κοπέλες, για απογευματινό με τον Σούλο, παίρνετε στη γραμματεία εξωτερικών ιατρείων του Έλενα (2132051599)και κλείνετε απογευματινό Πέμπτη με τον Σούλο. Από όσο ξέρω, μόνο Πέμπτη δέχεται απογευματινά, εκτός αν άλλαξε κάτι φέτος.

 

καλημερα, εκλεισα ενα ραντεβου την Πέμπτη το απογευμα. Ελπίζω να με αναλάβει γιατι διαβάζω οτι μπορεί να μην σε δεχθεί ο γιατρός αν δεν έχει εφημερία τον μήνα που γεννας. θα σας πω εντυπώσεις την Πεμπτη,:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια οποία ενδιαφέρεται για άνθρωπο-γιατρό χωρίς απαιτήσεις χρηματικές ούτε καν επίσκεψης μπορώ να της συστήσω τον γυναικολογο μουπου είναι και τοπ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ. Αυτά! Γιατί έχω βαρεθεί να ακούω για ηλίθιους που απαιτούν τρέλα χρηματικά ποσά τέτοιους καιρούς!!!! Άκου 1300 ευρώ!!!

Καλημέρα marpaps.Είμαι 7 εβδομάδων και ενδιαφερομαι για τοον γυναικολόγο που πρτείνεις. στειλε μου σε παρακαλω το τηλεφωνο του, σευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εκλεισα ενα ραντεβου την Πέμπτη το απογευμα. Ελπίζω να με αναλάβει γιατι διαβάζω οτι μπορεί να μην σε δεχθεί ο γιατρός αν δεν έχει εφημερία τον μήνα που γεννας. θα σας πω εντυπώσεις την Πεμπτη,:D

 

Τελικά πώς πήγε το ραντεβού, λουκουμάκι; Πώς σου φάνηκε ο Σούλος;

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Είναι πολύ ευχάριστο να μαθαίνω πως πλέον και στο Ελενα,ένα δημόσιο νοσοκομείο γίνονται φυσιολογικοί τοκετοί μετά από καισαρική!(vbac):D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Είναι πολύ ευχάριστο να μαθαίνω πως πλέον και στο Ελενα,ένα δημόσιο νοσοκομείο γίνονται φυσιολογικοί τοκετοί μετά από καισαρική!(vbac):D

 

Πολύ ευχάριστο και πολύ λογικό! Ποιος αναλαμβάνει vbac, miss sunshine;

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστο και πολύ λογικό! Ποιος αναλαμβάνει vbac, miss sunshine;

 

Ξέρω για τον κύριο Φαρμακίδη ότι αναλαμβάνει αλλά δε γνωρίζω περισσότερα γι αυτον.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πώς πήγε το ραντεβού, λουκουμάκι; Πώς σου φάνηκε ο Σούλος;

 

καλησπέρα. Πολύ καλα! ο γιατρός συμπαθέστατος και ακριβώς όπως περιγράφεται στο forum. ελπίζω να συνεχίσουμε καλά...και να γεννήσουμε μαζι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Θα ηθελα λιγο τα φωτα σας,τη γνωμη σας.Ψαχνομαι για το τι θα κανω με γιατρο αφου μολις εμαθα πως ειμαι εγκυος.Γενικα θελω να ψαχτω στο θεμα φυσικου τοκετου στο σπιτι κλπ αλλα αυτο ειναικατι που θα γινει στην πορεια.Ετσι κι αλλιως πρεπει καποιος γιατρος να με παρακολουθει.

 

Εχω διαβασει καλα πραγματα για Γαζη και Παπαδη για το Ελενα.ποιον απο τους δυο?

 

Και μια ερωτηση !Τις εξετασεις που πρεπει να γινουν ειδικα στην αρχη και κοστιζουν γενικοτερα πολυ ακριβα πως τις κανουμε οταν μας παρακολουθει δημοσιος γιατρος?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...