Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βρεφικος σταθμος πευκη-λυκοβρυση-μαρουσι


Recommended Posts

παρακαλω πολυ αν μπορειτε να μου πειτε γνωμες -εμπειριες για βρεφικο σταθμο στην πευκη -λυκοβρυση η μαρουσι? εχω ενα κοριτσακι που σκεφτομαι να το παω απο σεπτεμβρη και δεν εχω ιδεα απο βρεφικους σταθμους .

αngelina

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω μιά κόρη 3 ετών και πηγαίνουμε εδώ και 2 χρόνια στη ΄΄Νεφέλη΄΄ στη Λυκόβρυση. Εγώ είμαι ενθουσιασμένη. Ψάξτο όμως και μόνη σου.

Στη διάθεση σου για ότι πληροφορίες θες.....

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ !!!!γενικα πως περναει η μικρη σου στο σταθμο? πως ξερεις αν την κακομεταχειριζονται....εχω πολλες φοβιες γιατι ειναι μωρο και δεν θα μπορω να καταλαβω αν υπαρξει προβλημα...γενικα με τις ιωσεις τι γινεται? τα χρηματα ειναι πολλα ? εχει σχολικο? τι ωραριο? εχει ξεχωριστα τα μωρα απο τα νηπια?ευχαριστω

αngelina

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά έλειπα. Λοιπόν στην αρχή είχα και εγώ πολλούς φόβους αλλά περνώντας ο καιρός ησύχασα. Τα βρέφη είναι σε ξεχωριστό κτήριο από όλα τα άλλα παιδιά και μπορώ να πάω οποιά στιγμή θέλω χωρίς να ειδοποιήσω κανένα και να δω τι γίνεται αφού έχει τζάμια. Για να καταλάβεις οι ιδιοκτήτες είναι στο κεντρικό κτήριο και τα παιδιά τους είναι στο βρεφικό.Σχολικό έχουνε αλλά δεν ξέρω εάν έρχονται στο Μαρούσι.Το ωράριο είναι 7 με 5. Τα χρήματα είναι 440€ τομήνα (15 παιδιά με 3 νηπιαγωγούς). Τώρα το θέμα των ιώσεων είναι περίεργο. Όποιος σου πει ότι το παιδί δεν θα αρρωστήσει την πρώτη χρονιά θα σου πει ψέμματα. Το καλό είναι όπως σου είπα ότι είναι ξεχωριστά τα βρέφη από τα άλλα παιδιά. Την πρώτη χρονιά ήταν δύσκολα, φέτος όμως καμία σχέση. Τέλος το παιδί καταλαβαίνω και από τις αντιδράσεις του πόσο καλά είναι. Μη φοβάσαι πάντως, στα βρέφη η προσαρμογή είναι πανεύκολη και θα δεις μεγάλη διαφορά στο παιδί σου τα επόμενα χρόνια σε σχέση με άλλα που δεν πάνε σχολείο.Καλό ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...