Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ


ΝΕΝΗ

Recommended Posts

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΣΤΗΝ ΜΟΝΗ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΧΩΡΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ, Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα μου αρέσει καταρχας πολυ η επιλογη σου για την μονη. Είναι μεσα στο πρασινο και ειναι πολυ γραφική. Οσο για τα μαγαζια για δεξιωσεις θα ρωτησω μιας και εχω γνωστους εκει και θα σου πω οσο πιο συντομα μπορω.. :oops: Θελεις οπωσδηποτε κοντα στην Παλαια Πεντελη?

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ακριβώς έξω από τη μονή έχει μια ταβέρνα (Ο ΤΕΛΗΣ???) και έχει και παιδική χαρά και πάρκιν στον ίδιο χώρο. Δεν έχω παει προσωπικά αλλά έχω ακούσει καλα λόγια!

 

as1cCyH0g411210ODM0ODlkfDU3NTcwZHxPIGZhZm91dGFrb3MgbW91IGVpbmFp.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Marialena σε ευχαριστω, κι εμας μας αρεσει πολυ η Μονή.ελπιζω να βρουμε κατι εξισου ωραιο και για μετα.Περιμενω πληροφορίες σου.δεν θα θέλαμε παντως να είναι παραπάνω απο τεταρτακι η απόσταση.

mama tou kostantinoulh την ξέρουμε την ταβέρνα και είναι αρκετα καλή, απλά θέλουμε να δούμε και 2-3 εναλλακτικές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Στην Μονή Πεντέλης βαπτίσαμε την Κατερίνα μας τον Ιούνιο του 2006. Το τραπέζι το κάναμε στην ταβέρνα "Ο Τέλης" που είναι ακριβώς απέναντι. Αν και είμασταν αρνητικοί να το κάνουμε σε ταβέρνα μας κέρδισε ο πολύ όμορφος χώρος που είναι διαθέσιμος με γκαζόν, δίπλα στην παιδική χαρά και κάτω από τα δέντρα. Βέβαια επειδή ήταν μεσημέρι και τα δέντρα τότε δεν πρόσφεραν αρκετή σκιά, μας διέθεσαν χωρίς επιπλέον επιβάρυνση και μεγάλες ομπρέλες. Τη ωραία δροσιά δε που είχαμε, και μάλιστα σε σχέση με την υπόλοιπη Αθήνα, ακόμα την θυμάμαι. Επίσης ήταν πολύ σημαντικό ότι το κυρίως πιάτο στο μενού το δίαλεγε ο κάθε καλεσμένος μόνος του. Τιμή κατ'άτομο δεν θυμάμαι, πάντως ήταν αρκετά λογική, αφού από μόνοι μας προσθέσαμε σε κάθε τραπέζι μία επιπλέον πιατέλα με κοκορέτσι και κοντοσούβλι (έχουμε βλέπεται και το σύνδρομο του Έλληνα "μήπως και τα φαγητά δεν φτάσουν"). Ακόμα μας διέθεσαν ροτόντες και καρέκλες με κάλυμμα. Τις ροτόντες αναθέσαμε και μας τις δικόσμησαν με λουλούδια και κορδέλες η εταιρεία happyhappy

Τελικά αν και ταβέρνα το γκαζόν, τα λουλούδια, οι κορδέλες κ.λ.π έδιναν μια πολύ διαφορετική αίσθηση. Οι καλεσμένοι μας μέχρι και σήμερα μας λένε το πόσο όμορφη ήταν η βάπτιση και το πόσο καλά είχαν περάσει και είχαν φάει.

Να σημειώσω μόνο ότι από τότε δεν έχει τύχει να ξαναπάω για φαγητό για να είμαι σίγουρη ότι είναι η ίδια ποιότητα αλλά το μαγαζί αυτό λειτουργεί πολλά χρόνια.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΕΝΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ. ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΚΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΧΩΡΟ ΜΕΣΑ Η ΙΔΙΑ Η ΜΟΝΗ; ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΖΩ 400 ΕΥΡΩ ΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ ΚΑΙ ΦΕΡΝΕΙΣ ΕΣΥ CATERING. ΑΝ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
ΝΕΝΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ. ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΚΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΧΩΡΟ ΜΕΣΑ Η ΙΔΙΑ Η ΜΟΝΗ; ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΖΩ 400 ΕΥΡΩ ΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ ΚΑΙ ΦΕΡΝΕΙΣ ΕΣΥ CATERING. ΑΝ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ

 

ΣΤΟ ΟΡΘΙΟ?Η' ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ ΜΕ ΤΡΑΠΕΖΙΑ??ΜΗΠΩς ΞΕΡΕΙς??

YV9Hp2.png

432968wwi0anufp3.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πολλες ταβερνες στην περιοχη , αλλα εξαρταται απο τα ατομα και απο την ημερα της βαπτισης. Αν δηλαδη την κανεις Κυριακη μεσημερι θα δυσκολευτεις αρκετα να βρεις χωρο γιατι ειναι μερα που δουλευουν στο φουλ. Ο Τελης ειναι οντως μια καλη επιλογη καθως ειναι τοσο κοντα και εχει τη δυνατοτητα να σου δωσει ξεχωριστο χωρο τη στιγμη που αλλες ταβερνες σου δινουν το μισο μαγαζι. Εμενα προσωπικα ο Τελης μου επεφτε ακριβος για τις δυνατοτητες μου (γυρω στα 28-30 ευρω) και τελικα εκανα το τραπεζι στο Χρυσο Πεταλο που βρισκεται στο πατημα Χαλανδριου. Μας διεθεσε ολο το χωρο και η αποσταση απο την μονη ηταν γυρω στα 8 λεπτα με το αυτοκινητο. Ο χωρος που διαθετει η μονη απο οσο γνωριζω δεν εχει τραπεζια και καρεκλες τα οποια νοικιαζεις εσυ. Για πιο σιγουρα ομως κανε μια ερωτηση.

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς τον μικρό στην Μονή Πεντέλης τον βαπτίσαμε και κάναμε το τραπέζι στον ''Τέλη''. Μου κάνει εντύπωση που διαθέτουν χώρο για catering.Εδώ δεν επιτρέπουν καθόλου στολισμό.

Όσον αφορά τον ΤΕΛΗ η εξυπηρέτηση του μαγαζιού ήταν άψογη, οι καλεσμένοι διάλεγαν το μενού τους και τα φαγητά ήταν πολύ καλά μαγειρεμένα και ζεστά. Εμείς τον είχαμε βαπτίσει Ιούλιο και κλείσαμε τον εξωτερικό χώρο που είχε αρκετή δροσιά λόγω των δέντρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 χρόνια μετά...

Εχουμε προγραμματίσει τη βαφτιση του μικρού στην Μονή Πεντέλης αλλα γινονται εργασιες με σκαλωσιες μεσα στο ναό και θα προτιμούσα καποια άλλη εκκλησια. Εχετε κατι υπόψιν σας εκει κοντα; Στον Αη Γιώργη μου φανηκε γραφικά αλλα δεν αρεσει στον σύζυγο, οποτε θα προτιμουσα κατι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε προγραμματίσει τη βαφτιση του μικρού στην Μονή Πεντέλης αλλα γινονται εργασιες με σκαλωσιες μεσα στο ναό και θα προτιμούσα καποια άλλη εκκλησια. Εχετε κατι υπόψιν σας εκει κοντα; Στον Αη Γιώργη μου φανηκε γραφικά αλλα δεν αρεσει στον σύζυγο, οποτε θα προτιμουσα κατι άλλο.

 

Υπαρχει ο Αη Γιωργης στα Ανω Μελισσια, μεγαλη εκκλησια πανω σε πλατεια οπου γυρω-γυρω εχει και καμποσες καφετεριες και 2ταβερνες. Ειναι ωραια εκκλησια και η πλατεια μεγαλη κι ομορφη.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τον βαφτίσαμε στον ιερό ναό μεταμορφώσεις Σωτήρος στο πάτημα Βριλησσίων. Γνωρίζουμε τον ιερέα που ειναι θαυμάσιος και κάνει πολλή δουλειά εκεί. Ειναι πολυ όμορφος ναός με φοβερή θέα.

Link to comment
Share on other sites

Sunty, σας εχουν πει καθόλου πότε θα τελειώσουν οι εργασίες μεσα στην εκκλησία; Εχουμε κλείσει κι εμείς εκει τη βάφτισή μας και το σκέφτομαι αν θα έχουν τελειώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα κορίτσια.

Είμαστε και εμείς στην ίδια κατάσταση και μάλλον θα βαπτίσουμε την μικρή μας στην Πεντέλη. Μπορείετε να μου δώσετε τα φώτα σας για τραπέζι γύρως στα 50 άτομα?

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.

Είμαστε και εμείς στην ίδια κατάσταση και μάλλον θα βαπτίσουμε την μικρή μας στην Πεντέλη. Μπορείετε να μου δώσετε τα φώτα σας για τραπέζι γύρως στα 50 άτομα?

Ευχαριστώ πολυ!

 

 

Απέναντι στο Τέλη. Είναι πολυ βολικό. Εχει 3 μενου, αν θυμαμαι καλα το μεσαιο βγαινει γυρω στα 22ευρω το άτομο μαζι με ποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Είμαστε και εμείς στην ίδια κατάσταση και μάλλον θα βαπτίσουμε την μικρή μας στην Πεντέλη. Μπορείετε να μου δώσετε τα φώτα σας για τραπέζι γύρως στα 50 άτομα?

Ευχαριστώ πολυ!

 

Η μονή έχει ένα χωρο που νοικιάζει εντός μέσα στο πράσινο γύρω στα 200 ευρώ (Ιούνιος 2013) και μπορείς να κάνεις κέτερινγκ... εγώ είχα finger food για 120 άτομα και είχα 6 ροτόντες για καθιστό και κάποια στάντ για τη νεολαία στο όρθιο, έχει χώρο να παίξουν τα παιδιά και με ασφάλεια. Δεν μπορείς μουσική μόνο. Οι τιμές του απέναντι ήταν αρκετά τσιμπημένες για το μενού που προσέφερε. Επίσης από άτομο που έκανε εκεί βάφτιση και πήραν το ακριβό μενού μου είπε οτι τα γκαρσόνια δεν λέγαν στους καλεσμένους τις ακριβές επιλογές πιάτων. Επίσης αν έχει δυο και τρεις βαφτίσεις είναι το ένα τραπέζι δίπλα στο άλλο....Ο ναός της μεταμόρφωσης που παντρεύτικα έχει λίγο χώρο για κάποιο κάτεριγκ αλλά δεν συστήνεται για μέρα γιατί το βαράει ο ήλιος αλύπητα...Εγώ στην μονή επειδή έχει πολλά δεντρα το κάναμε μεσημέρι τον Ιούνιο και δεν χρειαστήκαμε καθόλου ομπρέλες. Επίσης σε κόστος μου πήγε το κάτερινγκ 2000 περίπου για 120 άτομα (finger food), ποτά (κρασιά μπύρες αναψυκτικά) στολισμός χώρου και εκκλησίας, τραπέζια, ροτόντες καρέκλες και παιδικά τραπεζάκια (τα κλασσικά του ικέα)...Ο κόσμος το ευχαριστήθηκε πολύ.

 

Συγκεκριμένα είχα αυτό το μενού με 13 το άτομο χωρίς ΦΠΑ που τότε ήταν βέβαια στο 13%

 

FINGER FOOD COCKTAIL

 

ΚΡΥΑ

 

ΦΡΕΣΚΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΚΟΜΜΕΝΑ ΣΕ STICKS

(ΚΑΡΟΤΑΚΙΑ ,ΑΓΓΟΥΡΑΚΙΑ, ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ Κ.Α.)

ΜΕ DIP ΑΠΟ ΧΟΥΜΟΥΣ ΜΕ ΤΑΧΙΝΙ ΚΑΙ SAUCE ΓΙΑΟΥΡΤΙΟΥ ΜΕ ΑΝΗΘΟ

ΜΙΝΙ ΑΡΑΒΙΚΕΣ ΠΙΤΤΕΣ ΜΕ ΤΥΡΙ PHILADELPHIA ΚΑΙ ΨΗΤΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ

MINI BRIOCHE ΜΕ ΠΡΟΣΙΟΥΤΟ ΡΟΚΚΑ ΠΑΡΜΕΖΑΝΑ ΚΑΙ ΛΙΑΣΤΗ ΤΟΜΑΤΑ

ΜΙΝΙ CHEESEBURGERS

 

ΖΕΣΤΑ

ΦΙΛΕΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΣΟΥΒΛΑΚΙ

ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΜΕ ΔΥΟΣΜΟ

ΧΟΙΡΙΝΕΣ ΜΠΟΥΚΙΕΣ ΣΕ ΣΟΥΒΛΑΚΙ ΜΕ SAUCE ΤΟΜΑΤΑΣ ΚΑΙ ΕΛΙΑΣ TARTAR

KISCH LORRAINE

ΣΠΑΝΑΚΟΠΙΤΑΚΙ ΤΡΙΓΩΝΟ ΠΑΣΠΑΛΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΣΟΥΣΑΜΙ

ΚΡΟΚΕΤΟΥΛΕΣ ΠΑΤΑΤΑΣ ΜΕ ΤΥΡΙΑ

ΠΟΥΓΓΑΚΙ ΜΕ ΑΝΘΟΤΥΡΟ, ΔΥΟΣΜΟ ΚΑΙ ΑΝΗΘΟ

ΦΑΡΦΑΛΕΣ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΑ ΜΕ ΖΑΜΠΟΝ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑ ΓΑΛΑΚΤΟΣ

 

ΓΛΥΚΟ

ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΙΚΑ ΓΛΥΚΑ ΣΕ ΣΦΗΝΑΚΙΑ

LEMON PIE

CHEESE CAKE ΜΕ ΦΡΟΥΤΑ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ

(2 ΓΛΥΚΑ ΑΝΑ ΑΤΟΜΟ)

BAR

 

ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ

(COCA-COLA, COCA-COLA LIGHT, FANTA , SPRITE)

ΚΡΑΣΙ

ΛΕΥΚΟ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΣΤΡΟΦΙΛΙΑ

ΕΡΥΘΡΟ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΣΤΡΟΦΙΛΙΑ

ΜΠΥΡΑ

ΝΕΡΟ

ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΣΕ ΓΥΑΛΙΝΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ

ΤΙΜΗ ΚΑΤʼ ΑΤΟΜΟ : 13,00 ?

 

Σε αυτό προσέθεσα κοπέλα για απασχόληση παιδιών (νομίζω γύρω στα 150) και καρότσι παγωτού από γνωστό ζαχαροπλασείο με ποδήλατο μπορντώ για να μην πω ποιό (γύρω στα 300?)

 

Ο εξοπλισμός για τις ροτόντες στάντ μου πήγε μέσω κάτεριγνκ γύρω 15 η ροτόντα και 2 ευρώ η καρέκλα. Τα στάντ για το όρθιο νομίζω 10. Στη τιμή των 13 ανά άτομο συμπεριλαμβάνονταν νομίζω 3 ροτόντες δωρεάν...

Επίσης αν και δεν το γράφει στο μενού ειχα και welcome drink..το φαγητό ήταν αρκετό και ικανοποιητικό...περάσαν καλά και όσοι είχαν παιδιά και όσοι δεν είχαν...γιατί τα παιδιά ήταν στην φύση και γυρνοβολάγαν...

Επεξεργάστηκαν by zadige
addition
bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απέναντι στο Τέλη. Είναι πολυ βολικό. Εχει 3 μενου, αν θυμαμαι καλα το μεσαιο βγαινει γυρω στα 22ευρω το άτομο μαζι με ποτα.

 

Σε ευχαστιστώ πολύ για την απάντηση. Ο Τέλης είναι πολύ πιθανή λύση. Έχεις εμπρειρία προσωπική εσύ απο εκει? Η τιμή είναι με ή χωρίς ΦΠΑ - θυμάσαι μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Η μονή έχει ένα χωρο που νοικιάζει εντός μέσα στο πράσινο γύρω στα 200 ευρώ (Ιούνιος 2013) και μπορείς να κάνεις κέτερινγκ... εγώ είχα finger food για 120 άτομα και είχα 6 ροτόντες για καθιστό και κάποια στάντ για τη νεολαία στο όρθιο, έχει χώρο να παίξουν τα παιδιά και με ασφάλεια. Δεν μπορείς μουσική μόνο. Οι τιμές του απέναντι ήταν αρκετά τσιμπημένες για το μενού που προσέφερε. Επίσης από άτομο που έκανε εκεί βάφτιση και πήραν το ακριβό μενού μου είπε οτι τα γκαρσόνια δεν λέγαν στους καλεσμένους τις ακριβές επιλογές πιάτων. Επίσης αν έχει δυο και τρεις βαφτίσεις είναι το ένα τραπέζι δίπλα στο άλλο....Ο ναός της μεταμόρφωσης που παντρεύτικα έχει λίγο χώρο για κάποιο κάτεριγκ αλλά δεν συστήνεται για μέρα γιατί το βαράει ο ήλιος αλύπητα...Εγώ στην μονή επειδή έχει πολλά δεντρα το κάναμε μεσημέρι τον Ιούνιο και δεν χρειαστήκαμε καθόλου ομπρέλες. Επίσης σε κόστος μου πήγε το κάτερινγκ 2000 περίπου για 120 άτομα (finger food), ποτά (κρασιά μπύρες αναψυκτικά) στολισμός χώρου και εκκλησίας, τραπέζια, ροτόντες καρέκλες και παιδικά τραπεζάκια (τα κλασσικά του ικέα)...Ο κόσμος το ευχαριστήθηκε πολύ.

 

Συγκεκριμένα είχα αυτό το μενού με 13 το άτομο χωρίς ΦΠΑ που τότε ήταν βέβαια στο 13%

 

FINGER FOOD COCKTAIL

 

ΚΡΥΑ

 

ΦΡΕΣΚΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΚΟΜΜΕΝΑ ΣΕ STICKS

(ΚΑΡΟΤΑΚΙΑ ,ΑΓΓΟΥΡΑΚΙΑ, ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ Κ.Α.)

ΜΕ DIP ΑΠΟ ΧΟΥΜΟΥΣ ΜΕ ΤΑΧΙΝΙ ΚΑΙ SAUCE ΓΙΑΟΥΡΤΙΟΥ ΜΕ ΑΝΗΘΟ

ΜΙΝΙ ΑΡΑΒΙΚΕΣ ΠΙΤΤΕΣ ΜΕ ΤΥΡΙ PHILADELPHIA ΚΑΙ ΨΗΤΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ

MINI BRIOCHE ΜΕ ΠΡΟΣΙΟΥΤΟ ΡΟΚΚΑ ΠΑΡΜΕΖΑΝΑ ΚΑΙ ΛΙΑΣΤΗ ΤΟΜΑΤΑ

ΜΙΝΙ CHEESEBURGERS

 

ΖΕΣΤΑ

ΦΙΛΕΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΣΟΥΒΛΑΚΙ

ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΜΕ ΔΥΟΣΜΟ

ΧΟΙΡΙΝΕΣ ΜΠΟΥΚΙΕΣ ΣΕ ΣΟΥΒΛΑΚΙ ΜΕ SAUCE ΤΟΜΑΤΑΣ ΚΑΙ ΕΛΙΑΣ TARTAR

KISCH LORRAINE

ΣΠΑΝΑΚΟΠΙΤΑΚΙ ΤΡΙΓΩΝΟ ΠΑΣΠΑΛΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΣΟΥΣΑΜΙ

ΚΡΟΚΕΤΟΥΛΕΣ ΠΑΤΑΤΑΣ ΜΕ ΤΥΡΙΑ

ΠΟΥΓΓΑΚΙ ΜΕ ΑΝΘΟΤΥΡΟ, ΔΥΟΣΜΟ ΚΑΙ ΑΝΗΘΟ

ΦΑΡΦΑΛΕΣ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΑ ΜΕ ΖΑΜΠΟΝ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑ ΓΑΛΑΚΤΟΣ

 

ΓΛΥΚΟ

ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΙΚΑ ΓΛΥΚΑ ΣΕ ΣΦΗΝΑΚΙΑ

LEMON PIE

CHEESE CAKE ΜΕ ΦΡΟΥΤΑ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ

(2 ΓΛΥΚΑ ΑΝΑ ΑΤΟΜΟ)

BAR

 

ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ

(COCA-COLA, COCA-COLA LIGHT, FANTA , SPRITE)

ΚΡΑΣΙ

ΛΕΥΚΟ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΣΤΡΟΦΙΛΙΑ

ΕΡΥΘΡΟ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΣΤΡΟΦΙΛΙΑ

ΜΠΥΡΑ

ΝΕΡΟ

ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΣΕ ΓΥΑΛΙΝΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ

ΤΙΜΗ ΚΑΤʼ ΑΤΟΜΟ : 13,00 ?

 

Σε αυτό προσέθεσα κοπέλα για απασχόληση παιδιών (νομίζω γύρω στα 150) και καρότσι παγωτού από γνωστό ζαχαροπλασείο με ποδήλατο μπορντώ για να μην πω ποιό (γύρω στα 300?)

 

Ο εξοπλισμός για τις ροτόντες στάντ μου πήγε μέσω κάτεριγνκ γύρω 15 η ροτόντα και 2 ευρώ η καρέκλα. Τα στάντ για το όρθιο νομίζω 10. Στη τιμή των 13 ανά άτομο συμπεριλαμβάνονταν νομίζω 3 ροτόντες δωρεάν...

Επίσης αν και δεν το γράφει στο μενού ειχα και welcome drink..το φαγητό ήταν αρκετό και ικανοποιητικό...περάσαν καλά και όσοι είχαν παιδιά και όσοι δεν είχαν...γιατί τα παιδιά ήταν στην φύση και γυρνοβολάγαν...

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Που είναι αυτός ο χώρος στην μονή? Η βάπτισή σου ακούγεται σούπερ. Απλά εμένα με προβληματίζει το θέμα του καιρού, σε περίπτωση πχ που θα ρίξει μια μπόρα. Επίσης εμείς θα είμαστε λιγότερα ατομα αλλα θα είμαστε στο καθιστό. Ποιο κετερινγκ χρσησιμοποιησες (αν επιτρέπεται?) Ο Τέλης είναι μια πιθανή επιλογή με την προυπόθεση να μας δώσει κάποιο χώρο αποκλειστικά αλλά με προβλημάτισε τώρα αυτό που μου είπες...

Link to comment
Share on other sites

Sunty, σας εχουν πει καθόλου πότε θα τελειώσουν οι εργασίες μεσα στην εκκλησία; Εχουμε κλείσει κι εμείς εκει τη βάφτισή μας και το σκέφτομαι αν θα έχουν τελειώσει.

 

Καλησπέρα, πότε με το καλό είναι η βάπτισή σας? Οι εργασίες μήπως έμαθες πότε τελειώνουν? Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Που είναι αυτός ο χώρος στην μονή? Η βάπτισή σου ακούγεται σούπερ. Απλά εμένα με προβληματίζει το θέμα του καιρού, σε περίπτωση πχ που θα ρίξει μια μπόρα. Επίσης εμείς θα είμαστε λιγότερα ατομα αλλα θα είμαστε στο καθιστό. Ποιο κετερινγκ χρσησιμοποιησες (αν επιτρέπεται?) Ο Τέλης είναι μια πιθανή επιλογή με την προυπόθεση να μας δώσει κάποιο χώρο αποκλειστικά αλλά με προβλημάτισε τώρα αυτό που μου είπες...

 

Επισης, με τουαλέτα τί κάνατε?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Που είναι αυτός ο χώρος στην μονή? Η βάπτισή σου ακούγεται σούπερ. Απλά εμένα με προβληματίζει το θέμα του καιρού, σε περίπτωση πχ που θα ρίξει μια μπόρα. Επίσης εμείς θα είμαστε λιγότερα ατομα αλλα θα είμαστε στο καθιστό. Ποιο κετερινγκ χρσησιμοποιησες (αν επιτρέπεται?) Ο Τέλης είναι μια πιθανή επιλογή με την προυπόθεση να μας δώσει κάποιο χώρο αποκλειστικά αλλά με προβλημάτισε τώρα αυτό που μου είπες...

 

Να ενημερώσω ότι το κόστος είναι πλέον 300? (Σεπτέμβριος 2015).

Σε περίπτωση βροχής δεν σώζεται, απλά. Μπορείς να μοιράσεις μέχρι γλυκό στον σκεπαστό χώρο δίπλα στην εκκλησία, αλλά μέχρι εκεί.

 

Τουαλέτες που ρώτησε μια άλλη κοπέλα έχει στη μονή. Για πολλά άτομα καλό είναι να ζητήσετε από το catering να σας φέρει μια κοπέλα για την καθαριότητα των wc,χαρτιά κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Είμαστε και εμείς στην ίδια κατάσταση και μάλλον θα βαπτίσουμε την μικρή μας στην Πεντέλη. Μπορείετε να μου δώσετε τα φώτα σας για τραπέζι γύρως στα 50 άτομα?

Ευχαριστώ πολυ!

 

Με το καλό η βάφτισή σας! Ρώτα και στον Σερίφη στην Πλατεία, πήγα την Κυριακή που μας πέρασε, ο εσωτερικός του χώρος (φωτεινός και καθαρός) νομίζω ότι 50 άτομα τα χωράει σίγουρα και στην αυλή έχει και παιδική χαρά. Δεν ξέρω αν το δίνει για βαφτίσεις βέβαια, κάνε μια ερώτηση. Για τιμές δεν ξέρω, αλλά νομίζω ότι αποκλείεται να ξεπερνάει τα 20 ευρώ/άτομο, εμείς φάγαμε 4 ενήλικες και 2 παιδιά με 55 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαστιστώ πολύ για την απάντηση. Ο Τέλης είναι πολύ πιθανή λύση. Έχεις εμπρειρία προσωπική εσύ απο εκει? Η τιμή είναι με ή χωρίς ΦΠΑ - θυμάσαι μήπως?

 

Αν θυμαμαι καλα χωρις ΦΠΑ, μπορεις να κανεις διαπραγματευση ως προς αυτό.

 

Εγω τελικά έκανα στο Βραστό κοντα στο Αγιο Αθανασιο Χαλανδρίου. Ηταν τέλεια!

 

Οι εργασιες στη μονή. 'οταν ειχα ρωτησει το καλοκαιρι του 15 δεν ηξεραν να μου απαντησουν. Μια επισκεψη απο κοντα για να δειτε τι γινεται με αυτες, ειδικά αν έχουν τελειώσει οι εσωτερικες εργασιες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Αν θυμαμαι καλα χωρις ΦΠΑ, μπορεις να κανεις διαπραγματευση ως προς αυτό.

 

Εγω τελικά έκανα στο Βραστό κοντα στο Αγιο Αθανασιο Χαλανδρίου. Ηταν τέλεια!

 

Οι εργασιες στη μονή. 'οταν ειχα ρωτησει το καλοκαιρι του 15 δεν ηξεραν να μου απαντησουν. Μια επισκεψη απο κοντα για να δειτε τι γινεται με αυτες, ειδικά αν έχουν τελειώσει οι εσωτερικες εργασιες.

Από φαγητό τι λέει ο Τέλης, έχεις πάει μήπως πρόσφατα?

Γιατί τελικά στις βαπτίσεις επειδή δε γίνεται συνήθως το σούπερ ντουπερ γλέντι, το φαγητό είναι αυτό που μένει (και ο χώρος βΕβαίως-βεβαίως)...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...