Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΦΑΠΑΞ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΡΙΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ


athens2006

Recommended Posts

μα δεν έγινε ποτέ λόγος για το 2000αρο.

τα 178 ευρώ προσπάθησαν κ θα ξαναπροσπαθήσουν το μα΄ρτη να κόψουν που ευτό είναι το επίδομα τριτεκνων, βέβαια προς το παρόν τα αφήσαν ώς έχει αλλά ο λοβέρδος είπε ότι θα γίνε επανεξέταση το μαρτη....:roll:

 

Εγώ είχα ακούσει στις ειδήσεις στις τελευταίες μέρες του 2010 ότι υπήρξε αύξηση καισαρικών μέχρι το τέλος του έτους για να προλάβουν το επίδομα των 2000 ευρώ.Γιατί μετά θα καταργηθεί....

Πάντως ο ανταποκριτής του ΟΓΑ μας είπε χθες ότι θα κατατεθούν σε κανένα 6μηνο....δώσαμε λογαριασμό τραπέζης...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα!!

 

Γεννάω το Μάρτιο (καλώς εχόντων των πραγμάτων) το 3ο μου παιδάκι και είμαι ψιλοάσχετη...:oops::oops::oops: Θα ήθελα να ρωτήσω που μπορούμε να βρούμε τον ανταποκριτή του ΟΓΑ?? Στο δημαρχείο??

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

ουτε και εγω ειχα ακουσει κατι για τις 2000:roll:και παρολο που γεννησα τον Δεκεμβρη τωρα με την καινουργια χρονια εκανα τα χαρτια μου...λετε να ειμαι τοσο ατυχη;;;

Πολα ναι στο δημαρχειο τον βρισκεις:D

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

ουτε και εγω ειχα ακουσει κατι για τις 2000:roll:και παρολο που γεννησα τον Δεκεμβρη τωρα με την καινουργια χρονια εκανα τα χαρτια μου...λετε να ειμαι τοσο ατυχη;;;

Πολα ναι στο δημαρχειο τον βρισκεις:D

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Δε νομίζω πάντως να μην ισχύει το επίδομα των 2000 ευρώ!! Θα είναι πολύ ξεφτίλες (να μου πεις δεν είναι????) :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οι 2000€ ισχυουν για τους ασφαλισμενους του ΟΓΑ ή και αλλων ταμειων?

Για ασφαλισμενους δημοσιου γνωριζετε τι ισχυει για το 3ο παιδι?

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι 2000? ισχυουν για τους ασφαλισμενους του ΟΓΑ ή και αλλων ταμειων?

Για ασφαλισμενους δημοσιου γνωριζετε τι ισχυει για το 3ο παιδι?

 

Το επίδομα των 2000 ευρώ ισχύει για όλους, Κι εγώ στο δημόσιο είμαι αλλά απευθύνθηκα στον ανταποκριτή του ΟΓΑ και έκανα την αίτηση τόσο για τις 2000 ευρώ όσο και για το επίδομα της 3τεκνίας. Μου είπε ότι σε κανένα 6μηνο θα κατατεθούν στον λογαριασμό τραπέζης που έδωσα.

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το επίδομα των 2000 ευρώ ισχύει για όλους, Κι εγώ στο δημόσιο είμαι αλλά απευθύνθηκα στον ανταποκριτή του ΟΓΑ και έκανα την αίτηση τόσο για τις 2000 ευρώ όσο και για το επίδομα της 3τεκνίας. Μου είπε ότι σε κανένα 6μηνο θα κατατεθούν στον λογαριασμό τραπέζης που έδωσα.

ευχαριστω πολυ...

Φανταζομαι δεν θα καταργηθει ετσι?Γιατι κατι ακουσα για πλαφον σε εισοδημα 40,000?

Η αιτηση γινεται μετα τη γεννα?

Η αδερφη μου γενναει καλως εχοντων των πραγματων αρχες Μαρτιου.

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλημέρα!! ειμαι 28 χρονών και μόλις πληροφορήθηκα ότι περιμένω το τρίτο μου παιδάκι! Μήπως υπάρχει κάποια τρίτεκνη μανούλα για να με ενημερώσει σχετικά με τα προνόμια των τρίτεκων? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!! ειμαι 28 χρονών και μόλις πληροφορήθηκα ότι περιμένω το τρίτο μου παιδάκι! Μήπως υπάρχει κάποια τρίτεκνη μανούλα για να με ενημερώσει σχετικά με τα προνόμια των τρίτεκων? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

με το καλο. σαν τριτεκνη εχεις μειωμενο τιμολογιο σε νερο, ποσοστο διορισμου σε δημοσιο, και κατι ελαφρυνσεις για αμαξι. δεν θυμαμαι κατι αλλο τωρα.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα επιδόματα τριτέκνων είναι ίσως το πιο σημαντικό (αν δεν τα κόψουν), περίπου 530ευρώ ανά δίμηνο και εφάπαξ με την γέννηση 2000ευρώ.

Επίσης, η ποσόστοση για το δημόσιό είναι 10% αλλά πλέον δεν βγαίνουν θέσεις από ΑΣΕΠ...

Η απαλλαγή στα τέλη ταξινόμησης για αγορά καινούργιου αυτοκινήτου είναι ανάλογη με το μέγεθος του αυτοκινήτου.

π.χ. για μικρό αυτοκίνητο (1200-1400κ.εκ.) ούτε καν αξίζει να χρησιμοποιήσεις τις "κόκκινες πινακίδες" ενώ για 1800-2000κ.εκ. η απαλλαγή μπορεί να φτάσει και τις 8-10.000ευρώ (αν πάρεις π.χ. mercedes των 45.000 μπορεί να σου πάει στα 35.000 μετά την έκπτωση...)

 

Ψάξε σε site πολυτέκνων να τα βρεις συγκεντρωμένα...

Καλό Κουράγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας. Προσεχώς τρίτεκνη και θα ήθελα να ρωτήσω: Εχει καταργηθεί τελικά το επίδομα των 2000 εφάπαξ, ή είναι με κριτήρια; Επίσης, ήθελα να ρωτήσω υπάρχει σύλλογος και αν ναι, πού; Υπάρχει ιστοσελίδα μήπως;

NEwNp3.pngUnT9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Προσεχώς τρίτεκνη και θα ήθελα να ρωτήσω: Εχει καταργηθεί τελικά το επίδομα των 2000 εφάπαξ, ή είναι με κριτήρια; Επίσης, ήθελα να ρωτήσω υπάρχει σύλλογος και αν ναι, πού; Υπάρχει ιστοσελίδα μήπως;

 

Γεια χαρά! Γέννησα τον Γενάρη και ακόμη δεν έχω πάρει τίποτα αν και κατέθεσα τα χαρτιά μου τον Φεβρουάριο....τι να σου πω...

 

http://triteknoinomouattikis.blogspot.com/

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας. Προσεχώς τρίτεκνη και θα ήθελα να ρωτήσω: Εχει καταργηθεί τελικά το επίδομα των 2000 εφάπαξ, ή είναι με κριτήρια; Επίσης, ήθελα να ρωτήσω υπάρχει σύλλογος και αν ναι, πού; Υπάρχει ιστοσελίδα μήπως;

 

Δεν έχει καταργηθεί ακόμη. Όταν με το καλό γεννήσεις, κάνεις τα χαρτιά σου και μετά από 6 περίπου μήνες το παίρνεις, μαζί με το μηνιαίο επίδομα αναδρομικά (σύνολο περίοπου 3.000)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Γέννησα τον Γενάρη και ακόμη δεν έχω πάρει τίποτα αν και κατέθεσα τα χαρτιά μου τον Φεβρουάριο....τι να σου πω...

 

http://triteknoinomouattikis.blogspot.com/

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

NEwNp3.pngUnT9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καταργηθεί ακόμη. Όταν με το καλό γεννήσεις, κάνεις τα χαρτιά σου και μετά από 6 περίπου μήνες το παίρνεις, μαζί με το μηνιαίο επίδομα αναδρομικά (σύνολο περίοπου 3.000)

 

Ευχαριστώ πολύ, katrin, για την πληροφορία... αλλά φαντάζομαι ότι μέχρι να γεννήσω (τέλη αυγούστου) μάλλον θα καταργηθεί

NEwNp3.pngUnT9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καταργηθεί ακόμη. Όταν με το καλό γεννήσεις, κάνεις τα χαρτιά σου και μετά από 6 περίπου μήνες το παίρνεις, μαζί με το μηνιαίο επίδομα αναδρομικά (σύνολο περίοπου 3.000)

 

Αχα! Για να δούμε λοιπόν τι θα γίνει τον Ιούλιο που κλείνουν 6 μήνες!:P

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαζι τα περιμενουμε τα λεφτα χαχαχα!!!!και εγω Φεβρουαριο τα κατεθεσα....για να δουμε!!!

 

Αν πάρεις πρώτη για πες μας....:P

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αν πάρεις πρώτη για πες μας....:P

 

 

ακομα τα περιμενω....αλλα δεν τα βλεπω.....

εσυ κανενα νεο????

 

μου ειπε και μια φιλη οτι τωρα ζητανε και αλλα χαρτια εκτος απο αυτα που εχω δωσει στον ΟΓΑ απο τοτε που εκανα την αιτηση....

μηπως ξερει καμια κοπελα να μας πει για να αρχισω να τα μαζευω??????

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

θα πω τον πονο μου και εδω. γεννησα Οκτωβρη και δεν εχω παρει τιποτα. εχω καταθεσεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ. anyway Ρια θα πρεπει να αποδειξεις οτι εισαι Ελληνιδα και οτι μενεις μια 10ετια μαζι με τα παιδια σου εδω. θα πρεπει να προσκομισεις εκκαθαριστικο εφοριας ή τα βιβλιαρια ασθενιας ή μισθωτηρια και ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ βεβαιωσεις απο τα σχολεια των παιδιων. καλη τυχη.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

ego gennisa ton iylio, tora, to trto, edosame hartia.. den zitisan kati parapano alla diavasa ston nomo gia 10 eti monimi katikia stin ellada, gia tin mitera, kai ta paidia prepi na ine aniliki. ego den ime ellinida kai kliny mono 8 xronia edo ala kopela poy pire ta xartia mas ipe oti kitazoyn kai tin andra ama doylepsi avtos kai exi ensima apo 2000 xronia o andras moy edo 20 xronia kai exi 3000 ensima menoyme edo ... ta xartia piran fa doyme imis lefta fa paroyme?????

Link to comment
Share on other sites

θα πω τον πονο μου και εδω. γεννησα Οκτωβρη και δεν εχω παρει τιποτα. εχω καταθεσεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ. anyway Ρια θα πρεπει να αποδειξεις οτι εισαι Ελληνιδα και οτι μενεις μια 10ετια μαζι με τα παιδια σου εδω. θα πρεπει να προσκομισεις εκκαθαριστικο εφοριας ή τα βιβλιαρια ασθενιας ή μισθωτηρια και ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ βεβαιωσεις απο τα σχολεια των παιδιων. καλη τυχη.

 

 

μμμμ.....μα πως να αποδειξω οτι ειμαι 10 χρονια εδω???

εγω ειμαι 27 χρονων,ενσιμα εχω τα τελευταια 6 χρονια....

οταν εμενα με τους δικους μου φυσικα δεν εκανα φορ.δηλωση και ουτε ειχα μισθωτηρια σπιτιων.....

με βλεπω να φρικαρω κανονικα....!!!!!

μπορει να μου πει καποια κοπελα ΑΚΡΙΒΟΣ τι αλλο θα πρεπει να μαζεψω?????

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...