Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΕΣ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΕΔΩ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΠΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ?ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ?ΞΕΚΙΝΑΩ ΕΓΩ.ΔΥΤΙΚΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΚΑΙ ΧΡΕΩΝΕΙ 220 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΑΓΓΛΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΡΟΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ.ΜΕ ΑΥΤΑ ΦΤΑΝΕΙΣ ΤΑ 300.ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kardoulini ποιος είναι αυτός ο σταθμός;;; Το μέχρι τις 6 είναι σημαντικό για μένα διότι εργάζομαι μεχρι αργά.. Είσαι ευχαριστημένη;;

 

Εμένα ο μικρούλης μου είναι 1,5 και έλεγα μετά τα Χριστούγεννα να τον στείλω σε έναν σταθμό για 1-2 φορές την εβδομάδα για λίγες ώρες μέχρι τον Σεπτέμβρη όπου θα πάει 2,5 και θα αρχίσει κανονικά. Ο σκοπός είναι να εκτονώνεται τον χειμώνα που δεν θα μπορούμε να βγαίνουμε πολύ έξω, να συνηθίσει το περιβάλλον και τα άλλα παιδάκια και να προσαρμοστεί ώστε να του έρθει πιο φυσικά του χρόνου που θα κάθεται πολλές ώρες.. Μένουμε Ελληνικό. θα ήθελα να μάθω τι τιμές παίζουν γενικά και τι ωράρια... Στο early learning πάει κανένας;

OmKAp2.png

tt13621d.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μήπως θα ήταν προτιμότερο να αναφέρουμε απ΄ευθειας

κ το ονομα του σταθμού, ωστε να μείνει "εντός θέματος" το ποστ

και να βοηθηθούν όλοι όσοι ειναι σε αναζητηση σχολείου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμας ειναι στη κηφισια : 300?/μηνα με φαι

+ ολα τα μαθηματα μεχρι τις 13:30

κ 350?/μηνα με φαι + ολα τα μαθηματα μεχρι τις

16:00 (ετσι νομιζω γιατι ξερω σιγουρα μονο μεχρι τις

13:30)

Link to comment
Share on other sites

Εμας ειναι στη κηφισια : 300?/μηνα με φαι

+ ολα τα μαθηματα μεχρι τις 13:30

κ 350?/μηνα με φαι + ολα τα μαθηματα μεχρι τις

16:00 (ετσι νομιζω γιατι ξερω σιγουρα μονο μεχρι τις

13:30)

 

πως τον λενε τον παιδικο? βλεπω οτι εχει καλες τιμες και με βολευει η κηφισια

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ξέρετε ότι υπάρχει πλήρως ενημερωμένο site του υπουργείου εμπορίου (νομίζω) που έχει όλες τις τιμές όλων των παιδικών σταθμών της Ελλάδας ανά περιοχή με ή χωρίς πούλμαν κλπ.

Ψάξτε το στο google και θα το βρείτε

Link to comment
Share on other sites

Εμας ειναι στη κηφισια : 300?/μηνα με φαι

+ ολα τα μαθηματα μεχρι τις 13:30

κ 350?/μηνα με φαι + ολα τα μαθηματα μεχρι τις

16:00 (ετσι νομιζω γιατι ξερω σιγουρα μονο μεχρι τις

13:30)

 

 

Πράγματι, δεν μας λες το ονομα του σταθμού;

-κ όταν πάω στην "μελωδία" θα σε ενημερώσω... Ευχαριστώ!-

 

Για αυτόν τον λόγο πρότεινα να γράφουμε απ΄ευθειας το ονομα

για να μην βαρύνει το ποστ με απανωτές ερωτήσεις!

Σίγουρα θα ειναι χρήσιμο για όλους!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πράγματι, δεν μας λες το ονομα του σταθμού;

-κ όταν πάω στην "μελωδία" θα σε ενημερώσω... Ευχαριστώ!-

 

Για αυτόν τον λόγο πρότεινα να γράφουμε απ΄ευθειας το ονομα

για να μην βαρύνει το ποστ με απανωτές ερωτήσεις!

Σίγουρα θα ειναι χρήσιμο για όλους!!!!!

 

χρωματα κ μουσικη

Link to comment
Share on other sites

http://app.gge.gov.gr/

Μπορείτε να βρείτε τις τιμές ανάλογα με την περιοχή που σας ενδιαφέρει από το Παρατηρητήριο Διδάκτρων. Έχει τιμές για Φροντιστήρια Ξένων Γλωσσών, Μέσης Εκπαίδευσης αλλά και Βρεφονηπιακούς/Παιδικούς Σταθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Christina μου, στη βάση αυτή που παραθέτεις μπορεί κανείς να βρει το συνολικό ετήσιο κόστος. Δεν αναφέρεται όμως τι περιλαμβάνεται σε αυτό το κόστος (π.χ πούλμαν, φαγητό, ωράριο).

 

θεωρώ πολύ χρήσιμη την κουβέντα με Ονόματα και το τι παρέχει ο κάθε σταθμός για να μπορούμε και να αξιολογήσουμε όταν ψάξουμε αν αυτό που μας προσφέρεται είναι υπερκοστολογημένο ή όχι.

 

δεν ξέρω αν είναι ενάντια στους κανόνες του φόρουμ, αλλά εμένα θα με ενδιέφερε να συλλέξω τέτοιες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

rosaki έχεις δίκιο. Απλά για γενικές ενδεικτικές τιμές βολεύει. Το θέμα είναι χρήσιμο, γιατί σε οποιαδήποτε βάση, δε θα μας πει ποτέ κανείς αν και γιατί είναι ευχαριστημένος ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια;;;; Εκει σκέφτομαι να γράψω τώρα το λουκουδάκι μου!

Σε ευχαριστώ για όλα!

 

Παιρνουν παιδακια απο 2,5 χρονων!!!

ποσο ειναι το δικο σου;;

ο,τι θες με ρωτας κ με Πμ...

Link to comment
Share on other sites

έχεις κανείς εικόνα για τιμές και παροχές για τη Λιλιπούπολη στο Παλαιό Φάληρο?

 

Καλησπέρα!Εχω ακούσει πολύ καλά σχόλια για τη Λιλιπούπολη και από γονείς που έχουν τα παιδάκια τους εκεί αλλά και από μια φίλη που δουλεύει εκεί(κάνει θεατρικό παιχνίδι).Δυστυχώς όμως ,για μένα τουλάχιστον είναι πολύ υψηλά τα δίδακτρα.Εγώ έγραψα τον μικρό μου 21 μηνών στην Αλκηστη στη Ν.Σμύρνη.Δίνω 330 το μήνα και μπορεί να μένει μέχρι τις 17.00.Πάει ήδη 2 εβδομάδες και είμαι ευχαριστημένη.Έκλαιγε μόνο τις 2 πρώτες μέρες και τώρα πάει χαρούμενος κάθε πρωί και άρχισε να τρώει φρούτα που τα είχε κόψει εδώ και 5 μήνες:P

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι γύρω στα 500 το μήνα συν σχολικό,αλλά μη σε πάρω στο λαιμό μου γιατί δε μου το είπε η διεύθυνση του σχολειού από μαμά το έμαθα.Εγώ δε το έψαξα παραπάνω γιατί σίγουρα δε μπορώ να διαθέσω περισσότερα απ όσα δίνω.Αξίζει όμως να πας να τους δεις και να ρωτήσεις,κάνουνε ένα σωρό πράγματα τα πιτσιρίκια.

Link to comment
Share on other sites

Μητσούκο σ΄ευχαριστώ πολύ. η δικιά μου μόλις έγινε 1, και θα τη στείλω του χρόνου, απλώς θέλω να έχω μια εικόνα για τους παιδικούς στα νότια + μια άισθηση για τις τιμές. βέβαια έτσι όπως έχει γίνει η ζωή μας με τα μνημόνια, τίποτα δεν είναι σίγουρο. δηλαδή οι παιδικοι αυτοί μπορεί να μην υπάρχουν του χρόνου, ή εμείς να μην έχουμε την δυνατότητα για ιδιωτικό (όχι πως τώρα την έχουμε, αλλά αν ζοριστούμε τρελά μπορεί και να).

 

κάνω μια έρευνα αγοράς για να ξέρω τι με περιμένει. από την άλλη σκεφτόμουνα πως ήδη οι δραστηριότητες με παιδί στοιχίζουν πολύ. δηλαδή κολυμβητήριο, μουσικοκινητικό παιχνίδι. οπότε ίσως και να συμφέρει να στείλεις το παιδί σε ένα πολυ καλό παιδικό, με πλούσιες δραστηριότητες και να μην κάνεις τίποτα επιπλέον. δεν ξέρω, σκέψεις....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα οι τιμες εδω στην καλλιθεα αθηνα ειναι σχεδον ιδιες 300 με σιτηση -σχολικο-και ολες τις δραστηριοτητες συν τις ιατρικες παροχες η διαφορα οτι μπορεις να επιλεξεις και πιο φθηνο πακετο με λιγοτερες ωρες σχεδον στα μισα χρηματα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...