Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδότοπος "Θεατράκι" στην Ανοιξη


Recommended Posts

Καλησπέρα,

έχετε επισκεφτεί τον συγκεκριμένο παιδότοπο; Είναι καφε - εστιατόριο και από τις φωτό στο Ιντερνετ φαίνεται πολύ όμορφος. Από φαγητό αραγε πως να είναι; Αν ξέρετε κάτι, γράψτε μου γιατί ψάχνω χώρο για τη βάπτιση της κορούλας μου.

T5Zop3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΑΑΑΑ εμείς είμαστε συχνοί πελάτες!! Και μάλιστα έχχω παρευρεθεί σε 2 πάρτι που έχουν γίνει από φίλους της κόρης μου. Ήταν "αποκλειστικά" οπότε πλησιάζουν λίγο το θέμα "βάφτιση" άρα αποκλειστικός χώρος.

Είναι πολύ όμορφος χώρος (κατά την γνώμη μου) και κυρίως δεν είναι αποκλειστικά παιδότοπος. Έχει και χαρακτήρα καφέ και εστιατορίου, οπότε άνετα μπορεί να σε εξυπηρετήσει. Το φαγητό που δοκίμασα και τις 2 φορές ήταν περισσότερο finger food, αλλά ήταν νόστιμο. Μάλιστα η τούρτα ήταν φανταστική και ρώτησα τον ιδιοκτήτη από που την προμηθεύεται. Σε γενικές γραμμές νομίζω είναι ωραία ιδέα για βάφτιση, μια που και τα παιδιά θα το ευχαριστηθούν.

Εάν χρειάζεσαι οτιδήποτε άλλο στην διάθεσή σου, αλλά νομίζω το καλύτερο είναι να πας να τους δεις από κοντά.

Αλήθεια είστε της περιοχής??

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαστε. Το καλοκαιράκι θα μετακομίσουμε όμως στην κηφισιά και θα'ναι κοντά σχετικά. Τηλεφώνησα και μου είπαν ότι θα έχουν και εξωτερικό χώρο σε μια βδομάδα και περιμένω να δω. Βέβαια, δεν ξέρω τι να κάνω γιατί στη βάπτιση θα έχω μόνο 12 παιδάκια κάτω των 6 και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να κλείσω παιδότοπο ή εστιατόριο με κλόουν για να ευχαριστηθούν φαγητό οι καλεσμένοι και τα παιδάκια να διασκεδάσουν καπως. Όπως και να χει θέλω να βρω ωραίους παιδότοπους στην ευρύτερη περιοχή και για μελλοντικά πάρτυ.

T5Zop3.png

 

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να πάει και κάποιος απλά για καφέ και να αφήσει το παιδάκι του να παίξει ή είναι αποκλειστικά για εκδηλώσεις??

 

Όχι, βασικά είναι παιδότοπος, δεν είναι μόνο για εκδηλώσεις.

 

Όχι δεν είμαστε. Το καλοκαιράκι θα μετακομίσουμε όμως στην κηφισιά και θα'ναι κοντά σχετικά. Τηλεφώνησα και μου είπαν ότι θα έχουν και εξωτερικό χώρο σε μια βδομάδα και περιμένω να δω. Βέβαια, δεν ξέρω τι να κάνω γιατί στη βάπτιση θα έχω μόνο 12 παιδάκια κάτω των 6 και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να κλείσω παιδότοπο ή εστιατόριο με κλόουν για να ευχαριστηθούν φαγητό οι καλεσμένοι και τα παιδάκια να διασκεδάσουν καπως. Όπως και να χει θέλω να βρω ωραίους παιδότοπους στην ευρύτερη περιοχή και για μελλοντικά πάρτυ.

 

Αυτό για τον έξω χώρο δεν το ήξερα. Την επόμενη φορά που θα πάμε θα ρωτήσω.

Εάν πάντως έχεις λίγα παιδάκια, μήπως τελικά είναι καλύτερη η δεύτερη επιλογή? Δηλαδή να βρεις κάποιο άτομο να τα απασχολήσει απλά στον χώρο που θα φάτε. Έτσι το είχα κάνει και εγώ για να είμαι ειλικρινής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό θα κάνω καρδιά τελικά και ελπίζω ο κλόουν να είναι καλός (και οικονομικός γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι) και όλα να πάνε καλά. Τον παιδότοπο αυτό σίγουρα θέλω να τον δω αλλά αργότερα και πιο ήρεμα

T5Zop3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, νομίζω ότι αξίζει τον κόπο, είναι καλός και καθαρός (τουλάχιστον μέχρι στιγμής που είναι σχετικά καινούριος.....)

Με το καλό να βαφτίσεις την μικρούλα σου και να σου ζήσουν και τα 2 σου παιδάκια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τώρα τελευταία μάλιστα λόγω κρίσης τα παιδιά για τον παιδότοπο δεν χρεώνονται. :) Απλά ό,τι πάρει ο γονιός για να πιεί ή να φάει. Υπάρχει έξω χώρος για τους καπνιστές γονείς και βλέπεις συνεχώς τα παιδιά σου από τηλεόραση που σου έχουν. Σαν χώρος μου αρέσει και φαίνεται προσεγμένος. :)

uTiV.jpgOO42p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το είπαν Ηρισμήνη, αλλά να σου πω κάτι?

Δεν θα πάρεις ένα χυμό για το παιδί? Δεν θα πάρεις ποπ-κορν?? (τα δικά μου τρελαίνονται!!) Η μία η άλλη θα σου έρθει τελικά νομίζω.

Πάτε συχνά? Εμείς συνήθως 1 φορά την εβδομάδα (αν και τώρα τελευταία το κάναμε 1/15 ημέρες, καθώς λόγω καλού καιρού ΄πάμε στις κούνιες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια φορά έχω πάει γιατί και γω λόγω καλού καιρού τον πάω κούνιες όταν δεν έχω δουλειά. Επίσης είναι δύσκολο να ταυτιστώ με την κουμπάρα μου και τα παιδιά της για να πάμε μαζί να μην είμαι κι εγώ μόνη μου. :Ρ Εμαθα επίσης ότι ένας πολύ καλό φίλος μου είναι αυτός που προμηθεύει τα γλυκά εκεί οπότε σίγουρα θέλω να ξαναπάω απλά δεν ξέρω πότε :ΡΡ (οργανωμένη που είμαι....:ΡΡΡΡΡΡΡΡ)

uTiV.jpgOO42p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά που είχαμε πάει σε πάρτυ τρελάθηκα με την τούρτα και ρώτησα και εγώ. Μου είπαν για ένα ζαχαροπλαστείο στο Καπανδρίτι. Την δεύτερη φορά δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο. Μπορεί να έτυχε η γεύση.

Για κούνιες πάντως και επειδή βλέπω ότι είσαι Μαραθώνα, πολύ ωραίες είναι οι κούνιες στον Εύξεινο Πόντο. (ανηφόρα Πιπεροπούλου - εκεί που είναι το μοναστήρι Αγ.Θεοδόσιος, αριστερά σε ένα στενάκι)Τις ξέρεις??

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτόν στον Καπανδρίτι λέω κι εγω. Έίμαστε φίλοι εδώ και 15 χρόνια ειδικά με τη γυναίκα του. :mrgreen:

Βασικά μπορεί να είμαι Μαραθώνα αλλά έχω ζήσει τη ζωή μου όλη στη Νέα Ερυθραία. Οπότε αν τον πάω κούνιες θα τον πάω ή στην Ερυθραία στην Αγία Μαντρώνα (για να δει και τον παππου και να συναντήσω και την κουμπάρα μου :P) ή στη Νέα Μάκρη αν θέλω κάτι κοντινό και γρήγορο. Για εκεί που λες δεν το έχω δει δεν ξέρω... Είναι περιφραγμένο; έχει χώμα κάτω ή αυτόν τον ειδικό τάπητα που βάζουν τώρα τελευταία και πολύ μου αρέσει γιατί δεν λερώνεται;; :rolleyes:

uTiV.jpgOO42p3.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχει χώμα, αλλά όλες οι μαμάδες που πάμε εκεί δεν μας πειράζει να σου πω γιατί όλα (μα όλα) λερώνονται και απολαμβάνουν παιχνίδι.

Είναι μεγάλες, περιφραγμένες και πολύ δροσερές. Ειδικά το καλοκαίρι επειδή έχει πολλά πεύκα εκεί την βγάζουμε μέχρι αργά.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχχαχα! ναι βρε, ούτως ή άλλως δεύτερη μέρα δεν φοράει και μένα ποτέ τίποτα!! οπότε ας είναι γενναίο το λέρωμα!! χαχαχαχα! Λοιπόν για το δροσερές που είπες πολύ πολύ μου άρεσαν! ένα παιδάκι έχεις κι εσύ; :)

uTiV.jpgOO42p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια φορά που είχαμε πάει σε πάρτυ τρελάθηκα με την τούρτα και ρώτησα και εγώ. Μου είπαν για ένα ζαχαροπλαστείο στο Καπανδρίτι. Την δεύτερη φορά δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο. Μπορεί να έτυχε η γεύση.

Για κούνιες πάντως και επειδή βλέπω ότι είσαι Μαραθώνα, πολύ ωραίες είναι οι κούνιες στον Εύξεινο Πόντο. (ανηφόρα Πιπεροπούλου - εκεί που είναι το μοναστήρι Αγ.Θεοδόσιος, αριστερά σε ένα στενάκι)Τις ξέρεις??

που ακριβως ειναι οι κουνιες?ανεβαινοντας την πιπεροπουλου απο την λεωφ.μαραθωνος κανεις αριστερα?

Link to comment
Share on other sites

ναι, στην πιπεροπούλου, μετά την ανηφόρα και αφού ισιώσει ο δρόμος, περνάς στο δεξί σου χέρι τον παιδικό σταθμό "friendship"

δύο στενά μετά κάνεις αριστερά (εάν δεν απατώμαι λέγεται 25ης Μαρτίου ο δρόμος, αλλά δεν είμαι σίγουρη

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, και σε σένα!!!

μπορεί να τα πούμε καμιά φορά στο θεατράκι, που ξέρεις?

(θα αρχίσω να ρωτάω τον κόσμο το όνομά τους.....χιχιχιχιχιχιχι)

 

Χαχαχχαχαα! Αν πηγαίνεις καθημερινές ίσως! :))

uTiV.jpgOO42p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

είναι όντως τόσο περιποιημένος όσο φαίνεται στην ιστοσελίδα του??επειδή εμείς έχουμε γενέθλια τα χριστούγεννα με απασχολεί πολύ ο εσωτερικός χώρος του παιδότοπου για αυτό και το ψάχνω από τωρα :) έχει κάνει καμιά απο σας γενέθλια στο παιδάκι της στον συγκεκριμένο παιδότοπο για να μου πει πάνω κάτω πόσο της κόστισε??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Renik.

Ναι, θεωρώ ότι είναι πολύ περιποιημένος, ίσως επειδή είναι ακόμα καινούριος βέβαια.

Δεν έχω κάνει πάρτι αλλά είχα ρωτήσει τιμές για να κάνω στην κόρη μου που είναι Ιανουάριο γεννημένη. Εάν θυμάμαι καλά ήθελε 350 ? για τον χώρο εάν το κάνεις καθημερινή και ? 550 εάν το κάνεις Σαβ/κο. Για αποκλειστικό παρτι μιλάω. Από εκεί και πέρα ότι πάρεις και εάν πάρεις σε φαγητό. Σου δίνει επιλογές να διαλέξεις.

Το καλύτερο πάντως θα ήταν να πας να ρίξεις μια ματιά και να ρωτήσεις γιατί αυτό που σου λέω εγώ έγινε πέρσι (τέλος 2009). Μπορεί να έχουν αλλάξει οι τιμές (και λόγω κρίσης προς το καλύτερο, ποιός ξέρει??)

Πάντως έχοντας παρεβρεθεί σε 2 πάρτι συμμαθητών μας εκεί (αποκλειστικά) τα παιδιά πέρασαν υπέροχα. Και οι γονείς, δεν μπορώ να πω, ξέγνοιαστα ήταν. Και το φαγητό καλό.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω!!!!550 ευρώ ο χώρος μόνο!!!! δεν έχω ξαναρωτήσει τιμές σε παιδότοπο και μου ήρθε απότομο, θα συνηθίσω :D έχω σκοπό ΄να τον επισκευθώ σίγουρα και όταν έρθει η ώρα εννοείται ότι θα κάνω παζάρια!!!σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...