Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερώτηση για Ταμείο Ανεργίας


Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κάποιο μέλος να μου πεί εάν έχεις μπει Ταμείο Ανεργίας για πρώτη φορά και έχεις το επίδομα για 1 χρόνο κανονικά (γύρω στα 500 ευρώ το μήνα), έχεις το δικαίωμα πριν λήξει ο χρόνος να πας να το ανανεώσεις για ένα εξάμηνο ακόμη και να συνεχίσεις να παίρνεις το επίδομα? Ετσι μου είπαν, ισχύει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μήπως γνωρίζει κάποιο μέλος να μου πεί εάν έχεις μπει Ταμείο Ανεργίας για πρώτη φορά και έχεις το επίδομα για 1 χρόνο κανονικά (γύρω στα 500 ευρώ το μήνα), έχεις το δικαίωμα πριν λήξει ο χρόνος να πας να το ανανεώσεις για ένα εξάμηνο ακόμη και να συνεχίσεις να παίρνεις το επίδομα? Ετσι μου είπαν, ισχύει?

Καλή σου μέρα .Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο ακριβώς.Θεωρώ πως το καλύτερο είναι να ρωτήσεις η ίδια στο υποκατάστημα όπου ανήκεις.Πάντως το σίγουρο είναι ότι σύμφωνα με τα χαρτιά που καταθέτεις(ένσυμα, βεβαίωση εργοδότη κ.τ.λ.) σου βγάζουν και τις επιταγές για ένα χρόνο τις οποίες σου δίνουν όλες μαζί και πας κάθε μήνα να σου τις σφραγίσουν!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα .Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο ακριβώς.Θεωρώ πως το καλύτερο είναι να ρωτήσεις η ίδια στο υποκατάστημα όπου ανήκεις.Πάντως το σίγουρο είναι ότι σύμφωνα με τα χαρτιά που καταθέτεις(ένσυμα, βεβαίωση εργοδότη κ.τ.λ.) σου βγάζουν και τις επιταγές για ένα χρόνο τις οποίες σου δίνουν όλες μαζί και πας κάθε μήνα να σου τις σφραγίσουν!!:P

Αυτό το ξέρω και το κάνω εδώ και 3 μήνες. Μου το είπε μια γνωστή μου αυτό και φυσικά θα πάω να ρωτήσω αλλά μου είπε ότι δεν το πολυλένε στον κόσμο για να γλιτώνουν λεφτά. Τί να πώ? Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα οχι δεν παιζει κατι τετοιο μολις τελειωσουν οι επιταγες που σου εχουν εγκρινει μπορει να σου εγκρινουν ενα μικρο ποσο αλλα το οικογενειακο σας εισοδημα .. προσεχε το οικογενειακο σας εισοδημα δεν πρεπει να ξεπερναει τα 8600 ευρω ..... δυσκολακι δηλαδη και ειναι γυρω στα 250 ευρω για 12 μηνες ... νομιζω!!!!

 

αυτααααααααααααααααααααααααααααααααα

 

ευχομαι να βρεις δουλεια πριν τελειωσουν οι επιταγες σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...