Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οσχεοποίηση πέους - κρυμμένο / παγιδευμένο πέος


Recommended Posts

Kαλησπέρα σε όλες τις μανούλες και να χαίρεστε τα μωράκια σας. Εγώ είμαι γιαγια, και ο εγγονούλης μου είναι 11 μηνών. Πρν αρκετό καιρό παρατηρήσαμε ότι το πουλάκι του είναι παγιδευμένο μέσα εκεί που είναι και οι όρχεις όταν τα παιδάκια έχουν κρυψορχία. Απέξω φαίνεται μόνο η πόσθια και για να μπει το πουλάκι του μέσα στην πόσθια και να βγει απο το σώμα του πρέπει να το πατήσουμε προς τα πίσω. Κάτι το κρατάει προς τα πίσω ή κάποιο πετσα΄κι ή ίσως λίγο τοπικό λίπος. Το είδε ο ζουπάνος και μας είπε ότι πρέπει να κάνουμε επέμβαση τώρα που είναι μικρός, μαζί με περιτομή. Το είδε και παιδοχειρούργος στο Παίδων και μας είπε να μην το πειράξουμε μέχρι 2 ετών και θα δούμε μετά. Εχει κανείς την ανάλογη εμπειρία;Στα αγγλικά λέγεται burried penis στα ελληνικά οσχεοποίηση ή παγιδευμένο πέος.Φωτίστε μας..γιατί δεν ξέρουμε τι απόφαση να πάρουμε

όπου υπάρχουν παιδιά, υπάρχει χαμόγελο και όπου υπάρχει χαμόγελο υπάρχει ζωή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοιταξτε,

δεν εχω αποψη για το θεμα.Ο λογος ομως που απαντω ειναι προς ενημερωση σας καθως βλεπω οτι ειναι η πρωτη σας δημοσιευση.Θα ηταν προτιμοτερο να μην μιλατε για το συγκεκριμενο θεμα με τοσες λεπτομερειες διοτι εχουν συμβει περιεργα πραγματα κατα το παρελθον.Θα προτεινα οποιοσδηποτε σας απαντησei να συζητησετε μεσω pm (προσωπικων μηνυματων) για την δικη σας προστασια.Καλως ορισατε στο φορουμ.

Εαν η παρεμβαση μου ειναι λανθασμενη ας παρεμβουν οι admin.

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν ξέρω και πολλά βοηθείστε, πως μιλάμε με pm και διάβασα πολλές σελίδες και είδα εδώ στο forum ότι όλοι απαντάνε με λεπτομέρειες για τα θέματα που τους απασχολούν.

όπου υπάρχουν παιδιά, υπάρχει χαμόγελο και όπου υπάρχει χαμόγελο υπάρχει ζωή..

Link to comment
Share on other sites

Με καλυψε η nea mamaka.

Κατω απο το μηνυμα σας υπαρχει ενα εικονιδιο που γραφει pm.Εαν θελω να σας στειλω προσωπικο μηνυμα πατω αυτο και γραφω.Στην συνεχεια ενημερωνεστε εσεις για το προσωπικο μηνυμα απο την αριστερη πλευρα της οθονης που αναφερει το προφιλ,αποσυνδεση και αν εχετε νεα μηνυματα.

Σας στελνω pm.

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλα. Ευχαριστώ για την βοήθεια. Αν κάποια μαμά έχει το ίδιο πρόβλημα ας μου απαντήσει όπως θέλει ή με μήνυμα ή εδώ

Ευχαριστώ

όπου υπάρχουν παιδιά, υπάρχει χαμόγελο και όπου υπάρχει χαμόγελο υπάρχει ζωή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 χρόνια μετά...
  • 1 χρόνο μετά...

Γειά σας ..μπορείτε να μου πείτε  αν γνωρίζετε  στο παίδων  κάποιον καλό παιδοουρολογο? Εκτός από τον Κουσιδη και τον Ζουπανο  ...πρέπει να κάνουμε ένα χειρουργείο στο παιδί  μας για οσχεοποιηση  πέουσ και είμαστε σε αναζήτηση.. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...