Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρεφικα γαλατα HIPP και HOLLE


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σασ κοριτσια. Ειμαι καινουργια εδω κα διαβαζα πωσ περισοτερεσ απο εσασ περνουν γαλα Ηιππ για τα μωρακια τουσ, εχω κ εγω μωρακι που ειναι μολισ 2 μηνον κ του δηνω το ιδιο γαλα κ ειμαι πολυ ευχαριστιμενη.

Κ αμα θελει καμια απο εσασ γαλα Χιππ 1, μπορει να κανει παραγγελια σε μενα, τα 800 γρ τα πουλαο 15 ευρο, χορισ τοσα πολλα μεταφορικα οποσ διαβαζα που παραγγελνετε μεσο ιντερνετ. Οπια εντιαφερετε ασ μου στελει ε-μαιλ [email protected]

Link to comment
Share on other sites

καποια κοπελα να με βοηθησει...

 

 

Έχεις δοκιμάσει να ψωνίσεις από εδώ το γάλα που σε ενδιαφέρει;

Είναι πολύ καλοί και γρήγοροι στην αποστολή.

Δες αν το έχουν (τηλεφώνησέ τους) και αν σε συμφέρει η τιμή.

Ελπίζω να βρεις άκρη! Εγώ σου βρήκα 2 ειδών Hipp 3:

http://www.pharmacyonclick.gr/hipp-tria-organic-viologiko-gala-gia-nhpia?keyword=hipp 3&model=1

 

http://www.pharmacyonclick.gr/hipp-3-combiotic-biologiko-brefiko-gala?keyword=hipp 3&model=1

 

Εγώ από αυτούς αγόραζα το Frezylac και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη και από τιμή αλλά και εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

 

έχω μια μπεμπούλα 3 μηνών. μέχρι τον 2ο μήνα θηλάσαμε αποκλειστικά αλλά εδώ κ ένα μήνα θηλάζω 3 φορές την ημέρα και τις υπόλοιπες πίνουμε το Hipp 1.

μπήκα στην σελίδα του babyneo αλλά δεν κατάλαβα ποιο γάλα πρέπει να παραγγείλω.

το Hipp Pre BIO infant formula 600g box ή το HiPP Pre BIO Combiotik infant milk 600g box ή το Hipp BIO 1 infant formula 600g box?

αν ξέρει κάποια παρακαλώ ας με ενημερώσει.

 

Ποιο παρήγγειλες τελικά; Και από πού;

Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω 1 κουτί να δίνω ένα γεύμα τη μέρα...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι έτοιμη να παραγγείλω ένα δυο κουτιά γάλα για να υπάρχει όταν έρθει το μωρό για παν ενδεχόμενο (σκέφτομαι να θηλάσω αλλά δεν με πιάνει και υστερία, δηλαδή όπως έρθει το πράγμα). Λοιπόν, πείτε μου οι έμπειρες οι μάνες, ποιο γαλατάκι να πάρω?

 

Το Hipp 1 Organic Μilk

http://www.parapharmacie.gr/index.php?id_product=6825&controller=product

 

ή το Hipp 1 BIO Combiotic?

http://www.parapharmacie.gr/index.php?id_product=7596&controller=product

 

Ποιο είναι το πιο εύπεπτο και πιο καλό κατά τη γνώμη σας?

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ έχω παραγγείλει το HiPP HA Combiotic από τη γέννηση http://www.gerolymatos-otc.com/products_hip.htm

Γιατί το ΗΑ, tamar? To HA είναι υποαλλεργικό, είχες κάποιο λόγο?

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το ΗΑ, tamar? To HA είναι υποαλλεργικό, είχες κάποιο λόγο?

 

Όχι. Απλά επειδή η μικρή μου κάνει πράσινα κακά είπα τώρα που θα αρχίσω να της δίνω 1-2 γεύματα γάλα σκόνη να πάρω υποαλλεργικό. Επιπλέον ελεγε στην περιγραφή οτι είναι ο,τι πιο κοντά στο μητρικό γάλα. Κακώς λες;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Απλά επειδή η μικρή μου κάνει πράσινα κακά είπα τώρα που θα αρχίσω να της δίνω 1-2 γεύματα γάλα σκόνη να πάρω υποαλλεργικό. Επιπλέον ελεγε στην περιγραφή οτι είναι ο,τι πιο κοντά στο μητρικό γάλα. Κακώς λες;

Mωρέ τα ίδια λένε σε όλα, του στυλ ό,τι πιο κοντά στο μητρικό κλπ κλπ!

 

Όχι, γιατί κακώς, δεν παθαίνει τίποτα... μόνο αν δεν έχει αλλεργίες μην τη συνηθίζεις στα υποαλλεργικά (μη σου γίνει υπερβολικά ευαίσθητη δηλαδή). Κατά τ' άλλα δε νομίζω ότι έκανες κάτι κακό... ίσως και αυτή την περίοδο (με τις πράσινες κενώσεις) να χρειάζεται κιόλας...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Mωρέ τα ίδια λένε σε όλα, του στυλ ό,τι πιο κοντά στο μητρικό κλπ κλπ!

 

Όχι, γιατί κακώς, δεν παθαίνει τίποτα... μόνο αν δεν έχει αλλεργίες μην τη συνηθίζεις στα υποαλλεργικά (μη σου γίνει υπερβολικά ευαίσθητη δηλαδή). Κατά τ' άλλα δε νομίζω ότι έκανες κάτι κακό... ίσως και αυτή την περίοδο (με τις πράσινες κενώσεις) να χρειάζεται κιόλας...

 

Κοίτα το πήρα δοκιμαστικά.Τη θηλάζω άλλωστε. Μετά θα παρω το κανονικό.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 κουτί πήρα από το φαρμακείο. Να δω αν θα το πιει και μετά θα δω από πού θα πάρω...

εαν καταφερεις κ βρεις ενημερωσε με σε παρακαλω..ξερω οτι εισαι εξπερ στις ιντερνετικες αγορες γιαυτο στο ζηταω..

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

εαν καταφερεις κ βρεις ενημερωσε με σε παρακαλω..ξερω οτι εισαι εξπερ στις ιντερνετικες αγορες γιαυτο στο ζηταω..

 

Eγώ; Χαχαχα!

Όταν αποφασίσω αν θα πάρω μάλλον θα απευθυνθώ στο babyneo ή στο Chemist Direct. Εκτός αν βρω κάτι άλλο...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Eγώ; Χαχαχα!

Όταν αποφασίσω αν θα πάρω μάλλον θα απευθυνθώ στο babyneo ή στο Chemist Direct. Εκτός αν βρω κάτι άλλο...

απο το babyneo παρηγγελνα κ εγω μεχρι τωρα..ελα ομως που τωρα εχουν ελλειψη..οπως κ το γερμανικο αμαζον..το αγγλικο δεν μου το στελνει..το αλλο που εγραψες τι ειναι???

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ; Χαχαχα!

Όταν αποφασίσω αν θα πάρω μάλλον θα απευθυνθώ στο babyneo ή στο Chemist Direct. Εκτός αν βρω κάτι άλλο...

τωρα ειδα λιγο το 2ο σαιτ που εγραψες..εχεις ξαναπαραγγειλει απο κει???μπορεις οταν εχεις λιγο χρονο να μου πεις πως γινεται ακριβως???σευχαριστω ππολυ κ να σου ζησει η νεα σου μπεμπουλα

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Όχι, δεν έχω παραγγείλει. Εχει paypal πάντως.

 

Ερώτηση: το γερμανικό amazon γιατί μου επιτρέπει να παραγγείλω μόνο 2 4αδες;

 

Επίσης, ποια η διαφορά hipp combiotik με το hipp bio? Aληθεύει οτι το combiotik δεν διαλύεται καλά;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ποια η διαφορά hipp combiotik με το hipp bio? Aληθεύει οτι το combiotik δεν διαλύεται καλά;

Το combiotik είναι η νέα σύνθεση.

Μια σελίδα πιο πίσω, κάποια μαμά με συμβουλεύει να προτιμήσω combiotik γιατί το θεωρεί ανώτερο. Τώρα το πώς διαλύεται δεν έχω ιδέα.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αποφάσισα να δώσω στην μικρή τι Hipp, έκανα μια μικρή έρευνα στο νετ και κατέληξα πως το πρώτο λινκ είναι το νεο γάλα της Hipp με την νέα σύνθεση combiotic ενώ το δεύτερο είναι το παλιότερο.Έχει και μια μικρή διαφορά στην τιμή αν προσέξεις.Φαντάζομαι πως κάνουν και τα δυο για το μωράκι σου.Εγώ πάντως αυτό παρήγγειλα από το amazon.de.

http://www.babyneo.de/catalog/hipp-combiotik-folgemilch-600g-packung-p-866.html?osCsid=929a7a3266ccdf351c5c773de89770f6

 

Το combiotik είναι η νέα σύνθεση.

Μια σελίδα πιο πίσω, κάποια μαμά με συμβουλεύει να προτιμήσω combiotik γιατί το θεωρεί ανώτερο. Τώρα το πώς διαλύεται δεν έχω ιδέα.

 

Εκεί κατέληξα κι εγώ. Τώρα μένει να δω από πού θα το παρω....

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

μιά χαρά διαλύεται το combiotik! Με το bio σκέτο μπορώ να πω πως είχα προβλήματα διάλυσης. Εμένα διαλύονται κουνώντας τα απλώς γύρω γύρω. Ενώ στην παλιότερη φόρμουλα μπορεί να ήθελε και χτύπημα σας του φραπέ!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Όχι, δεν έχω παραγγείλει. Εχει paypal πάντως.

 

Ερώτηση: το γερμανικό amazon γιατί μου επιτρέπει να παραγγείλω μόνο 2 4αδες;

 

Επίσης, ποια η διαφορά hipp combiotik με το hipp bio? Aληθεύει οτι το combiotik δεν διαλύεται καλά;

οπως σου ειπαν τα κοριτσια το combiotic ειναι νεα κ πιο βελτιωμενη συνθεση..για το αμαζον δεν ξερω να σου πω γιατι δεν σε αφηνει να παραγγειλεις παραπανω..εγω αυτο που θελω δεν το στελνει..δεν εχει αποθεμα..εσυ βρικες στο νουμερο 1???

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ευτυχώς πρόλαβα πήρα το hipp το 12+ μέχρι να γίνουμε 2 ετών και μετα το 2+ πουχει βγάλει!απτο babyneo.de εννοώ.

Της έδινα το hipp το 3 μέχρι πριν ένα μήνα και τοπινε με το ζόρι,γιαυτο δεν μου τελείωνε,και μετα δια μαγείας το 12+ το πίνει και με το παραπάνω.αφου το χιλιομετανοιωσα που δεν τοχα πάρει προ καιρού!οντως διαλύεται καλύτερα απτό 3 και ειναι πιο γλυκό στην γευση(μπορεί γιαυτο να το πίνει καλύτερα).

Πάντως τώρα δεν ταχεί αυτά τα γάλατα το babyneo.δεν ξέρω τι έγινε.στειλτε ένα μεηλ,θα σας πουν.εγω αν τα υπολόγισα σωστά πήρα μέχρι να γίνουμε 2,5 ετων!!!εδωσα 234? μαζεμένα όμως!!!!!

alKfp3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

να απαντήσω σε ερώτηση που έκαναν κάποιες "γιατί δεν υπάρχει γάλα στα γερμανικά σαιτ" μίλησα πριν απο κάποιες μέρες με ένα που μου έστειλαν 1 γάλα λιγότερα. και υπήρχαν μέσα χαρτιά που έλεγαν 15 γάλατα και άλλο 1 χαρτί που έλεγε αλλαγή 1 γάλα.Δηλαδή παρέλαβα 1 λιγότερο , και μου λέει ο άνθρωπος "έχει τελειώσει...θα σας κάνω επιστροφή στην πιστωτική....μας έχουν αδειάσει οι ΚΙΝΕΖΟΙ... μετά απο τα σκάνδαλα με δηλητηριάσεις οι κινέζοι αγοράζουν γάλατα 50 50 κουτια από την Γερμανία. έχουν έλλειψη...συνέχεια. και επειδή ξέρω και κάποια γερμανικά βρήκα ένα καινούριο σαιτ πιο φτηνό και σε μεταφορικά και σε τιμές αν ενδιαφέρεται κάποιος http://www.unserekleineapotheke.de/

10 ευρώ και έρχεται με DHL σε 7-10 μέρες με φορτηγά μέσω Ιταλίας

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...