Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ SOS - ΙΔΕΕΣ


Mammyblue

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια.Βαφτίζω τον γιο μου στις 26/10 και έχω πελαγώσει σχετικά με το θέμα και την διακόσμηση. Γενικότερα δεν μου αρέσουν τα μπαλόνια, έχετε καμιά καλή ιδέα να μου προτείνετε; Είναι και λίγο δύσκολος ο μήνας.... :D:D

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλό!

Εμείς βαφτίζουε αργότερα, τον Νοέμβριο! Γενικά υπάρχει πολύς καιρός να σκεφτείς, εγώ δεν αγχώνομαι ακόμα! Σκεφτόμουν λόγω του καιρού να παίξω με μήλο και κανέλα στη διακόσμηση, αλλά δεν ξέρω ακόμα πώς θα το κάνω (πάσα πρόταση καλοδεχούμενη).Σκεφτόμουν και καραμελωμένα μήλα για τα παιδιά αντί για γλυφιντζούρια. Στο τέλος της δεξίωσης μπακλαβά και ζεστό ρόφημα μήλο-κανέλα. Για τα τραπέζια σκέφτομαι μεταλλικά κουβαδάκια με 2-3 ζέρμπερες και χαρί αφής για μπούγιο. Γενικά απλά πράγματα. Μου είχε περάσει και η ιδέα για γυάλινα μπολάκια με πορτοκάλι τρυπημένο με μοσχοκάρφια, που είναι και πολύ αρωματικό. Γενικά πράγματα που παραπέμπουν σε χειμώνα. Δεν ξέρω τι από όλα αυτά θα κάνω (μπορεί και τίποτα από αυτά!) αλλά το σκεπτικό μου είναι περίπου αυτό: απλά, λιτά και κάπως χειμωνιάτικα!!! :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Souzy πολύ ωραία η ιδέα σου, μου άρεσε πολύ και είναι κάτι διαφορετικό. Εγώ στην αρχή σκεφτόμουν να έβαζα στα σκαλιά της εκκλησίας ανεμόμυλους μέσα σε γυάλινα δοχεία με πέτρες.Μετά σκέφτηκα κάτι με δεντράκια και κορδελίτσες. Έχω καιρό αλλά αγχώνομαι κιόλας...

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ιδέα βρίσκω και τα χρυσάνθεμα για στολισμό. Ο,τι πρέπει για την εποχή, ειδικά για του Αγίου Δημητρίου που βαφτίζεις!

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια για τα θέματα των βαφτίσεων φθινοπώρου νομίζω ότι η ιδέα του μήλου και κανέλας είναι τέλεια... τα γλειφιτζούρια μηλαράκια πολύ ωραία ιδέα! Για την διακόσμηση των τραπεζιών προτείνω επίσης γυάλες με μήλα που είτε επιπλέουν σε χρωματιστά νερά ή απλώς γεμίζουν τις γυάλες. Επίσης μπορείτε να κόψετε μήλα σε χρωματιστά κόκκινα χαρτιά canson να τα κολλήσετε σε sticks και να χρησιμοποιήσετε για την διακόσμηση σας. Οι κανέλες σε βέργα γίνονται τέλεια διακοσμητικά που δένουν παντού!!!!! Ένα άλλο φθινοπωρινό θέμα είναι τα ξερά φύλλα που μπορούν εκτός από διακοσμητικά στοιχεία να γίνουν ακόμη και μπομπονιέρες δεμένες με rattan σε ρεσώ με κεράκια... τα έχω δει στο εξωτερικό και είναι τέλεια!!!!! Σας εύχομαι καλή επιτυχία και θα επανέλθω αν σκεφτώ κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...