Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποια καταστήματα επιλέξατε τελικά και γιατί?


Natassa-b

Recommended Posts

Γειά σας και πάλι!σκέφτομαι να βαπτίσω και εγώ την κορούλα μου τον Νοέμβρη..Παρακολουθώ εδώ και καιρό το καταπληκτικό αυτό forum και έχω ενθουσιαστεί απο τις ιδέες σας!σκέφτομαι ότι πρέπει και εγώ να αρχίσω να σκέφτομαι για την βάπτιση μιας και δεν έχω βρει ακόμα τίποτα..απο που να αρχίσω?όσον αφορα τα βαπτιστηκα επειδή έχω δει τόσα καταστήματα και έχω μπερδευτεί προτείνω να ανοιξουμε νέο θέμα που να γράψει η κάθε μία απο που έκλεισε τελικά βάπτιση και γιατί!πιστεύω οτι θα βοηθήσει και εμάς τις καινούριες..τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σου Νατάσσα!Καλωσήρθες!καταρχάς γι΄αυτο που λες,είσαι απο Αθήνα?επειδη δεν γράφεις..ΚΑι τι ακριβώς ψάχνεις?τα βαπτιστικά θα τα διαλέξεις εσύ ή η νονά?δώσε μας περισσότερα στοιχεία για το αν θες πχ κάτι το οικονομικό..εγώ πάντως είχα κλείσει απο το Εφ στο Φάληρο επειδή ήθελα κάτι το οικονομικό και να είναι του γούστου μου..ίσως όμως απο το να σου γράψουμε τι ακριβώς κάναμε εμείς να ηταν καλύτερο να εριχνες πρώτα μια ματιά μονη σου ώστε να βρεις και θέμα για την βάπτιση και να έχεις κάτι στο μυαλο σου! :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Kelly26 για την απάντησή σου..ναι απο Αθήνα είμαι.η νονά είνα πρώτη ξαδέρφη μου,είμαστε μαζι απο παιδιά..μου είπε να διαλεξω εγώ ότι θέλω απο βαπτιστικά και αυτή θα αναλάβει τα έξοδα..δεν θέλω όμως να την φορτώσω οικονομικα οποτε θα προτιμούσα κάτι οικονομικο!σκοπεύω να φτιάξω μία λίστα με μαγαζιά που θα μου προτεινετε και εσείς και να τα επισκευτω!καμία άλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Όταν ο άντρας μου έγινε νονός, πήραμε τα βαφτιστικά από το "Μαρί Μπελ" στην Καλλιθέα (οδός Σκοπευτηρίου). Πριν 1 χρόνο μας ήρθαν γύρω στα 550€ (εκτός του σταυρού εννοείται).

Μία φίλη μου που βάφτισε πρόσφατα είπε ότι βρήκε σχετικά φτηνά βαφτιστικά στο lapin house (κι εκείνης της φάνηκε περίεργο που ήταν τόσο φτηνά). Μόνο που τιμές δεν ξέρω από αυτή.

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εμείς τα κλείσαμε από το Αν-αγαπάς που το προτείνανε και καποια από τα κορίτσια του forum.

Εχει ωράια πράγματα ανεβασμένης ποιότητας και αισθητικής σε λογικές τιμές.

Εμείς πήραμε το φόρεμα, τα λαδόπανα, τη βαλίτσα και τα παπουτσάκια.

Τη λαμπάδα και τα μαρτυρικά θα τα φτιαξουμε μόνες μας γιατί ζητάνε ότι θέλουνε για πράγματα τα οποία στοιχίζουν 10 ευρώ.

 

Εύχομαι με το καλό οι προετοιμασίες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ και στα δύο μου παιδιά (αγόρι - κορίτσι) τα βαπτιστικά τα πήρα από μια βιοτεχνία στην Σοφοκλέους στην Αθήνα

όλα μαζί κουτί - λαμπάδα - μαρτυρικά - παππούτσια - ρούχα 350€ με μοντέρνα σχέδια κουτί με αυτοκίνητο ή τρενάκι ή μηχανή ή τσάντα δερμάτινη με νεσεσέρ

στα κοριτσίστικα έχει φανταστικά σχέδια σε ότι σχέδιο θέλεις το ίδιο και για τα αγοράκια από σατέν κουστούμια μέχρι λινά σετάκια και σπορ ντύσιμο

τα παππούτσια του είναι υπέροχα και έχει και πολύ ωραία μπουφάν

μπορείς να πας και από τώρα να δεις γιατί βγάζει τα σχέδια τα χειμωνιάτικα πιο νωρίς από τους άλλους λόγω βιομηχανίας

τα μαρτυρικά και βραχιολάκια και με παραμανίτσες και για το λαιμό

εγώ πήρα την τσάντα δερμάτινη με ασορτί λαμπάδα μοντέρνα όχι με πολλά τούλια

άν θέλεις να σου στείλω την διεύθυνση

ΒΑΣΙΛΙΚΗ + ΘΟΔΩΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα tsaxpina. Και εμείς για Νοέμβριο μάλλον λέμε να βαφτίσουμε τον μικρό μας. Δεν μας λες περισσότερες λεπτομέρειες για το κατάστημα στην Σοφοκλέους, μια που ήσουν τόσο ευχαριστημένη? Δίνει λιανική ή πήγες συστημένη? Το ρωτώ επειδή είπες ότι είναι βιοτεχνία.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα,

αποφασισαμε και εμεις να βαφτισουμε τον οκτωβρη τον μικρο μας και ειμαι ειλικρινα πελαγωμενη αν θελετε γραψτε την διευθυνση του μαγαζιου στην σοφοκλεους θα με βοηθουσατε παρτα πολυ ψαχνω για θεμα αυτοκινητο αν εχετε καποια αλλη ιδεα ευπροσδεκτη!!!

θα ψαξω γενικοτερα στο φορουμ και ελπιζω να βρω και εγω ιδεες

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

tsaxpina ευχαριστω για την απαντηση!αν δεν σου κάνει κόπο στείλε μου σε πμ την διευθυνση που λες.Kelly26 είχες δίκιο πήγα ήδη στην βιοτεχνια που μου είπες (Εφ)και μου φάνηκαν πολύ καλόγουστα τα φορεματάκια και οι τιμές τέλεις!θα ξαναπάω μαζί με την νονα όμως για να τα δει και αυτή..το αν αγαπάς και το μαρί μπελ μου άρεσαν επίσεις κυρίως το αν αγαπάς αλλά απο τα φορεμτάκια που είδα και μου αρεσαν τα είχαν 300 ευρώ.. :?:? τελικά τείνω προς τις βιοτεχνίες κορίτσια οπότε λέω να συλλέξουμε μερικές δευθύνσεις ακόμα και βλέπουμε!θα ελεγξω και εγώ τιμές και θα σας ενημερώσω!ευχαριστω για τις πληροφορίες σας φιλια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,καλημέρα

Αυτό το κατάστημα Εφ που είναι στο Φάληρο?

Και απο τιμές πως είναι?

Καλημέρα!απο τιμές εμένα μου είπαν γύρω στα 400-450 ευρώ ανάλογα και το τι θα επιλέξεις όμως..και η τιμή συμπεριλαμβάνει όλο το πακέτο δηλαδή φορεματάκι (όλα χειροποίητα και με πολύ όμορφα σχέδια) με ζακετάκι,εσώρουχα που μου φάνηκαν πολυ καλής ποιότητας μαζί με τα καλτσάκια, λαδόπανα, μαρτυρικα, λαμπάδα στολισμένη, πετσέτες,μπουκάλι.σαπουνάκια και 3 κεράκια και επίσης κουτί στολισμενο.αν θέλω όμως μπορώ να σπάσω το σετ αν δεν χρειάζομαι κάτι.επισης η τιμή εξαρτάται και απο το αν το κουτί θα είναι ξύλινο η δερματίνη κτλ..εγώ σκεφτομαι να κλείσω απο εκει και λόγο τιμής και λόγω ποιότητας..αλλά πιο πριν θα επισκεφτω και την βιομηχανία στην Σοφοκλέους για να ειμαι σίγουρη!η διεύθυνση του Εφ είναι Κοζανης 25 και Παλαμά 11 στο Π.Φάληρο, κοντά στα νεκροταφεία Ν.Σμυρνης.όποια ξέρει διεύθυνση για την βιομηχανία στην Σοφοκλεους ας ενημερώσει να ρίξω μία ματιά και εκεί!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να πας μια βόλτα στη δικιά σου γειτονιά πρώτα και αν δεν ευχαριστηθείς τότε να ψάξεις και παραπέρα. Είναι κρίμα να έχεις τη λύση κάτω απ'τη μύτη σου και να τρέχεις στο κέντρο ή οπουδήποτε αλλού.

Τυχαία μπήκα σε ένα κατάστημα στη γειτονιά της μαμάς μου και τα βρήκα όλα και μου άρεσαν πάρα πολύ (και σε πολύ καλές τιμές επίσης).

Link to comment
Share on other sites

Natassa-b,

Τι ωράριο έχουν? Κλείνεις ραντεβού?

Μήπως είδες να έχει σετ για την εποχή που το θέλω (Οκτώμβριο)?

Η τιμή που αναφέρεις είναι κανονική ή λόγο εποχής εκπτώσεων?

Όλο ερωτησείς είμαι....... : :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ λέω να πας μια βόλτα στη δικιά σου γειτονιά πρώτα και αν δεν ευχαριστηθείς τότε να ψάξεις και παραπέρα. Είναι κρίμα να έχεις τη λύση κάτω απ'τη μύτη σου και να τρέχεις στο κέντρο ή οπουδήποτε αλλού.

Τυχαία μπήκα σε ένα κατάστημα στη γειτονιά της μαμάς μου και τα βρήκα όλα και μου άρεσαν πάρα πολύ (και σε πολύ καλές τιμές επίσης).

 

Ekabn είμαι κοντά στο μετρο του Ν.Κόσμου οποτε δεν έχω προβλήμα μετακινήσεων :) Ευχαριστώ για την συμβουλή απλά κάνω έρευνα αγοράς και φυσικά συμβουλεύομαι τα μέλη του φόρουμ που έχουν ψάξει ήδη και λέω και εγώ την γνώμη μου..έχω ψάξει ήδη την περιοχη μου και δεν είδα κάτι που να μου τραβίξει την προσοχή οποτε αναγκαστικά κοιτάω και τα κοντινα μου μέρη..αν έχεις και εσυ κάποια καλή πρόταση θα χαιρόμουν να την ακούσω :D

Link to comment
Share on other sites

Natassa-b,

Τι ωράριο έχουν? Κλείνεις ραντεβού?

Μήπως είδες να έχει σετ για την εποχή που το θέλω (Οκτώμβριο)?

Η τιμή που αναφέρεις είναι κανονική ή λόγο εποχής εκπτώσεων?

Όλο ερωτησείς είμαι....... : :D

 

Επειδή είναι βιοτεχνία ειναι ανοιχτα σχεδόν κάθε μέρα 9-9 αλλά για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων πάρε τηλ. πρώτα καλύτερα το πρωί για να είσαι σίγουρη..2109841468 ειναι.Εγώ δεν έκλεισα ραντεβού πήγα με τις ώρες καταστημάτων.έχει μεγάλη γκάμα απο καλοκαιρινά μέχρι και χειμωνιατικα ρουχαλάκια..τώρα στα αγορίστικα δεν έδωσα μεγάλη σημασία αλλα είδα αρκετα.οι τιμές απ ότι κατάλαβα είναι αυτες πάντα όχι λόγο εκπτώσεων αλλά λόγω χονδρικής αφου τα ρουχαλάκια ειναι δικής τους παραγωγής και άρα μπορούν να ριξουν το κόστος.Αν θες κάτι άλλο να ρωτήσεις και μπορώ να σε βοηθήσω μου λες :P όπως και αν έχεις και εσύ κάτι άλλο υπόψην σου :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Kelly26 είχες δίκιο πήγα ήδη στην βιοτεχνια που μου είπες (Εφ)και μου φάνηκαν πολύ καλόγουστα τα φορεματάκια και οι τιμές τέλεις!θα ξαναπάω μαζί με την νονα όμως για να τα δει και αυτή..

 

Mακάρι να βρεις αυτο που θες!με το καλό και η βάπτιση.Αν χρειαστεις κάτι άλλο μου λες :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...