Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΗΘΕΙΑ! ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ/ΑΠΟΡΙΕΣ...ΓΙΑΤΡΟΥ!


Recommended Posts

Μολις βγηκαν τα αποτελεσματα των εξετασεων μου για θρομβοφιλια. Μερικα βγηκαν φυσιολογικα (Leiden, R2, prothrombin, ApoB). Αλλα ομως δινουν τιμες για τις οποιες δεν ειναι σιγουρος ο αγγειολογος που βλεπω αν εχω θρομβοφιλια ή οχι!

 

-PAI-1 : 4G/4G

-ACE: γονοτυπος με deletion-insertion

-factor XIII : ετεροζυγος γονοτυπος

 

Γνωριζει καμμια σας τι σημαινουν αυτα τα κινεζικα????

 

Επισης, μηπως ξερει καμμια σας εναν καλο ΑΙΜΟΤΟΛΟΓΟ

στην Αθηνα, να τα δει να τελειωνουμε? Δεν θελω να παω κουτουρου σε οποιον βρω...

 

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μολις βγηκαν τα αποτελεσματα των εξετασεων μου για θρομβοφιλια. Μερικα βγηκαν φυσιολογικα (Leiden, R2, prothrombin, ApoB). Αλλα ομως δινουν τιμες για τις οποιες δεν ειναι σιγουρος ο αγγειολογος που βλεπω αν εχω θρομβοφιλια ή οχι!

 

-PAI-1 : 4G/4G

-ACE: γονοτυπος με deletion-insertion

-factor XIII : ετεροζυγος γονοτυπος

 

Γνωριζει καμμια σας τι σημαινουν αυτα τα κινεζικα????

 

Επισης, μηπως ξερει καμμια σας εναν καλο ΑΙΜΟΤΟΛΟΓΟ

στην Αθηνα, να τα δει να τελειωνουμε? Δεν θελω να παω κουτουρου σε οποιον βρω...

 

 

Ευχαριστω πολυ.

Λιζάκι καλησπέρα και καλό υπόλοιπο κορίτσι μου.

Δεν ξέρω που έκανες τις εξετάσεις και σε ποιόν αγγειολόγο πηγαίνεις, αλλά στο Αρεταίειο ο υπεύθυνος του αιματολογικού είναι ο κ. Οικονόμου ο οποίος είναι πολύ αναλυτικός, αρκεί να έχει χρόνο να σε δεί.

Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του τηλ. και να κλείσεις ένα ραντεβού, για να πάς με τις εξετάσεις σου. Επίσης, μπορείς να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου μήπως γνωρίζει κάποιον για να βγάλεις και εσύ μια άκρη, χωρίς άγχος και αγωνία για το τι συμβαίνει.

Αν και εγώ είμαι θρομβοφιλική και το ανακάλυψα προς το τέλος της 2ης εγκυμοσύνης μου, δεν θυμάμαι καθόλου τα αποτέλεσματα ποιά ήταν, για να σε βοηθήσω.

Απο TA αποτελέσματα του παράγοντα VIII όμως, που αναφέρουν για ετερόζυγο γονότυπο, υποψιάζομαι πώς κάτι υπάρχει σε θρομβοφιλία και μάλιστα γεννετικό, δηλ. στο DNA σου.

Ξέρω πώς δεν ήταν κατατοπιστική η απάντηση μου, αλλά μόλις βρώ κάτι πιο τεκμηριωμένο, θα σε ενημερώσω καλύτερα, χωρίς "αν" και αμφιβολίες.

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκαν τα αποτελεσματα των εξετασεων μου για θρομβοφιλια. Μερικα βγηκαν φυσιολογικα (Leiden, R2, prothrombin, ApoB). Αλλα ομως δινουν τιμες για τις οποιες δεν ειναι σιγουρος ο αγγειολογος που βλεπω αν εχω θρομβοφιλια ή οχι!

 

-PAI-1 : 4G/4G

-ACE: γονοτυπος με deletion-insertion

-factor XIII : ετεροζυγος γονοτυπος

 

Γνωριζει καμμια σας τι σημαινουν αυτα τα κινεζικα????

 

Επισης, μηπως ξερει καμμια σας εναν καλο ΑΙΜΟΤΟΛΟΓΟ

στην Αθηνα, να τα δει να τελειωνουμε? Δεν θελω να παω κουτουρου σε οποιον βρω...

 

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Στην Αθηνα ξερω τον Χατζη στο Μητερα. ειναι πολυ καλος αλλά πολυ ακριβός. εμενα για θρομβοελαστογραμμα μου πηρε 310 ευρω. τον άλλαξα λογω κοστους και πηγα στον Αναγνωστου και αυτός του Μητερα. παιρνει 100 ευρώ. και από αυτόν εμεινα ευχαριστημενη. διαλεγεις και παιρνεις. τηλ στο Μητερα 210 6869000 και ζητα οποιον θες ή το τηλ τους και συννενοήσου. εμενα και οι 2 με ειχαν δει στο ιδιωτικό ιατρείο τους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια

Θα επικοινωνησω μαζι τους ωστε να δουν αρχικα ο,τι εχω στα χερια μου και μετα να δουμε. Δεν ξερω τι ειναι το θρομβοελαστογραμμα, πιστευα οτι εκανα ολες τις εξετασεις που υπηρχαν για θρομβοφιλια, αυτο ζητησα εκει που πηγα (πληρες πακετο/ελεγχο θρομβοφιλιας).

Τι να κανουμε ειναι σχετικα νεα ανακαλυψη των γιατρων, ακομα ψαχνονται...

Link to comment
Share on other sites

ο δικοσ μου αιματολογοσ ειναι ο ποζιοπουλοσ.ειναι πολυ καλοσ και αρκετα οικονομικοσ σε σχεση με κατι εξωφρενικεσ τιμεσ που ακουγονται...αν σε ενδιαφερει να σου στειλω p.m τα στοιχεια του.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...