Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκπληκτικος παιδοτοπος θεσσαλονικη!!


Recommended Posts

http://Www.playcorner.gr

ειναι ολοκαινουργιος και ειναι γεματος με playmobil.

Πεντακαθαρος,ανετος και πολυ ωραιο περιβαλλον.

Ειναι λιγο πριν απο το καινουργιο δημαρχειο αριστερα στο φαναρι. Περιοχη βας. Γεωργειου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


violin να σε ρωτησω κατι? περυσι στην εκθεση βιβλιου μας ειχαν μοιρασει διαφημιστικα αλλα μου εκανε εντυπωση που ανεφερε οτι υπαρχει μεσα και μαγαζι που πουλαει αυτα τα παιχνιδια, μηπως πρεπει να αγορασεις κατι προκειμενου να μπορεις και να παιξεις? η λειτουργει σαν κανονικος παιδοτοπος απλα μπορεις αν θες να αγορασεις και playmobil?

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε επισκεφτεί τον συγκεκριμένο παιδότοπο 4-5 φορές δεν έχει καμία

σχέση με άλλους παιδότοπους που προσωπικά τους θεωρώ κλειστοφοβικούς.

 

ultraviolet όντως έχει μαγαζί δίπλα αλλά δεν χρειάζεται να αγοράσεις παιχνίδια για να μπεις.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει ετσι οπως το θετεις sam, γιατι κι εμενα η ενσταση μου με τους παιδοτοπους ειναι αυτη ακριβως.. κλειστοφοβικοι.. αν ειναι οπως την αθηνας, που βλεπω στη διαφημιση στο αλτερ, τοτε αξιζει μια βολτα..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια είναι ο μόνος παιδότοπος που πάμε και εμείς. Δεν έχει φουσκωτά, τραμπολίνα και τέτοια. Έχει θεματικές γωνιές. Είναι με τραπεζάκια και καρεκλίτσες. Σε ένα σημείο έχει playmobil πειρατικό καράβι. Παραδίπλα αεροπλάνα κτλ. Έχει και μία γωνιά για μικρά παιδιά. Έχει και μια γωνιά που ζωγραφίζουνε. Βασικά ενθαρρύνει το ήσυχο παιχνίδι. Προσωπικά μου αρέσει πολύ.

Έχει ένα κατάστημα ακριβώς δίπλα που αν θέλεις αγοράζεις playmobil. Φυσικά και δεν είναι απαραίτητο να αγοράσεις. Τα παιδιά πληρώνουν 5? και σου φέρνουν τσουρεκάκι από τον αβέρωφ και χυμό.

Έχουμε να πάμε κανά δυο μήνες, αλλά δεν πιστεύω να άλλαξε τίποτα.

Κάνει και πάρτυ.

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,μηπως ξερετε καποιον παιδοτοπο στην ανατολικη θεσσαλονικη,κατα προτιμηση εξωτερικο(ανοιχτο) ή καποια καλη παιδικη χαρα?

Απέναντι από το κόσμος έχει έναν. Παιζώτοπος αν δεν κάνω λάθος. Είναι εξωτερικός. Έχει κάποια φουσκωτά και χώρο σαν παιδική χαρά. Εμείς παίξαμε ωραία εκεί (στην παιδική χαρά κυρίως)

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα στο συγκεκριμένο παιδότοπο πριν λίγες μέρες, καθώς είχα διαβάσει τα θετικά σχόλιάς σας, αλλά απογοητεύτηκα. Σίγουρα ο χώρος είναι πολύ καλός, καθαρός, προσφέρουν γιαουρτάκια και τσουρεκάκια στα παιδιά, αλλά δεν ακουγα καθόλου παιδικές φωνές. Καθε παιδάκι έπαιζε μόνο του με κάποιο παιχνίδι και δεν έπαιζαν καθόλου μεταξύ τους. Στους παιδότοπους νομίζω οτι τα παιδιά πηγαίνουν για να παίξουν με άλλα παιδάκια, να αποκτήσουν φίλους και οχι να παίζουν με παιχνίδια, νομίζω οτι τέτοια κάθε παιδί έχει πλέον σε μεγάλο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κορίτσια έχει κάνει κάποια πάρτυ στο playcorner?Τι τιμές χρεώνει?Είναι καλά?Θέλει η ξαδέρφη μου να κάνει πάρτυ και της είπα να περιμάνει να ακούσουμε πρώτα γνώμες από τα κορίτσια.Α!Και κάτι άλλο.Αν πας καθημερινή να παίξει το παιδί, ισχύουν ακόμα τα 5 ευρώ?Περιμένω σχόλια σας.Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Κορίτσια έχει κάνει κάποια πάρτυ στο playcorner?Τι τιμές χρεώνει?Είναι καλά?Θέλει η ξαδέρφη μου να κάνει πάρτυ και της είπα να περιμάνει να ακούσουμε πρώτα γνώμες από τα κορίτσια.Α!Και κάτι άλλο.Αν πας καθημερινή να παίξει το παιδί, ισχύουν ακόμα τα 5 ευρώ?Περιμένω σχόλια σας.Ευχαριστώ!!

 

Καλημέρα!

ενδιαφέρομαι & εγώ για γνώμες & τιμές.... pleaseeeee....!!!

Link to comment
Share on other sites

& επίσης & για τον "Ραπουνζέλ" στα Κωνστ/κα....

καμιά μανούλα (ή & πατερούλης) που να έχει άποψη ???

 

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.rapunzel.gr%2F&h=5AQBZkg57

στειλτε τους μηνυμα ή παρε τηλ, θα σου δωσουν ολες τις πληροφο,εμεις ετσι ειχαμε κανει!για μενα ειναι απο τους καλυτερους χωρους!εχω παει πολλες φορες με τα παιδακια της ξαδερφης μου εχουμε μεινει ευχαριστ!!!:lol::lol:

http://www.rapunzel.gr

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

& επίσης & για τον "Ραπουνζέλ" στα Κωνστ/κα....

καμιά μανούλα (ή & πατερούλης) που να έχει άποψη ???

 

 

Καλημέρα Eli μου. Πριν λίγο καιρό κάναμε πάρτυ γενεθλίων του μικρού μας στο Rapunzel. Μείναμε ευχαριστημένοι σε γενικές γραμμές, αλλά έχουμε πάει και πολλές φορές στον παιδότοπο οπότε ξέραμε τι παίζει. Δεν είμαι απόλυτα σίγουρη αλλά νομίζω οτι 7 ή 9 ευρώ μας πήρε για το κάθε άτομο γιατί δεν είχε προσφορά στυλ στα 50 άτομα τόσα ευρώ. Αν τα κάνεις χειμώνα χρεώνουν πιο ακριβά το απόγευμα Σαββάτου λόγω φόρτου.

Την τούρτα την παραγγέλνεις υποχρεωτικά από εκεί και ήταν ωραία και φρέσκια. Ο χώρος πεντακάθαρος τόσο στο καφέ όσο και στο playroom. Το σύστημά τους είναι να φέρνουν πιατέλες με τεσσάρων ειδών φαγητά ανά 4 άτομα και διαλέγεις εσύ μενού για παιδάκια. Εμείς ζητήσαμε και μας κάνανε ξεχωριστό πιάτο για τον κάθε ενήλικα. Και η τιμή συμπεριλαμβάνει ένα καφέ ή αναψυκτικό για τον καθένα (δε συμπεριλαμβάνεται μπύρα και αλκοολούχα). Κλόουν ή διασκεδαστή δεν πήραμε, ούτε φωτογράφο ή βιντεοσκόπιση αν και μπορείς κατόπιν προσυνεννόησης. Οι κοπέλες που απασχολούσαν τα μωρά δεν τα πολυκατάφεραν με το δικό μου γιο με αποτέλεσμα να τον κυνηγάμε εμείς όλη την ώρα (σε αντίθεση με άλλους παιδοτόπους που του δείχνουν μεγαλύτερη προσοχή) αλλά αυτό είναι λίγο υποκειμενικό νομίζω γιατί στα πιο ήσυχα παιδάκια δεν είχαν πρόβλημα. Μπορώ να πω οτι μείναμε αρκετά ευχαριστημένοι και το συστήνω σαν μία αξιοπρεπή και όμορφη επιλογή.

Think Different
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα jst & σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

& εμένα μου φάνηκε πολύ αξιοπρεπής ο χώρος... τους έστειλα & Mail, οπότε περιμένω απάντηση & θα πάω & απο εκεί...

να σε ρωτήσω όμως & κάτι άλλο? ανάλογα με την ηλικία διαλέγεις για το πάρτυ τον παιδότοπο ή την ντίσκο? & οι χώροι (γιατί δεν έχω πάει ποτέ είναι ισόγειο καφέ-παιδότοπος & όροφος αίθουσα εκδηλώσεων-ντίσκο?

ευχαριστώ & πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι η ντίσκο είναι στον πάνω όροφο. Ο παιδότοπος είναι στο ισόγειο μαζί με το καφέ και τώρα τους καλοκαιρινούς μήνες και έξω. Μπορείς, με το ρίσκο βέβαια του καιρού, να κλείσεις και τον εξωτερικό χώρο αν και μέσα ο κλιματισμός είναι πολύ ικανοποιητικός. Πάνω δεν έχω ανέβει ποτέ να σου πω την αλήθεια, δεν έτυχε...

Think Different
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Τολμίσαμε για πρώτη φορά σε παιδότοπο και πήγαμε στο playcorner, δίπλα στο πάρκο των Ευζόνων. Η μικρή, 12 1/2 μηνών, πέρασε υπέροχα, έπαιξε πολύ με τα άλλα παιδάκια, ήμασταν συνέχεια δίπλα της (λόγο ηλικίας και ανασφάλειας). Είναι ένας πολύ ευχάριστος χώρος με πλέιμομπίλ, ξύλινα και κουκλόσπιτα, όχι φουσκωτά. Και βρήκαμε εύκολα παρκάρισμα (Τρίτη απόγευμα). Λέμε να την πηγαίνουμε κάθε βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Έχει ανοίξει πλέον και άλλος τέτοιος παιδότοπος με playmobil. Στη Σοφούλη είναι. Είναι βέβαια πιο μικρός, αλλά και πιο ήσυχος. Εμείς πάμε συχνά. Με βολεύει πολύ εκεί. Legend toys λέγεται.

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...