Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

sos, μέγεθος κολυμπήθρας για στολισμό


ngeo23

Recommended Posts

καλημέρα σ όλους.σώστε με!

μήπως ξέρει κανείς πόσο μέγεθος έχει μια κολυμπήθρα γιατι πηρα τουλια να τη στολισω και δεν ξέρω;;;;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω σίγουρα αλλά πιστέβω αν κάνεις κάτι γύρω στο 1.30 και υπολογίσεις και 25 πόντους σε κάθε πλευρά να πέφτει πιστεύω θα φτάνει. Μη σε πάρω και στο λαιμό μου όμως, μπορεί να γράψει κάποια που να ξέρει σίγουρα... xrysalis;; vera;;

Link to comment
Share on other sites

μονο 1.30;;;το γύρω γύρω;;;δεν είναι λίγο μικρό;;;αχ τι θα κάνω!μου φαίνεται γελοίο να ρωτήσω στην εκκλησία...τι να πω!

ευχαριστώ πάντως

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Α, γύρω γύρω θα το κάνεις;;; Θεώρησα πως θα έκανες το μισό και θα το έδενες στα χερούλια... Έχεις δει κάπου τι περίπου θα κάνεις; Για γύρω γύρω υπολόγισε το διπλάσιο απ᾽ότι σου είπα...

 

 

16tg8.jpg

 

Κάτι τέτοιο έλεγα, έχει μακριά πλαϊνά αυτό βέβαια, ίδιο μήκος με το γύρω στην κολυμπήθρα, αλλά δε νομίζω να πέφτω πολύ έξω στη γενική ιδέα...

Μην απελπίζεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι εχω κρατήσει το τούλι το δικό μας απο τη βάφτιση θα το μετρήσω οταν πάω σπίτι και θα σου απαντήσω αύριο.

http://i279.photobucket.com/albums/kk152/antoula/21-09-2008011.jpg

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μην ντρεπεσαι να ρωτησεις στην εκκλησια.Πρωτον ξερουν ακριβως ποσο ειναι και δευτερον ειναι συνηθισμενοι γιατι ολοι τους ρωτανε...Παντως νομιζω οτι ειναι 1,5 ή 2 μετρα συνηθως...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και διαφορα μεγεθη κολυμπηθρας

εγω πηρα την εκκλησια και μου ειχαν πει 90 (μισο). Μου ειχε φανει λιγο. εγω ειχα φτιαξει ηδη στο 1,30, ειχα παρει και κορδελες και την εδεσα και περισευε στα πλαινα, μια χαρα ηταν

για ολοκληρη θα κανεις 2 μισα?

ρωτα το νεωκορο να σου πει χωρις καμια ντροπη!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη κολυμπήθρα είανι 2 με περίπου περίμετρο, και υψος στουσ 80 πόντους. Για πλέδα θα υπολογίζεις περισσότερο φυσικά. Αν θες να κάνει καμπύλη μπροστά επίσης περισσότερο.

.png
Link to comment
Share on other sites

evoulita σ ευχαριστω. αρχικά τη έκανα περίπου 3 μέτρα και μου φάνημε με το μάτι πολύ μεγάλη. μόλις ολοκληρωθούν θα προσπαθήσω να βρω ακρη και να ανεβάσω photos. Είμαι και την πληροφορικής τρομάρα μου...

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα!

Μόλις μέτρησα την αποξηραμένη μου γιρλάντα για την κολυμπήθρα

μου την έφτιαξε ο ανθοπώλης, για την μισή κολυμπήθρα.........95 cm με τους φιόγκούς στο τελείιωμα.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

μονο 1.30;;;το γύρω γύρω;;;δεν είναι λίγο μικρό;;;αχ τι θα κάνω!μου φαίνεται γελοίο να ρωτήσω στην εκκλησία...τι να πω!

ευχαριστώ πάντως

 

καλέ πάνε αύριο να ανάψεις ένα κεράκι στην εκκλησία που θα κάνεις τη βάπτιση

και ρώτα πόσο είναι το μέγεθος,τι ντρέπεσαι?

Μη νομίζεις πιθανόν να μην είσαι η πρώτη που το ρωτάει. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια μου, εγώ ρώτησα τον παπά τι μέγεθος είναι η κολυμπήθρα και μου είπε... κανονική:shock::D Του είπα να ρωτήσω τον νεοκώρο και μου είπαν ότι δεν έχουν... κεντρικότατη εκκλησία στο Μπουρνάζι... Αν φτιάξω 2μέτρα περίμετρο θα είμαι εντάξει ή θα γίνω ρεζίλι;

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν θέλω να σας το χαλάσω αλλά πριν ρωτήσετε το μέγεθος της κολυμπήθρας ρωτήστε αν επιτρέπουν τον στολισμό γιατί έχουν απαγορευτεί στις περισσότερες εκκλησίες όλα αυτά. Ας πούμε στον Αγ. Νικόλαο στην Γλυφάδα δεν μας αφήνουν να βάλουμε τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουτε κ μας μας αφησαν.. κ γενικοτερα σε οσες βαφτισεις εχω παει τα τελευται α2 χρονια δεν αφηνουν.. οποτε η σωστη ερωτηση ειναι αν θα σας αφησουν.. γιατι εμεις στη βαφτιση του γιου μου τσαμπα το σκασαμε το κατοσταρι στον ανθοπωλη..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει τη μέρα που έκλεισα ημερομηνία και μου είπε ότι επιτρέπεται. Το μέγεθος το ρώτησα όταν του πήγα το χαρτί και μου είπε να τους πεις "κανονικό":grin:, ξέρουν αυτοί... Δεν του είπα βέβαια ότι θέλω να το κάνω μόνη μου...

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια βαπτιστήκαμε κι εμείς! Τη γιρλάντα την έφτιαξα 1,70 και έπεσε ακριβώς! Είμαι πολύ περήφανη για την κατασκευή μου γιατί ήταν ακριβώς αυτό που είχα φανταστεί και δεν υπήρχε περίπτωση να το βρω έτοιμο. Συν ότι άκουσα τα καλύτερα σχόλια!

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...