Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ


koufetaki

Recommended Posts

φυσικα και περιμενα καποια στιγμη να ακουσω απο το παλικαρι μου το γνωστο μαμα θελω μηχανακι....για να πηγαινω στο σχολειο....μετα απο συζητηση με τον πατερα του αποφασισαμε οτι δεν θελουμε να τον επιτρεψουμε να παρει και γι αυτο σκεφτηκαμε να του πουμε φυσικα ολα τα αρνητικα μιας μηχανης και τα θετικα ενος αυτοκινητου σκεφτηκαμε για αυτα τα ηλεκτρικα που εχουν χαμηλες ταχυτητες και δεν χρειαζονται διπλωμα αυτοκινητου αλλα μονο μηχανης,και η ερωτηση μου ειναι η εξης!ξερει κανενας μοντελα και τιμες?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το ψαχναμε και εμεις για τα παιδια αλλα μας φανηκε ακριβο και οχι τοσο ασφαλες. μοντελο AIXAM A.741 τιμη 8.600.Το ειχε στην τηλεοραση μια πρωινη εκπομπη.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και περιμενα καποια στιγμη να ακουσω απο το παλικαρι μου το γνωστο μαμα θελω μηχανακι....για να πηγαινω στο σχολειο....μετα απο συζητηση με τον πατερα του αποφασισαμε οτι δεν θελουμε να τον επιτρεψουμε να παρει και γι αυτο σκεφτηκαμε να του πουμε φυσικα ολα τα αρνητικα μιας μηχανης και τα θετικα ενος αυτοκινητου σκεφτηκαμε για αυτα τα ηλεκτρικα που εχουν χαμηλες ταχυτητες και δεν χρειαζονται διπλωμα αυτοκινητου αλλα μονο μηχανης,και η ερωτηση μου ειναι η εξης!ξερει κανενας μοντελα και τιμες?

 

Προσωπικά θεωρω λάθος κινηση και το μηχανακι και το αυτοκινητο για ενα παιδι που ακομα πηγαινει σχολειο.Ποσο χρονων ειναι ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και περιμενα καποια στιγμη να ακουσω απο το παλικαρι μου το γνωστο μαμα θελω μηχανακι....για να πηγαινω στο σχολειο....μετα απο συζητηση με τον πατερα του αποφασισαμε οτι δεν θελουμε να τον επιτρεψουμε να παρει και γι αυτο σκεφτηκαμε να του πουμε φυσικα ολα τα αρνητικα μιας μηχανης και τα θετικα ενος αυτοκινητου σκεφτηκαμε για αυτα τα ηλεκτρικα που εχουν χαμηλες ταχυτητες και δεν χρειαζονται διπλωμα αυτοκινητου αλλα μονο μηχανης,και η ερωτηση μου ειναι η εξης!ξερει κανενας μοντελα και τιμες?

 

 

πιστεύω ότι το δεν θα επιτρέψουμε μπορεί να κάνει μεγαλύτερο κακό.

θα πάω λίγο στην δική μου εφηβεία και δυστυχώς τα παιδιά που δεν τα επέτρεπαν πέρναν δανεικά μηχανάκια από φίλους χωρίς διπλώματα, χωρίς προφυλάξεις ίσα ίσα για να βγάλουν το γούστο τους...

εγώ στη θέση σου θα του μιλούσα για τα πάντα όσο αναφορά το μηχανάκι και μετά αν έβλεπα ότι επιμένει θα τον πήγαινα σε μια σχολή να ενημερωθεί για θέματα ασφάλειας και θα του έπερνα δικό του μηχανάκι...

τι ηλικία έχει ο μικρός ?

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας!του χρονου τον χειμωνα θα ειναι 17χρ.γτ προυποθεση σε ολο αυτο ειναι να δουλεψει το καλοκαιρι και να βγαλει μονος του το διπλωμα για το μηχανακι αυτα που λεει η dalia θελουμε να αποφυγουμε θυμαμε εναν γειτωνα μου που βγηκε εξω απο το μπαλκονι στο σπιτι του στον τριτο οροφο κι φωναζε στους γονεις του οτι αν δεν του παρουν μηχανακι θα πεσει δεν υπαρχει περιπτωση να οδηγηση χωρις διπλωμα γτ εγω δεν το κανα?και εχω τρακαρη ξενο μηχανακι στα 17 μου και εψαχνα να βρω λεφτα για να το φτιαξω οχι διπλα διπλα με το παιδι και θα το καθηστερουμε οσο γινετε και φυσικα η διαδρομη που θα κανει θα ειναι μεχρι το σχολειο τον πρωτο καιρο.......δεν το ξερει αυτο τωρα βεβαια αλλα αυφου εκει παταει θα το χρησιμοποιησουμε και αυτο.τωρα οντος 8500χιλιαρικα ειναι πολλα βρε παιδακι μου κατι αλλο?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας!του χρονου τον χειμωνα θα ειναι 17χρ.γτ προυποθεση σε ολο αυτο ειναι να δουλεψει το καλοκαιρι και να βγαλει μονος του το διπλωμα για το μηχανακι αυτα που λεει η dalia θελουμε να αποφυγουμε θυμαμε εναν γειτωνα μου που βγηκε εξω απο το μπαλκονι στο σπιτι του στον τριτο οροφο κι φωναζε στους γονεις του οτι αν δεν του παρουν μηχανακι θα πεσει δεν υπαρχει περιπτωση να οδηγηση χωρις διπλωμα γτ εγω δεν το κανα?και εχω τρακαρη ξενο μηχανακι στα 17 μου και εψαχνα να βρω λεφτα για να το φτιαξω οχι διπλα διπλα με το παιδι και θα το καθηστερουμε οσο γινετε και φυσικα η διαδρομη που θα κανει θα ειναι μεχρι το σχολειο τον πρωτο καιρο.......δεν το ξερει αυτο τωρα βεβαια αλλα αυφου εκει παταει θα το χρησιμοποιησουμε και αυτο.τωρα οντος 8500χιλιαρικα ειναι πολλα βρε παιδακι μου κατι αλλο?

Aπο οτι ξερω δεν υπαρχει κατι αλλο.Να σου πω περασα και εγω αυτο το σταδειο μου ζηταγε και μενα ο γιος μου,πηρε οταν εκλεισε τα 17 με διπλωμα για 50 αρι.Το βασικο ειναι οι παρεες του αν εχουν μηχανακι θα παρει και αυτος οτι και να του λετε.

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι ξερω δεν υπαρχει κατι αλλο.Να σου πω περασα και εγω αυτο το σταδειο μου ζηταγε και μενα ο γιος μου,πηρε οταν εκλεισε τα 17 με διπλωμα για 50 αρι.Το βασικο ειναι οι παρεες του αν εχουν μηχανακι θα παρει και αυτος οτι και να του λετε.

τελικα πηρε μηχανακι?τι εκανε ο δικος σου?μεχρι στιγμη δεν εχει κανενας απο την παρεα του μηχανακι ολοι στο θελω να παρω ειναι!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Nαι πηρε το κρατησε περιπου δυο χρονια ολο αυτο το διαστημα ημουν στη τσιτα γιατι στην αρχη το επαιρνε μονο στο σχολειο σιγα σιγα ομως το επαιρνε και για βολτα.Λοιπον και επεσε και χτυπησε και αυτος εκει.Εκλεισε τα 18 το πουλησε και πηρε αυτοκινητο.Αν μπορεις καθηστερησε το οσο σε περνει τα παιδια σε αυτη την ηλικια κανουν βλακειες και αφου δεν εχουν και οι φιλοι του εχεις και ενα πατημα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι πηρε το κρατησε περιπου δυο χρονια ολο αυτο το διαστημα ημουν στη τσιτα γιατι στην αρχη το επαιρνε μονο στο σχολειο σιγα σιγα ομως το επαιρνε και για βολτα.Λοιπον και επεσε και χτυπησε και αυτος εκει.Εκλεισε τα 18 το πουλησε και πηρε αυτοκινητο.Αν μπορεις καθηστερησε το οσο σε περνει τα παιδια σε αυτη την ηλικια κανουν βλακειες και αφου δεν εχουν και οι φιλοι του εχεις και ενα πατημα.

τωρα ειδα το μυνημα σου σμαρτακι.........θα του το τρεναρουμε οσο μας περνει δεν βλεπω αλλη λυση.τι τραβηξες κι εσυ!!!!εδω με το ποδηλατο παει στην προπονηση και φοβαμε τι ειναι αυτος ο παρορμητισμος στην εφηβια μωρε κοριτσια.καλα εχουν δημητρα τα παιδακια σου ακομη αλλα ενα ανχος λογικο ειναι να το χεις απο τωρα!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...