Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οικογενειακο αυτοκινητο


Recommended Posts

Ψαχνουμε για αγορα νεου αυτοκινητου και εχουμε 3 αιτηματα σαν στανταρ.

Πισω ζωνες :lol: μεγαααλο μπορμπαγκαζ:D και καλη τιμη :wink:.

Για πειτε ιδεες?

 

Ποιο εχετε? Σας βολευει με τα παιδια ? Και αν ναι ή οχι γιατι?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαταρχήν δεν το έχουμε

ψάχνετε αν κατάλαβα καλά ένα sw ή mpv

προτάσεις-ιδέες scoda octavia sw ή hyundai matrix ή scoda roomster

σου έγραψα τα πιο οικονομικά οι τιμές τους κυμαίνονται από 12.000-15.000ευρώ.

Aν αυξήσεις την τιμή θα σου κάνουμε άλλες προτάσεις.

 

Καλό είναι αν δεν υπάρχει στον στάνταρ εξοπλισμό να ζητηθεί ως extra το

σύστημα προστασίας παιδιών isofix.

 

Y.Σ κι όχι δεν έχω ιδέα από αυτά ο σύζυγος είπε να στα γράψω.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

σου έγραψα τα πιο οικονομικά οι τιμές τους κυμαίνονται από 12.000-15.000ευρώ.

Aν αυξήσεις την τιμή θα σου κάνουμε άλλες προτάσεις.

.

 

Για καντε :-D (παιζει και η αποσυρση οποτε...)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι αν δεν υπάρχει στον στάνταρ εξοπλισμό να ζητηθεί ως extra το

σύστημα προστασίας παιδιών isofix.

.

 

τι ειναι αυτο?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μόλις παραγγείλαμε το kia ceed XL το station. Τεράστιο μπορμπαγκάζ (534ml εάν ξέρεις από αυτά),είναι full extra, 6 αερόσακους (βασικό), 7 χρόνια εγγυήση και δωρεάν σέρβισ, ωραίο σχέδιο (υποκειμενικό είναι αυτό έτσι) και η τιμή του 16300 τελική. Όταν θα μας έρθει θα σου πω εάν μας βολέψει- αν και από το Peugeot106 σίγουρα θα μας βολέψει απίστευτα αυτό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εντάξει αυτά έιναι υποκειμενικά εγώ Peugeut έχω και τώρα που σκέφτομαι να αγοράσω καινούριο πάλι για CItroen θα κοιτάξω δηλαδή πάλλι γαλλίκο και ας μου λένε όλοι ότι τα συστήματα τους τα ηλεκτρονικά είναι προβληματικά κτλ.Είχα περάσει και απο ιταλικά Lancia & fiat αλλά τελικά κατέληξα ότι για ταξίδια και με παιδί το καλύτερο είναι πάντα ο Γάλλος (προσωπική άποψη παιδία πάντα):-PΟπότε δες και το Citroen C4:!:

Πρίν απο λίγο καιρό είχαμε δει και το Ford Focus καλό άνετοι χώροι πολλά extra αλλά εντάξει εμένα δεν μου έκανε κλικ.Τελικά το πήρε ο αδερφός μου.Α ένα ένα μου έρχονται και το Toyota Auris είδαμε άλλα είναι λίγο τσιμπημένο και με το 206 δεν έχει και τεράστια διαφορά στους χώρους όποτε το ξέχασαμε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τεράστιο μπορμπαγκάζ (534ml εάν ξέρεις από αυτά),

Χτυπησες φλεβα τωρα :lol::lol:

 

αν και από το Peugeot106 σίγουρα θα μας βολέψει απίστευτα αυτό!

Επειδη εχω προσπαθησει να βαλω το καροτσι μας σε 106 .... θα σωθεις.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία για να απαντήσω. Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Εσείς που έχετε παιδιά, έχετε 1 ή 2 αυτοκίνητα στην οικογένεια;

 

1 αλλα θα πιστευω οταν υπαρχουν παιδια τα 2 δεν ειναι πολυτελεια

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Hyanday και Kia δεν τα θεωρώ τόσο ασφαλή...

δεν το λέω εγώ ο σύζηγος το λέει χα χα χα χα που έχει και μια εμπειρία σε αυτοκίνητα...

Εσεις τι τουτου εχετε αν επιτρεπεις καλο μου? Βολευει με το παιδι (καροτσια, τσουμπλεκια κλπ)?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

εμείς πήραμε το dacia- renault Logan, είναι 7θέσιο. οταν ρίξεις τις τελευταίες θέσεις γίενται ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ πορ-μπαγκαζ. το καλοκαίρι εκτός από βαλίτσες και παιχνίδια χώρεσαν 2 παιδικά ποδηλατάκια. το ενα τρίκυκλο και το άλλο κανονικο με τις βοηθητικές!!!!!!

να φανταστείς την έχω ξαπλώσει να την αλλάξω στο πορ-μπαγκαζ.

το αγοράσαμε από μιχαλακοπούλου, ?12.000

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

1 αλλα θα πιστευω οταν υπαρχουν παιδια τα 2 δεν ειναι πολυτελεια

 

Κι εγώ αυτό νομίζω, είμαι λίγο εξαρτημένη απ'το αυτοκίνητο γενικά και νομίζω ότι θα με φόβιζε να έχω μωρό, να τύχει κάτι και να μη μπορώ να πάω ανά πάσα στιγμή όπου θέλω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμείς πήραμε το dacia- renault Logan, είναι 7θέσιο. οταν ρίξεις τις τελευταίες θέσεις γίενται ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ πορ-μπαγκαζ. το καλοκαίρι εκτός από βαλίτσες και παιχνίδια χώρεσαν 2 παιδικά ποδηλατάκια. το ενα τρίκυκλο και το άλλο κανονικο με τις βοηθητικές!!!!!!

να φανταστείς την έχω ξαπλώσει να την αλλάξω στο πορ-μπαγκαζ.

το αγοράσαμε από μιχαλακοπούλου, ?12.000

 

καλη η renault? Αυτο που λες δεν το βρηκα. βρηκα ομως το scenic . Καπως ετσι ειναι?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις σκεφτομαστε για αυτοκινητο και προσανατολιζομαστε το πεζω 3008. Αλλα αυτες οι δοσεις καθε μηνα θηλια στο λαιμο ειναι....:confused:

 

εμεις πλεον ΠΡΕΠΕΙ. τα παιδια ειναι 2 και η ζωνη ασφαλειας (εκτος οδηγου) 1. Αρα επιβαλλετε. Και λογω αποσυρσης και λογω οτι δεν αλλαζουμε αυτοκινητο συχνα (το corolaki που εχουμε ειναι του 89 - το λατρεεεεευω αυτο το αμαξι το λατρευω) ...παμε βουρ για καινουργιο. :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ..

Πολυ ενδιαφερον το θεμα .Και μεις ψαχνουμε γι αυτοκινητο οποτε περιμενουμε τις αποψεις σας!!

ΤΑ ΚΙΑ δεν τα κοιταξα καθολου.Μπαινω να τα δω τωρα.Παντως προς το ηθνδαι προσανατολιζομαστε αφου και ειναι αρκετα οικονομικα και βλεπω οτι τα προτιμουν πλεον πολλοι.

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλη η renault? Αυτο που λες δεν το βρηκα. βρηκα ομως το scenic . Καπως ετσι ειναι?

 

οχι καμία σχέση

πιο ωραίο!

http://www2.diariomotor.com/imagenes/dacia_logan_break_5.jpg

Dacia Logan MCV

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=27&ct=17&artid=4502928&enthDate=18022009

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως προς το ηθνδαι προσανατολιζομαστε αφου και ειναι αρκετα οικονομικα και βλεπω οτι τα προτιμουν πλεον πολλοι.

 

διορθωσε το να καταλαβουμε να το δουμε και εμεις :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το renault scenic και είναι απίστευτο από χώρους, εννοώντας το πορτ παγκάζ αλλά και εσωτερικά έχει απίστευτα λειτουργικά ντουλαπάκια παντού ( όλο το πάτωμα έχει ντουλαπάκια ), είναι τόσο μεγάλο που εμείς με ένα παιδί δεν το γεμίζουμε ποτέ. Πάντως με διάφορα αυτής της κατηγορίας που έχουν φίλοι μας δεν συγκρίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε το Skoda Octavia 5 εδω και 3 χρονια και ειμαστε αρκετα ευχαριστημενοι.. Παντως διαθετει ολα τα χαρακτηριστικα που ζητας (ζωνες πισω για τρια ατομα - τεραστιοο πορτμπαγκαζ - οικονομικοτατο για την κατηγορια του)...

 

Μεχρι στιγμης δε μας εχει βγαλει καμια ζημια και ολα οκ.. Ειναι οικογενειακο αυτοκινητο...

 

Πολλοι κολλανε επειδη η "Skoda" δεν τους κανει κλικ σαν μαρκα, αλλα φτιαχνονται πλεον απο την VW που δεν ειναι τυχαια εταιρεια...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλοι κολλανε επειδη η "Skoda" δεν τους κανει κλικ σαν μαρκα, αλλα φτιαχνονται πλεον απο την VW που δεν ειναι τυχαια εταιρεια...

και νομιζω ιδιο κινητηρα με τα Audi?

Ποιο μοντελο εχετε?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Το KIA ceed είναι πολύ ωραίο αμάξι και βγήκε το καλύτερο του είδους του το 2008. Έχει 5 αστέρια κάτι που τώρα που έχουμε παιδί πρέπει να το κοιτάμε και 6 αερόσακους. Επειδή είναι μικρό όμως σχετικά το μπορμπαγκάζ, προτιμήσαμε το station που πάντα μου άρεσαν να πω την αλήθεια και είναι και full έκδοση-έχει τα πάντα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...