Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ????


Recommended Posts

Καλημέρα φιλη μου. εγω θα σου προτεινω να χρησιμοποιείς οποσδήποτε αντιλιακη προσωπου 50+, και εννοειται παντα καπελο και γυαλιά. εγω διανυω την 26η εβδομάδα, και δεν κανω βημα χωρις αντιλιακή και καπελο. Επισης οταν φοραω πουχα εξωπλατα ή ραντάκι παντα εχω στην τσαντα μου αντιλική σωματος. το βραδυ και το μασημερι μετά το ντους βαζω σε ολο το σωμα κρεμα σωματος fissan mama για ενυδάτωση και προστασια απο τις ραγαδες. δεν ειναι ακριβή περιπου 8 ευρω, και πολυ πολυ καλη. οσο για την βαζελινη οι γιατροι την εχουν ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ως παράγωγο του πετρελαίου. δεν χρειαζεται να δωσεις ια περιουσια. στα φαρμακεια εχει μεγαλη ποικιλία σε κρέμες και μαλιστα σε πολυ καλες τιμέ. καλή συνεχεις))

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις


κοριτσια καλησπερα!

 

ειμαι νεο μελος και στον τριτο μηνα της εγκυμοσυνης!!! και εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με τις κρεμες προσωπου! δεν εχω ρωτησει ακομα τον γιατρο μου και ειχα απορια σχετικα με το αν μπορουμε να φοραμε οτι καλλυντικα χρησιμοποιουσαμε πριν ή πρεπει να το γυρισουμε σε φυτικα μονο! και αν ναι εχετε καποια μαρκα που να ειναι 100% φυτικα να προτεινετε γιατι δεν ξερω καμια να μην εχει καθολου χημικα συστατικα!

 

ευχαριστω!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

100% φυτικά είναι τα weleda. Γερμανικά με όλες τις πιστοποιήσεις. Τα βρίσκεις μόνο σε βιολογικά μαζαγιά και είναι ακριβούτσικα. Εγώ τα είχα πάρει απο σάιτ του εξωτερικού.

Μια θεωρία που είχα ακούσει. Ότι ξεπλένεται (σαμπουάν, αφρόλουτρο κτλ.) ας είναι οτι εταιρεία θέλουμε. Οτι μένει (κρέμα σώματος, προσώπου κτλ) το περιορίζουμε όσο μπορούμε και χρησιμοποιούμε βιολογικά, φυτικά κτλ

Όχι στα αιθέρια έλαια!! Όταν πήγα να πάρω αντιλιακή ο φαρμακοποιός μπου πρότεινε τις γαλλικές εταιρείες. Η Apivita χρησιμοποιεί πολλά αιθέρια έλαια. Ελπίζω να βοήθησα!!

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω πρέπει να αποφύγεις ό,τι έχει μέσα ρετινόλη και σακυλικικό οξύ. Δηλαδή όχι αντιγηραντικά και κατά της ακμής. Εμένα η γυναικολόγος μου είχε πει ότι όλες οι απλές ενυδατικές επιτρέπονται. Φυτική είναι η Lavera. Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα και φτιάχνω μόνη κρέμα για τις ραγάδες, την παλιά γνωστή κηραλοιφή, με κερί αγνό μέλισσας και ελαιόλαδο. Αν θές μπορώ να σου δώσω την συνταγή, κάνει τρομερή δουλειά,στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έβαζα βαζελίνη... Είναι πανεύκολη. Και με βάση αυτή την συνταγή, έκανα πριν λίγες μέρες κρέμα προσώπου με κερί και αμυγδαλέλαιο. Είναι πολύ ενυδατικές, αλλά δεν μυρίζουν ωραία όπως αυτές του εμπορίου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσον αφορά τις ραγάδες: κι εγώ το έψαχνα πάρα πολύ, διάβαζα. ρωτούσα φίλες φαρμακοποιούς, για φυτικές για φτηνές κ.τ.λ κ.τ.λ Ξέρεις τι μου είπε ο γιατρός μου όταν τον ρώτησα??? Πριν προλάβω να ολοκληρώσω είπε: "VASELINE INTENSIVE CARE" ! Στα "μα" "μου" τα δικά μου το επανέλαβε και είπε οτι αν είναι να κάνω ραγάδες θα κάνω κι ότι αν βοηθάει στην ψυχολογία μου το να είναι 100% φυτικό ή ακριβό, τότε ας το πάρω. Δηλ. όλα είναι θέμα το πως θα νιώσεις εσύ καλύτερα.

 

Γενικότερα όλες οι κρέμες προσώπου μένουν σε πολύ επιφανειακές στιβάδες του δέρματος και δεν παιρνάνε στο αίμα για να βλάψουν το έμβρυο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι ακριβώς, και ορισμένοι γιατροί, όσο παράδοξο και αν ακούγεται σε κάποιους αυτό, ούτε το αλάνθαστο έχουν, αλλά και ούτε ιδιαίτερα ενημερωμένοι θεωρώ πως είναι.

Καλύτερα να ψαχνόμαστε απο κάθε πλευρά και να μην αφήνουμε τίποτα στην τύχη, σφαιρική ενημέρωση, πρόληψη, και προπαντός, οχι πανικός!

 

Πειράματα που έγιναν με εγκεφαλικά κύτταρα ποντικών έδειξαν ότι η επαφή με μια χημική ουσία, η οποία περιέχεται σε πολλά προϊόντα που χρησιμοποιούμε

καθημερινά, εμποδίζει την ανάπτυξη των νευρικών κυττάρων.

 

Πρόκειται για τη χημική ουσία methylisothiazolinone (ΜΙΤ), η οποία ανήκει σε μια ομάδα ουσιών, που ονομάζονται βιοκτόνα και χρησιμοποιείται ευρέως σε κρέμες χειρός,βαφές μαλλιών κι άλλα καλλυντικά (για να αποθηκεύονται για μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς να αναπτύσσονται βακτήρια),ενώ ανάμεσα στα άλλα χρησιμοποιείται σε εργοστάσια παραγωγής χρωμάτων, κόλλας, καθώς και σε βιομηχανικά συστήματα ψύξης νερού για να σκοτώνει τα μικρόβια.

 

«Δεν γνωρίζουμε εάν η μακρόχρονη έκθεση σε προϊόντα που περιέχουν ΜΙΤ είναι επικίνδυνη. Δεν μπορώ να πω ότι τα προϊόντα που περιέχουν ΜΙΤ είναι ασφαλή,

αλλά ούτε ότι δεν είναι. Υπάρχει εξαιρετικά λίγη πληροφόρηση σχετικά με το τι μπορούν να κάνουν αυτές οι ουσίες κι ανησυχώ γιατί δεν έχουν γίνει τα κατάλληλα πειράματα. Απαιτούνται ακόμη και επιδημιολογικές έρευνες, όπου θα πρέπει να

μελετηθούν άνθρωποι με αυτισμό κι άλλες νευρολογικές ασθένειες, ώστε να αποκαλυφθεί εάν υπάρχει κάποια σχέση με την έκθεση του εμβρύου στη χημική αυτή ουσία». Αυτή είναι η δήλωση του καθηγητή Νευροβιολογίας στην Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου του Πίτσμπουργκ, Elia

Aizenman.

ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΜΕ ΜΙΤ

 

ΠΛΑΚΕΣ ΣΑΠΟΥΝΙΟΥ

- Camay Bar Soap

- Dove Soap Bar with 1/4 Moisturizing Lotion

- Oil of Olay Bar Soap for Soft Moisturized Skin

 

BODY BATHS

- Vaseline Intensive Care Foaming Creme Bath, Botanical Garden

- Vaseline Intensive Care Moisturizing Bath and Body Oil

- Vaseline Intensive Care Moisturizing Bath Beads Enriched with Aloe

- Vaseline Intensive Care Moisturizing Bath Beads, Peaceful Orchard

- Vaseline Intensive Care Moisturizing Bath Beads, Petal Soft

- Vaseline Intensive Care Moisturizing Bath Beads, Vitamin E

- Vaseline Intensive Care Soft Petal Foaming Creme Bath

 

ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΑ

- Dove Sensitive Skin Moisturizing Body Wash, New

- Dove Ultra Moisturizing Body Wash

- Vaseline Intensive Care Moisturizing Body Wash

 

ΜΑΛΑΚΤΙΚΕΣ ΚΡΕΜΕΣ ΜΑΛΛΙΩΝ

- Clairol Herbal Essences Conditioner-Fine/Limp Hair

- Clairol Intensive Blends Moisturizing Conditioner for Normal Hair

- Clairol Intensive Blends Nourishing Creme Leave-In for All Hair Types

- Clairol Intensive Blends Protecting Conditioner for Colored/Permed Hair

- Clairol Intensive Blends Replenishing Conditioner for Dry/Damaged Hair

- Pantene Pro V Color Revival Conditioner

- Pantene Pro V Constant Care Conditioner

- Pantene Pro V Deep Hydrating Treatment

- Pantene Pro V Detangle Light Spray Conditioner

- Pantene Pro V Essentials Hair Revival Cream

- Pantene Pro V Essentials Instant Hair Quencher

- Pantene Pro V Hydrating Curls Conditioner

- Pantene Pro V Sheer Volume Conditioner

- Pantene Pro V Smooth & Sleek Conditioner

- Pantene Pro V: Provitamin Daily Treatment & Conditioner-Fine Hair

- Pantene Pro-V: Provitamin Daily Treatment Conditioner-Dry Hair

- Pantene Progressive Treatment Crθme Conditioner

- Salon Selectives Conditioner Type M Moisturizing

- Salon Selectives Conditioner Type P Protective

- Vidal Sassoon Conditioning Rinse-Stylists Choice

 

HAIR STYLING

- Clairol 3 in 1 Mousse Maximum Hold

- Loreal Pumping Curls for Curly Hair

- Pantene Pro V Ready, Set, Curl Reviving Treatment

- Pantene Pro V: (Alcohol Free) Styling Mousse Extra

- Vidal Sassoon Alcohol Free Styling Gel Extra Hold

- Vidal Sassoon Alcohol Free Styling Mousse Extra Body

 

ΣΑΜΠΟΥΑΝ

- Clairol Herbal Essences Intensive Blends Replenishing Shampoo

- Clairol Herbal Essences Shampoo-Fine/Limp Hair

- Clairol Herbal Essences Shampoo-Normal Hair

- Clairol Intensive Blends Moisturizing Shampoo for Normal Hair

- Clairol Intensive Blends Shampoo Protecting For Colored/Permed Hair

- Pantene Pro V Classically Clean Shampoo

- Pantene Pro V Essentials, Daily Strengthening Complex-1

- Pantene Pro V Essentials, Daily Strengthening Complex-2

- Pantene Pro V Hydrating Curls Shampoo

- Pantene Pro V Purity Clarifying Shampoo

- Pantene Pro V Shampoo, Hydrating Curls

- Pantene Pro V Sheer Volume Shampoo

- Pantene Pro V Smooth & Sleek Shampoo

- Salon Selectives Botanical Blends Shampoo: Aloe

- Salon Selectives Shampoo Level 1: Frequent Use

- Salon Selectives Shampoo Level 4: Extra Moisturizing

- Salon Selectives Shampoo Level 5 Regular-Normal

 

ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΕΣ

Aquafresh All Tartar Control Toothpaste

Aquafresh Multi Action Whitening Toothpaste

Aquafresh Sensitive Toothpaste

Aquafresh Striped Gel Whitening Toothpaste

Aquafresh Toothpaste

Aquafresh Whitening Toothpaste With Fluoride

Colgate Baking Soda & Peroxide w/ Tartar Control Clean Mint Toothpaste

Colgate Baking Soda & Peroxide w/ Tartar Control Whitening Toothpaste

Colgate Kids Looney Tunes Upright Toothpaste

Colgate Tartar Control Whitening Mint Toothpaste

Colgate Toothpaste, Regular

Colgate Total Toothpaste

Colgate Total Toothpaste, Fresh Stripe

Crest MultiCare Whitening Fluoride Anticavity Toothpaste, Fresh Mint

Crest Anticavity Toothpaste, Icy Mint Striped

Crest Baking Soda & Peroxide Whitening with Tartar Protection

Crest Cavity Protection Cool Mint Gel

Crest Cavity Protection Icy Mint Stripe Toothpaste

Crest Cavity Protection Icy Mint Toothpaste

Crest Cavity Protection Regular Toothpaste

Crest Cavity Protection Sesame Street Toothpaste

Crest Cool Mint Gel Toothpaste

Crest Extra Whitening w/Tartar Protection Clean Mint Gel Toothpaste

Crest Extra Whitening with Tartar Protection Toothpaste

Crest Kids Cavity Protection Fluoride Anticavity Toothpaste

Crest Multi Care Toothpaste, Cool Mint Gel

Crest Multi Care Toothpaste, Fresh Mint Gel

Crest MultiCare Fluoride Anticavity Toothpaste, Cool Mint

Crest Rejuvenating Effects Fluoride Anticavity Toothpaste

Crest Sensitivity Protection Mild Mint Paste

Crest Tartar Control Fresh Mint Gel Toothpaste

Crest Tartar Control Smooth Mint Gel Toothpaste

Crest Tartar Control Toothpaste, Regular

Crest Tartar Control Whitening Plus Scope, Cool Peppermint Gel

Crest Tartar Control Whitening Plus Scope, Minty Fresh Gel

Crest Tartar Protection Fluoride Anticavity Toothpaste, Fresh Mint Gel

Crest Whitening Toothpaste Plus Scope, Cool Peppermint

Crest Whitening Toothpaste Plus Scope, Minty Fresh Striped

Sensodyne Anticavity Toothpaste for Sensitive Teeth with Baking Soda

Sensodyne Anticavity Toothpaste for Sensitive Teeth with Fluoride, Cool Gel

Sensodyne Anticavity Toothpaste for Sensitive Teeth, Fresh Mint

Sensodyne Extra Whitening Toothpaste

Sensodyne Toothpaste for Sensitive Teeth, Tartar Control Plus Whitening

 

συνεχίζεται...

http: //householdproducts.nlm.nih.gov/cgi-bin/household

 

 

Επίσης: http://www.primal-health.com/blog/2011/06/08/methylisothiazolinone-or-mit/

 

----------------------

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η βαζελινη δεν κανει γιατι σχετιζεται με το πετρελαιο ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!!!!!!!!

Εμενα ο γιατρος μου μου ειπε ν ατην χρησιμοποιω κανονικα και αυτην βαζω!!!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο γιατρος μου μου ειπε ν ατην χρησιμοποιω κανονικα και αυτην βαζω!!!!

Προς θεου δεν κρινω καμια κοπελα για τις επιλογες της ενημερωτικα το ειπα μιας και το εχω διαβασει και μου το εχει πει και ο γιατρος μου.Μην παρεξηγηθω κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

Προς θεου δεν κρινω καμια κοπελα για τις επιλογες της ενημερωτικα το ειπα μιας και το εχω διαβασει και μου το εχει πει και ο γιατρος μου.Μην παρεξηγηθω κοριτσια!

Καλε δεν ειπαμε τιποτα...:cool::cool: απλα τι μας ειπαν και εμας οι γιατροι μας λεμε

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

https://www.foreverliving.com/retail/shop/shopping.do?task=viewProductDetail&itemCode=280 εγω φωραω αυτην στο προσωπο κ λογο θηλαμσου πλεων εχω σταρφη στα φυσικα Sonya® Aloe Balancing Cream

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ο γιατρός μου από την πρώτη φορά μου είχε πει από καλλυντικά ότι θέλω(μάσκαρα, κραγιόν , μολύβια κ.α), επίσης και μανό δεν υπάρχει πρόβλημα...Ποτέ καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης βαφή μαλλιών ,ούτε δηθεν φυτική. Τέλος μου είπε να επιλέξω (απο το 1ο τρίμηνο) μια κρέμα για ραγάδες της επιλογής μου απο ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ή βαζελίνη. Του είπα πως η βαζελίνη είναι καθαρό παράγωγο πετρελαίου και ως εκ τούτου δε μου πάει η καρδιά ,τότε μου απάντησε μήπως οι υπόλοιπες κρέμες τι περιέχουν ? και εν πάση περιπτώση μου λέει για πολλές κοπέλες υπάρχει και το οικονομικό οπότε ότι βολέψει τον καθένα.

Εγώ έπειδή πάντα ψάχνομαι με καλλυντικά και τέτοια δεν μου πέρασε καν από το μυαλό η βαζελίνη...Πήρα την Prevenstria της frezyderm από το φαρμακείο η οποία απορροφάται σχετικά γρήγορα και μυρίζει ωραία . Ωστόσο επειδή την χρησιμοποιούσα στο πρώτο τρίμηνο όπου ήμουν μονίμως με εμετούς τώρα δεν μπορώ ούτε να την πλησιάσω, όχι να την μυρίσω κιόλας..... κι έτσι θα πάρω μάλλον αγνό παρθένο αμυγδαλέλαιο...

[

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την Prevenstria της frezyderm από το φαρμακείο η οποία απορροφάται σχετικά γρήγορα και μυρίζει ωραία . Ωστόσο επειδή την χρησιμοποιούσα στο πρώτο τρίμηνο όπου ήμουν μονίμως με εμετούς τώρα δεν μπορώ ούτε να την πλησιάσω, όχι να την μυρίσω κιόλας..... κι έτσι θα πάρω μάλλον αγνό παρθένο αμυγδαλέλαιο...

 

Την έχει προτείνει γυναικολόγος σε φίλη μου.

Πολύ καλή αλλά απο τον 5ο μήνα όχι νωρίτερα.

Πάντως εγώ έβαζα την παιδική βαζελίνη FISSAN. Αν το ήξερα θα χρησιμοποιούσαν της FREZYDERM.

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά το θέμα νομίζω έχει εξαντληθεί σε άλλα θέματα για εμάς που είμαστε σε προχωρημένη κύηση, οι νέες μπορείτε να κάνετε και μια αναζήτηση και να διαβάσετε όλες τις απόψεις, μη λέμε τα ίδια διαρκώς.

 

Ηθελα μόνο να προσθέσω κάτι, προσοχή κ α ι στα ξεβαφτικά, μεγάλη προσοχή κορίτσια. Να μην έχουν parabens και EDTA.

 

Σχετικά με το θέμα έκοψα όλα τα καλλυντικά από την αρχή της κύησης.

Ας ξαναγράψω όσα βάζω:

 

Χρησιμοποιώ μια βιολογική κρέμα της ALPHANOVA για το στήθος και παιδική βαζελίνη για την κοιλιά, και αυτές 2 φορές την εβδομάδα.

 

Εκανα μια φορά βαφή μαλλιών (θα ακολουθήσει σε κανένα μήνα και άλλη μια φορά) με χρωμογαλάκτωμα colourtouch στο κομμωτήριο

(το ενέκρινε και η φαρμακοποιός, είπε είναι καλύτερο από όλα τα σκευάσματα στα φαρμακεία).

Οχι δεν έχω κόλλημα με τη φαρμακοποιό αλλά τα έχει σπουδάσει, όπως κι γω εν μέρει, και την εμπιστεύομαι γιατί είναι φίλη (και οπατέρας της με μεγάλη εμπειρία) και τσεκαρισμένο ότι δε θα μου δώσιε κάτι για να πάρει τα χρήματα.

Τώρα αν κάνουμε και οι δυο λάθος...ε δε μπορώ να τα στείλω και στο Δημόκριτο, και η προφύλαξη έχει τα όρια της. Ο,τι καλύτερο μπορούμε κάνουμε.

 

Στο πρόσωπο βάφομαι όσο πιο σπάνια μπορώ κι αυτό με φυτικά καλλυντικά.

 

Ξεβάφομαι με το sensibio υγρό καθαρισμού ή με ένα υγρό του Κορρέ που το ενέκρινε η φαρμακοποιός για την κύηση ενώ δε με άφησε να βάλω τις γνωστές μάρκες.

 

Νύχια δεν βάφω, μόνο μια φορά τα ξέβαψα με πυκνό ασετόν, στην αρχή της κύησης (είχαμανό διαρκείας).

 

Τί άλλο βάζω χμμμ :roll: αυτά τα ολίγα.

 

Στο θηλασμό επειδή θα είναι καλοκαίρι θα κόψω και τις κρέμες σώματος, δεν τις αντέχω καθόλου και ίσως τότε αναζητήσω κάποιε κρέμα για τα μάτια. (της estee που χρησιμοποιώ ούτε κατά διάνοια δε τα βάζω στην κύηση)

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια κοιλια,γλουτους,μηρους και στηθος χρσιμοποιω τη fissan mama και στο υπολοιπο σωμα την τζονσον με αρωμα νυχτολουλουδο .Το μεικ απ απαγορευεται στην εγκυμοσυνη?Γιατι εγω χρησιμοποιω αυτο που εβαζα και πριν την εγκυμοσυνη δεν σκεφτηκα να ρωτησω το γιατρο μου.Βαφομαι πολυ σπανια ομως μπορει κι ενα μηνα να μην βαλω καθολου,

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια συνεχεια βαφομαι οταν βγαινω εξω.. ο γιατρος δεν μου απαγορευσε τιποτα ουτε τις βαφες μαλλιων παρα μονο στο πρωτο τριμηνο.....τωρα σε λιγο καιρο θα τα ξαναβαψω αλλα με φυτικη. δεν ξερω κοριτσια, ο καθενας λεει τα δικα του.....οποτε πιστευω οτι ειναι αναλογα το πως νιωθει καθε μια μας......χωρις βεβαια υπερβολες.

1zDup3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κ εμενα ο γιατρος μου ειπε να βαζω βαζελινη.μου εδωσε βεβαια κ την prevenstria ,η οποια ομως ειναι λιγο ακριβουτσικη. γενικα, δεν μου απαγορεψε τιποτα απλως ολα με μετρο μου ειπε.μονο βαφη μαλλιων ειπε να μην πολυχρησιμοποιω κ αν ειναι τοσο αναγκη να βαλω φυτικη.

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

https://www.foreverliving.com/retail/shop/shopping.do?task=viewProductDetail&itemCode=280 εγω φωραω αυτην στο προσωπο κ λογο θηλαμσου πλεων εχω σταρφη στα φυσικα Sonya® Aloe Balancing Cream

Μαμαλευτερακι, έχεις τσεκάρει τα συστατικά της κρέμας αυτής στο skindeep? Έχω την αίσθηση ότι περιέχει παράγωγα παραφίνης και διάφορα άλλα, μήπως να το κοιτάξεις? Τα συστατικά τα έχει στο pdf που παραθέτει κάτω από το όνομα και την περιγραφή της κρέμας.

 

Φυσικές κρέμες θα βρείτε στo iherb, lovelula, καθώς και στο alteyaorganics το οποίο έχει και τα πιο φυσικά προϊόντα, μέχρι και 99% βιολογικά!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κορίτσια καλημέρα,

είμαι καινούργια εδω και θα ήθελα κάποια κοπέλα να με βοηθήσει.

τι γνωμη έχετε για φυτική βαφή μαλλιών?

γνωρίζετε αν περνάει στο αίμα?

είμαι ξανθιά με μεγάλη μαυρη ρίζα και αν τα βαψω με φυτική θα ανοίξουν?

το έχει δοκιμάσει καμία?

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σου.ο δικος μου με αφησε μετα τον 4 μηνα κ τις φυτικες δεν τις δεχοταν γιατι μου ελεγε οτι δεν ειναι τοσο αθωες.σε αλλες ξερω οτι δεν αφηναν καθολου βαφη.

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μου είπε να κανω φυτική η ανταυγες. μεχρι τωρα εχω κανει 2 φορες ανταυγες αλλα επειδη σε 3 βδομαδες γενναω δεν εχω την υπομονη να παω κομμωτηριο τοσες ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...