Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επέμβαση κύστη όφρυδος.


Recommended Posts

Έχει προγραμματιστεί το χειρουργείο μας για τις 29-10-08.

 

Και για όσες δεν γνωρίζουν μιλάμε για το χειρουργείο του μικρού Γιαννάκη μου.

 

Το πως νοιώθω δεν χρειάζεται να σας το περιγράψω. Νομίζω πως δεν μπορώ κιόλας. Είμαι σίγουρη πως όλες καταλαβαίνετε τις αγωνίες μου και τις ανησυχίες μου ειδικά για αυτήν την ολική νάρκωση που απαιτεί η επέμβαση.

 

 

 

Ο Θεός μαζί μας.

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε καταλαβαίνω απόλυτα jodido μου γιατι και εμείς κάναμε μια επέμβαση στο κοριτσάκι μας οταν ήταν 11 μηνών(φραγμένος δακρυικός πόρος) και είχα το απίστευτο άγχος για τη νάρκωση.Όλα πήγαν καλά και η αναισθησιολόγος μας είχε πεί οτι σπανιότατα υπάρχουν επιπλοκές.

Ολα καλά θα πάνε, θα δείς.Καλή επιτυχία στο Γιαννάκη σου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13174xbqq6ttx38.jpg

 

jodido όλα θα πάνε καλά θα περάσει γρήγορα και θα είστε σπίτι σας με τον Γιαννάκη!!!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Ολα να πάνε καλά για τον μικρό σου!

Γρήγορα να επιστρέψετε σπιτάκι σας γεροί και δυνατοί!

 

Συγγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη - αν θες μου απαντας! - αλλά τι ακριβώς επέμβαση είναι αυτή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμεις θα κανουμε την ίδια επέμβαση τον αλλο μήνα κατα πάσα πιθανότητα. Εμας δεν μας είπαν για ολική νάρκωση αλλά για μέθη που είναι κάτι πιο ελαφρύ. Περαστικά και ευχομαι όλα να πάνε καλά!!!!

qLVMp3.png

 

 

jWhHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Ήμουν σίγουρη ότι θα με ανεβάζατε ψυχολογικά.

 

nea mamaka... πρόκειται για μια κύστη που βρίσκεται στο φρύδι του. Πρέπει να βγεί γιατί 1ον δεν έχει απορροφηθεί μέχρι τώρα άρα δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε και 2ον θα την αφαιρέσουμε γιατί πάντα υπάρχει η περίπτωση φλεγμονής η οποία μπορεί να επιρρεάσει το ματάκι του. Οπότε για να είμαστε σίγουροι την αφαιρούμε.

 

maria_... μου κάνει εντύπωση που σε εσάς είπανε ότι δεν χρειάζεται ολική νάρκωση. Έχω πάει σε πολλούς παιδοχειρούργους και όλοι τους είναι καθηγητές πανεπιστημίων και κανένας τους δεν ήταν σύμφωνος με την κατάσταση μέθης. Φυσικά σε όλους έκανα αυτή την ερώτηση αν δηλαδή η επέμβαση μπορει να γίνει χωρίς ολική νάρκωση και διαφώνησαν. Είναι απαραίτητη η ολική νάρκωση για τον λόγο ότι χρειάζονται το παιδί 45 λεπτά τελείως ακίνητο κάτι το οποίο η κατάσταση μέθης δεν διασφαλίζει.

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

jo μου γεια σου :D ξερεις ποσο σε νιωθω ετσι δεν ειναι!!! εμενα δεν μας εχουν παρει ακομα τηλεφωνο να μας πουνε ποτε περιμενουμε :( θα δεις που θα πανε ολα καλα κουκλα μου :D τα Γιαννακια μας μια χαρα θα τα πανε :D

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ !

ΓΙΑΝΝΗΣ 28/08/2004

ΧΡΙΣΤΙΝΑ 16/09/2006

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Ήμουν σίγουρη ότι θα με ανεβάζατε ψυχολογικά.

 

nea mamaka... πρόκειται για μια κύστη που βρίσκεται στο φρύδι του. Πρέπει να βγεί γιατί 1ον δεν έχει απορροφηθεί μέχρι τώρα άρα δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε και 2ον θα την αφαιρέσουμε γιατί πάντα υπάρχει η περίπτωση φλεγμονής η οποία μπορεί να επιρρεάσει το ματάκι του. Οπότε για να είμαστε σίγουροι την αφαιρούμε.

 

maria_... μου κάνει εντύπωση που σε εσάς είπανε ότι δεν χρειάζεται ολική νάρκωση. Έχω πάει σε πολλούς παιδοχειρούργους και όλοι τους είναι καθηγητές πανεπιστημίων και κανένας τους δεν ήταν σύμφωνος με την κατάσταση μέθης. Φυσικά σε όλους έκανα αυτή την ερώτηση αν δηλαδή η επέμβαση μπορει να γίνει χωρίς ολική νάρκωση και διαφώνησαν. Είναι απαραίτητη η ολική νάρκωση για τον λόγο ότι χρειάζονται το παιδί 45 λεπτά τελείως ακίνητο κάτι το οποίο η κατάσταση μέθης δεν διασφαλίζει.

για μεθη μας μιλησε η παιδιατρος και ο χειρουργος δεν εδωσε σαφη απαντηση. δεν επεμεινα και εγω γιατι τοτε ακομα το σκεφτομασταν. που θα την κανετε την επεμβαση; εμεις στο Αγια Σοφια μάλλον.

 

Πάντως μην αγχώνεσαι καθόλου! με όσους μίλησα μου είπαν οτι είναι μια επέμβαση ρουτίνας και οτι οι χειρουργοι στα παίδων έχουν κάνει άπειρες τέτοιες επεμβάσεις. Και με τη νάρκωση μια χαρά θα τα πάει ο γιός σου :wink: Ασε που εμεις θα χρειαστουμε αιθερες έξω απο το χειρουργείο παρά τα παιδιά μας που μια χαρά θα κοιμούνται και ούτε που θα καταλάβουν τί έγινε :lol:

qLVMp3.png

 

 

jWhHp2.png

Link to comment
Share on other sites

για μεθη μας μιλησε η παιδιατρος και ο χειρουργος δεν εδωσε σαφη απαντηση. δεν επεμεινα και εγω γιατι τοτε ακομα το σκεφτομασταν. που θα την κανετε την επεμβαση; εμεις στο Αγια Σοφια μάλλον.

 

Εμείς θα την κάνουμε στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξ/λης.

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει σύντομα καλά ο μικρός σας!

Περαστικούλια σας! Ελπίζω να μην έχετε κανενα πρόβλημα στο μέλλον!

Συγγνώμη αν σε έφερα σε δύσκολη θέση να μου εξηγήσεις τι είναι!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει σύντομα καλά ο μικρός σας!

Περαστικούλια σας! Ελπίζω να μην έχετε κανενα πρόβλημα στο μέλλον!

Συγγνώμη αν σε έφερα σε δύσκολη θέση να μου εξηγήσεις τι είναι!

 

Και φυσικά δεν με έφερες σε δύσκολη θέση. Ούτε να το σκέφτεσαι.

 

Εδώ είμαστε για να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας για τα πιτσιρίκια μας και να παρουσιάζουμε τις εμπειρίες μας. Μέσα απο τις εμπειρίες άλλων κοριτσιών έμαθα πολλά και χαίρομαι για αυτό.

 

Αν αυτό ήταν ένα θέμα με το οποίο δεν ένοιωθα άνετα, δεν θα το δημοσίευα.

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Αν και σου τα είπα και θα σου τα ξαναπώ, παρόλα αυτά θα σου τα γράψω κιόλας!

Ξέρω ότι ανησυχείς, αλλά δεν θέλω να φοβάσαι κοριτσι μου. Όλα θα πάνε καλά και μέσα σου το ξέρεις κι εσύ. Η αγωνία της μάνας δεν φευγει εύκολα, αλλά σκέψου ότι για τους γιατρούς αυτή η επέμβαση είναι κάτι το απλό σε σύγκριση με άλλες δυσκολοτερες. Το νοσοκομείο είναι Πανεπιστημιακό και θα είστε σε καλά χέρια!!!!

Πολλά πολλά φιλιά και όλα θα πάνε κατ'ευχήν γλυκιά μου φιλενάδα!!!!!!!!!!!!!!!!!Θα περάσει κι αυτό και θα ησυχάσετε!!!!!!!!!

 

Πολλές γλυκιές αγκαλιές σε σένα και το γλυκό μου αγοράκι!!!!!

 

1207927z6t2xwldd9.gif

 

1218623ofbhi4zqh5.gif

1365859p8cqtasrz1.gif

1682025lfgg3elmzy.gif

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...