Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι καινούργια στην παρέα και θέλω να πω την ιστορία μου και αν μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας και να με βοηθήσετε!πρίν 2,5 μήνες είχα μια παλλίνδομη κύηση όπου και κάναμε απόξεση στην 8η εβδομάδα :( .Μέτα από 2 μήνες και αφού είδα μια περίοδο,χωρίς να το περιμένουμε μιας και είχαμε μόνο μία επαφή χωρίς προφύλαξη,μαθαίνουμε ό'τι είμαι έγκυος!!!Το ξεκίνημα αυτής της εγκυμοσύνης είναι πολύ καλύτερο όπως μας είπε και η γιατρός μας με φυσιολογικές χοριακές και πολύ καλή προγεστερόνη,είδαμε και το σακουλάκι του στον πρώτο υπέρηχο αλλά προχθές το πρωί,στην έκτη βδομάδα,είδα στην τουαλέτα αρκετό αίμα και ένα μικρό κομμάτι αλλά δεν είχα καθόλου πόνο και από τότε τίποτα!ούτε αίμα,ούτε πόνο!βέβαια η γιατρός μου είπε ξάπλα μία βδομάδα μέχρι να πάμε στο ραντεβού μας αλλά εγώ έχω τρομάξει πάρα πολύ!νομίζω ό'τι δεν έχω πια συμπτώματα και το χάσαμε!!!έχει συμβεί σε κάποια και είχε καλή εξέλιξη;:?:

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα είμαι καινούργια στην παρέα και θέλω να πω την ιστορία μου και αν μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας και να με βοηθήσετε!πρίν 2,5 μήνες είχα μια παλλίνδομη κύηση όπου και κάναμε απόξεση στην 8η εβδομάδα :( .Μέτα από 2 μήνες και αφού είδα μια περίοδο,χωρίς να το περιμένουμε μιας και είχαμε μόνο μία επαφή χωρίς προφύλαξη,μαθαίνουμε ό'τι είμαι έγκυος!!!Το ξεκίνημα αυτής της εγκυμοσύνης είναι πολύ καλύτερο όπως μας είπε και η γιατρός μας με φυσιολογικές χοριακές και πολύ καλή προγεστερόνη,είδαμε και το σακουλάκι του στον πρώτο υπέρηχο αλλά προχθές το πρωί,στην έκτη βδομάδα,είδα στην τουαλέτα αρκετό αίμα και ένα μικρό κομμάτι αλλά δεν είχα καθόλου πόνο και από τότε τίποτα!ούτε αίμα,ούτε πόνο!βέβαια η γιατρός μου είπε ξάπλα μία βδομάδα μέχρι να πάμε στο ραντεβού μας αλλά εγώ έχω τρομάξει πάρα πολύ!νομίζω ό'τι δεν έχω πια συμπτώματα και το χάσαμε!!!έχει συμβεί σε κάποια και είχε καλή εξέλιξη;:?:

 

Κοριτσι μου ευχομαι καταρχην να σου πανε ολα καλα. Δεν εχω παρομοια περιπτωση να σου πω αλλα γιατι δεν πας σ'ενα νοσοκομειο; καλυτερα μην περιμενεις μεχρι το ραντεβου..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η γιατρός μου είπε να μείνω ξαπλωμένη και να πηγαίνω μόνο τουαλέτα και φοβάμαι να το ρισκάρω να βγώ!!άσε που μετά δεν θα μπορώ να γυρίσω σπίτι γιατί έχουμε πολλες σκάλες και όχι ασανσέρ...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορτιτσακι μου καταρχήν ψυχραιμία, κ κατά δεύτερον μεινε ξάπλα!

Χωρίς να έχω ιατρικές γνώσεις, νομίζω ότι το γεγονός ότι είχες αιμα μόνο για λίγο κ σταμάτησε ειναι πολυ καλό!

Μίλησε με τη γιατρό σου να σου δώσει προγεστερόνη, εαν δεν παίρνεις ήδη.

Σου εύχομαι τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστω για την απάντηση,να'σαι καλά!όλοι αυτό μου λένε αλλά θα με φάει η αγωνία μέχρι το ραντεβού και να δώ ο'τι είναι όλα καλά...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχην να εισαι 100% ηρεμη,να σκεφτεσαι μονο θετικα,να εισαι ξαπλωμενη συνεχεια και να κανεις οτι σου ειπε η γιατρος σου και ολα θα πανε καλα !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι καινούργια στην παρέα και θέλω να πω την ιστορία μου και αν μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας και να με βοηθήσετε!πρίν 2,5 μήνες είχα μια παλλίνδομη κύηση όπου και κάναμε απόξεση στην 8η εβδομάδα :( .Μέτα από 2 μήνες και αφού είδα μια περίοδο,χωρίς να το περιμένουμε μιας και είχαμε μόνο μία επαφή χωρίς προφύλαξη,μαθαίνουμε ό'τι είμαι έγκυος!!!Το ξεκίνημα αυτής της εγκυμοσύνης είναι πολύ καλύτερο όπως μας είπε και η γιατρός μας με φυσιολογικές χοριακές και πολύ καλή προγεστερόνη,είδαμε και το σακουλάκι του στον πρώτο υπέρηχο αλλά προχθές το πρωί,στην έκτη βδομάδα,είδα στην τουαλέτα αρκετό αίμα και ένα μικρό κομμάτι αλλά δεν είχα καθόλου πόνο και από τότε τίποτα!ούτε αίμα,ούτε πόνο!βέβαια η γιατρός μου είπε ξάπλα μία βδομάδα μέχρι να πάμε στο ραντεβού μας αλλά εγώ έχω τρομάξει πάρα πολύ!νομίζω ό'τι δεν έχω πια συμπτώματα και το χάσαμε!!!έχει συμβεί σε κάποια και είχε καλή εξέλιξη;:?:
ξερω ποσο δυσκολο ειννηαι,αυτη η αναμονη σε τρελαινει.Και γω ειμαι 10 εβδομαδων και χω πολυ εντονα πονακια και καθολου κεφι.κανε υπομονη να δεις μια χαρα ειναι το μωρο σου ολα θα πανε καλα.ειναι θετικο οτι σου σταματησε το αιμα.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!ναι,αυτή η αναμονή ειδικά δεν παλεύεται...εύχομαι όλα να πάνε καλά και για'σένα!

 

στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παθει ακριβως το ιδιο ειδα αιμα στη 13 εδομαδα.πηρα τη γιατρο να παω και μου ειπε κρεββατι,ξεκουραση και να σηκωνομαι μονο για τουαλετα.Ημουν χαλια δεν ηξερα αν το μωρο μου ηταν καλα και εκλαιγα ολη μερα.Ωσπου πηγα στο.γιατρο και ειδαμε οτι ολα ηταν καλα.Κανε υπομονη θα δεις και συ οτι ολα θα ναι καλα και θα ησυχασεις.Ισως κουραστηκες και επαθες μια μικρη αποκολληση

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!ομολογώ πως με ηρέμησες λίγο γιατί έχω ακόμα 2 μέρες αναμονή και έχω σκάσει...μακάρι να είναι έτσι και για μας και να το δούμε επιτέλους το εμβρυάκι μας! ;)

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα καφε για λιγες μερες, τιποτα δεν ηταν! Ετρεμα, νομιζα πως εχαςα το σπορι μου! Μαλιστα ξεκινησαν την εκτη εβδομαδα. Τωρα το μπουμπουκι κοιμαται μεσα σαν πουλακι :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μην ανησυχεις! Το επαθα εγω την 10η εβδομαδα και μου πε ο γιατρος ξαπλα μια εβδομαδα μεχρι να ρθεις. Δεν ειχε νοημα να κουνηθω και να προξενουσα ισως κι αλλη ζημια. Σου δωσε προγεστερονη? Αν οχι λογικα θα σου δωσει. Θα κανεις οτι σου πει. Θα μεινεις ξαπλωμενη. Εμενα μεχρι παπια μου φερανε απο την τρομαρα που πηραμε. Μια αποκολληση ηταν που εδεσε με τον καιρο. Ολα πηγαν καλα, εκατσα καποιο διαστημα στο κρεβατι και σηκωθηκα. Συμβαινει σε πολλες και θελει προσοχη κι ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγαμε λοιπόν σήμερα στην γιατρό μας μετά από 7 μέρες ξάπλα και αναμονή.Ηρέμησα επιτέλους γιατί ακούσαμε τον ομορφότερο ήχο του κόσμου,την καρδούλα του!!ήταν μια αποκόλληση τελικά που επουλώνεται σιγά σιγά και απλά πρέπει να προσέχω πολύ αλλά δεν χρειάζεται να είμαι ξάπλα!!είναι 5,3 χιλιοστά το φασόλι μας και ελπίζω να συνεχιστούν όλα καλά...εύχομαι σε όλες σας καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!!μόνο καλά νέα να ακούμε...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοπέλα μου όλα καλά! Κι εγώ ήθελα να σου πω ότι αν είναι για λίγο το αίμα συνήθως δεν είναι για κακό. Εγώ είχα αίμα για μία μέρα αλλά πάρα πάρα πολύ στην 11η εβδομάδα και τελικά τώρα έχω μια κόρη 3ετών! Αυτή η αγωνία στην εγκυμοσύνη να μην ξέρεις τι γίνεται μέσα σου δεν παλεύεται!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας...θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας το ανχος μου ....ειμαι εγκυος για δευτερη φορα μετα απο μια αποξεση που ειχα και μια αποβολη πολυ περιπετειωδης......ειμαι 5εβδομαδων και 5ημερων ολα ηταν καλα μεχρι σημερα......σηκωθηκα τ πρωι κατουρησα κ ειδα αιμα οχι πολυ κοκκινο αλλα ουτε κ πολυ σκουρο...πηγα κατευθειαν γιατρο οπου ειδαμε μια μεγαληηηηηη αποκολληση...μου ειπε ξαπλα 10μερες αλλα ηταν πολυ συγκρατημενος κ μ λεγε συνεχεια θα δουμε πως θα εξελιχτει ειμαι επιφυλακτικος

....λετε να παθω παλι τα ιδια????

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοπέλα μου,πόσο σε καταλαβαίνω!κάνε ό'τι σου είπε ο γιατρός σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά.Πιστεύω όπως μου είπε και η γιατρός μου ό'τι αν δεν πονάς και δεν δείς πολύ αίμα,έχεις ελπίδες!υπομονή και θετική σκέψη...περιμένουμε νέα σου!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ξαπλα απο χθες αλλα εχω καφε σεκαθε σκουπισμα....εχει συμβει σε καμια αποκολληση μεγαλη σε τοσο μικρο διαστημα εβδομαδων;;φοβαμαι τοσοοο πολυ....δενθελω να παειτιποτα στραβα αυτη την φορα....ειναι δυσκολο να δεσει μια μεγαλη αποκοληση σε λιγων βδομαδων σακο;;εχω αναγκη αποεμπειριες και απαντησεις.....

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ξαπλα απο χθες αλλα εχω καφε σεκαθε σκουπισμα....εχει συμβει σε καμια αποκολληση μεγαλη σε τοσο μικρο διαστημα εβδομαδων;;φοβαμαι τοσοοο πολυ....δενθελω να παειτιποτα στραβα αυτη την φορα....ειναι δυσκολο να δεσει μια μεγαλη αποκοληση σε λιγων βδομαδων σακο;;εχω αναγκη αποεμπειριες και απαντησεις.....

 

Εμενα μια φιλη μου, μια που εμαθε οτι ειναι εγκυος και μια που ειχε αιμοραγια.. ο γιατρος της εδωσε 50-50 για να το κρατησει.. Αυτο κρατησε περιπου 2 μηνες. Ηταν συνεχεια ξαπλα και τελικα ξανα κολησε ο σακος της και τωρα εχει εναν κοριτσαρο 2,5 ετων.. Να εισαι ηρεμη και να προσευχεσαι και ολα θα πανε καλα θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Gogo εστω και με αυτο που ειπες πηρα θαρρος.....μακαρι ρε κοριιτσια..μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας.....αλλα το κακο ειναι μου ειπε ο γιατρος οτι η αποκολληση ειναι μεγαλη κ ειμαστε κ μονο 5εβδομαδων και 6ημερων σημερα......την αλλη βδομαδα αν ειναι ολα καλαθαπαω να με ξαναδει να δει που βρισκεται η αποκολληση και να ακουσουμε καρδουλα....αν μας αξιωσει ο θεος!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν στην 5 βδομάδα και 5 μέρες οτάν είδα αίμα και κομμάτι,το αίμα ήταν αρκέτο και 2 μέρες ακόμα είχα καφέ στο σκούπισμα αλλά πήγα στον γιατρό μετά από 7 μέρες γιατί δεν έπρεπε να βγώ και μου είπε ό'τι φαίνεται να ήταν μεγάλη η αποκόλληση αλλά μέσα σε 7 μέρες είχε αρχίσει να επουλώνεται και να μικραίνει!Όπως είπα και πιο πάνω ακούσαμε καρδούλα και έχει ανάπτυχθεί κανονικά.Σίγουρα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά κάνε υπομονή και σου εύχομαι όλα να είναι τέλεια στο επόμενο ραντεβού σου!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Afro mou.....τι περασες κααι εσυ....χαιρομαι που ολα πηγαν καλα καιακουσατε και την καρδουλιτσα σας....ευχομαι μεχρι το τελος να ειστε υγιεις κκαι οι δυο κ ποτε ξανα αιματακι!μου δωσες θαρρος κ εσυ....το χρειαζομουν....εγω χθες σηκωθηκα 6,30 to πρωι να παω στην δδουλεια και κατουραω και βλεπω στην λεκανη μια σταγονα αιμα με πιανει πανικος....σκουπιζομαι κατευθειαν και γεμισε τ χαρτι αιμα δυο φορες.....απο τοτε εχω μονο καφε.....κ περνω utrogestan kai φολικο ....εσενα ποσο καιρο σου κρατησαν τα καφε;ειχες κακεσυ τα ιδια φαρμακα;διαβαζω εδω και για κατι ενεσεις....μηπως επρεπε να μουδωσει;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...