Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρεφονηπιακός Σταθμός Ν.Σμύρνη-Καλλιθέα?


Recommended Posts

Γεια σας,

Μένω Νέο Κόσμο πολύ κοντά σε Νέα Σμύρνη και Καλλιθέα. Από τον ερχόμενο Σεπτέμβρη που επιστρέφω στη δουλειά μου, σκέφτομαι να βάλω τον μικρό μου σε σταθμό. Τον Σεπτέμβρη θα είναι σχεδόν 14 μηνών.

Θα ήθελα απόψεις και εμπειρίες από βρεφονηπιακούς στις περιοχές που μ' ενδιαφέρουν.

Έχω ακούσει καλά λόγια για την "Άλκηστη" στη Ν. Σμύρνη αλλά θα ήθελα να έβλεπα κ προσφατες εμπειρίες από εκεί αν υπάρχουν γονείς που έχουν προτιμήσει τον συγκεκριμένο σταθμό ή κ άλλους εδώ κοντά.

Μέχρι το τέλος Μαϊου θέλω να έχω κάνει εγγραφή και ίσως κάνουμε την εβδομάδα προσαρμογής τον Ιούλιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή αρχή!Μένω Νέα Σμύρνη πίσω από το Άλσος.Προτείνω Άλκηστη καθώς έχω ακούσει τα καλύτερα από αρκετούς γείτονες και γνωστούς που έστελναν τα παιδάκια τους εκεί.Ο βρεφονηπιακός βρίσκεται στην Κωνσταντινουπόλεως ενώ ο παιδικός στην Σαράντα Εκκλησιών νομίζω.Εγώ τα δικά μου παιδιά τα έστειλα σε άλλο σταθμό , στον Αρλεκίνο ,λόγω διαφοράς στα δίδακτρα.Δεν σε καλύπτει όμως γιατί δεν είναι βρεφονηπιακός.Για την ιδιοκτήτρια της Άλκηστης , την κ.Ρένα εάν δεν κάνω λάθος , μου έχουν πει πολλά για τον επαγγελματισμό της και την αγάπη της για τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

ΑΝ θελεις και εισαι κοντα στην καλλιθεα μπορεις να πας στον ανεμομυλο στην καλλιθεα ειναι οικογενειακο περιβαλλον το εχει ενα ζευγαρι και ειναι πολυ εμπιστα παιδια και 20 χρονια στο χωρο δες και κρινε μονη σου......καλη τυχη....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...