Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι, μπορεις να χρησιμοποιησεις ελληνικη γραμματοσειρα :) .

 

 

Μινουλα ευχαριστω!ενω στην αρχη μου την επαιρνε καποια στιγμη που αλλαξα το layout μου εβγαζε τα γραμματα μικρα ορθογωνια,σαν να μην τα αναγνωριζει.Εχει να κανει το layout που χρησιμοποιω;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να ενημερωσω οτι παρελαβα επιτελους απο adams, τα ρουχαλακια ειναι πολυ ωραια και παρα μα παρα πολυ οικονομικα. Βεβαια η παραδοση καθηστερησε παρα πολυ 1ον επειδη εκανα παραγγελια στις 14 και εφυγαν απο εκει 27 και

2ον στην ACS το παρελαβαν στις 4 και μου το εφεραν 16

Αν τα αρθρησεις (οχι δεν βγαινει 11888)1 μηνας και κατι :roll:..................

Ευτυχως πηρα μονο καλοκαιρινα.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με ίντερνετ, αλλά εδώ και 3 ημέρες τα Glou και τα καταστήματα Puma έχουν βάλει στα πάντα 70% έκπτωση και έχουν και παιδικά παπούτσια, αλλά γίνεται πόλεμος! Εγώ δυστυχώς είχα ήδη αγοράσει 2 ζευγάρια λίγες ημέρες πριν με -50%.....

αχα μάλιστα,θα πάω και μέχρι τα glou,καταστήμα puma δεν έχουμε,πάντως όπου έχω πάει για ρούχα και παπούτσια για την μικρή,όλοι λένε τέλειωσαν,και πριν τις εκπτώσεις σιγά τα πράγματα που είχαν φέρει.μάλλον δεν φέρνουν ποσότητες όπως παλιά!!τώρα βγάζουν τα καλοκαιρινά,εγώ θέλω να ψωνίσω τον ιούνιο,θα πάω και δεν θα υπάρχει τίποτα!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω ψωνίσει αρκετές φορές από cheapsmells και επίσης αρώματα που χρησιμοποιούμε χρόοοοοονια και μια χαρά ίδια είναι και μια χαρά κρατάνε...

 

κοριτσι μηπως εσυ παρατηρησες αυτο που λεω με τις τιμες και αν πρεπει εμεις που εχουμε ευρω να βαζουμε παραγγελια σε ευρω?????

 

βασικα τωρα κανω συγκριση τιμων και ο καλυτερος συνδυασμος ειναι

 

tigi απο strawberry ή feelunique

burberry απο fragrancex

 

το 2ο καλυτερο με 5.20 ευρω επιπλεον ειναι και τα δυο μαζι απο cheapsmells

 

συνεχιζω τωρα κ με τα αλλα σαιτ της λιστας........ απλα ηθελα να τα παρω ολα απο ενα σαιτ να μην εχω 2 πληρωμες και 2 πακετα να αναμενω...... τι λετε κι εσεις???????????? αντε βοηθατεεεεεεεεεεεε

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λεει οτι ΔΕΝ θα πληρωσω customs duties (τελωνειο δηλαδη) αλλα λεει οτι πιθανον να πληρωσω sales tax που αποτι μπορω να καταλαβω λεει οτι εινια η διαφορα στο φπα... λεω εγω τωρα..... και προφανως δε θελω να πληρωσω παραπανω για να ερθει συστημενο, ετσι κι αλλιως τι θα κερδισω? παλι στη τυχη των ελτα θα πεσω....

 

 

 

γιουλη δηλαδη λες οτι δεν ειναι τα αυθεντικα αρωματα???? ενα Burberry θελω να παρω.......... εσυ παρατηρησες αυτο με τις τιμες???? τι να κανω να το βαλω σε ευρω ή σε λιρες??????

 

Τα αρώματα μύριζαν κανονικά, όπως έχω συνηθίζει αλλά δεν κρατούσαν, μέσα σε μια ώρα ήταν σαν να μην έβαλα άρωμα. Δεν ξέρω τι να πω, αυτό σημαίνει ότι δεν ήταν αυθεντικά ? Τα κουτιά τους πάντως φαινόταν σαν γνήσια, το μόνο που με έβαλε σε υποψίες είναι ότι ήρθαν χωρίς ζελατίνα γύρω από το κουτί. Τώρα για διαφορά τιμής δεν είχα παρατηρήσει κάτι, αλλά παρήγγειλα μετά το καλοκαίρι του 2010, δεν ξέρω αν τότε χρέωναν διαφορά ΦΠΑ τα αγγλικά site.

Εγώ από εδώ και πέρα αγορά μόνο από fragnancex, πολύ καλά πάντα. Αν πάρεις από εκεί θα προτιμούσα το tester, αν βέβαια είναι για σένα και όχι για δώρο, δεν έχει το κουτί του.

Link to comment
Share on other sites

ααααα κοριτσια το ιδιο ακριβως συμβαινει και με το Feelunique

σε λιρες 19.50 (19.5 χ 1.2 = 23.40)

σε ευρω 24.38

 

μηπως τελικα πρεπει να επιλεξει ο καθενας το νομισμα της χωρας του?????????

 

κουκλιτσα εγω προ ολιγων ημερων παρελαβα απο τσιπ σμελς

ολα οκ , αλλα παντα διαλεγω το νομισμα τους, δηλαδη τις λιρες συμφερει περισσοτερο, γιατι ο καθενας τους εχει διαφορετικο συναλλαγμα ενω με το δικο τους νομισμα κανει την μετατροπη το πευπαλ και συμφερει περισσοτερο

κατ εμε....

 

Εγώ πάντως έχω ψωνίσει αρκετές φορές από cheapsmells και επίσης αρώματα που χρησιμοποιούμε χρόοοοοονια και μια χαρά ίδια είναι και μια χαρά κρατάνε...

 

και εγω ποτε δεν ειχα προβλημα με τα αρωματα απο το τσιπσμελς...

και αγοραζω παντα το μπριτ της μπερμπερυ τεστερ οποτε το βρω και το σινεμα...

 

βρήκα σε τοπικό κατάστημα νούμερο 24 τελευταίο 28Ε,μάλλον δεν θα βρω φθηνότερο έ?

 

Προχτες τα βρηκα και εγω στην ιδια τιμη τα πουμα με δυο σκρατσ τα κοντα

και τα μποτακια στα 32ευρω

δεν νομιζω οτι θα βρω φθηνοτερα απο το εμπευ με τα μεταφορικα μεσα

 

Link to comment
Share on other sites

Τα αρώματα μύριζαν κανονικά, όπως έχω συνηθίζει αλλά δεν κρατούσαν, μέσα σε μια ώρα ήταν σαν να μην έβαλα άρωμα. Δεν ξέρω τι να πω, αυτό σημαίνει ότι δεν ήταν αυθεντικά ? Τα κουτιά τους πάντως φαινόταν σαν γνήσια, το μόνο που με έβαλε σε υποψίες είναι ότι ήρθαν χωρίς ζελατίνα γύρω από το κουτί. Τώρα για διαφορά τιμής δεν είχα παρατηρήσει κάτι, αλλά παρήγγειλα μετά το καλοκαίρι του 2010, δεν ξέρω αν τότε χρέωναν διαφορά ΦΠΑ τα αγγλικά site.

Εγώ από εδώ και πέρα αγορά μόνο από fragnancex, πολύ καλά πάντα. Αν πάρεις από εκεί θα προτιμούσα το tester, αν βέβαια είναι για σένα και όχι για δώρο, δεν έχει το κουτί του.

 

 

Εγω οτι εχω παραγγειλει που ΔΕΝ ηταν τεστερ εχει έρθει παντα κανονικα στην ζελατινα του....μονο τα τεστερ μου ερχονται ανοιχτα απο αυτους

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να ενημερωσω οτι παρελαβα επιτελους απο adams, τα ρουχαλακια ειναι πολυ ωραια και παρα μα παρα πολυ οικονομικα. Βεβαια η παραδοση καθηστερησε παρα πολυ 1ον επειδη εκανα παραγγελια στις 14 και εφυγαν απο εκει 27 και

2ον στην ACS το παρελαβαν στις 4 και μου το εφεραν 16

Αν τα αρθρησεις (οχι δεν βγαινει 11888)1 μηνας και κατι :roll:..................

Ευτυχως πηρα μονο καλοκαιρινα.:cool:

Τί μεταφορικά έχει για Ελλάδα;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γκρρρρ.... μόλις είδα ότι στη Πειραιώς (έχω την webuy) χρεώνεσαι και τέλος για αλλαγή νομίσματος για εκτός ευρωζώνης χώρα!!! 2% επί του ποσού με μέγιστη χρέωση 6 ευρώ!!! Έλεος!!!! Βρήκαν ψωμί και σε αυτό επειδή αυξήθηκαν οι ιντερνετικές αγορές!!! Ξέρετε αν το κάνουν και άλλες τράπεζες (π.χ. Κύπρου?)??? Τα έχω πάρει μιλάμε...

 

Η Eurobank παντως μεχρι προχθες που αγορασα κατι δεν το κάνει.....

Οψώμεθα για το μελλον....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω οτι εχω παραγγειλει που ΔΕΝ ηταν τεστερ εχει έρθει παντα κανονικα στην ζελατινα του....μονο τα τεστερ μου ερχονται ανοιχτα απο αυτους

 

Δεν ήταν tester αυτά που αγόρα από cheapsmells, ήταν κανονικά αρώματα και ήρθαν χωρίς ζελατίνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν tester αυτά που αγόρα από cheapsmells, ήταν κανονικά αρώματα και ήρθαν χωρίς ζελατίνα.

 

Τοτε επρεπε να παραπονεθεις μεσω μειλ και να τους πεις οτι θα τους τα στειλεις πισω ή οτι θα ακυρωσεις την πληρωμη σου....

 

Εγω δεν θα τα δεχομουν σε κουτι χωρις ζελατινα...

 

Link to comment
Share on other sites

κουκλιτσα εγω προ ολιγων ημερων παρελαβα απο τσιπ σμελς

ολα οκ , αλλα παντα διαλεγω το νομισμα τους, δηλαδη τις λιρες συμφερει περισσοτερο, γιατι ο καθενας τους εχει διαφορετικο συναλλαγμα ενω με το δικο τους νομισμα κανει την μετατροπη το πευπαλ και συμφερει περισσοτερο

κατ εμε....

 

 

 

εεεεεεεεμ εσενα περιμενα!!! :D:D:D

λεω δε μπορει! καποια θα εχει παρατησει τη διαφορα τιμης.....

 

πες λιγο τη γνωμη σου, να τα παρω και τα 2 απο cheapsmells και ας ειναι 5 ευρω ακριβοτερα στο συνολο ή να "μπλεξω" με 2 παραγγελιες απο Fragrancex , Feelunique ???????

 

επισης τα τεστερ αν ειχε στο αρωμα που θελω θα το εβγαζε στην αναζητηση ε???? γιατι στο cheapsmells δε βγαζει κανενα τεστερ γενικα.... ενω στο fragrancex το βγαζει αμεσως....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα

θελω να αγορασω το maclaren xlr και η πιο συμφερουσα τιμη που εχω βρει ειναι στο itasbaby.co.uk(238 λιρες). εχει παραγγειλει καποια απο εκει? να το εμπιστευτω?

στο Site δεν αναφερει ποιας χρονιας μοντελο ειναι, αλλα οταν τουσ εστειλα mail μου ειπαν οτι ειναι του 2011.

και κατισχετικο με τα καροτσια. εχει χρησιμοποιησει καμια τα silver cross?

σε reviews που εψαξα δεν ηταν και πολυ υψηλα τα νουμερα του, σε σχεση με το maclaren. ειμαι σε διλλημμα...

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικά έστειλα τον άντρα μου και τα πήρε τα πούμα,τα glou τίποτα δεν είχαν.

από 50Ε καλά είναι τα 28Ε.

 

Μια χαρα τα πηρες !! Εδω κοζανη τα περσινά σχεδια τα δινει 24ευρω , τα φετινα τα κοντα 28-30 με την εκπτωση λεει και τα ημιμποτα μποτακια τα εχει 38-40ευρω και τα δινει 32-34ευρω με την εκπτωση.....

 

ααα εχει και εκεινα με το φωτακι της πουμα...μεγαλη φαση τα παταει το νινι και αυτο φωτιζει ρυθμικα!

 

Link to comment
Share on other sites

Τοτε επρεπε να παραπονεθεις μεσω μειλ και να τους πεις οτι θα τους τα στειλεις πισω ή οτι θα ακυρωσεις την πληρωμη σου....

 

Εγω δεν θα τα δεχομουν σε κουτι χωρις ζελατινα...

 

Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν το έκανα όμως. Απλώς το cheapsmells δεν συμπεριλαμβάνεται πλέον στα site που θα ξανααγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

α δεν βρήκα με φωτάκια...

αυτά είναι άσπρα με ασημί γραμμές(αν και δεν μου αρέσουν τα άσπρα), νομίζω ότι είναι φετινό σχέδιο,μακάρι να είχα βρει φθηνότερο και περσινό.μια χαρά για άνοιξη και φθινόπωρο...στο επόμενο νούμερο 25,είχε ένα σωρό σχέδια...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν το έκανα όμως. Απλώς το cheapsmells δεν συμπεριλαμβάνεται πλέον στα site που θα ξανααγοράσω.

 

Και καλα θα κάνεις....και καλά εκανες και μας το ειπες!

Εγω παλι θα ξαναγοράσω γιατι ποτε δεν μου εστειλαν χωρις ζελατινα...

Ειδες διαφορετικες γνωμες για το ιδιο σαιτ...

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο αρωμα ψάχνεις βρε?

 

burberry weekend

θα παρω τα 50 μλ και βγαινει 32 ευρω μαζι με το κοντισιονερ.... καλα ειναι? τωρα που το ξανασκεφτομαι ακριβα μου φαινονται.........

 

το κοντισιονερ τα 200 μλ στο κομμωτηριο κοστιζει 13 ευρω......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και καλα θα κάνεις....και καλά εκανες και μας το ειπες!

Εγω παλι θα ξαναγοράσω γιατι ποτε δεν μου εστειλαν χωρις ζελατινα...

Ειδες διαφορετικες γνωμες για το ιδιο σαιτ...

 

μα κι εγω επειδη ελεγε η γιουλη οτι παρελαβε χωρις ζελατινα δισταζα να παρω απο κει... αλλα τελικα εψαξα σε οοολα τα σαιτ της λιστας και αυτοι εχουν το φθηνοτερο τοταλ!!!!!!!! παροτι χρεωνουν μεταφορικα....... αλλα μπορει να ετυχε με τα δυο συγκεκριμενα προιοντα που θελω εγω.........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τί μεταφορικά έχει για Ελλάδα;

 

εχει 10λιρες μεταφορικά αλλα μπορεις να βρεις και κουπονια για ποιο φτηνά στο συνολο

 

α δεν βρήκα με φωτάκια...

αυτά είναι άσπρα με ασημί γραμμές(αν και δεν μου αρέσουν τα άσπρα), νομίζω ότι είναι φετινό σχέδιο,μακάρι να είχα βρει φθηνότερο και περσινό.μια χαρά για άνοιξη και φθινόπωρο...στο επόμενο νούμερο 25,είχε ένα σωρό σχέδια...

 

αυτο με το φωτακι ήταν γκρι λιγο σκουρο με ροζ φουξ λεπτομερειες και του σημα της πουμα ροζ χε χε δεν ξερω αν ηταν οντως φετινο ή περσινο....οτι μου ειπε! Τα ειδα και τα δικα σου , στην ιδια τιμή τα ειχε και αυτος εδω.

 

εεεεεεεεμ εσενα περιμενα!!! :D:D:D

λεω δε μπορει! καποια θα εχει παρατησει τη διαφορα τιμης.....

 

πες λιγο τη γνωμη σου, να τα παρω και τα 2 απο cheapsmells και ας ειναι 5 ευρω ακριβοτερα στο συνολο ή να "μπλεξω" με 2 παραγγελιες απο Fragrancex , Feelunique ???????

 

επισης τα τεστερ αν ειχε στο αρωμα που θελω θα το εβγαζε στην αναζητηση ε???? γιατι στο cheapsmells δε βγαζει κανενα τεστερ γενικα.... ενω στο fragrancex το βγαζει αμεσως....

 

Κουκλι....αγορασε τα απο εκει που εχεις σιγουρια μεγαλυτερη για παραλαβη και ας ειναι 5 λιρες ακριβοτερα. Ψαξε και για κουπονι στο τσιπ σμελς εγω εβαλα ενα με μειον 10%

 

Link to comment
Share on other sites

Fragrancex εδώ και λίγους μήνες δυστυχώς έχουν κάποια σοβαρά προβλήματα και αρκετά δέματα δεν φτάνουν ποτέ στον πελάτη. Πριν κάνεις παραγγελία ρίξε μια ματιά στα reviews για το τελευταίο εξάμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Κουκλι....αγορασε τα απο εκει που εχεις σιγουρια μεγαλυτερη για παραλαβη και ας ειναι 5 λιρες ακριβοτερα. Ψαξε και για κουπονι στο τσιπ σμελς εγω εβαλα ενα με μειον 10%

 

που το βρηκες καλεεεεεε? εψαξα αλλα δε βρηκα κουπονια........

 

Fragrancex εδώ και λίγους μήνες δυστυχώς έχουν κάποια σοβαρά προβλήματα και αρκετά δέματα δεν φτάνουν ποτέ στον πελάτη. Πριν κάνεις παραγγελία ρίξε μια ματιά στα reviews για το τελευταίο εξάμηνο.

 

:wink: το ειχα δει οτι παραπονιοταν πολλες κοπελες αλλα στην αναγκη........

 

ενταξει πειστηκα!!!!!!!!!!! παραγγελνω απο τσιπσμελ.......... εχει κ πειπαλ! μια χαρα!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...