Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Oντως δεν μπορουν να το χαρουν....και εγω αποφευγω να τον προκαλω γιατι μετα υποφερω!!!χαχαχαχααχ θα του πω οταν τον δω να τα μειωσω και εγω...τα περνω απο την πεμπτη βδομαδα....δια αζω και για ψηλαφηση στηθους κατα την εγκυμοσηνη και ολο κακα μου προκαλουν!τελικα δεν ξαναδιαβαζω τιποτα....τελειωσε!!!χεχεχεχεχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έτσι είναι!γυναικεία αλληλεγγύη...σε αυτή την φάση έχουμε η μια την άλλη γιατί περνάμε τα ίδια και καταλαβαινόμαστε!!πάω για καφεδάκι...φιλάκια!θα τα πούμε αργότερα.

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τις συμβουλές.! Μαρία μου δεν έχουμε τετοια κόλληματα, ολα ελεύθερα! :P Αφρο μου μέσα στην εβδομάδα καθημερινές κάνουμε στις 5 στάνταρ τις 3 ε το σαββατοκύριακο λιιιιγο παραπάνω :-P. Ειναι πολλες λες..? Όταν δεν δουλεύουμε κι είμαστε σπίτι μας πιάνουν οι ορέξεις μας να σας πω την αλήθεια βρε κορίτσια :-P Βέβαια αύριο υπολογίζεται η ωορρηξία μου οποτε απο χθες μέχρι να τελειώσουν οι γόνιμες μέρες το πάμε σερί. :-P Να αποφεύγετε βρε κορίτσια να διαβαζετε από το ίντερνετ γιατί θα τρελαθείτε στο τέλος ! Ακόμη και για έναν απλό πονοκεφαλο μπορεί να σου βγάλει μέχρι και ότι πάσχεις απο δεν ξέρω κι εγώ απο τι !

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω ό,τι είναι καλά!αφού υπολογίζεις για αύριο ωορρυξία,κάν'τε μια φορά την ημερά σε στάση με βαθιά διείσδυση και μείνε λίγο ξάπλα μετά,μπορείς να μείνεις έγκυος μέχρι και 2 μέρες μετά την ωορρυξία!αυτά ξέρω εγώ...α!και πάααααααρα πολυ σημαντικό να μην αγχώνεσαι και όλα θα γίνουν...ναι,δεν πρέπει να διαβάζουμε στο ίντερνετ γιατί μας επηρεάζουν αρνητικά και σκεφτόμαστε τα χειρότερα!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ό,τι είναι καλά!αφού υπολογίζεις για αύριο ωορρυξία,κάν'τε μια φορά την ημερά σε στάση με βαθιά διείσδυση και μείνε λίγο ξάπλα μετά,μπορείς να μείνεις έγκυος μέχρι και 2 μέρες μετά την ωορρυξία!αυτά ξέρω εγώ...α!και πάααααααρα πολυ σημαντικό να μην αγχώνεσαι και όλα θα γίνουν...ναι,δεν πρέπει να διαβάζουμε στο ίντερνετ γιατί μας επηρεάζουν αρνητικά και σκεφτόμαστε τα χειρότερα!!!

 

Το δυσκολότερο απο οοολα είναι το να μην έχεις άγχος!!! Παλεύεται όμως η κατάσταση :-P

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Pasxalitsa kokkini καλως ηρθες!!χαιρετω και φιλω και τα αλλα μου κοριτσια!!!!σας ηρθα και εγω..... pasxalitsa xerw oti stin arxi tis egkimosinis ta kafe einai sixno fainomeno giati einai apo tin emfiteusi...exeis polla?piges giatro i oxi ακομα? Goulitsa σημερα δωστου να καταλαβει!!!!και μετα σηκωσε και τα ποδια και την λεκανη αν μπορεις....ευχομαι μια γρηγορη σφαιρα!!!καο σε 15μερες να εχουμε ανακοινωσεις να γινουμε πολλες....αφρο μουυυυυυυ τι κανεις?εγω πηγα δουλεια και θα εχω ενα ξεκουραστο σαββατοκυριακο προσοχης!μου χει λειψει να παω στα μαγαζια να περπατησω...να πιω καφε και μετα να οδηγησω κιολας μεχρι θεσσαλονικη να το καταλαβω!!!χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μαρια μου σε ευχαριστω πολυ.εεε τον πηρα τηλ και μου εδωσε τα utrogestan 200 ×3 δυο απ το στομα και ενα στον κολπο κ φολλικο ..κ μου εκλεισε ραντεβου για την ερχομενη πεμπτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Pasxalitsa kokkini καλως ηρθες!!χαιρετω και φιλω και τα αλλα μου κοριτσια!!!!σας ηρθα και εγω..... pasxalitsa xerw oti stin arxi tis egkimosinis ta kafe einai sixno fainomeno giati einai apo tin emfiteusi...exeis polla?piges giatro i oxi ακομα? Goulitsa σημερα δωστου να καταλαβει!!!!και μετα σηκωσε και τα ποδια και την λεκανη αν μπορεις....ευχομαι μια γρηγορη σφαιρα!!!καο σε 15μερες να εχουμε ανακοινωσεις να γινουμε πολλες....αφρο μουυυυυυυ τι κανεις?εγω πηγα δουλεια και θα εχω ενα ξεκουραστο σαββατοκυριακο προσοχης!μου χει λειψει να παω στα μαγαζια να περπατησω...να πιω καφε και μετα να οδηγησω κιολας μεχρι θεσσαλονικη να το καταλαβω!!!χαχαχαχαχαχαχα

 

Μακάρι βρε Μαράκι μου μακάρι! Εσυ πώς είσαι σήμερα? Υπομονή κορίτσι μου σε λίγο θα κανεις τις βόλτες σου με το μωράκι σου . Αυτο να σκέφτεσαι !

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ιντερνετικές μου φίλες!!!λοίπον Goulitsa μου,εσείς το ΣΚ έχετε πολύ δουλειά και θα περιμένουμε ευχάριστα σε 15 μέρες!!!Μαρία μου,πως είσαι σήμερα;εσύ δεν θα κάνεις τίποτα!!!ξάπλα,ξεκούραση και χαλαρά...μην έχουμε άλλα!Pasxalitsakokkini,καλώς ήρθες στην παρέα μας!θα κάνεις ό,τι είπε ο γιατρός σου...συνήθως το καφέ,αφού δεν δείς αίμα δεν είναι κάτι κακό,ακόμα και εμείς που είδαμε πολύ αίμα,πάνε όλα καλά αλλά όπως και να'χει πρόσεχε και υπομονή μέχρι το ραντεβού σου όσο δύσκολο και αν είναι!!εγώ κορίτσια μου τα ίδια,πολλά τραβήγματα η κοιλίτσα και πονάκια αλλά πέρα από αυτό και το πρησμένο στήθος,νιώθω ό,τι δεν είμαι έγκυος καμμιά φορά!όταν κάνω μέρες να δω το μωρό μου αγχώνομαι...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ιντερνετικές μου φίλες!!!λοίπον Goulitsa μου,εσείς το ΣΚ έχετε πολύ δουλειά και θα περιμένουμε ευχάριστα σε 15 μέρες!!!Μαρία μου,πως είσαι σήμερα;εσύ θα κάνεις τίποτα!!!ξάπλα,ξεκούραση και χαλαρά...μην έχουμε άλλα!Pasxalitsakokkini,καλώς ήρθες στην παρέα μας!θα κάνεις ό,τι είπε ο γιατρός σου...συνήθως το καφέ,αφού δεν δείς αίμα δεν είναι κάτι κακό,ακόμα και εμείς που είδαμε πολύ αίμα,πάνε όλα καλά αλλά όπως και να'χει πρόσεχε και υπομονή μέχρι το ραντεβού σου όσο δύσκολο και αν είναι!!εγώ κορίτσια μου τα ίδια,πολλά τραβήγματα η κοιλίτσα και πονάκια αλλά πέρα από αυτό και το πρησμένο στήθος,νιώθω ό,τι δεν είμαι έγκυος καμμιά φορά!όταν κάνω μέρες να δω το μωρό μου αγχώνομαι...

 

Afro μου σε ευχαριστω πολυ αυτο θα κανω κ ελπιζω να πανε ολα καλα ..και εγω εχω πονους χαμηλα σαν περιόδου

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ιντερνετικές μου φίλες!!!λοίπον Goulitsa μου,εσείς το ΣΚ έχετε πολύ δουλειά και θα περιμένουμε ευχάριστα σε 15 μέρες!!!Μαρία μου,πως είσαι σήμερα;εσύ θα κάνεις τίποτα!!!ξάπλα,ξεκούραση και χαλαρά...μην έχουμε άλλα!Pasxalitsakokkini,καλώς ήρθες στην παρέα μας!θα κάνεις ό,τι είπε ο γιατρός σου...συνήθως το καφέ,αφού δεν δείς αίμα δεν είναι κάτι κακό,ακόμα και εμείς που είδαμε πολύ αίμα,πάνε όλα καλά αλλά όπως και να'χει πρόσεχε και υπομονή μέχρι το ραντεβού σου όσο δύσκολο και αν είναι!!εγώ κορίτσια μου τα ίδια,πολλά τραβήγματα η κοιλίτσα και πονάκια αλλά πέρα από αυτό και το πρησμένο στήθος,νιώθω ό,τι δεν είμαι έγκυος καμμιά φορά!όταν κάνω μέρες να δω το μωρό μου αγχώνομαι...

 

Χαχαχαχ πολυυυυυυ δουλειά ! :P Ο γιατρός σου αφρο μου τι σου έχει πει για τα τραβήγματα? Νομίζω ότι μεγαλώνει η μήτρα γιναυτο αισθάνεσαι έτσι.. Κάτσε να μεγαλώσει το νινί σου και δεν θα σε αφήνει σε ησυχία θα κουνιέται , θα κλωτσάει , θα το νιώθεις και θα είσαι ήρεμη... Μην αγχώνεσαι καλή μου όλα λειτουργούν ρολόι αυτό να σκέφτεσαι! Υπομονή μόνο χρειάζεται και ψυχραιμία. Α και θετικές σκέψεις!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύυυυυ δουλειά...χαχαχαχα!!!μακάρι να μπορούσαμε και εμείς να κάνουμε τέτοιες δουλειές!!!αααααχ...ναι,αυτό μου έχει πεί...μεγαλώνουν όλα μέσα μας αλλά είναι πολύ ενοχλητικό και όταν είναι πιο έντονος ο πόνος ανησυχω!!υπομονή κάνω κορίτσι μου...κάνω και τίποτα άλλο;όπως όλες μας!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλητερα ειμαι...εχουν λιγοστεψει...αλλα οπως ειπες και εσυ αφρο το ανχος ειναι ανχος....φαντασου εγω εχω να το δω εδω και 2,5 βδομαδες.. και το ανχος μου ειναι απιστευτο...για να δω τωρα θα με δεχτει δευτερα?η θα παω για πεμπτη????τα τσιμπηματα και τα πονακια ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα...αχ τι τραβαμε εμεις οι γυναικες....τα παντα αλλαζουν....

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια .. Μαρία μου να επιμείνεις να σε δεχτεί από τη στιγμή που υπάρχει έστω και λιγότερο το θέμα με τα καφέ ! Μήπως ο γιατρός σου είναι λίγο χαλαρός ..? Περνάμε τοοοοσα μέχρι να το πιάσουμε και αλλα τοοοσα μέχρι το γεννήσουμε. Αλλά η ευτυχία όταν το κρατήσουμε ..? Σίγουρα θα είναι ανεκτίμητη.. Οποτε συνεχίζουμε τον αγώνα κούκλες μου !!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Koritsia geia sas....exw kati anagoules tromeres....simera ekana kai emeto...eseis pws eiste?mia καινουργια εβδομαδα ξεκινα...με δυναμη και ευχαριστα νεα ευχομαι!!καληνυχτα παω για υπνο γιατι καθε μερα νιωθω σαν zombie...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Μαράκι μου!υπομονή...μεσ'το πρόγραμμα είναι και αυτό!!κατά τα αλλά,όλα καλά;θα πας αύριο στον γιατρό;εγώ μια χαρά...έκανα τις βόλτες μου!αυτό που με ενοχλεί είναι που έχει πρηστεί η κοιλιά και όλα μου τα ρούχα με ενοχλούν και τα εντερικά μου είναι χάλια...καληνύχτα!φιλιά.

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μάλλον καμια μας δεν είναι πολύ καλά απο όσο κατάλαβα.. Εχω φοβερες ενοχλήσεις στην αριστερή μου ωοθήκη σε φάση που λεω ότι πονάω ! Δουλειές έκανα με το ζόρι σήμερα. Σηκωνόμουν, πονούσα, καθόμουν πάλι.. Απο ψυχολογία ακόμη χειρότερα.. Τόσο καιρό προσπαθούμε και τίποτα κι οι εξετάσεις ολα μια χαρά ! Έμαθα κι ότι μια αλλη κοπέλα γνωστή μου είναι έγκυος και λέω μέσα μου ε, οχι κι αυτή! Γιατί οχι κι εγώ!?.. Αφήστε τα ! Μαρία μου πιο zombie μου φαίνεται είμαι εγώ :P αφρο μου πέρασες καλά το σαββατοκύριακο λοιπόν ! Μαρία μου αύριο κοιτάνε να πας στο γιατρό αύριο.. Οσο για τις αναγούλες προσπάθησε να πιπιλίσεις μια φέτα λεμονιού. Λενε οτι βοηθάει.!

Καληνύχτα κοριτσαρες !!!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Goulitsa!εγώ να δείς τι ζόμπι είμαι...χαζεύω στην τηλεόραση μέχρι που κάποια στιγμή με παίρνει ο ύπνος στον καναπέ και αργότερα ξυπνάω και πάω στο κρεβάτι μου!ήταν ένα γεμάτο ΣΚ γιατί ήμουν και εγώ καλύτερα και πιο ήσυχη...πόνας πολύ δηλαδή;μήπως λόγω ωορρυξίας;εγώ πονούσα λίγο...αν πονάς και αύριο πολύ να πάρεις τον γιατρό σου!καταλαβαίνω αυτό που νιώθεις και είναι λογικό...όλα γίνονται για κάποιο λόγω να σκέφτεσαι αφού δεν έχετε κάτι μας λές,θα έρθει!παίζει μεγάλο ρόλο το άγχος...φίλες μου προσπαθούσαν χρόνια και μόνο όταν ξεαγχώθηκαν τα κατάφεραν και μάλιστα η μια είχε μια ωοθήκη!!!όλα γίνονται...φιλάκια.

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..ξερω ειναι πρωι αλλα το αγχος με κυριευει ....ειμαι στην 7εβδομαδα κυησης αλλα εχω δει αιμα εδω και 3μερες το οποιο μετα απο μια γερη δοση udrogestan περασε αλλα χιες ξαναειδα κοκκινο εχω αγχος για αποβολη εντομεταξι ο γιατρος την παρασκευη που τον πηρα τηλ να του πω οτι αιμοραγω μου ειπε οτι δεν μπορει να με δει γιατι εχει την μεση του και θα φυγει ποιο νωρις απο το ιατρειο δεν ειναι να τρελενεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου πονούσα περισσότερο από άλλες φορές... Τουλάχιστον σήμερα είμαι καλά και δε πονάω. Μαρία μου μήπως να κοιτάξεις για κάποιον άλλο γιατρό..?,εφόσον του λες για αιμορραγία και αυτός δεν έρχεται σημαίνει ότι ο άνθρωπος βαριέται... Σκέψου να πας και σε κάποιον άλλον γιατρό έστω για μια δεύτερη γνώμη... Για εμένα μην το αφήσεις πάντως.

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚαλημεΡα κοριτσια μου!!!Θα τον παρω τηλεφωνο το απογευμα για να δω....αφρο μου τετοια να ακουω να περνας καλα για να μου δινεις και εμενα θαρρος γιατι προστοπαρων με λενε χελωνα....δεν βγαινω...δεν κανω τιποτα

...χςχεχεχεχ

Goulitsa δεν ειναι απαραιτητο να ανησυχησεις...ειναι τοσο εντονο που δεν μπορεις να κατσεις ορθια? Γιατι κοριτσια εγω μετα την ελευθερη πραξη ειχα πονακια τσιμπηματα ωοθηκες...αλλα οχι να μην μπορω να σηκωθω...

Mairh faih καλως ηρθες στην παρεα μας...τον γιατρο σου τον βλεπω απαραδεκτο... και εμεις ειδαμε αιμα και μαλιστα μικροτερη εβδομαδα με μεγαλη αποκολληση ομως προχωρησαμε μεχρι σημερα με ξεκουραση καο utrogestan 3χ200mg ...θελει πολυ ξεκουραση ξαπλα...μεχρι τουαλετα πηγαινα και παλι πισω... καλο ομως θα ηταν να σε δει καποιος να σου πει αν οντος ειναι αποκολληση....ειναι πολυ αιμα?σταματησε?μεχρι να βρεις καποιον γιατρο ξαπλα..

Link to comment
Share on other sites

ΚαλημεΡα κοριτσια μου!!!Θα τον παρω τηλεφωνο το απογευμα για να δω....αφρο μου τετοια να ακουω να περνας καλα για να μου δινεις και εμενα θαρρος γιατι προστοπαρων με λενε χελωνα....δεν βγαινω...δεν κανω τιποτα

...χςχεχεχεχ

Goulitsa δεν ειναι απαραιτητο να ανησυχησεις...ειναι τοσο εντονο που δεν μπορεις να κατσεις ορθια? Γιατι κοριτσια εγω μετα την ελευθερη πραξη ειχα πονακια τσιμπηματα ωοθηκες...αλλα οχι να μην μπορω να σηκωθω...

Mairh faih καλως ηρθες στην παρεα μας...τον γιατρο σου τον βλεπω απαραδεκτο... και εμεις ειδαμε αιμα και μαλιστα μικροτερη εβδομαδα με μεγαλη αποκολληση ομως προχωρησαμε μεχρι σημερα με ξεκουραση καο utrogestan 3χ200mg ...θελει πολυ ξεκουραση ξαπλα...μεχρι τουαλετα πηγαινα και παλι πισω... καλο ομως θα ηταν να σε δει καποιος να σου πει αν οντος ειναι αποκολληση....ειναι πολυ αιμα?σταματησε?μεχρι να βρεις καποιον γιατρο ξαπλα..

 

Μαρία μου ναι. . Οι ενοχλήσεις ήταν έντονες τόσο που έλεγα μάλλον πέφτει οοολη η ωοθήκη! :P

Εσυ πώς είσαι κορίτσι μου ? Περιμένουμε νέα σου από το γιατρό !

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...