Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς > Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 11-01-17, 19:55   #32381
isis73

isis73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Υπαρχει κ το ψωμι απο καλαμποκι.

QUOTE=ninaki80;2924923]Ε κ τα βιολογικα αν ειναι ζυμαρικα κτλ θα εχουν. Δεν ξερω να σου πω εγω δεν τα πολυ εμπιστευομαι κ το ψωμι ζεας σιγα μην δεν το ανακατευουν κ με αλλο αλευρι δεν συμφερει να το κανουν μονο απο ζεας. Μονο απο φαρμακειο αν περνεις κανενα ζυμαρικο αλλα κ αυτο που κ που. Πιστευω θα την παλεψεις για αυτο το διαστημα που σου ειπε να την κανεις αυστηρα την διαιτα. Ε θα τρως μονο πραγματα που φτιαχνεις εσυ κοτοπουλο πατατες ψαρι λαχανικα βρασε οσα θες κ θα περασει ο καιρος!!![/QUOTE]
Ο χρήστης isis73 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση

Παλιά 11-01-17, 22:57   #32382
Xris79

Xris79 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aggel-mak Εμφάνιση μηνυμάτων
Yovanna και κορίτσια μου..λοιπον την υστεροσκοπηση την εκανα τον Ιούλιο αλλά σε αλλο κέντρο,δεν τον γνώριζα τότε τον Σφα .Το κόστος ηταν 1000€ αλλα αν μιλήσετε με το λογιστήριο υπαρχουν λυσεις για τουλάχιστον 200-300€ έκπτωση.. ετσι εκανα εγω.
Ο Σφακ .την ειδε στο dvd την υστεροσκόπηση και μου εδωσε αντιβιωση για 15 μέρες διότι έπρεπε να αποστειρωθει η μήτρα πριν προχωρήσουμε στην εξωσωματική.
Τώρα με την puregon εκανα 19 ωάρια..Κορίτσια και ήταν όλα ωριμα!!! Γονιμοποιηθηκαν τα 9 ... απο τον σύζυγο πήρε με tesa σπερματιδες με μεθη και μετα εδωσε και φρεσκο σπέρμα.ο καημένος ταλαιπωρήθηκε..
Στην ωοληψια ηταν το προσωπικό αψογο.Δεν κατάλαβα τίποτα.10 λεπτά η διαδικασία. Στον γιατρό εχω πολύ εμπιστοσύνη,μας μίλησε πολύ ωραία,και το Σάββατο θα παω να παρω τα εμβρυακια μου...στη κοιλιτσα μου!!!
Πολυ ωραία τα νεα σου κορίτσι μου. Ευχομαι να προχωρήσουν όλα!!!!με το καλο να συναντηθεις με τα ζουζούνια σου το Σάββατο
Ο χρήστης Xris79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-17, 23:16   #32383
DimitraS

Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
DimitraS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΟΡΕΣ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑΑΑΑ ΑΑΑΑΧΧΧΧ 3ΜΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ FSH Κ ΘΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚ9ΠΗΣΗ...ΑΝΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕΕΕΕ😲😲😲😲
Παλιά 11-01-17, 23:17   #32384
oly75

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
oly75 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο DimitraS Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΟΡΕΣ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑΑΑΑ ΑΑΑΑΧΧΧΧ 3ΜΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ FSH Κ ΘΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚ9ΠΗΣΗ...ΑΝΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕΕΕΕ😲😲😲😲
Άντε βρε Δημητρούλα μου με το καλό.Να κάνεις την υστεροσκόπηση και όλα να μπαίνουν σε μία τάξη.
Ο χρήστης oly75 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-17, 23:32   #32385
DimitraS

DimitraS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο oly75 Εμφάνιση μηνυμάτων
Άντε βρε Δημητρούλα μου με το καλό.Να κάνεις την υστεροσκόπηση και όλα να μπαίνουν σε μία τάξη.
ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΑΑΑ!!!
Παλιά 11-01-17, 23:33   #32386
ninaki80

Περιοχή: αθηνα
ninaki80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Με το καλο δημητρα εφτασε ο καιρος λοιπον για την υστεροσκοπηση επιτελους να περνεις σειρα για μωρακι!!
Ο χρήστης ninaki80 είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-17, 00:36   #32387
Xris79

Xris79 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αντε αγάπη μου να μπουν όλα σε μια σειρά
Ο χρήστης Xris79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-17, 01:18   #32388
aggel-mak

Περιοχή: Αθήνα
aggel-mak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Yovanna Εμφάνιση μηνυμάτων
19 ώριμα ωάρια! Ουάου! Βάσει συνθηκών, πολύ καλός ο αριθμός των γονιμοποιημένων! Σου έχει πει πότε η μεταφορά? Θα τα αφήσει για βλαστοκύστες λογικά ε?
Ναι. Με πήρε η εμβρυολογος κ μου είπε οτι θα τα πανε σε βλαστοκυστεις κ το Σάββατο το πρωι θα.τα υποδεχτω... Yovanna σου εύχομαι κ σε σενα καλη επιτυχία..
Ο χρήστης aggel-mak δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-17, 01:30   #32389
aggel-mak

aggel-mak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ninaki 80 σε ευχαριστώ για.τα καλασου.λόγια. η αλήθεια ειναι οτι τον πονάει αρκετά κ ούτε τα depon τον πιάνουν.Κάνει υπομονη..
Spirtoulito ,stroll, xris 79 σας ευχαριστώ για την υποστήριξη κ περιμένω πως κ πως το Σάββατο..εσείς καλά.Yovannaο γιατρός με χαλαρωσε τοσο Πολύ κ ενιωσα πολυ καλα μαζι του..
Παλιά 12-01-17, 01:34   #32390
aggel-mak

aggel-mak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Εγω Dimitra με την υστεροσκοπηση αφαιρεσα ενα πολυποδα που δεν ήξερα καν οτι υπηρχε κ που ίσως μου δημιουργουσε προβλημα στη πορεία.. .καλη επιτυχία..
Παλιά 12-01-17, 02:21   #32391
agapimono

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
agapimono ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο oly75 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κορίτσι.Εγώ επέμενα να πάω,αλλά και αυτός ήταν θετικός μαζί με τις άλλες εξετάσεις που μου είπε να κάνω.Βασικά έπρεπε να πάω στην αιματολόγο από την αρχή για να αποκλείσω κάποια πράγματα και να είμαι σίγουρη,αλλά το οικονομικό με εμπόδιζε.Τώρα όμως δε σήκωνε αναβολή.
Μπράβο καλά έκανες. Και γω θέλω να πάω αφού δεν έκανα καλά ωάρια με το βραχυ πρωτοκωλο.Ειμαι απο θεσνικη κ θα κλεισω ενα ραντεβου να δω τι θα μου πει.ευχαριστω πολυ κ ευχομαι υπομονη να εχεις κ ολες μας φυσικα.
Ο χρήστης agapimono δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-17, 09:51   #32392
Spirtoulito

Περιοχή: Αθηνα
Spirtoulito ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ninaki 80 σε ευχαριστώ για.τα καλασου.λόγια. η αλήθεια ειναι οτι τον πονάει αρκετά κ ούτε τα depon τον πιάνουν.Κάνει υπομονη..
Spirtoulito ,stroll, xris 79 σας ευχαριστώ για την υποστήριξη κ περιμένω πως κ πως το Σάββατο..εσείς καλά.Yovannaο γιατρός με χαλαρωσε τοσο Πολύ κ ενιωσα πολυ καλα μαζι του..
Καλημερα κορίτσι! Και κορίτσια!! Ο πόνος απο την ωολη θα κρατάει μια μερα περίπου, μετα περνάει.
Aggelmak super, πράγματι η τακτική του γιατρού απ όσο εχω καταλάβει κι εγω ειναι να τα αφήνει να πάνε σε βλαστοκυστες. Οποτε καλώς να τα δεχτείς! Μέχρι στιγμής ολα μια χαρα πάνε!
Ο χρήστης Spirtoulito δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-17, 10:49   #32393
DimitraS

DimitraS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ!!!ΑΝΑΛΓΗΤΙΚΑ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑΝ?Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΠΙΝΕ Κ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ Κ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΑΚΙΝΗΣΙΑ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΙΣ 5 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΟΔΗΓΗΣΗ ΚΙΟΛΑΣ ΜΑΣ ΞΕ.... ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΥΝΕΡΧΕΣΑΙ!!ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΕΤΑΣ 9 ΕΜΒΡΥΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑΑΑΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!
Παλιά 12-01-17, 10:55   #32394
Yovanna

Περιοχή: Μελισσια
Yovanna χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Τι να κάνει το ντεπόν? Βολταρεν να πάρει. Εννοείται ότι περιμένεις πώς και πώς το Σάββατο! Εννοείς ότι ο Σφακ. σε χαλάρωσε στην ωοληψία? Ή σε εμψύχωσε γενικά για την όλη διαδικασία?
Ο χρήστης Yovanna δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-17, 10:57   #32395
DimitraS

DimitraS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Εγω Dimitra με την υστεροσκοπηση αφαιρεσα ενα πολυποδα που δεν ήξερα καν οτι υπηρχε κ που ίσως μου δημιουργουσε προβλημα στη πορεία.. .καλη επιτυχία..
ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΜΕΝΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΞΟΕΙΔΗ ΜΗΤΡΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΦΤΑΙΞΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΙΤΙΑ ΓΙΑ ΚΑΘ ΕΞΗΝ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ Κ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙ Κ ΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΗΡΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗ ΠΟΡΕΙΑ
Παλιά 12-01-17, 13:45   #32396
Markella29

Το avatar του χρήστη Markella29

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Markella29 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα στα κορίτσια μου ...οι εγκυουλες τι κάνουν τα νινακια ;

Με το καλό οι κοπέλες που πάνε σε εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα αυτές που περιμένουν

Dimitra διάβασα και τα δικά σου νεακια τέλεια αντε να κάνεις την υστεροσκοπηση και να πάνε όλα καλά έχεις δίκιο βήμα βήμα όλα σωστά

Εγώ αδιαθετησα χθες κοριτσια στην ώρα της η μικρή Λουλού χαχαχαχχχα πήρα στο κέντρο και αύριο θα κάνω Ε2 και προγεστερόνη θα στείλω τα αποτελέσματα και θα με πάρουν τηλ για οδηγίες...
Τα Θαύματα να πεις.....
Ο χρήστης Markella29 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-17, 13:54   #32397
DimitraS

DimitraS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Markella29 Εμφάνιση μηνυμάτων

Με το καλό οι κοπέλες που πάνε σε εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα αυτές που περιμένουν

Dimitra διάβασα και τα δικά σου νεακια τέλεια αντε να κάνεις την υστεροσκοπηση και να πάνε όλα καλά έχεις δίκιο βήμα βήμα όλα σωστά

Εγώ αδιαθετησα χθες κοριτσια στην ώρα της η μικρή Λουλού χαχαχαχχχα πήρα στο κέντρο και αύριο θα κάνω Ε2 και προγεστερόνη θα στείλω τα αποτελέσματα και θα με πάρουν τηλ για οδηγίες...
ΕΛΑ ΜΑΖΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΛΟΥΛΟΥ!!ΧΑΧΑΧΑ ΕΓΩ FSH Κ ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗΗΗ ΕΤΣΙ ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ Κ ΟΛΑ GOOD ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕΕΕ
Παλιά 12-01-17, 14:02   #32398
ninaki80

Περιοχή: αθηνα
ninaki80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Markella29 Εμφάνιση μηνυμάτων

Μαρκελακη αντε με το καλο πως περασε ο καιρος κ ξεκινας αντε να φτιαξεις ενα καλο ενδομητριο για να υποδεχθεις τα εμβρυακια σου που περιμεναν τοσες μερες!!
Ο χρήστης ninaki80 είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-17, 14:24   #32399
ChristinaR

Περιοχή: Athens
ChristinaR ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
καλησπέρα και καλή επιτυχία και απο μένα! εγώ τώρα ξεκίνησα με τη διαδικασία και περιμένω περίοδο αύριο ώστε να κάνω την Ε2 για να προχωρήσω στη διέγερση με bemfola 300. θα κάνουμε και εμείς TESA και ήθελα να σε ρωτήσω αν την έκανε ουρολόγος και ήταν παρόν και ο Σφακ? πονάει τοσο πολύ ο σύντροφος? εμάς μας είχαν πει ότι απλά θα νοιώθει μια μικρή ενόχληση μετά και τώρα με αγχώνεις που μου λεσ οτι πονάει... ωχ ... και είναι γκρινιάρηδες οι άντρες με το παραμικρό....!!!!
Ο χρήστης ChristinaR δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-17, 14:59   #32400
Markella29

Το avatar του χρήστη Markella29

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Markella29 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΕΛΑ ΜΑΖΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΛΟΥΛΟΥ!!ΧΑΧΑΧΑ ΕΓΩ FSH Κ ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗΗΗ ΕΤΣΙ ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ Κ ΟΛΑ GOOD ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕΕΕ
Μαζί μαζί την έχουμε αντε φουσκωσουμε και αυτές που μείναμε χιχι .. σε τι μέρα γίνεται η υστεροσκοπηση;στην 8η με 10η; αντε να φύγει και αυτό να την κάνεις και όλα καλά τουλάχιστον να ξέρεις ώστε στην επόμενη προσπάθεια να μείνει το ζουμπουρλιδικο χιχιχι
Τα Θαύματα να πεις.....
Ο χρήστης Markella29 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές