Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπορω να του κανω μηνυση??


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα,θελω να ρωτησω για ενα θεμα που με απασχολει σχετικα με τον πρωην παιδιατρο μας.σα νεοι γονεις εμπιστευτηκαμε το γιατρο που μας συνεστησε το νοσοκομειο στο οποιο γεννησα.στην αρχη για να πω και του στραβου το δικιο ηταν μια χαρα.κεθως περνουσαν οι μηνες αρχισε να αλλαζει συμπεριφορα,να γινεται πιο αποτομος,να μας περνει μιαμιση ωρα μετα το προκαθορισμενο ραντεβου και η εξεταση να κραταει ουτε λιγο ουτε πολυ απο 5 εως 10 λεπτα!!κοινως μας ξεπετουσε.επειδη λοιπον καποια στιγμη το ποτηρι ξεχειλισε αποφασισαμε να αλλαξουμε παιδιατρο να να παμε σε μια που μας συστησε μια κοπελα.η γιατρος σε σχεση με τον αλλο ηταν η μερα με τη νυχτα.καθε μας ραντεβου(εχουμε κανει 2)καραταει τουλαχιστον κανα μισαωρο και κατι παραπανω.αυτο που με ανησυχησε ηταν οτι οταν εξετασε το μωρο δε μπορουσε να βρει τον ενα απο τους δυο ορχεις του.οταν μας ρωτησε αν το ξεραμε της απαντησαμε πως οχι.μας ειπε λοιπον οτι κανονικα ο προηγουμενος γιοατρος θα επρεπε να μας ειχε ενημερωσει απο την αρχη για το συγκεκριμενο θεμα και οχι να μας αφησει στο σκοταδι.πριν λιγο ας πηρε τηλεφωνο για να μας πει να το παμε το παιδι να του κανουν εναν υπερηχο μη τυχον και χρειαστει να κανει χειρουργειο.θελω να ρωτησω λοιπον,αν το παιδι καταληξει να κανει χειρουργειο μπορω να κινηθω νομ ικα εναντιον του γιατρου που δε μας ειπε τιποτα?θα βρω ακρη η ο ενας θα καλυπτει τον αλλο?οποιος ενδιαφερεται μπορω να του στειλω το ονομα του γιατρου με πμ.

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγνώμη.... θες να πεις δλδ ότι δεν σας ανέφεραν από το Μαιευτήριο πως το παιδί έχει κρυψορχία ?????? Γιατί θα τρελλαθώ με αυτά που διαβάζω.... Στο λέω επειδή κι ο γιος μας είχε κρυψορχία αριστερά και ήταν το 1ο πράγμα που μου ανακοίνωσε ο παιδίατρος του Μαιευτηρίου την αμέσως επόμένη ημέρα του τοκετού (είχαν μεσολαβήσει κάποιες ώρες αφού γέννησα ξημερώματα να καταλάβεις)....

Και ο παιδίατρος απαράδεκτος δεν το συζητώ.... εγώ προσωπικά πάντως θα συμβουλευόμουν δικηγόρο και για τον ένα και για τον άλλο.... το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι έχει περάσει αρκετός καιρός... αλλά, και πάλι, για ηθική βλάβη... ένας δικηγόρος βρε παιδιά !!!! Τα φώτα σας...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν το παιδι εχει κρυψορχια καπως ετσι λεγεται συνηθως κανει χειρουργειο, δεν ειναι κατι που του βλεπει ο γιατρος κ διορθωνεται,η κατεβαινει μονο του η πρεπει να το κατεβασεις με επεμβαση.Πρεπει οντως να κανεις εναν υπερηχο να δειτε που βρισκεται,ειχε κ της κολλητης μου ο γιος κ του εκανε την επεμβαση.Παντως ο γιατρος θελει ενα χε@@μο,γιατι η αληθεια ειναι οτι θα επρεπε να το ειχε δει κ να σας ειχε ενημερωσει,τωρα για την μηνυση που λες παει μακρια η βαλιτσα

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη.... θες να πεις δλδ ότι δεν σας ανέφεραν από το Μαιευτήριο πως το παιδί έχει κρυψορχία ?????? Γιατί θα τρελλαθώ με αυτά που διαβάζω.... Στο λέω επειδή κι ο γιος μας είχε κρυψορχία αριστερά και ήταν το 1ο πράγμα που μου ανακοίνωσε ο παιδίατρος του Μαιευτηρίου την αμέσως επόμένη ημέρα του τοκετού (είχαν μεσολαβήσει κάποιες ώρες αφού γέννησα ξημερώματα να καταλάβεις)....

Και ο παιδίατρος απαράδεκτος δεν το συζητώ.... εγώ προσωπικά πάντως θα συμβουλευόμουν δικηγόρο και για τον ένα και για τον άλλο.... το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι έχει περάσει αρκετός καιρός... αλλά, και πάλι, για ηθική βλάβη... ένας δικηγόρος βρε παιδιά !!!! Τα φώτα σας...

ααααχχχ θα με τρελανεις!!!επρεπε δηλαδη να μας το πουνα απο το μαιευτηριο??:shock::shock::shock:θα τρελαθω τωρα ρε παιδια!το ειχαν δει δηλαδη και δε μας ειπαν τιποτα?ο γιατρος τον εψαχνε και δεν ελεγε τιποτα.η γιατρος τον κοιτουσε απο εδω τον κοιτουσε απο εκει και δε μπορουσε να το βρει,μας ειπε οτι ειναι πολυ ψηλα!!!και γιατι να πηγαινει μακρια η βαλιτσα με τη μηνυση?εγω σα γονιος δε θα επρεπε να ξερω το τι εχει το παιδι μου?επρεπε να το μαθω ενα χρονο μετα επειδη ο γιατρος ειναι μ@λ@κ@ς???το κοστος αυτης της επεμβασης το γνωριζετε?

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααααχχχ θα με τρελανεις!!!επρεπε δηλαδη να μας το πουνα απο το μαιευτηριο??:shock::shock::shock:θα τρελαθω τωρα ρε παιδια!το ειχαν δει δηλαδη και δε μας ειπαν τιποτα?ο γιατρος τον εψαχνε και δεν ελεγε τιποτα.η γιατρος τον κοιτουσε απο εδω τον κοιτουσε απο εκει και δε μπορουσε να το βρει,μας ειπε οτι ειναι πολυ ψηλα!!!και γιατι να πηγαινει μακρια η βαλιτσα με τη μηνυση?εγω σα γονιος δε θα επρεπε να ξερω το τι εχει το παιδι μου?επρεπε να το μαθω ενα χρονο μετα επειδη ο γιατρος ειναι μ@λ@κ@ς???το κοστος αυτης της επεμβασης το γνωριζετε?

 

...Nαι Μαρία μου... την προσωπική μου ιστορία σου γράφω. Εμάς τουλάχιστον μάς το είπαν από την πρώτη στιγμή και είχα μείνει κάπως έτσι :shock: επειδή δεν είχα ιδέα για τί πράγμα μου μιλάνε.... πήρε πολλές στροφές το μυαλό μου μέχρι να συνειδητοποιήσω ότι δεν είναι κάτι επικίνδυνο για το παιδί...

Κι εμάς ήταν ψηλά. Είχαμε πάει στο Παίδων. Εκεί έγινε και η επέμβαση. Δεν πληρώσαμε τίποτε εκτός από το απογευματινό ραντεβού που είχαμε κάνει για να τον εξετάσει και να μας πει. Αν θες να σου στείλω στοιχεία του χειρούργου. Έχω γράψει και στο ανάλογο τόπικ.

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα,θελω να ρωτησω για ενα θεμα που με απασχολει σχετικα με τον πρωην παιδιατρο μας.σα νεοι γονεις εμπιστευτηκαμε το γιατρο που μας συνεστησε το νοσοκομειο στο οποιο γεννησα.στην αρχη για να πω και του στραβου το δικιο ηταν μια χαρα.κεθως περνουσαν οι μηνες αρχισε να αλλαζει συμπεριφορα,να γινεται πιο αποτομος,να μας περνει μιαμιση ωρα μετα το προκαθορισμενο ραντεβου και η εξεταση να κραταει ουτε λιγο ουτε πολυ απο 5 εως 10 λεπτα!!κοινως μας ξεπετουσε.επειδη λοιπον καποια στιγμη το ποτηρι ξεχειλισε αποφασισαμε να αλλαξουμε παιδιατρο να να παμε σε μια που μας συστησε μια κοπελα.η γιατρος σε σχεση με τον αλλο ηταν η μερα με τη νυχτα.καθε μας ραντεβου(εχουμε κανει 2)καραταει τουλαχιστον κανα μισαωρο και κατι παραπανω.αυτο που με ανησυχησε ηταν οτι οταν εξετασε το μωρο δε μπορουσε να βρει τον ενα απο τους δυο ορχεις του.οταν μας ρωτησε αν το ξεραμε της απαντησαμε πως οχι.μας ειπε λοιπον οτι κανονικα ο προηγουμενος γιοατρος θα επρεπε να μας ειχε ενημερωσει απο την αρχη για το συγκεκριμενο θεμα και οχι να μας αφησει στο σκοταδι.πριν λιγο ας πηρε τηλεφωνο για να μας πει να το παμε το παιδι να του κανουν εναν υπερηχο μη τυχον και χρειαστει να κανει χειρουργειο.θελω να ρωτησω λοιπον,αν το παιδι καταληξει να κανει χειρουργειο μπορω να κινηθω νομ ικα εναντιον του γιατρου που δε μας ειπε τιποτα?θα βρω ακρη η ο ενας θα καλυπτει τον αλλο?οποιος ενδιαφερεται μπορω να του στειλω το ονομα του γιατρου με πμ.

 

θέλω και το όνομα του μαιευτηρίου και του παιδιάτρου σε πμ αν είναι δυνατόν!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα ηρεμησε σε καταλαβαινουμε απολυτα ΑΛΛΑ ειναι πολυ κουλο να μην το ειχε δει αυτο το πραγμα ο γιατρος ειτε στην κλινικη ειτε μετα...

η νεα σας γιατρος ειναι σιγουρη ?πηγατε και αλλου?

ψαξτο καλα πριν αποφασισετε οτιδηποτε.

ασχετο αν εισαι εσυ στην φωτο εισαι θεα και μοιαζεις την αλιμπερτη φρικτα ομως

Link to comment
Share on other sites

...Nαι Μαρία μου... την προσωπική μου ιστορία σου γράφω. Εμάς τουλάχιστον μάς το είπαν από την πρώτη στιγμή και είχα μείνει κάπως έτσι :shock: επειδή δεν είχα ιδέα για τί πράγμα μου μιλάνε.... πήρε πολλές στροφές το μυαλό μου μέχρι να συνειδητοποιήσω ότι δεν είναι κάτι επικίνδυνο για το παιδί...

Κι εμάς ήταν ψηλά. Είχαμε πάει στο Παίδων. Εκεί έγινε και η επέμβαση. Δεν πληρώσαμε τίποτε εκτός από το απογευματινό ραντεβού που είχαμε κάνει για να τον εξετάσει και να μας πει. Αν θες να σου στείλω στοιχεία του χειρούργου. Έχω γράψει και στο ανάλογο τόπικ.

εγω να δεις πως εμεινα καγκελο!!μας ειπε για ενα γατρο η παιδιατρος ο οποιος ειναι πολυ καλος λεει αλλα ειναι ιδιωτικος.μας ειπε να ρωτησουμε για τιμες και τετοια και αν ειναι πολυ ακριβα ξερει πολλους που ειναι στο παιδων.στειλε μου και συ ομως για τον γιατρο εκει να εχω μια ιδεα.

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα ηθελα σε παρακαλω το ονομα του Μαιευτηριου και του γιατρου! Για πνιξιμο ο γιατρος μην το αφησεις ετσι μπορει να το κανει και σε αλλους γονεις... Μονο τα χρηματα τους νοιαζουν...:mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρωτα απο ολα ηρεμησε σε καταλαβαινουμε απολυτα ΑΛΛΑ ειναι πολυ κουλο να μην το ειχε δει αυτο το πραγμα ο γιατρος ειτε στην κλινικη ειτε μετα...

η νεα σας γιατρος ειναι σιγουρη ?πηγατε και αλλου?

ψαξτο καλα πριν αποφασισετε οτιδηποτε.

ασχετο αν εισαι εσυ στην φωτο εισαι θεα και μοιαζεις την αλιμπερτη φρικτα ομως

ναι ειναι σιγουρη τον εψαχνε ποση ωρα η γυναικα και μαλιστα ειχε ανησυχησει που δε το εβρισκε και εφριξε που δεν μας ειχε πει τιποτα ο αλλος!

αντε καλε που μοιαζω στην αλιμπερτη εγω ειμαι ομορφη!!!!λεμε και καμια μπουρδιτσα μπας και ξεπερασουμε το σοκ!εκει βεβαια ειμαι πριν την εγκυμοσυνη τωρα ειμαι ετσι + μιας μικρης κοιλιτσας!γιαυτο βγαλαμε και τετοιο παιδι αλλωστε!ειμαστε κουκλια βεβαιως βεβαιως!!!!!!:-D

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει πολλα αυτο ομως ειναι απο τα αγραφα..μιλαμε για εναν γιατρο μαλλον χωρις γνωσεις ..και στη θεσσαλονικη αρκετοι που τελειωσαν απο βουλγαρια κλπ δεν εχουν γνωσεις δυστυχως..

εμας μας ειχε πει μια απο αυτες για φυσημα στην καρδια,για επεμβαση στο τσουτσουνακι,για σκολιωση και ιπποποδια και αφου επαθα σοκ και γυρισαμε ολους τους γιατρους της θεσσαλονικης τιποτα απο ολα αυτα δεν ηταν αληθινο..

τι να πω...

βεβαια προσωπικ ακαι μονο μιλωντας δεν θα εμπαινα σε διαδικασια μηνυσεων και δικηγορων μονο απο οικονομικης πλευρας....

Link to comment
Share on other sites

demi και μενα δε μου τρεχουν απο τα μπατζακια τα φραγκα αλλα εμενα ποιος θα μου δωσει πισω τα χρονια που εχω χασει απο το φοβο μου????απλα ειναι ανευθυνος ο ανθρωπος!!να του παρω και τα σωβρακα και να του το κλεισω θελω του π@&*τη με αυτο που εχει γινει!!!εχω φωρτωσει πολυ ειναι η αληθεια...

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Down gilr down (μελανούρι παιδί μου... θερμόαιμο πλάσμα!)

 

Προέχει η υγεία του παιδιού και μετά... αν δεν έχεις ξεθυμώσει... το ξανασυζητάμε :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

καλα εννοειται οτι προεχει το παιδι μου(παρεπιπτωντως ξανθια ειμαι αλλα τα βαφω!!!!λες να λειτουργει η βαφη???)αν δε ξεθυμωσω παντως ελπιζω μην εξαφανιστειτε!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχαχαχα είσαι θεόμουρλη! Πρώτη φορά ακούω ξανθιά να βάφεται μελαχροινή χαχαχαχαχα που είναι η ειδική να μας πει για τη βαφή; :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

και γω ειδικη ειμαι στις βαφες!!ποτιζει και η μελαχροινη μονο που αντι να χαζευει(οπως η ξανθια)εξυπνευει!!!!!!!!!!!!!!!!!αχ τι αλλο θα πουμε!μπραβο ρε αερικο που με εκανες και ξεχαστικα λιγακι να σαι καλα!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ μάτια μου και εύχομαι να κατέβει ο παλιόρχης για να μην μπείτε χειρουργείο... σημασία έχει ότι το είδατε και θα δράσετε αν χρειαστεί ;) έτσι κι αλλιώς φαντάζομαι ότι δεν κάνεις χειρουργείο νωρίτερα από το χρόνο... έτσι δεν είναι;... δίνεται ένας χρόνος περιθώριο μήπως κατέβει μόνος του...

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Και γώ έχω ακούσει περίπτωση ότι άφησαν το παιδί μέχρι 3 ετών για τον όρχη του και τελικά κατέβηκε μόνος του, επίσης ο κουμπάρος μου είχε κρυψορχία και χειρουργήθηκε όταν ήταν 9 ετών και έχει σήμερα 2 υπέροχα παιδάκια...

 

Μην βιαστείτε πάντως ρώτα και αλλού...

eNortjKzUjI0MjAztVSyBlwwFXYC1A,,39.png
Link to comment
Share on other sites

κοιτα το εψαξα και αποτι ειδα οι ορχεις πρεπει να κατεβουν μεχρι το μωρο να γινει ενος ετους.αν δεν κατεβουν και χρειαστει χειρουργικη επεμβαση τοτε γινεται οταν το παιδακι γινει εναμιση ετους.παντως ειναι επικυνδυνο γιατι βρισκεται σε διαφορετικη θερμοκρασια απο αυτη που πρεπει και υπαρχουν διαφορα θεματα οπως να εξασθενισει το σπερμα μεχρι και να δημιουργηθει καρκινος.καταλαβες τωρα γιατι τα εχω παιξει?το κακο ειναι οτι δε γινεται επεμβαση μονο στον ενα αλλα πρεπει και στους δυο.τουλαχιστον μετα απο δυο ωρες μπορεις να γυρισεις σπιτι και δεν ποναει καθολου το παιδι.το μονο που φοβαμαι και τρεμω ειναι η ναρκωση γιατι λογικα θα γινεται ολικη ετσι?δε νομιζω οτι ενα παιδακι 13 μηνων μπορει να κανει τοπικη και να μεινει ακινητο για 2 ωρες.δε ξερω κιολας καν αν γινεται τοπικη.για ολους αυτους τους λογους λοιπον εχω φορτωσει τοσο πολυ με το συγκεκριμενο γιατρο γιατι μετα απο ενα χρονο μας βαζει σε ολη αυτη τη διαδικασια.τουλαχιστον να ειχαμε μια ιδεα οτι μπορει να συμβει κατι τετοιο αλλα οχι,ο κυριος προτημησε να μη μας ενημερωσει.τι να πω,το μονο που τους νοιαζει ειναι το κερδος....

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

δίνεται ένας χρόνος περιθώριο μήπως κατέβει μόνος του...

Μήπως ο πρώτος γιατρός προτίμησε να περιμένει μήπως κατέβει μόνος του όπως λέει το Aeriko? Μήπως δεν ήθελε να σας ανησυχήσει ακόμα? Ποιο θα ήταν το κέρδος του που δεν σας το ειπε?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ας συζητήσουμε για το γιατρό γιατί αν δεν ηρεμήσεις με αυτό (και λογικό είναι που θες τώρα κάπου να ρίξεις την ευθύνη)...

 

Μπορεί και να το είχε δει... και να επέλεξε να μην σε ανησυχήσει περιμένοντας όσο θα περίμενε (ακόμα κι αν στο έλεγε) για να δει αν θα κατέβει μόνο του. Εσένα πρακτικά εφόσον το παιδί έτσι κι αλλιώς δεν θα εγχειριζόταν νωρίτερα δεν σου προκαλεί βλάβη ώστε να κινηθείς νομικά εναντίον του.

 

Ηθικό αυτό που έκανε; Εξαρτάται πως το είδε (αγνοώ σκοπίμως τις λεπτομέρειες για τα 5λεπτα - 10λεπτα)... Αν το είδε ότι δεν θα κερδίσει ούτε το μωρό ούτε εσύ αν είσαι αγχωμένη και θέλησε με αυτό τον τρόπο να σε προφυλάξει μπορεί και να είναι... Υπάρχει φυσικά το αναφαίρετο δικαίωμά σου να γνωρίζεις τι συμβαίνει στο παιδί σου για να είσαι προετοιμασμένη αλλά μπορείς να κινηθείς νομικά γι' αυτό;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε πιο θα ηταν το κερδος του?η αλλη γιατρος γιατι να μας το πει απο τη πρωτη εξεταση???

Τι ψάχνεις να βρεις τώρα με τους γιατρους...ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο σκέψης. Μπορεί ο πρώτος να θεώρησε πως μπορεί να περιμένει και να μην σας ανησυχήσει ακόμα. Η δεύτερη μπορεί να είναι πιο φοβιτσιάρα. Ποιός ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

,...ελα βρε μαρακι ..χαλαρωσε λιγο...πολυ σωστα σου ειπαν τα κοριτσια οτι πρεπει σε τετοιες περιπτωσεις περιμενουμε....δεν θα ταν καλο ομως να τον δει και ενας παιδοχειρουργος????αυτος θα ξερει αν ειναι αποσπομενος ή κρυψορχεια....

Παντως ολα καλα θα πανε στο παλικαρι σου....!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...