Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

sos!! MILUPA UCD 1 για μωρό στην εντατική


Recommended Posts

ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΚΕΥΑΣΜΑ

 

MILUPA UCD 1

 

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ.

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ ??????

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου να σου απαντήσω που θα μπορούσες να το βρεις. Αν δε βρεθεί κάποιος που να γνωρίζει αν τηλεφωνούσες στη Milupa ίσως να γνώριζαν αυτοί από που θα μπορούσες να το προμηθευτείς. Επίσης αν βρίσκεσαι Αθήνα κάνε ένα τηλέφωνο στο Μπακάκο στην Ομόνοια για να ρωτήσεις αν το έχουν.

Ελπίζω να το βρείτε άμεσα. Μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μωράκι.

 

Γραμμή Φροντίδας Milupa: 800-11-68500 (τηλεφωνο χωρίς χρέωση)

Φαρμακείο Μπακάκος: 2105232631-5

*

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ ΑΝΝΑ μου.

Πηρα και στον ΜΠΑΚΑΚΟ και στην ΜILUPA και μου ειπαν πως ειναι υπερβολικα σπανιο το συγκεκριμενο σκευασμα και υπαγεται στα προιοντα κλινικης διατροφης που ομως ερχονται απο το εξωτερικο. ειναι κατι σαν γαλα σε σκονη το οποιο το διαλυουν με καποιο φαρμακο και ετσι θα το δινουν στο μωρο. ειναι για το μωρακι που γραφω και στο θεμα "ΚΙΤΡΟΥΛΙΝΑΙΜΙΑ" το οποιο ειναι στην εντατικη...

 

αν και καποιος αλλος γνωριζει κατι

θερμη παρακληση ας μου το πει γιατι εχουμε σκασει... :-(:-(:-(

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ ΑΝΝΑ μου.

Πηρα και στον ΜΠΑΚΑΚΟ και στην ΜILUPA και μου ειπαν πως ειναι υπερβολικα σπανιο το συγκεκριμενο σκευασμα και υπαγεται στα προιοντα κλινικης διατροφης που ομως ερχονται απο το εξωτερικο. ειναι κατι σαν γαλα σε σκονη το οποιο το διαλυουν με καποιο φαρμακο και ετσι θα το δινουν στο μωρο. ειναι για το μωρακι που γραφω και στο θεμα "ΚΙΤΡΟΥΛΙΝΑΙΜΙΑ" το οποιο ειναι στην εντατικη...

 

αν και καποιος αλλος γνωριζει κατι

θερμη παρακληση ας μου το πει γιατι εχουμε σκασει... :-(:-(:-(

 

Βάσω μίλησα τώρα με την Milupa πάρε σε παρακαλώ στο τηλέφωνο 210 6248547 είναι το τμήμα κλινικής διατροφής της εταιρείας. Το τηλέφωνο αυτό είναι της γραμματείας του τμήματος, ζήτα να μιλήσεις με τον κο Βαβουράκη.

Δεν μπορεί να μην στο παραγγείλουν. Εσύ με ποιον μίλησες από την milupa και τι σου είπαν ακριβώς? Σε ποιο νοσοκομείο είναι το παιδί?

FXWyp3.png
Link to comment
Share on other sites

μιλησα με την γραμμη επικοινωνιας της εταιρειας με μια κοπελα η οποια μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ σπανιο και ακομα και να το παραγγειλω θα ερθει μετα την Δευτερα και εξηγησα πως ειναι επειγον απο οτι μας ειπαν οι γιατροι και μου ειπαν πως βλεπουν στις παραγγελιες τους οτι εχει παραγγειλει 1 τεμ το παιδων οποτε θα σας ερθει!

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου

καλεσα ηδη τον κυριο που μου ειπες αλλα απουσιαζει και θα ξανακαλεσω σε λιγο.

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΧΙ ΤΟΝ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΑΚΟΜΑ.

ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑΠΟΘΗΚΗ ΠΟΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΚΡΗ, ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ.

 

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΠΑΝΙΟ ΤΟ ΣΚΕΥΑΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΟΡΗΓΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΞΗΓΗΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΝΟΣΗΛΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ... ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ...

 

ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ...

ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ... ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ....

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΛΥΜΕΝΟΙ.

ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ...

ΤΙ ΝΑ ΠΩ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ....

 

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΩΛΟΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ...

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω λυπάμαι πάρα πολύ!!!

Κοίταξε εδώ http://www.eurapon.de/8627773/118341287667045/ το έχουν και το στέλνουν Ελλάδα. Μήπως να επικοινωνήσετε μαζί τους για να σας το στείλουν το συντομότερο; Βρήκα και μερικά άλλα site αλλα επειδή δεν ξέρω Γερμανικά με δυσκολεύει λίγο. Αν θέλεις όμως μπορώ να σου τα στείλω να τα κοιτάξετε.

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΝΝΑ ΜΟΥ

 

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ.

ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑΣ.

 

 

ΒΑΣΩ

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

Με τη μετάφραση του google είδα πως στέλνει Ελλάδα το παρακάτω:

http://www.ipill.de/produkte/redirect?partner=idealo&productNr=8627773&utm_source=idealo&utm_medium=cps

 

Και είναι και αυτά τα δύο αλλά δεν είμαι σίγουρη αν στέλνουν στην Ελλάδα

http://www.apoblitz.de/8627773/?kampagne=1

http://www.apos-versandapotheke.de/8627773/

*

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΝΑ ΜΟΥ

 

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ.

ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑΣ.

 

 

ΒΑΣΩ

 

Βάσω μου να μη με ευχαριστείς καθόλου. Μακάρι να μπορούσα να κάνω πιο πολλά για να βοηθήσω. Αυτό που θα με ευχαριστήσει είναι σε λίγο καιρό να μας γράφεις τα ευχάριστα νέα της μπεμπούλας!!!

*

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ.

ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΠΙΤΙ ...

 

ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΜΕΝΟ ΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΟΜΑ

ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ...

 

ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ...

ΜΑΚΑΡΙ .... ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΟΟΛΑ ΚΑΛΑ....

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα για την μπεμπουλα σας, η παναγια να ειναι στο πλευρο της και να το ξεπερασει οσο πιο ανωδυνα γινεται.

Δεν ξερω αν το εχεις κανει ηδη αλλα ειδα εδω το σκευασμα και φανταζομαι πως αν επικοινωνησεις μαζι τους θα μπορεσουν να σου το στειλουν http://www.milupa-metabolics.com/produkte.php?sourceId=161&sysId=38

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάσω έχουμε κάποιο νεώτερο?

 

Ελπίζω να βελτιωθεί η υγεία του μωρού

Πήρες στην εταιρεία? Τους εξήγησες? δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβουν, αφού το νοσοκομείο δεν το έχει αυτό το σκεύασμα γιατί δεν στο παραγγέλνουν?

Είναι δυνατόν να μην έχουν στοκ από ένα τόσο σημαντικό σκεύασμα?

Μακάρι να το βρείτε και να πάνε όλα καλά. Αν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο να μας πεις. Μήπως να ξαναπάρεις στην εταιρεία και να ζητήσεις να μιλήσεις άμεσα με κάποιο ανώτερο και να κάνεις και γραπτώς το αίτημά σου.

FXWyp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη, αλλά μήπως να το θήλαζε το μωρό η μαμά του; Ή να αντλούσε το γάλα της με θήλαστρο;

..η αν επινε μητρικο απο αλλη μανουλα??συγγνωμη αν ειναι βλακεια η ερωτηση μου...αλλα αν μπορουσε να πιεει μητρικο τοσες ειμαστε εδω μεσα...

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν έχει με θηλασμό/διατροφή το συγκεκριμένο προιόν είναι ειδικό σκεύασμα για ιατρικούς λόγους

η κοπέλα έχει ήδη αναφέρει ότι το μωρό έχει κιτρουλιναιμία (διαταραχή μεταβολισμού αμινοξέων)

 

http://www.milupa-metabolics.com/produkte.php?sourceId=161&sysId=38

 

Milupa UCD products are defined protein supplements for use in the dietary management of Urea Cycle Disorders. Milupa UCD 1 and UCD 2 are mixtures of essential pure L-amino acids, enriched with L-cystine und L-tyrosine (only UCD 1), vitamins, minerals and trace elements. All Milupa UCD products are foods for special medical purposes and should not be used as a sole source of nutrition.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς καμιά διάθεση να δυναμιτίσω την ατμόσφαιρα θα ήθελα να υπενθυμίσω πως το θέμα του post είναι η εύρεση ενός συγκεκριμένου σκευάσματος που χορηγείται σε παιδάκια με ένα συγκεκριμένο νόσημα και όχι το αν θηλάζει/μπορεί να θηλάσει ή αντλήσει ή όχι η μητέρα. Το πρόβλημα του παιδιού είναι πολύ σοβαρό και αν ήταν δυνατόν να τραφεί μέσω του θηλασμού χωρίς πρόβλημα σίγουρα η μητέρα του δε θα το άφηνε να λιμοκτονήσει.

Ας επικεντρωθούμε στο πως μπορούμε να βοηθήσουμε στην εύρεση του γάλακτος γιατί όλα τα υπόλοιπα μας αποπροσανατόλιζουν από αυτό και είναι ζήτημα ζωής και θανάτου...

*

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για το ενδιαφερων απο τα βαθη της καρδιας μου.το μωρακι δυστηχως οχι μονο δεν κανει να θηλασει αλλα πρεπει για μια ζωη να παιρνει το συγκεκριμενο σκευασμα το οποιο οπως μας ενημερωσαν οι γιατροι και το διαπιστωσαμε κιολας απο την αναζητηση και στην ελλαδα αλλα και στο εξωτερικο πωε ειναι υπερβολικα σπανιο.

το μωρακι δυστηχως δεν ειναι καλα.Απο χθες ανεβασε και πυρετο και οπως μας ενημερωσαν οι γιατροι υπαρχει και σοβαρο προβλημα με την ουρια του.εχει αυξημενες τιμες πολυ παραπανω απ το κανονικο απο οσο καταλαβαμε και οι γιατροι το μονο που ξερουν να απαντουν ειναι: ΅Δεν ξερουμε΅ !

οι γονεις εχουν χασει την γη κατω απο τα ποδια τους,κανουν εκκληση σε οποιονδηποτε γνωριζει κατι να βοηθησει.στην χθεσινη ενημερωση γονεων εκτος οτι τους ΅κοβουν τα φτερα΅οταν τολμησαν να ρωτησουν καποια πραγματα... η μονιμη απαντηση ηταν μην μας ρωτατε δεν ξερουμε!!!! οπως εχω ξαναπει επειδη ειχα περασει με τον γιο μου στο παρελθον και εγω εντατικη και τους ξερω πολυ καλα τους γιατρους αλλα και την συμπεριφορα τους.Η μανουλα εχει διαλυθει.η μονη απαντηση που εδωσαν ειναι πως το παιδι θα φυγει απο την εντατικη εφοσον δεν του προσφερουν κατι.να τονησω δε οτι το σκευασμα που αναζητουμε απο προχθες δεν χορηγειται στο μωρο με απιτελεσμα να του δινουν ΅κατι αλλο΅οπως μας ειπαν το οποιο βεβαια δεν ξερουν λεει αν το καλυπτει και ...οκ λενε τι να κανουμε... εχει ελλειψη,το εχουμε παραγγειλει....

ημαρτον βρε παιδια την σημερον ημερα και σε μωρακια ,αθωες ψυχουλες, που χρειαζονται βοηθεια, η απαντηση ειναι ...τι να κανουμε ;;;;;;;

 

προσπαθησαμε ενας κοινος φιλος να παραγγειλει το φαρμακακι απο το εξωτερικο και κατι υπηρξε προβλημα ,λογω εοφ απο οσο καταλαβα.

σε λιγο θα ξανα μιλησω με τους γονεις για την εξελιξη του μωρου απο σημερα το πρωι που μιλησαμε...

 

ξεχασα να σας πω...πως το μονο που ειπαν στους γονεις χθες το βραδυ ειναι πως πρεπει να πανε σε γενετιστη να κανουν οι ιδιοι εξετασεις ...

αν και για να ειμαι ειλικρινης δεν νομιζω πως εχει καμια σχεση με την κατασταση του μωρου απλα... ετσι λεει για να ξερουν....

 

μολις εχω νεα θα σας ενημερωσω ξανα

 

χιλια ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση σας

και για τον ενδιαφερων σας

 

βασω

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για το ενδιαφερων απο τα βαθη της καρδιας μου.το μωρακι δυστηχως οχι μονο δεν κανει να θηλασει αλλα πρεπει για μια ζωη να παιρνει το συγκεκριμενο σκευασμα

Με κίνδυνο να ξανακατηγορηθώ ότι σας αποπροσανατολίζω, θέλω να πω ότι με βάση την δημοσίευση της Αμερικανικής Ακαδημίας Παιδιατρικής που παραθέτω, στις αντενδείξεις στον θηλασμό δεν συμπεριλαμβάνεται η κιτρουλιναιμία.

 

http://aappolicy.aappublications.org/cgi/reprint/pediatrics;115/2/496.pdf

 

Υπάρχει πάντα η πιθανότητα οι γιατροί του νοσοκομείου να μην είναι πολύ σωστα ενημερωμένοι σχετικά με τον θηλασμό.

 

Αν αποφασίσει τελικά η μαμά να το προσπαθήσει, ή να πάρει μια δεύτερη γνώμη, υπάρχουν παιδίατροι-σύμβουλοι θηλασμού που μπορούν να βοηθήσουν.

 

 

Δεν θα σας κουράσω άλλο, καλή τύχη στο μωράκι εύχομαι και κουράγιο στους γονείς του

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με κίνδυνο να ξανακατηγορηθώ ότι σας αποπροσανατολίζω, θέλω να πω ότι με βάση την δημοσίευση της Αμερικανικής Ακαδημίας Παιδιατρικής που παραθέτω, στις αντενδείξεις στον θηλασμό δεν συμπεριλαμβάνεται η κιτρουλιναιμία.

 

http://aappolicy.aappublications.org/cgi/reprint/pediatrics;115/2/496.pdf

 

Υπάρχει πάντα η πιθανότητα οι γιατροί του νοσοκομείου να μην είναι πολύ σωστα ενημερωμένοι σχετικά με τον θηλασμό.

 

Αν αποφασίσει τελικά η μαμά να το προσπαθήσει, ή να πάρει μια δεύτερη γνώμη, υπάρχουν παιδίατροι-σύμβουλοι θηλασμού που μπορούν να βοηθήσουν.

 

 

Δεν θα σας κουράσω άλλο, καλή τύχη στο μωράκι εύχομαι και κουράγιο στους γονείς του

 

Eπειδή αναφέρεσαι σε μένα και το χθεσινό μου σχόλιο θέλω να ξέρεις πως δεν ήταν επίθεση προς το πρόσωπό σου και τα όσα έγραψες. Αναγνωρίζω την αξία του θηλασμού και φυσικά την πρόθεσή σου να βοηθήσεις. Θα ήμουν το λιγότερο ανόητη αν διάλεγα ένα τόσο σοβαρό θέμα για να κάνω καυγάδες και να προσβάλλω άτομα για τη διάθεση τους να βοηθήσουν.

Από ότι είχα καταλάβει όμως (και δυστυχώς επιβεβαιώθηκε από τα σημερινά γραφόμενα της Βάσως) αυτή τη στιγμή το μωράκι λόγω της σοβαρότητας της κατάστασής του δεν έχει περιθώρια να τραφεί με κάτι άλλο εκτός από το συγκεκριμένο σκεύασμα. Μακάρι να ήταν πιο απλά τα πράγματα και για εκείνο και για τους γονείς του.

 

 

ΒΑΣΩ μόλις έχεις νεώτερα ενημέρωσε μας αν μπορείς. Μακάρι να βρεθεί μια λύση το συντομότερο.

*

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...