Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ενισχυση ανοσοποιητικου των παιδιων


Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει δοκιμασει καμια μανουλα καποιο συμπληρωμα διατροφης με βιταμινες για την ενισχυση του ανοσοποιητικου του παιδιου της και αν εχει δει αποτελεσματα. Σκεφτομαι να του δωσω κατι αλλα υπαρχουν πολλα στα φαρμακεια και εχω μπερδευτει. Η φαρμακοποιος μου προτεινες κατι σαν καραμελιτσες και και κατι αναβραζων. Εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα. πρώτα & κύρια καλή διατροφή!!! ωστόσο, κάπου διάβασα για μια σκόνη φρούτων για τα παιδιά που δεν τα προτιμούν, από εταιρία με αντιπροσώπους, στυλ ****. δεν μπορώ να έχω άποψη όμως, δεν το έχω δοκιμάσει. εμείς λόγω πολλών επεισοδίων βρογχιολίτιδας κατά το χειμώνα είμαστε υπό singulair (το οποίο όμως είναι φαρμακευτικό σκεύασμα) & έχουμε τρομερή βελτίωση. θα συνιστούσα πάντως επαφή με τον παιδίατρο, εάν φυσικά του έχεις εμπιστοσύνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Παμε πρωτη φορα προνηπιο και οπως καταλαβαινετε καθε μηνα κατι εχουμε. Και εμεις εχουμε θεμα με το αναπνευστικο απο μικρα. Κανουμε μασκουλες αerolin. H παιδιατρος μας μας ειπε οτι αν τρωει σωστα το μπιφτεκακι του την πορτοκαλαδα του δεν χρειαζεται συμπληρωμα. Ο δικος μου τρωει με τις ωρες του. Πορτοκαλαδα του δινω καθε μερα εστω και μισο ποτηρακι.

Σκεφτομουν μηπως τον βοηθησει καποιο συμπληρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Την εχινάκεια την γνωρίζεις?

Εγώ δεν την ήξερα αλλά καθώς η μικρή αρρωσταίνει συνέχεια, μας τη σύστησε η παιδίατρος. Την δίθνω εδώ και ένα μήνα οπότε είναι νωρίς για συμπεράσματα. Μέχρι στιγμής πάντως δεν αρρωστήσαμε αλλά δε σημαίνει κάτι καθώς το διάστημα είναι πολύ μικρό.

Διαβάζω βέβαια ότι οι απόψεις είναι διχασμένες. Εμείς καθότι μικρές και αφού δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο είπαμε να την δοκιμάσουμε.

Κάναμε βέβαια και εξετάσεις αίματος για να δούμε τα επίπεδα σιδήρου κτλ και αφού όλα είναι καλά εστιάζουμε στην καλή διατροφή (πολλά φρούτα) και στην εχινάκεια!

Για τα συμπληρώματα διατροφής δυστυχώς δεν ξέρω αλλά μάλλον η ηλικία μας είναι απαγορευτική για κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παμε πρωτη φορα προνηπιο και οπως καταλαβαινετε καθε μηνα κατι εχουμε. Και εμεις εχουμε θεμα με το αναπνευστικο απο μικρα. Κανουμε μασκουλες αerolin. H παιδιατρος μας μας ειπε οτι αν τρωει σωστα το μπιφτεκακι του την πορτοκαλαδα του δεν χρειαζεται συμπληρωμα. Ο δικος μου τρωει με τις ωρες του. Πορτοκαλαδα του δινω καθε μερα εστω και μισο ποτηρακι.

Σκεφτομουν μηπως τον βοηθησει καποιο συμπληρωμα.

Γιατί δεν δοκιμάζεις τον βασιλικό πολτο, στο προτείνω απο προσωπική πείρα καθώς είναι το πιο πλήρες πολυβιταμινούχο που υπάρχει έχει σχεδόν τα πάντα μέσα και όχι μόνο δυναμώνει τον οργανισμό αλλά συνήθως στα παιδάκια ανοίγει και την όρεξη, το έχω δοκιμάσει με τον γιό μου μετά από μια πολύ μεγάλη περιπέτεια υγείας που περάσαμε και είχε άριστα αποτελέσματα, τότε ήταν τριών ετών και με την βοήθεια του βασιλικού πολτού είδα πραγματικά τεράστια αλλαγή προς το καλύτερο, υπάρχει στα φαρμακεία σκεύασμα της apivita αλλά και σε καταστήματα βιολογικών προιόντων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα στον 5χρονο γιο μου ένα σιροπάκι με εχινάκεια και πρόπολη τον προηγούμενο μήνα, αλλά πάλι μου αρρώστησε. Εμείς έχουμε θέμα με ωτίτιδες. Τώρα πήρα βασιλικό πολτό, όπως είπε και η THEODOSI, και θα του τον αρχίσω από σήμερα. Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...