Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γνώμη για γυναικολόγους


Recommended Posts

Γειά σας, ψάχνω για γυναικολόγο και θα ήθελα να μάθω αν κάποια κοπέλα γνωρίζει ή έχει ακούσει κάτι για τους γυναικολόγους που μου έχουν συστήσει. Όποιαδίποτε πληροφορία θα σήμαινε πολλά, καθώς δεν γνωρίζω τίποτε γι αυτούς.

 

Βασιλόπουλος Άγγελος (ιατρείο στο Χαλάνδρι)

Αδαμόπουλος Σπύρος (ιατρείο στην Αλεξάνδρας)

Φυτρόπουλος Θόδωρος (ιατρείο στο Χαλάνδρι)

Μπέττας Παναγιώτης (ιατρείο στο Χαλάνδρι)

Γκούμας Κωνσταντίνος (ιατρείο στο Χαλάνδρι)

 

(Δημοσιεύω και στο "Θέλω να μείνω έγκυος" και στο "Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης").

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα.δεν ξερω κανεναν απο τους γιατρους που λες,αλλα να σου προτεινω το δικο μου,γουμαλατσος νικος λεγεται,ειναι αναπλ. διευθυντης στο αλεξανδρα κ εχει ιατρειο στο αλεξανδρα (λαμψακου 6).ανεπιφυλακτα τον συστηνω σαν επιστημονα κ σαν ανθρωπο.ειναι σχετικα οικονομικος,παντα διαθεσιμος κλπ.εχω κανει μαζι του 3 παιδια.στη διαθεση σου για περισσοτερες πληροφοριες

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

εγω για το Γκούμα έχω ακούσει..ότι είναι γενικά μέσα στα πράγματα..τίποτα ιδιαίτερα άσχημο ή καλό..εγώ ακόμη και για το δικό μου βέβαια δε θα έβαζα ποτε το χέρι μου στη φωτιά..πιστεύω ότι το ένστικτο σου θα σου πεί περισσότερα και απο τη δική μας γνώμη..

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα μικροτερη οσο ημουνα τον κ.μπετα ειχε ιατρειο στο παγκρατι τοτε και δεν εμεινα ευχαριστημενη. ομως μια φιλη μου εκανε 2 παιδια κ ειχε αυτον.εκεινη ειναι ευχαριστημενη. μη το ψαχνεις ετσι.γιατι θα ακουσεις πολλα κ θα μπερδευτεις.... πηγαινε σε οποιον επιλεξεις κ αν δεν σου αρεσει θα βρεις αλλον .. εισαι εγκυος? αν οχι εχεις κ χρονο να ψαχτεις.

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα σε όλους σας.

 

Ηθελα να μοιραστώ μαζί σας καποια ανησυχία μου. Μπαινουμε σιγά-σιγά με τον άντρα μου στην διαδικάσια να κάνουμε παιδάκι.

 

Μένουμε στην Αθήνα, δεν έχω όμως κάποιον γυναικολόγο που να με παρακολουθει. Ειμαι σε αναζήτηση και σκέφτομαι αν ήταν εφικτό να βρω κάποιον που να ειναι και σε δημόσιο αλλά και σε ιδιωτικο μαιευτήριο, ώστε οταν έρθει εκείνη η ώρα να έχω και τις δύο επιλογές για το που θα γεννήσω.

 

Θα ήθελα την γνώμη σας και αν γνωριζεται να μου προτείνεται κάποιον γιατρο με τον οποιο εισαστε ευχαριστημένοι θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή ο καθένας έχει άλλες απαιτήσεις από τον γιατρό του, τι περίπου άνθρωπο ψάχνεις;

και σε ποιά περιοχή; φαντάζομαι δεν θέλεις να τρέχεις πχ απο τον Άλιμο στην Κηφισιά κάθε μήνα.

Εμένα ο γιατρός μου είναι Αμπελόκηπους, είναι σούπερ κατάλληλος για εμένα γιατί είναι άνθρωπος που δεν θα σε αγχώσει χωρίς πολύ σοβαρό λόγο, όταν σου πει κάτι είναι αυτό ακριβώς που σου λέει, δεν τα μασάει ούτε τα φουσκώνει. Υποστηρίζει τις αποφάσεις που παίρνεις και δεν έχει το στυλ 'εγώ είμαι ο γιατρός, εγώ ξέρω καλύτερα, άρα θα κάνεις ότι σου λέω'.

Το μειον είναι ότι συνεργάζεται αποκλειστικά με ιδιωτικό μαιευτήριο ( Μητέρα) και ότι έχει πάρα πολύ κοσμο και δεν έχει ραντεβού στο ιατρείο του.

Αν σε ενδιαφέρει να σου πω περισσότερα στείλε μου ΡΜ.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας.

 

Ηθελα να μοιραστώ μαζί σας καποια ανησυχία μου. Μπαινουμε σιγά-σιγά με τον άντρα μου στην διαδικάσια να κάνουμε παιδάκι.

 

Μένουμε στην Αθήνα, δεν έχω όμως κάποιον γυναικολόγο που να με παρακολουθει. Ειμαι σε αναζήτηση και σκέφτομαι αν ήταν εφικτό να βρω κάποιον που να ειναι και σε δημόσιο αλλά και σε ιδιωτικο μαιευτήριο, ώστε οταν έρθει εκείνη η ώρα να έχω και τις δύο επιλογές για το που θα γεννήσω.

 

Θα ήθελα την γνώμη σας και αν γνωριζεται να μου προτείνεται κάποιον γιατρο με τον οποιο εισαστε ευχαριστημένοι θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστω

 

 

 

Εαν θελεις μπορω να σου στειλω στοιχεια και για τον δικο μου ειναι ομως μονο σε ιδιωτικο νοσοκομειο ( ΙΑΣΩ ) και το ιατρειο του ειναι στον Κολωνακι ( μην σε τρομαζει η περιοχη για την τιμη ) Εμεις τον εχουμε οικογενειακος δηλ. εγω, η αδελφη μου , 2 κουμπαρες της , και 4 φιλες

Για μενα ειναι ανθρωπος απλος , οχι υπερβολικος , δεν σε αγχωνει , τον βρισκεις στο τηλ. οτι ωρα τον χρειαστεις και πανω απο ολα σου εμπνεει εμπιστοσυνη και ηρεμια

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελεις μπορω να σου στειλω στοιχεια και για τον δικο μου ειναι ομως μονο σε ιδιωτικο νοσοκομειο ( ΙΑΣΩ ) και το ιατρειο του ειναι στον Κολωνακι ( μην σε τρομαζει η περιοχη για την τιμη ) Εμεις τον εχουμε οικογενειακος δηλ. εγω, η αδελφη μου , 2 κουμπαρες της , και 4 φιλες

Για μενα ειναι ανθρωπος απλος , οχι υπερβολικος , δεν σε αγχωνει , τον βρισκεις στο τηλ. οτι ωρα τον χρειαστεις και πανω απο ολα σου εμπνεει εμπιστοσυνη και ηρεμια

Καλημερα,

απο σχετική λιστα στο παρεντς ξέρω οτι εχουμε τον ιδιο και εγω τον προτεινω ανεπιφύλακτα.

Ετσι και εμεις οικογενειακως, εγω, η αδελφη μου, η μαμα μου και 3 φιλες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

απο σχετική λιστα στο παρεντς ξέρω οτι εχουμε τον ιδιο και εγω τον προτεινω ανεπιφύλακτα.

Ετσι και εμεις οικογενειακως, εγω, η αδελφη μου, η μαμα μου και 3 φιλες.

 

 

Tονια δεν ειναι πολυ καλος ?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας.

Μήπως δεν υπάρχουν πολλοι γιατροι που να συνεργάζονται και με ιδιωτικο και με δημόσιο μαιευτήριο; Θα μου άρεσε να βρω κάποιον που συνεργάζεται με το ΕΛΕΝΑ και με κάποιο ιδιωτικό. Μάλλον είναι δυσκολο, γιατι όσο κι αν έχω ψάξει είτε απο γνωστους είτε απο το forum δεν έχω βρει ούτε έναν.

Καταλαβαίνω το οτι η επιλογή γιατρού είναι καθαρά προσωπική υποθεση και ένας που με καλύπτει εμένα, σε κάποια άλλη να μην λέει τιπότα.

Γι΄αυτό περιμένω κάποιες προτάσεις και στην συνέχεια αφού κλείσω καποιο ραντεβού να αποφασίσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

maria.tst

Καταλαβαίνω το οτι η επιλογή γιατρού είναι καθαρά προσωπική υποθεση και ένας που με καλύπτει εμένα, σε κάποια άλλη να μην λέει τιπότα. [/color][/b]

Γι΄αυτό περιμένω κάποιες προτάσεις και στην συνέχεια αφού κλείσω καποιο ραντεβού να αποφασίσω.

 

 

Εχεις απολυτο δικαιο και ετσι πρεπει να γινει

Θα πρεπει να πας εσευ η ιδια και να βγαλεις τις αποφασεις σου

 

καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

maria.tst

Καταλαβαίνω το οτι η επιλογή γιατρού είναι καθαρά προσωπική υποθεση και ένας που με καλύπτει εμένα, σε κάποια άλλη να μην λέει τιπότα. [/color][/b]

Γι΄αυτό περιμένω κάποιες προτάσεις και στην συνέχεια αφού κλείσω καποιο ραντεβού να αποφασίσω.

 

 

Εχεις απολυτο δικαιο και ετσι πρεπει να γινει

Θα πρεπει να πας εσευ η ιδια και να βγαλεις τις αποφασεις σου

 

καλη επιτυχια

 

 

Ετσι είναι ...

Περιμένω οπότε τις προτάσεις σας ... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα σε όλους σας.

 

Ηθελα να μοιραστώ μαζί σας καποια ανησυχία μου. Μπαινουμε σιγά-σιγά με τον άντρα μου στην διαδικάσια να κάνουμε παιδάκι.

 

Μένουμε στην Αθήνα, δεν έχω όμως κάποιον γυναικολόγο που να με παρακολουθει. Ειμαι σε αναζήτηση και σκέφτομαι αν ήταν εφικτό να βρω κάποιον που να ειναι και σε δημόσιο αλλά και σε ιδιωτικο μαιευτήριο, ώστε οταν έρθει εκείνη η ώρα να έχω και τις δύο επιλογές για το που θα γεννήσω.

 

Θα ήθελα την γνώμη σας και αν γνωριζεται να μου προτείνεται κάποιον γιατρο με τον οποιο εισαστε ευχαριστημένοι θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστω

 

 

Δεν έχετε κάποιον να μου προτείνετε????

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημερα,

επειδη ενδιαφερομαι για καλο γιατρο στο Μητερα θα με βοηθουσες πολυ να μου ποιος ειναι ο δικος σου και αν ξερεις αν ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου γιατι δεν μπορω τους γιατρους που δουλευουν με προγραμμα (καισαρικη) χωρις λογο.

Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Anne Mari γεννησα στο Μητερα με τον κ. Κακουλακη Αντωνη, το ιατρειο του ειναι στην Πατησιων. Προσωπικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη, ειναι πολυ καλος ανθρωπος και γιατρος, δεν σε αγχωνει για ψιλου πηδημα, υπερ του φυσιολογικου τοκετου και καλες τιμες.Μου τον συστησε καλος μου φιλος που δουλευει μεσα στο Μητερα και γνωριζει ολους τους γυναικολογους εκει.

Το κακο ειναι οτι εχει συνηθως πολυ κοσμο στο ιατρειο του και δεν τηρειται η ωρα που εχεις ραντεβου αλλα αν κλεισεις ραντεβου νωρις το απογευμα δεν εχεις αυτο το προβλημα. Αν θες περισσοτερες πληροφοριες πες μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ Ο ΚΑΚΟΥΛΑΚΗΣ. ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΟ 2009 ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ ΣΤΙΣ 37 ΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΤΟΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΣ! ΟΤΙ ΉΘΕΛΕΣ ΣΤΟ ΕΞΗΓΟΥΣΕ. ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΑ ΠΑΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ, ΓΙΑΤΙ ΔΩΣΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ, ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟ! ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας.

Μήπως δεν υπάρχουν πολλοι γιατροι που να συνεργάζονται και με ιδιωτικο και με δημόσιο μαιευτήριο; Θα μου άρεσε να βρω κάποιον που συνεργάζεται με το ΕΛΕΝΑ και με κάποιο ιδιωτικό. Μάλλον είναι δυσκολο, γιατι όσο κι αν έχω ψάξει είτε απο γνωστους είτε απο το forum δεν έχω βρει ούτε έναν.

Καταλαβαίνω το οτι η επιλογή γιατρού είναι καθαρά προσωπική υποθεση και ένας που με καλύπτει εμένα, σε κάποια άλλη να μην λέει τιπότα.

Γι΄αυτό περιμένω κάποιες προτάσεις και στην συνέχεια αφού κλείσω καποιο ραντεβού να αποφασίσω.

 

Καλησπέρα Maria.tst,

 

Βάσει νόμου απαγορεύεται σε γιατρούς δημοσίων νοσοκομείων να είναι και σε ιδιωτικά και για αυτό τον ίδιο λόγο οι γιατροί του ΕΛΕΝΑ δεν εχουν ούτε ιδιωτικά ιατρεία.

 

Οπότε αναγκαστικά θα επιλέξεις ή δημόσιο (που το συστήνω ανεπιφύλακτα, καθότι και τα 2 μου μωρά τα γέννησα στο ΕΛΕΝΑ) ή σε κάποιο ιδιωτικό.

 

Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου στείλω π.μ. με τα στοιχεία του γιατρού μου.

[IMG]http://lbym.lilypie.com/Suo4p2.png[/IMG]
[IMG]http://lb4m.lilypie.com/5wubp2.png[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα!Είμαι 22 χρονών και αντιμετωπίζω κάποια γυναικολογικά προβλήματα (μικρόβια, μύκητες). Απευθύνθηκα σε μία γυναικολόγο, η οποία όμως μετά από ένα μήνα συνειδητοποίησα, ότι δεν είναι αρκετά σχολαστική, ενώ δεν έχω δει ιδιαίτερη βελτίωση (ότι έχει κάνει το χαμομήλι). Κατανοώ ότι το συγκεκριμένο σαιτ είναι κυρίως για μητέρες, αλλά επειδή ανησυχώ κάπως, πήρα το θάρρος να γράψω και να σας ζητήσω να μου προτείνετε κάποιον-α καλό γυναικολόγο, σχολαστικό που θα μπορούσε να με βοηθήσει (κατα προτίμηση συμβατό με βιβιάριο δημοσίου). Σας ευχαριστώ πολύ....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλημερα.

ψαχνω εναν καλο γυναικολογο ανθρωπινο και συζητησημο. ο γυναικολογος μου ηταν ο πιερρουτσακος τακης αλλα δυστιχως δεν υπαρχει πια. πρεπει λοιπον να βρω καποιον αλλον και εχω μεγαλο προβλημα. ο τακης ηταν ο ιδανικος γιατρος. παντα θα υπαρχει η συγκριση. πρεπει ομως να βρω καινουργιο. αν καποια κοπελα ξερει καποιον γυναικολογο καλο στην αθηνα ας με βοηθησει. ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας

θα σας παρακαλουσα κι εγω με τη σειρα μου να με βοηθησετε να βρω καποιον καλο γυναικολογο γιατι εχω καποια προβληματα και εχω ταλαιπωρηθει πολυ με διαφορους γυναικολογους..Ειμαι καινουρια στο site και θα εκτιμουσα πολυ τη βοηθεια σας..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πατμανιδης Ιωαννης.!!!!!!!! Ο καλυτεροτερος γυναικολογος στην αθηνα!!!! Ειναι ο " θεος" των φυσιολογικων τοκετων!!!!! Με ποσοστο 98%. Ο πιο εμπειρος που ξερει να σε περιμενει, να σε ακουει με πολυ υπομονη και ευγενεια!!!! Σηκωνει παντα τηλεφωνα ο,τι ωρα και να ειναι!!!!!!!! Και σου λυνει καθε σου απορια κ ανησυχια!!!!! Δεν ξερει απο γιορτες, διακοπες σ/κ κλπ... ειναι παντα απικο...!!! Γεννησα κ τα δυο παιδια μου σε αυτον τον ανθρωπο..κ τις δυο φορες ηταν κατι το ξεχωριστο..!!! Το μοναδικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...