Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως κοβουμε το αλεσμα της τροφης


markela

Recommended Posts

Καλησπερα.

Εχω το εξης θεματακι. Η μπουμπου μου ειναι 19 μηνων μολις και ακομα τρωμε αλεσμενα γιατι δοντια βγαλαμε μεταξυ του 17 και 18 μηνα. 12 στον αριθμο μονοκοπανιας παρακαλω. θελω σιγα σιγα να της αρχισω να μην τρωει αλεσμενα αλλα το προβλημα 1ον ειναι οτι παει παιδικο και εγω την ταιζω μονο σ/κ. το απογευμα της δινω η αυγο η κρέμα. μπισκοτα και ψωμι τρωει κανονικα. τι μπορω να της δινω το απογευμα αντι για κρεμα για να αρχισει να τρωει κανονικα; καμια αλλη κοπελα το αντιμετωπισε αυτο; και 2ονστο σταθμο την βοηθησαν καθολου; στο δικο μας σταθμο που το αναφερα απο οτι κατιαλαβα ψιλοφοβουνται να δοκιμασουν γιατι ειναι λιγο κακοφαγη. οχι ακριβως κακοφαγη απλα οταν τρωει θελει οποσδηποτε με κατι να παιζει και οχι συνεχεια το ιδιο παιχνιδι.σημειωτεον μεχρι να τελειωσει το φαγητο εχουμε αδειασει το κουτι με τα παιχνιδια!!!μεσολαβησε και αυτο με τα δοντια που για ενα μηνα περιπου το κυριως γευμα μας ηταν γαλα γιατι υπεφερε η γαιδουριτσα μου.

δωστε μου τα φωτα σας . εψαξα λιγο στο φορουμ βρηκα καποια σχετικα ετσι με το φαι αλλα με μωρο που παει σε παιδικο δεν βρηκα.

ευχαριστω μανουλες!!!

5iSD.jpgkDASp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις


οπως ειπε η αλλη κοπελα παραπανω φτιαξτης μαλακα φαγητα και να τα λιωνεις με το πηρουνι και μικρες μικρες μπουκιτσες θα συνηθισει...παντως εμενα και τα 2μου παιδια το σταματησανε απο μονα τους γιατι τα αναγουλιαζε..καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...