Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΕΤΑΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευτυχως που ειχα κανει ξεχωριστα αιτηση στον παιδικο και μας πηραν!εντωμεταξυ ημουν σιγουρη για μεσω εσπα αλλα η σιγουρια με εφαγε!αντε περαστικα μας...

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

μπορεις με καρτα ανεργιας κανεις αιτηση...

 

 

εμενα δε με αφησανε καν,,,,,δεν ειχε καν στα δικαιολογητικα που μου δωσανε για περιπτωση ανεργης,,,,τωρα δε ξερω αν ειναι θεμα δημου

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

εμενα δε με αφησανε καν,,,,,δεν ειχε καν στα δικαιολογητικα που μου δωσανε για περιπτωση ανεργης,,,,τωρα δε ξερω αν ειναι θεμα δημου

:(ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ???ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα δε με αφησανε καν,,,,,δεν ειχε καν στα δικαιολογητικα που μου δωσανε για περιπτωση ανεργης,,,,τωρα δε ξερω αν ειναι θεμα δημου

 

Δεν μπορούν να το πουν αυτό, δεν έχουν το δικαίωμα. Με τσαμπουκά πας και κάνεις αίτηση. Φέτος το 80% ήταν άνεργες.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν να το πουν αυτό, δεν έχουν το δικαίωμα. Με τσαμπουκά πας και κάνεις αίτηση. Φέτος το 80% ήταν άνεργες.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΡΡΙΠΤΟΥΝ ΤΙΣ ΑΝΕΡΓΕΣ..ΠΟΙΟΣ ΔΗΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ???

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 ερωτήσεις!!

μπορεί κανείς να εξηγήσει πως είναι δυνατόν να έχω περισσότερα μόρια και να μην είμαι στην λίστα των ωφελούμενων????

ενστάσεις που γίνονται?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δηλαδή κι εγώ που είμαι άνεργη,τουλάχιστον είχα κάποιες ελπίδες μέσω εεταα.Και στον Γέρακα δεν δέχονται τις άνεργες και θέλει και γερό μέσο.Τι είναι αυτό πια!!!Έχουν καταντήσει αηδία σ'αυτή τη χώρα!!!Σε κάνουν να θέλεις να φύγεις.

 http://lb3m.lilypie.com/dSWWp2.png

 

http://lb1f.lilypie.com/4RjTp2.png

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 ερωτήσεις!!

μπορεί κανείς να εξηγήσει πως είναι δυνατόν να έχω περισσότερα μόρια και να μην είμαι στην λίστα των ωφελούμενων????

ενστάσεις που γίνονται?????

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΛΕΧΤΕΙ ΣΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ???

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 ερωτήσεις!!

μπορεί κανείς να εξηγήσει πως είναι δυνατόν να έχω περισσότερα μόρια και να μην είμαι στην λίστα των ωφελούμενων????

ενστάσεις που γίνονται?????

εχεις περισσοτερα μορια απυτες που πηραν?/και δεν σε πηραν???

Link to comment
Share on other sites

στον δημο που εκανα την αιτηση για τα παιδια μου στα δικαιολογητικα αν ησουν ανεργη ηθελε επικ.φωτοτυπια της καρτας ανεργιας. Ενταξει μου ειπαν πως θα προτιμηθουν οι μανουλες που δουλευουν κ δεν εχουν να αφησουν τα παιδια τους και επειτα εμεις.Τελικα πηραν κ τα δικα μου,τον γιο της κολητης μου και τον γιο της κουμπαρας μου που ειμαστε ανεργες.Ρε παιδια τωρα μαλλον κοροιδευομαστε!!ειναι πολυ λιγες πια οι μανουλες που δουλευουν ΕΙΔΙΚΑ στην επαρχια...με αυτο το σκεπτικο ειδικα οι βρεφονηπιακοι που ειναι ,μεσω οαεδ και εχουν απαραιτητη προυποθεση την εργασια της μητερας θα ειχανκλεισει!!!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΚ ki εμάς μας πήρανε αλλα πραγματικά παραμένει ανεξήγητο το φαινόμενο και στο δικό μας σταθμό να παραμένουν περίπου 50 θέσεις κενές ,ενώ τον έχουν δηλώσει πολλές κοπέλες οι οποίες είναι ξεκάθαρα στην λίστα με τις επιλαχούσες!Δεν μπορώ να φανταστώ τι σημαίνει αυτό,αλλα ούτε και νομίζω πως η εεταα θα βγάλει νέα λίστα και θα μπουν οι επιλαχούσες στις ωφελούμες.

Τι διάολο συμβαίνει εδω?Τόσες μανούλες περιμένουν κι είναι εκτός!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως και στον δήμο μου μου έχουν πει ότι δεν μπορώ να κάνω αίτηση ως άνεργη και στον ΟΑΕΔ που είχα πάει πρόσφατα μου είπανε ότι πρέπει να εγάζονται και οι 2 γονείς.

Και έχω μια άλλη απορία.Μα και ο ΟΑΕΔ ,που υποτίθεται ότι σκοπός του είναι να βοηθάει τους ανέργους, να έχει τέτοια προυπόθεση?

Ωραία.....Εμείς οι άνεργες είμαστε καταδικασμένες.....Να μη βρούμε ποτέ δουλειά.

 http://lb3m.lilypie.com/dSWWp2.png

 

http://lb1f.lilypie.com/4RjTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όταν είδα τα μόρια τα δικά μου και των άλλων μαμάδων που είχαν δηλώσει το σταθμό μας σκέφτηκα τί ωραία θα είμαι μέσα. Αλλά σήμερα που είδα τα οριστικά αποτελέσματα έφαγα τη σφαλιάρα μου γιατί τελικά πήραν μόνο 4 από τις 60 θέσεις. Και βλέποντας τα μόρια των ωφελούμενων γυναικών απ' όλους τους σταθμούς είδα ότι το ελάχιστο ήταν πάνω από 60 κάτι. Όσες είχαν λιγότερα μπήκαν στη λίστα των επιλαχουσών.

 

Σχετικά με τις αιτήσεις στους δήμους εμείς την είχαμε κάνει χωριστά τον Ιούνιο. Οπότε, τώρα που βγήκαν τα αποτελέσματα του εεταα, περιμένουμε να μας πάρουν από το δήμο να μας πουν αν θα μας πάρουν στο σταθμό ή όχι(με πληρωμή των τροφίων). Που μάλλον θα μας πάρουν λόγω του ότι θα είναι η τέταρτη χρονιά μας.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πραγματικα δεν την παλευω.....τα νευρα μου με το εσπα!!!!!!!γιατι πηραν λιγοτερα παιδακια απο τα αρχικα;;;;;;;;;;;;;;οκ!καταλαβαινω οτι καποιοι παιδικοι δεν επιλεχθηκαν απο γονεις οποτε θα εχουν κενες θεσεις που δεν θα καλυφθουν ποτε ,αλλα αυτοι που επιλεχθηκαν γιατι θα παρουν λιγοτερα παιδια;;;;;;;;;;;;;ξερω οτι οι ιδιωτικες δομες εχουν δωσει καποιες χιλιαδες ευρω για εγγυητικες τι στο διαολο γινεται δεν μπορουν να κοβουν θεσεις ετσι!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πληροφόρηση προς άπαντες...... Η διαλογή έγινε ως εξής: Από την μια βάλανε τα λεφτά που είχαν και απο την άλλη βάλανε τους πίνακες με σειρά μορίων. διαίρεσαν και βγήκε ένας αριθμός παιδιών. π.χ 3500 (λέω τώρα) και κατόπιν πήρανε τους πρώτους 3500 που ήταν στην ενιαία λίστα ανα περιφέρεια.... Αυτά...... Τώρα οσον αφορά τους δήμους. Άλλοι δήμοι είχαν κάνει απο πριν αιτήσεις θα σας πω τώρα για την Πετρούπολη. Η Πετρούπολη πριν γίνει αυτό το πρόγραμμα με το ΕΣΠΑ είχε πάρει απόφαση η Δημοτική αρχή και α) κατάργησε τα τροφεία και β) θέσπισε ενιαία μοριοδότηση στις αιτήσεις. Οι αιτήσεις γίνονταν στον Δήμο και όχι στους σταθμούς. Με το ΕΣΠΑ ο Δήμος έβαλε όλες τις θέσεις μέσω ΕΣΠΑ φέτος του είχαν εγκρίνει πάλι όλες τις θέσεις μέσω ΕΣΠΑ αλλά..... Μου είπαν ότι αρχές Σεπτέμβρη θα ζητήσει να κάνουν αιτήσεις και έχουν απορριφθεί από το ΕΣΠΑ π.χ Δημόσιοι υπάλληλοι, χήροι και αν υπάρχει άλλος και θα βγει νέα μοριοδότηση και απο εκεί θα βγει η κατάταξη.....

Link to comment
Share on other sites

αλλα βεβαια τωρα καταλαβαν οτι δεν υπαρχουν κονδυλια και

εκοψαν απο τους παιδικους που εχουμε ολες αναγκη....:(:(

το επιδομα προνοιας που δινουν στους ναρκομανεις 628ε το διμηνο και περνουν την δοση τους δεν το κοβουν??:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

δλδ υπαρχει περιπτωση να μας παρουν το σεπτεμβρη απο το πινακα επιλαχουσων? εννοω να μετανιωσουν και να παρουν παραπανω παιδακια?

 

Θωμαή τα χρηματα από την ΕΕΤΑΑ δεν νομιζω να ήταν θέμα ψυχολογίας όταν θα τα δίνανε...... Επειδη είσαι απο πετρούπολη σου λέω ότι θα βγάλει ανακοίνωση ο Δήμος για να μαζέψει και αιτήσεις απο αυτούς που κόπηκαν λόγω εργασίας και θα βγουν κοινοι πίνακες συγκεντρωτικοί..... Για μας στην Πετρούπολη δεν θα είναι διαφορά αφού έτσι και αλλιώς δεν θα πληρώσουμε....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...