Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΕΣΙΣ )


Recommended Posts

Κορίτσια Καλημέρα,

Μετά από πολλές προσπάθειες, ατομικές και σπερματενχύσεις και λόγω ηλικίας (είμαι στα 40) αποφασίσαμε για εξωσωματική. Μένουμε στη Θεσσαλονίκη και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το κέντρο ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΕΣΙΣ στην Αθήνα με γιατρό το κο Μαστρομηνά. Αντίστοιχο κέντρο στη θεσσαλονίκη είναι το ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΕΣΙΣ με γιατρό το κο Γεωργιάδη. Μήπως κάποια από εσάς έχει πάει στο κέντρο αυτό στη Θεσσαλονίκη για να μου δώσει πληροφορίες?.

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Διαφημίσεις


Και τα δυο κέντρα είναι εξαιρετικα. Η παρακολούθηση γίνεται στο εδώ κέντρο της Θεσσαλονίκης, αλλά οι οδηγίες δίδονται από την Αθήνα. Πολύ υπέυθυνη ακι ανθρώπινη αντιμετώπιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Κι εγώ πάω στο κέντρο αυτό στην Αθήνα, αν οι ορμονολογικές μου είναι καλές τον άλλο μήνα θα κάνω την πρώτη μου εξωσωματική!

Εχω πάει πολλές φορές μέχρι τώρα για να γνωρίσω τους γιατρούς κλπ και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Παρόλο που οι φίλες μου με λένε περίεργη!!!:D:D

Είναι όλοι τους επαγγελματίες και φιλικοί ταυτόχρονα, νιώθω άνετα και χαλαρά όποτε πηγαίνω!

Εχει πάρα πού κόσμο κάθε φορά ότι ώρα και να πάω αλλά πάντα κρατάνε τα ραντεβού και δεν είσαι 100 ώρες αναμονή!

Την πρώτη φορά είχα πάθει σοκ απο τον κόσμο αλλά αμέσως κατάλαβα ότι υπάρχει τάξη.

Απο τους γιατρούς είμαι ευχαριστιμένη όπως και απο το προσωπικό.

Ετσι κι αλλιώς κι αυτοι θέλουν να πετύχουμε, όπως και σε όλα τα καλά και αξιόλογα κέντρα.

Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

θα ηθελα και εγω να γραψω την δικη μου ιστορια.πριν ενα χρονο αποφασισαε να κανουμε με τον συζυγο μου εξετασεις για να βεβαιωθουμε οτι ολα ειναι καλα.καναμε προσπαθειες εξι μηνες και δεν ειχαμε δει αποτελεσμα.το προαισθημα μου αν και νωρις μου ελεγε οτι κατι συμβαινει.ετσι καναμε εξετασεις.οι δικες μου ηταν φυσιολογικες του αντρα μου ομως....μολις ακουσα την λεξη του γιατρου αζωοσπερμια χαθηκε η γη κατω απο τα ποδια μου.το θετικο μου ειπε οτι υπαρχουν κυτταρα σπερματος.μεσα μου ελπιζα ποτε δεν εχασα την πιστη μου.ελεγα μεσα μου δοκιμασιες ειναι αυτες για να δουμε αν θα αντεξουμε..ο θεος ειναι μεγαλος δεν θα μας αφησει.πηγαμε σε δυο κεντρα εξωσωματικης και τα δυο μου ειπαν τα ιδια:αριθμος 500,ακινητα,με ανωμαλες μορφολογιες.το μονο θετικο ηταν οτι ο καρυοτυπος ειναι καλος.ολα αυτα τα ειχε δημιουργηση η κιρσοκυλη.επισκεπτηκαμε και ουρολογους δυο.ο ενας ελεγε ενχειρηση ο αλλος οχι.οτι δεν θα αλλαξει κατι.στα κεντρα μας ελεγαν οτι μπορει να καταληξουμε σε δοτη.ο αντρας μου ουτε να το ακουσει δεν ηθελε.το ειχε παρει αποφαση μεσα του οτι δεν θα αλλαζε τιποτα.εγω ομως δεν εχασα ουτε λεπτο τη πιστη μου.υστερα απο ενα θαυμα που μου συνεβει και μετα ακολουθησαν και αλλα συνεχομενα ημουν σιγουρη οτι οταν θα παμε να κανουμε τις τελευταιες εξετασεις και θα καταληγαμε στο συγκεκριμενο κεντρο οτι αυτην την φορα το σπερμοδιαγραμμα θα ηταν καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

ετσι λοιπον κλεισαμε ραντεβου σε ενα κεντρο εξωσωματικης πολυ καλο.ο γιατρος μας εδωσε μια σειρα εξετασεων.σπερμοδιαγραμμα,μηπως βρεθει εστω και ενα φυσιολογικο.αν δεν βρησκαμε τιποτα μας ειπε θα επαιρνε μια θεραπεια(χαπια,ενεσεις).αν δεν υπηρχε αποτελεσμα θα καναμε βιοψια ορχεος και αν και παλι δεν ειχαμε αποτελεσμα θα εκανε ενχειρηση.χωρις να μας εχει πει οτι σιγουρα με αυτες τις μεθοδους θα ειχαμε αποτελεσμα.θα το προσπαθουσαμε μας ανεφερε.με ενα θαυμα μας ειπε οτι θα βρουμε εστω και ενα σπερμα φυσιολογικο οταν θα εκανε το σπερμοδιαγραμμα.απλα επρεπε να γινει.απο αυτο το σταδιο επρεπε να ξεκινησουμε.και το θαυμα δεν αργησε να γινει.περιμεναμε να βγουν τΑ αποτελεσματα.η εμβρυολογος μας ειπε οτι βρεθηκαν 20.000 σπερματοζωαρια ζωντανα,κινητα,και αρκετα απο αυτα ηταν μορφολογικα φυσιολογικα.επισης απορισε με τις προηγουμενες εξετασεις.εμεις μειναμε με το στομα ανοιχτο.θαυμα ψυθιρισα....δεν μπορουσαμε να το πιστεψουμε.το ξερουμε και οι δυο μας οτι δεν ηταν τυχαιο.εγω παρακαλουσα μερες να βρεθει εστω ενα σπερμα φυσιολογικο και ο καλος θεουλης απλοχερα μου προσφερε 20.000.δυο μερες πριν ειχα δει θεοσταλτα σημαδια.εγινε καταψυξη και θα κανουμε μικρογονιμοποιηση.ενοιωσα την αναγκη να μοιραστω μαζι σας την δικο μου γολγοθα που χαρη στην βοηθεια του θεου μας πηγαν ολα καλα.κοριτσια σας εγραψα την δικη μου εμπειρια για να σας δωσω κουραγιο και δυναμη.να μην χασετε την πιστη σας.να παρακαλατε τον θεο και να πιστευετε σε αυτον και να ειστε σιγουρες οτι θα πραγματοποιηθη το μεγαλυτερο ονειρο σας:να γινετε ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...