Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

1ο μηνων καταπιε φερμουαρ!


Recommended Posts

αχ τι παθαμε!!

το σαββατο το μεσημερι και ενω η μικρη μας επαιζε στο σαλονι ,η πεθερα μου

ηταν στη κουζινα και εγω εβαζα πλυντηριο.σε καποια στιγμη ακουω φωνες και τρεχοντας βλεπω την πεθερα να εχει αναποδα τη μπεμπα και να τη χτυπαει

οπως καταλαβαινεται ακολουθησαν στιγμες πανικου με το παιδι να μην μπορει να

παρει ανασα και εμεις να το χτυπαμε μια μπρουμυτα και μια αναποδα ,της δωσαμε και λιγο νερο και συνηλθε.

 

οταν μετα ηρεμησαμε αρχισαμε να ψαχνουμε να βρουμε τι εχει φαει και το μονο που ελειπε ηταν το εξαρτημα απο την ζακετα της απο το φερμουαρ αυτο που ανεβαινει πανω κατω.

 

οπως καταλαβαινετε τα τηλεφωνα σε γιατρους ,παιδιατρος και νοσοκομεια εδωσαν και πηραν.το ιδιωτικο ακτινολογικο της περιοχης ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕ ΝΑ

ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΤΙΝΙΓΡΑΦΙΑ ΣΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΔΙΚΟ

ΠΤΥΧΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΤΟ ΦΕΡΜΟΥΑΡ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΟΙΣΟΦΑΓΟ Ή ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ., το κεντρο υγειας της περιοχης ειχε χαλασμενο το μηχανημα και το πλησιεστερο νοσοκομειο ηταν της λαμιας,οπου εκει μετα απο εναν γολγοθα ταλαιπωριας (ειχε γινει και ενα τροχαιο )απο τις 4μ.μ. εφτασε 8.30 το βραδυ για να δουμε ο,τι το παιδι μας οντως εφαγε φερμουαρ και ο,τι ευτυχως ηταν στο εντερο.

σημερα δευτερα και δεν το εχει βγαλει ακομα και ειμαστε ολοι μες την αγωνια

για να τελειωσει αυτο το μαρτυριο!!:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:shock::shock::shock::shock: καλα επαθα σοκ ξερεισ γιατι? ετσι οπως το εχεισ γραψει διαβασα ενοσ μηνων οτι ηταν ,,,, παει αυτο!!!

περαστικα κοριτσακι, προσοχη! μπορει να φαει τα παντα!!!!!

ελπιζω να ειναι καλα το μικρο!

η μικρη η δικια μου εφαγε λαστιχο (αυτο το κοινο λαστιχο που μασ δενουν στο σουπερ τα τυρια κτλ) δεν το πηρα χαμπαρι, μονο οταν το ειδα στα κακα, επισης εχει φαει και ενα αφρολεξενιο αυτοκολιτο φαλενα , :rolleyes::rolleyes: τι αλλο θα δουμε! 3 φορεσ την ημερα σκουπιζω πλεων

Link to comment
Share on other sites

ναι συγνωμη εχεις δικιο φαινεται σαν να ειναι 1 μηνων ,ελπιζω να το βγαλει συντομα γιατι μας εχει φαει η αγωνια!και την ακτινογραφια θα την βαλω κορνιζα οταν μεγαλωσει να της λεμε την ιστορια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ και ο δικός μου συνέχεια τα φερμουάρ τα βάζει στο στόμα. Θέλουν πολύ προσοχή! Σήμερα πιστεύω να το βγάλει η μικρή με τα κακά της, δώστης φρούτα να ενεργηθεί πιο εύκολα.

 

Μιας φίλης μου το κοριτσακι μόλις το άλλαξε 11 μηνών είδε στα κακά της παραμανάκι ανοικτό κιόλας με ματόχαντρα!:shock::shock::shock: έτρεχε και δεν έφθανε! ευτυχώς δεν είχε τρυπηθεί κάποιο όργανο...

 

Και εγώ 1 μηνών νόμιζα ότι είναι το μωρό σου και έπαθα ακόμα μεγαλύτερο σοκ!

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock: καλα επαθα σοκ ξερεισ γιατι? ετσι οπως το εχεισ γραψει διαβασα ενοσ μηνων οτι ηταν ,,,, παει αυτο!!!

περαστικα κοριτσακι, προσοχη! μπορει να φαει τα παντα!!!!!

ελπιζω να ειναι καλα το μικρο!

 

και απο εμενα τα ιδια.

αχ αυτα τα ατιμα!!!

Link to comment
Share on other sites

τιποτα ακομα αυριο θα της δωσω ακτινιδιο με τη φρουτοκρεμα,εχει κανει κακα της 4 φορες και τιποτα!!καλα επαθα σοκ με την ιστορια της φιλης σου και την παραμανα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Stamatina κάνε υπομονή θα το βγάλει σίγουρα. Δώστης και πορτοκάλι μπας και τα κάνει περισσότερες φορές. Καλά με τη φίλη μου και εμείς πάθαμε σοκ! το έβγαλε όμως έτσι πιστεύω να το βγάλει και η δικιά σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδί μου δεν τα προλαβαίνεις τα άτιμα, τί πράγμα είναι αυτό? Μια φίλη μου πριν λίγες μέρες μου έλεγε οτι ο μικρός (18 μηνών) έφαγε το πλαστικό κλειδάκι που βγάζουμε τα προφυλακτικά απο τις μπρίζες. Αυτό, έχει σχήμα τόξου και θα μπορούσε άνετα να προκαλέσει βλάβη σε κάποιο όργανο. Τρελάθηκαν οι άνθρωποι. Ευτυχώς ο μικρός το έβγαλε στα κακά του...

 

Κάνω το σταυρό μου για κάθε μέρα που περνάει και ο μικρός είναι καλά. Και ας με λέει τρελή ο άντρας μου... Διπλα σου τα έχεις και δεν προλαβαίνεις πάντα το κακό...

Link to comment
Share on other sites

o δικός μου όταν ήταν 2 χρονών έφαγε ένα κέρμα...

ο γιατρός (εντελώς χαλαρός) μου είπε πως θα το βγάλει εντός μίας εβδομάδας

το έβγαλε μετά από τρεις μέρες

Link to comment
Share on other sites

Εϋχομαι να το βγάλει σύντομα... Τρελαίνομαι με κάτι τέτοια... Να προσέχετε πολύ και τα νομίσματα!!! Εμένα δεν έβαζε πράγματα στο στόμα της όταν ήταν μικρή και βάζει τώρα... Έχω την εντύπωση ότι τις προάλλες έφαγε πλαστελινη...

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια και εμένα ότι βρεί το βάζει στο στόμα! μα ότι βρεί! εχτές παρεπιπτόντως του έβγαλα από το στόμα ένα σπίρτο!:shock: που το βρήκε δεν μπορώ να καταλάβω...στο τσακ τον πρόλαβα πάλι...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οι μερες περνανε και δεν το εχει βγαλει εσας ο μικρος σε ποσες μερες εβγαλε το κουμπωμα απο τη μπριζα.αν δεν το βγαλει σε 15 μερες μετα τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Ο Δημητρης μου ειχε φαει 4 γαντζακια συραπτικου οπως ειναι στο κουτακι τους(ανοιχτα σε σχημε Π)οταν ηταν 10 μηνων

Η ακτινογραφια εδειξε οτι ηταν στο στομαχι του και τον ταιζαμε χαρτοπετσετες ωστε να μην κανουν ζημια στο εντερο οταν θα προχωρησουν

Τελικα εκανε κακακια μετα απο 35 ωρες οποτε και τα βρηκα

4

Link to comment
Share on other sites

απιστευτο!!φανταζομαι την αγωνια που εζησες

εμας ειναι απο τον προηγουμενο σαββατο!πιστευε ο,τι πρεπει να ανησυχήσουμε και να παμε στο παιδων? φοβαμαι ο,τι εκει θα μου πουνε να κανουμε εγχειρηση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

μιας φιλης μου η κορη εφαγε ..μπαταριες δυο τον αριθμο απο αυτες τις μικρες τις στρογγυλες τις εβγαλε σε τρεις μερες αν θυμαμε καλα ευτυχως δεν σκουριαζουν αν και η τελευταια βγηκε οξιδωμενη με αντιβιωση φυσικα η μικρη,και δεν θα ξεχασω εναν 13 στο νοσοκομειο που ημουν για τον γιο μου που ειχε καταπιει το καπακι απο τον στυλο του,και αντε λες μικρα ειναι αλλα 13 χρονων?καπακι?ελεος!!εκανε κι ενχειριση ο καιμενος γτ δεν εβγαινε με τα κακα του.οταν ειχε γεννηθη ο μικρος ειχαμε αμζεψει της κορης μου βασικα ολα τα τζιτζιρι μιτζιρι ειχα πολυ μεγαλο φοβο ευτυχως δεν ειναι απο τα παιδια που εξερευνουν με το στομα αλλα και παλι ποτε δεν ξερεις ο θεος να τα φιλαει ολα τα παιδακια.

τι εγινε τελικα το βγαλε το φερμουαρ η μικρη?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ έμενα η μικρή μου 2,5 χρονων μου ειπε εχθες οτι καταπιε ενα κερμα,ήρθε μόνη της κ μου το είπε δεν πνίγηκε δλδ να βήχει κ να έχει δυσπνοια, σημερα την πήγα για ακτινογραφία κ όντος εχει ενα κέρμα στο στομαχι της. Σε αναμονή κανα 2-3 μέρες να δώ αν το βγάλει με τα κακα της.......πιστευω να το βγάλει κ να μην ταλαιπωρηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έβγαλε σήμερα το πρωί, 5λεπτο είχε καταπιεί........πάντως την ακτινογραφία θα την κρατήσω να την δεί όταν θα μεγαλώσει!!!

Εύχομαι να πήγαν όλα καλά stamatina κ να το εβγαλε κ η μικρή σου το εξάρτημα απο το φερμουαρ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...